METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez QueenForever 02 maja 2012, 23:33
Anhedonii narkotykami euforyzującymi napewno nie wyleczysz,chwilowa ulga nie jest warta efektom z odbicia-zostaje bupropion bądź atypowe neuroleptyki.
QueenForever

przez Kalebx3 03 maja 2012, 13:03
chwilowa ulga

QuennForever nazywasz "chwilową ulgą" specjalistyczne leczenie metylofenidatem? Jakby to był jaki narkotyk? Efekty odbicia przy metylo? Żarty jakie,czy co ? Może jak ktoś zasuwa dziennie ponad 40 mg i długo ,to może ,ale przy rozsądnych dawkach , niezauważyłem.
U mnie ten lek nawet w tygodniowych przerwach( kiedy od niego odpoczywam ;) )ma ponadczasowy korzystny i odczuwalny pozytywny wpływ na psyche. Wiem ,ze nie wszyscy tak mają ,ale u mnie jest to LEK trafiony ( jednak łącznie z seroxatem) i daleko mu jeszcze do narkotyków.Z drugiej strony jest to lek bardzo nierówny i są dni,że jego działanie jest żadne ,do dupy ,złe( rozdrażnienie,nerwówa), wtedy już wiem ,trzeba od niego odpocząć na czas jaki...
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez QueenForever 03 maja 2012, 13:16
Pisałem o leczeniu metylo anhedonii a nie ADHD -mija sie to z celem poniewaz do zniesienia anhedonii przez metylo konieczne są wysokie jej dawki ,tolerancja szybko rosnie,potem jest zjazd i płacz i zgrzytanie zębami.
QueenForever

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez frustrated 03 maja 2012, 16:31
mam podobne zdanie QueenForever, tak samo przeciez nie leczy sie marihuana czy amfetamina, to daje tylko chwilowe poczucie ulgi, jednak pozniej wszystko powraca do normy. Nie wylecze tym anhedoni, jednak obecnie potrzebuje takiego "kopa", potrzeba mi energii i przynajmniej tymczasowego powrotu do normalnego funkcjonowania ;) a w tym metylo sprawdza sie idealnie...

tak btw. jakie macie skutki uboczne po leku? mnie dopada nie raz bol glowy i na drugi dzien mam cos w rodzaju zjazdu :?
zdrowymozg.pl

przez miko84 03 maja 2012, 17:05
Też miałem zjazd, ale często zaczynał się już wieczorem. Problemy z zasypianiem, przyspieszone tętno, ból głowy też (wydaje mi się, że to przez podwyższenie ciśnienia w główce). No i agresja, czego nie mogłem znieść. Na drugi dzień gdy nie wzięłem to objawy depresyjne z lękiem i nerwicą nasilone znacznie.
miko84

przez frustrated 03 maja 2012, 17:11
u mnie zjazd na szczescie nie nasila depresji itp. wlasnie co dziwne nawet gdy nie zarzyje leku psychicznie czuje sie w miare dobrze jak na mnie :smile: bardziej to polega na tym ze jestem strasznie zmeczony no i moze troche bardziej nerwowy

a jak wyglada sprawa kawy i metylo... z tego co czytalem nie ktorzy uwarzali ze kofeina redukuje dzialanie tego leku
zdrowymozg.pl

przez QueenForever 03 maja 2012, 17:43
U mnie kawa nie nasilała stymulujący wpływ metylo... w leczeniu anhedonii najlepsze efekty dają leki które zmuszają mózg do większej syntezy dopaminy poprzez swe prewencyjne blokujące mechanizmy działania -a więc wszelkiej masci atypowe neuroleptyki i wyjątkowo bupropion .
QueenForever

przez cytrynka84 05 maja 2012, 21:52
QueenForever, dzięki bupropionu nie próbowałam,ale bupro do monoterapii się nie nadaje bo mam depresje i lęki poza anhedonia plus jeszcze inny lek na serotoninę i jeszcze inne leki biorę jeszcze i chyba nie byłoby mnie stać na bupro i inne tabsy jeszcze.Sama dopamina to za mało niestety
Neuroleptyki nawet atypowe maja skutki uboczne( tycie problemy żołądkowo - jelitowe ,sennosc,ryzyko cukrzycy) Nie mam schizofrenii,ani CHAD ,wiec dostaje neurolepy pełnopłatne
Brałam ketrel w niskich dawkach na sen,zamiast zolpidemu,ale szybko się organizm przyzwyczajam i małe dawki przestawały działać nasennie i musiałabym brać dosyc duża dawkę,zeby zasnac i znou mnie nie stać :( no i te uboczne :(

Może spróbuje tego bupropionu.
Jeśli metylo dal by mi kopa energetycznego jak ktoś wyżej napisał,byłoby super,bo jestem ciągle zmęczona.Studia chyba juz zawalilam :( ,bo nie jestem w stanie podejść do egzaminów,koncentracja do niczego,nie mogę się skupić na nauce :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 06 maja 2012, 05:57
Podobno u ludzi nie z ADHD ten lek głównie zwiększa napęd, powoduje nerwowość, problemy z usiedzeniem w miejscu itp. Raczej nie pomoże w depresji i nie poprawi nastroju
pregabalina, wenlafaksyna

przez metalearner 08 lip 2012, 18:15
QueenForever napisał(a):Na zachodzie w leczeniu ADHD są jeszcze dostępne poza Adderalem leki o nazwach Vivance(Lisdexamfetamine ) ;Desoxyn (metamfetamina);Dexedrine (dextroamphetamine) ;Intuniv (guanfacine);Kapvay (klonidyna).

witam, pierwszy raz tu jestem

w Polsce ESTULIC=guanfacine hydrochloride, zawiera to samo to używany na zachodzie TENEX, Intuniv to TENEX o przedłużonym działaniu, wygooglujcie frazę "extulic lek", tylko jak namówić polskiego lekarza na przepisanie leku przeciwnko nadciśnieniu ? - w ulotce ESTULIC'u nie ma nawet słowa o funkcjach poaznawczych

a tak w ogóle cierpię na OCD, ale poważniejszym problemem są dla mnie deficyty poznawcze, jestem trochę nadpobudliwy, podejrzewam adhd, mój lekarz chce leczyć tylko objawy OCD - zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (szukam symetrii, liczę różne rzeczy, powtarzam myśli, sylabizuję czytany tekst w myślach itd.) jaki jest wpływ stymulantów na tego typu objawy ?

przez Kalebx3 08 lip 2012, 23:58
jaki jest wpływ stymulantów na tego typu objawy ?

Metalearner,ja również choruję na nerwice natręctw i ADHD.
Wpływ metylofenidatu ( psychostymulant)+ SSRI {( zaznaczam,w najtrafniej dobranych wysokościach dawek obu leków + jeszcze coś tam dodatkowego-( u mnie))}w moim wydaniu jest wręcz prawie ,że zbawienny. Ani sam metylo ,ani same SSRI w pojedynkę nie dają tak dobrego efektu w obu chorobach . Warto przystartować z obu lekami na raz ,ja tak robię i jestem zadowolony,nawet bardzo.ADHD prawie ,że nie istnieje ,a objawy OCD bardzo się wyciszyły.Znajdż sobie takiego lekarza ,który Ci to wypisze ,ale zaznaczam musi być na różowej recepcie.
Pozdrawiam.
A po co Ci Estulic? Bo chyba nie na OCD lub ADHD?
Klonidynę też stanowczo odradzam.Nie będziesz miał siły po niej chodzić ,ale i nerwowość zniknie i wszelka "twórczość i życiowy napęd"też zniknie.

przez metalearner 25 lip 2012, 21:20
Kalebx3 napisał(a):
jaki jest wpływ stymulantów na tego typu objawy ?

Metalearner,ja również choruję na nerwice natręctw i ADHD.
Wpływ metylofenidatu ( psychostymulant)+ SSRI {( zaznaczam,w najtrafniej dobranych wysokościach dawek obu leków + jeszcze coś tam dodatkowego-( u mnie))}w moim wydaniu jest wręcz prawie ,że zbawienny. Ani sam metylo ,ani same SSRI w pojedynkę nie dają tak dobrego efektu w obu chorobach . Warto przystartować z obu lekami na raz ,ja tak robię i jestem zadowolony,nawet bardzo.ADHD prawie ,że nie istnieje ,a objawy OCD bardzo się wyciszyły.Znajdż sobie takiego lekarza ,który Ci to wypisze ,ale zaznaczam musi być na różowej recepcie.
Pozdrawiam.
A po co Ci Estulic? Bo chyba nie na OCD lub ADHD?
Klonidynę też stanowczo odradzam.Nie będziesz miał siły po niej chodzić ,ale i nerwowość zniknie i wszelka "twórczość i życiowy napęd"też zniknie.

Rozumiem, pozdrawiam. Mam pytanie - nigdy nie używałem stymulantów i raczej nie będę co najwyżej SSRI czyli SNRI oddziałujące również na norepinefrynę/noradrenalinę albo dopaminę. Pytanie : jakie efekty powoduje podniesienie dopaminy, a jakie podniesienie norepinefryny ? Poziom którego neuroprzekaźnika podwyższyć w przypadku dokuczliwego zapominania, niedokładności i omyłkowości oraz problemów z utrzymaniem uwagi na jednym zadaniu z powodu szybkiego nudzenia się ??

ps. Obecnie nie biorę żadnych stymulantów, jestem za to na Zolofcie (Sertralinum), zdziwiło mnie to, że oprócz polepszonego humoru, po jakimś miesiącu brania leku w dawce 100mg dziennie w godzinach porannych (przede wszystkim) oraz wieczornych pojawiły się dokuczliwe i wcześniej nie występujące kompulsje, było to dwa tygodnie temu, teraz trochę zelżały. Taka paradoksalna reakcja, nawet na ulotce o tym piszę.

przez Kalebx3 25 lip 2012, 23:19
nigdy nie używałem stymulantów i raczej nie będę co najwyżej SSRI czyli SNRI

Wiesz ,stymulantem jest amfetamina ,metamfetamina, kofeina, nikotyna ,i jeszcze parę różnych niszczycielskich trucizn ( w nadmiarze ,oczywiście).
NIEZ GODZĘ SIĘ Z CZYSTO TEORETYCZNYMI BANIALUKAMI ,ŻE ETYLOFENIDAT JEST STYMULANTEM . BZDURA.WYSSANA PROSTO Z KCIUKA.
Metylofenidat leczy ,ale trzeba znależć najlepiej i najodpowiednieszą , optymalną i efektywną na najniższym progu dawkowym dla siebie osobistą dawkę. I tak to działa.Leki brane z głową najlepiej działają.
Pozdrawiam i życzę poprawy zdrowotnej.

przez devnull 30 lip 2012, 01:19
Na dniach bede testowac to scierwo, watpie by mi pomogło ale sprawdze i taką opcję.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg