METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Michuj 26 kwi 2012, 16:56
5 minut szperania na necie i ma się metylo. nie jest to wielka filozofia.
Loża szyderców

przez frustrated 26 kwi 2012, 17:16
5 minut szperania na necie i ma się metylo. nie jest to wielka filozofia.

Chyba etylo :mrgreen:

Jak Ty ten lek "załatwiasz"??

Po prostu troche narzekania na moje problemy pamieciowo/koncentracyjne + udowodnienie ze w sytuacji jakiej jestem potrzebna mi stymulacja tych procesow(co faktycznie jest prawda). Widocznie trafiłem na lekarza, ktory nie ma wielkich oporów z przepisywaniem tego typu lekow ;)

i jeszcze troche o dzialaniu leku na mnie:
Zarzylem o 14,58 - po nie dlugim czasie wystapienie zauwazalnych efektow. Przede wszystkim taka "czystosc" umyslu, w normalnym stanie mam 1000 mysli na minute, dokucza mi wieczna dekoncentracja, po metylo czuje sie jakby ktos oproznil moj mozg ze wszystkich zbednych rzeczy :mrgreen: Duzy wzrost koncentracji, moge cos czytac wrecz z zainteresowaniem i ze zrozumieniem, wiedza duzo latwiej i lepiej wchodzi do glowy... po za tym uczucie spokoju, takiego wyluzowania, co tez jest wielkim plusem i ma wplyw na efektywne wchlanianie wiedzy ;) Co jak co ale metylo jest pierwszym lekiem tego typu, ktory WYRAZNIE na mnie podzialal. Generalnie lek mi sie podoba... tylko czemu wszystko co dobre i efektywne na tym swiecie uzaleznia i niesie za soba skutki uboczne :|
zdrowymozg.pl

przez Michuj 26 kwi 2012, 17:18
frustrated, metylo

-- 26 kwi 2012, 17:19 --

etylo nie wiem kto to żre. raz sprobowałem i wiecej nie chce
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez frustrated 26 kwi 2012, 17:41
a wie ktos moze jak wyglada sprawa z tolerancja leku? wzrasta szybko czy raczej potrzeba troche czasu :smile:
zdrowymozg.pl

przez Michuj 26 kwi 2012, 17:43
pewnie, że wzrasta. Tak jak w przypadku większości leków, zauważalny ''efekt pierwszych tablet'', czyli nawet euforia, później w dół tylko...
Loża szyderców

przez Kalebx3 27 kwi 2012, 00:07
a wie ktos moze jak wyglada sprawa z tolerancja leku? wzrasta szybko czy raczej potrzeba troche czasu

Jak będziesz brał "zgłową" i nie szukał za wszelką cenę i tak nieosiągalnych( już póżniej) euforyjek , jak będziesz robił sobie przerwy i odpoczynki( takie mniej więcej tygodniowe)od leku,,, to znajdziesz najlepszą i najbardziej optymalną dawkę której będziesz się trzymał ,a która będzie Ci znacznie pomagać a nie szkodzić.
Lek w żadnym stopniu ,(nawet najmniejszym ,psychicznie i fizycznie) nie uzależnia!!!Kompletnie i wcale!
Od czerwca ubiegłego roku zacząłem leczyć się metylo ,a dziś po 10 miesiącach jestem na dawce dziennej 20-25 mg i jest dobrze ,a miejscami nawet super.
U mnie z kolei początki znajomości z tym lekiem były najgorsze,złość ,poddenerwowanie ,jeszcze większa wybuchowość... .Potem to na szczęście przeszło.A teraz średniowyrównane loty,,,a co najważniejsze bezpieczne ,bez zjazdów( typu feta) brrrbr.
Mi ten lek pomógł i pomaga.Biorę go razem z parogenem i innymi dodatkami typu baclofen .Jestem zadowolony,,,ale z tą tolerką to jednak trzeba trzymać rękę na pulsie ,żeby za bardzo nie polecieć wysoko w chmury ,a potem się rozbić.
Jak ktoś( chyba Michuj) powiedział tak samo uważam co do jakości etylo. Metylo to ekstra klasa ,etylo to najwyżej druga liga. Są podobne ,ale bardzo daleko podobne na rzecz "lepszości" metylo.
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez QueenForever 27 kwi 2012, 00:35
Każda substancja która bezposrednio zwiększa stężenie dopaminy w jądrze półleżącym jest narkotykiem,metylofenidat należy do tego grona ,jednak w niskich dawkach oddziałuje głównie na noradrenaline a więc nieeuforyzująco .
QueenForever

przez Kalebx3 27 kwi 2012, 01:00
QueenForever,
ale ja również eksperymentowałem z dawkami powyżej 40mg i tradycyjnie i donosowo.Przy tego typu dla mnie wysokich dawkach czułem wściekłość ,rozdygotanie i( jakbym wypił ze trzy mocne kawy siekiery), nerwowość - wybuchowość. Stany tak nieprzyjemne i prze**bane ,że jak tylko sobie o tym pomyslę,odchodzi mi ochota na zwiekszanie dawki .I w tym chyba jest to dla mnie bezpieczna (anty-narkotyczna,i dobrze raczej) nieuzależniająca substancja. Może inni mają inaczej ,wtedy musza się bardziej pilnować.

przez miko84 27 kwi 2012, 09:18
U mnie też nawet wyższe dawki nie powodowały euforii tylko większą nerwowość, widać zależy od osoby.
miko84

przez QueenForever 27 kwi 2012, 13:12
Metylofenidat to nie metamfetamina ,daleko mu do jej euforyzującego działania ale potencjał uzależniający posiada .
QueenForever

przez Kalebx3 28 kwi 2012, 01:00
Wydaje mi się często ,że duży wpływ na optymalne i najskuteczniej pozytywne działanie metylofenidatu ma odpowiedni dobór i ustawienie Go z innymi lekami,typu SSRI( głównie),ale i innymi psychotropami. Ważna przy tym leku jest również ochrona serca beta-blokerami.U mnie metylo brane dłużej w dawkach 30-40mg powoduje oprócz rozdrażnienia również kliniczne ,prawie że doświadczalne ,klasyczne depresje ,stąd dodatek SSRI.

przez thatMightyOneMan 28 kwi 2012, 19:33
cun i uon LOL ...może poprostu nadzwyczajny MAGNEZ wam by się przydał? może CHOLINY mało; grupyB ? ..zamiast pisać COKOLWIEK na temat waszego rozdrażnienia ,które "wywołał" metyl :idea:

-- 28 kwi 2012, 18:57 --

a etylofenidat to ja niewiem ...ja tam w ogóle w zasadzie go nie czułem ,tym bardziej dawki jak metylu 20-60mg hahahahaha tam to 300nie czuć :idea:

przez Kalebx3 28 kwi 2012, 21:32
.może poprostu nadzwyczajny MAGNEZ wam by się przydał? może CHOLINY mało; grupyB ? ..zamiast pisać COKOLWIEK na temat waszego rozdrażnienia ,które "wywołał" metyl

I tu się mylisz ThatMightyOneMan. Suplementy wpierdzielam w mega dawkach już parę dobrych lat( jak nie kilkanaście), a wszystkie apteczne nowości witaminowo-mineralne,hormonalne... i jakie ludzie tam wymyślą są najczęściej w moim brzuchu.Magnez jadłem we wszystkich dostępnych postaciach na rynku...i to latami całymi.Tak więc zupełnie nie trafiłeś z diagnozą. TO OD METYLO,na 100%. Zbyt dobrze znam te metylową układankę z całym szacunem dla Twojej wiedzy i doświadczenia.
Pozdrawiam.

przez frustrated 28 kwi 2012, 22:48
czy to normalne ze po metylo czesciowo zniknela mi anhedonia? oO
zdrowymozg.pl

Sortuj wg