METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Nola 21 lut 2012, 03:26
miko84 i mandelkowa - nie probowaliscie concerty? Podobno zjazdy (ja takich w ogole nie zauwazylam, ale zawsze bralam metylofenidat o przedluzonym uwalnianiu) przy niej sa mniejsze a i problem lykania co 3,5 godziny by odpadl.

Dzieki bogu na mnie concerta dziala doskonale.

przez miko84 21 lut 2012, 11:28
Brałem concertę jednak jej działanie było słabsze od medikinetu o bezpośrednim uwalnianiu. Musiałbym chyba łykać dużo wyższe dawki, a to bardzo drogi lek i jest refundowany tylko dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia bodajże. Pozatym jak już pisałem, lek nie działał na mnie dobrze.
miko84

przez Nola 21 lut 2012, 21:00
W sumie ja dopiero w dniu dzisiejszym wzielam medikinet, wiec zobaczymy jak dziala i czy jest roznica. Z drugiej strony to interesujace - brales medikinet 5 czyli dziennie ok 15-20 a concerta jest dostepna rowniez jako 36 czyli teoretycznie wiecej. Ja wiem, ze ona jest droga, ale z drugiej strony wydalabym kazde pieniadze by doprowadzic sie do stanu uzywalnosci ;)

Wspolczuje, ze Tobie nie pomogl bo gdy dziala zgodnie z przeznaczeniem to rezultaty stosowania sa nieporownywalne z czymkolwiek innym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 21 lut 2012, 22:50
zgodnie z przeznaczeniem to rezultaty stosowania sa nieporownywalne z czymkolwiek innym.
Nola,
Witam ,
a jakie ma on u Ciebie przeznaczenie ?,
A drugie pytanie ,czy lek ten codziennie działa u Ciebie tylko dobrze ,tzn. czy zdarzają się dni ,że nie odczuwasz jego działania lub działanie jego jest słabe . I już ostatnie pytanko ,żadnej po nim nerwowości ?Nic a nic?Z góry dziękuję.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Nola 22 lut 2012, 00:09
Adhd :)

Przez dlugi czas rzadko bralam concerte codziennie, tylko w czasie sesji/duzej ilosci nauki/waznych zadan do wykonania - wtedy zawsze dziala doskonale. Dopiero od niedawna przerzucam sie na branie jej troche czesciej. Natomiast nie zauwazam zwiekszania sie tolerancji u osob z rodziny ktore tez to biora.

Ja jestem nerwowa na codzien (impulsywnosc u mnie to ogromny problem) a po concercie jestem spokojniejsza. Nie mam odruchow by w kogos czyms rzucic i powiedziec cos chamskiego. Oczywiscie, dalej zdarza mi sie siarczyscie zaklac ale nie ma juz we mnie uczucia niepokoju.

To, co mi przeszkadza (chociaz nie wiem, czy tak to powinnam nazwac) to fakt, ze concerta pozbawia mnie moich glupich pomyslow i rownie glupiego poczucia humoru. Przywyklam do tej chaotycznej i wesolej wersji siebie ;)

przez tahela 22 lut 2012, 02:41
Skutki uboczne ma nieliche,ale jak pomaga to moze warto brać z tym,że jednak uwazam ,ze tolerancja wzrasta na kazdy lek jak sie go długo przyjmuje i regularnie.Dlatego leki silnie uzalezniajace należy brać bardzo ostrożnie i jednak w tzw. sile większej konieczności jak sie to mowi w razie W aiele osób o tym zapomina , tolerancja rośnie bierze coraz więcej i budzi sie z ręką w nocniku,ale to tylko tak moje nic nie warte przemyśłenia, oczywiście piszącnic nie warte to troche ironia, poczucie humoru specyficzne.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez miko84 22 lut 2012, 11:09
Nola widzisz i ważna jest dobra diagnoza, u mnie metylofenidat zwiększał agresję, a zmniejszają ją leki serotoninowe - zależy od patogenezy zaburzeń (stwierdzono w wielu badaniach, że niedobory serotoniny mogą objawiać się patologiczną złością i agresją).

Pozatym leczenie depresji tym lekiem uważam za conajmniej błędne.

tahela właśnie takie poczucie humoru jak to nazwałaś u mnie było całkowicie zlikwidowane na tym leku - wszystko brałem na serio, tak się nie da długo żyć bo się człowiek zamęczy (i innych przy okazji).
miko84

przez Nola 22 lut 2012, 12:19
Ja niestety jestem w trakcie diagnozy :) Ale ADHD to zwykle rodzinny problem, dlatego mam pod dostatkiem lekow. Wczesniej bralam Concerte naiwnie myslac, ze przeciez kazdemu troche by pomogla sie skupic. Bardzo mnie zdziwilo, ze nie wszyscy reaguja tak dobrze.
Rownie naiwnie myslalam, ze moje objawy ADHD to taki charakter, bo przeciez to choroba dzieci a u mnie to pewnie nerwica albo nawet ptsd. Cholera mnie ogarnia jak mysle, ze zmarnowalam tyle czasu bo przy diagnozie jakos nikt nie sprawdza, czy reszta rodzenstwa ma podobny problem. Kurna, jedno dziecko ma ADHD a drugie pewnie jest niegrzeczne albo sie nie stara?

U mnie ssri powodowaly akatyzje, zwiekszenie klopotow dotyczacych braku uwagi w adhd i paskudnie nasilaly u mnie niezbyt ostra depresje. Wielokrotnie lezalam na lozku zastanawiajac sie czemu ja mam taki pelny zoladek, bo zapominalam co robilam 3 minuty temu. Dzieki bogu, ze trafilam na psychiatre, ktory doszedl do prostego wniosku - cos musi powodowac takie reakcje na leki i zapewne jest to wrodzone zaburzenie.

Rowniez uwazam, ze osoby z tendencja do depresji powinny zastanowic sie zanim go wezma... Nie jest to lek na wszystko.

Czytalam o tym jak dzialal na Ciebie medikinet i z Twoich objawow mam rowniez to, ze po Concercie wolniej mija czas. Teraz, przed poranna dawka tego posta pisze juz 20 min.
Ja nie biore wszystkiego na serio, tylko jakos nie chce mi sie zartowac i wyglupiac, wole zajac sie czyms konkretnym. Zastanawiam sie, czy tak wyglada codziennosc osob bez adhd :P Na szczescie medikinet nie dziala przez caly czas wiec po wykonaniu obowiazkow mozna wrocic do bardziej rozrywkowej wersji siebie.

przez foreigner 22 lut 2012, 14:01
czesc,mam pytanie do kogoś z Krk- gdzie, do kogo konkretnie można sie zglosic, aby problem okropnych problemow z pamiecia, koncentracja, skupieniem, takim coraz bardziej przerażająco czynieniem sie 'autystycznym', omowic i zastanowic sie nad doraznym przyjmowaniem omawianego leku?z tego co dane mi bylo doswiadczyc, z psychiatrą na ten temat sie nie porozmawia.
musze sie uczyc, funkcjonować, a to co się dzieje to- koszmar..

przez miko84 23 lut 2012, 10:02
Cześć, w Krakowie polecam Ci panią psychiatrę na Alejach Słowackiego 44, tel. 12 6341070. Niestety zapomniałem jak się nazywała, wiem, że kobieta a tam chyba jeden psychiatra tylko przyjmuje który ma doświadczenie z ADHD. pzdr.
miko84

przez foreigner 25 lut 2012, 00:00
dzieki, bede dzwonic,
a ta Pani jest kompetentna, tj. moge jej historie swojej 'choroby' szczerze opowiedzieć, włączajac w to niestety benzodiazepiny itd?czy jesli chce uzyskac Concentre to musze mowic wszystko "pod to"? (

przez Nola 25 lut 2012, 02:06
foreigner, zastanow sie, kiedy te objawy zaczely u Ciebie wystepowac. Jezeli nie masz ich od dziecinstwa to moim zdaniem sa niewielkie szanse, ze jest to ADHD a wtedy warto szukac przyczyny w czyms innym.

Jezeli nie jest to ADHD to przy problemie z benzo 3 razy zastanowilabym sie, czy brac Concerte.

przez miko84 25 lut 2012, 10:06
foreigner tak, jest dobrym lekarzem.
miko84

przez foreigner 25 lut 2012, 14:38
dzieki,
problemy z koncetracja, skupieniem, rejestrowaniem tego, co dzieje sie wokół mam od zawsze...oczywiscie obserwuje się i nie jest to bynajmniej pojawiajaca sie nagle sprawka benzo, lecz problem, ktory- obok innych emocjonalnych, psychosomatycznych mu towarzyszacych-narasta. ja w ogole nie jestem w stanie sie uczyc, nie zapamietuje nawet prostych tresci,wiecznie problem typu, ze np. myje wlosy i nie pamietam czy juz nalozylam szampon, trzymajac butelke wody-nie pamietam czy polknelalam tabletki czy nie- wszystko robie w takim "ciągu", jak automat, nieswiadomie, bezrefleksyjnie, jakbym nie rejestrowala aspektow zewnetrznych...to jest dosc szeroki problem, nie spotkalam sie nigdzie z opisem czegos takiego, ale troche to takie 'autystyczne', strasznie zyje swiatem wewnetrznym...np mieszkam cale zycie w jednym pokoju, ale gdy ktos mnie potem poprosi opisanie wystroju, to nie bede wiedziec, to samo z np. z maścią wlasnego zwierzęcia itd.

Sortuj wg