METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Adamo 12 maja 2011, 16:31
Ropinirol zdecydowanie działa, wrócę do niego albo zapytam o pirybedyl. Dostałem właśnie od rodzinnego (nie muszę już chodzić prywatnie, wystarczyło ksero recepty) nową paczkę metylofenidatu (Medikinet) - 20 mg - brak działania. Ponoć w połączeniu z buspironem działa. Jestem trochę załamany, ale co robić...
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez miko84 12 maja 2011, 21:08
Adamo jak metylofenidat nie działa to daj sobie spokój, raczej z czasem nie zadziała - to nie ten typ leku. Moim zdaniem jak nie ma silnego działania to jest za dużo przeciw - cena, problemy z załatwianiem na dłuższą metę i możliwe efekty uboczne przy długotrwałym braniu.

Ropinirol moim zdaniem jest dużo lepszy od piribedilu (silniej działa na D2 i D3)
miko84

przez Adamo 12 maja 2011, 22:15
miko84, zobacz http://www.longecity.org/forum/topic/46 ... esponders/

Przecież poza amfą (adderal, dexedrine w USA) to najlepszy (i chyba jedynie działający lek na zaburzenia koncentracji, nic innego nie przychodzi mi na myśl, mam spróbować wellbutrin? Moim problemem jest bujanie w obłokach po 5 minutach nauki :\.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 13 maja 2011, 08:40
Adamo, ja wiem, że u wielu bardzo dobrze działa. U mnie poprawiał koncentrację, ale było za dużo przeciw, szczególnie, że pogłębiał moją agresję, a tego nie mogłem znieść.

A jakbyś spróbował jakiegoś silnego SSRI przez dłuższy czas? U mnie z początku była silna amotywacja i problemy ze skupieniem, ale im dłużej biorę esci tym jest w tym polu lepiej. Potrafię długo robić rzeczy które kiedyś przyprawiały mnie o nerwicę.
miko84

przez Adamo 13 maja 2011, 12:07
No tylko to pozostaje, choć biorę już wenle 3 miesiąc i dalej kaplica, czas zmienić lek.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Adamo 16 maja 2011, 18:08
Spostrzeżenie: Brałem przez kilka dni w maksymalnie dozwolonej dawce (60 mg dziennie) i było słabo, ale... dzień po odstawieniu (tzn. po kilku dniach brania) - super samopoczucie, zero lęków, zero fobii społecznej, duża pewność siebie, super samopoczucie. Na Requipie nawet było słabiej. Jeżeli to jest efekt tego słynnego odhamowania dopaminy np. po fluanxolu, to ja chce ten fluanxol :D
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Michuj 22 maja 2011, 22:01
Jest w sieci dostępny legalny odpowiednik metylofenidatu - etylofenidat. Metabolit taki sam. Można na być w sklepach ala Research Chemicals. Czekam na zamówienie;)
Michuj

przez Michuj 22 maja 2011, 23:46
Michuj

przez miko84 23 maja 2011, 10:13
Bosz, to jest na gramy, masakra.
miko84

przez Michuj 25 maja 2011, 21:19
Mediknet wpadł własnie w moje nikczemne łapy i coż mogę napisać. Bardzo osrto stymuluje. Powiedziałbym nawet, że za bardzo. Przyjemności z tego nie ma. Działa bardzo podobnie do amfetaminy, która działa trochę euforycznie, natomiast po metylofenidacie, żadnej euforii nie doświadczyłem. Teraz rozumiem dlaczego lek ten jest zarejestrowany dla ADHD'owców. Na depresje, huśtawki nastroju czy zaburzenia osobowości, jest to ostatnia rzecz która mogła by się nadawać.
Michuj

przez Adamo 25 maja 2011, 23:58
Bardziej do nauki się go stosuje, do skupienia się i pracy. Mowa od dawkach leczniczych.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Michuj 26 maja 2011, 15:30
milusi jest ten lek :twisted: teraz wiem i w sumie całe szczęście, że jest na różową receptę :twisted:
Michuj

przez miko84 17 cze 2011, 08:12
Myślę, że nic się nie zmieniło. Nie przestał być on lekiem zakwalifikowanym jako "narkotyczny".
miko84

przez Michuj 17 cze 2011, 20:28
Po co Ci to. Moklar się nie spisuje?
Michuj

Sortuj wg