METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Badziak 18 sty 2012, 19:47
Jestem zapisana do Instytutu Snu w Warszawie (jeden z dwóch takich ośrodków na całą Polskę). Czas oczekiwania na konsultację: ponad pół roku. Także sobie jeszcze poczekam. :( I zaznaczam, że to jest czas oczekiwania na samą konsultację, a drugie tyle czeka się na badanie polisomnograficzne, które cokolwiek wykaże.

Neurolog kiedyś zapisał mi Gutron (zwiększa ciśnienie krwi). Psychiatrzy próbowali Moklar, Prefaxine, Wellbutrin i Sulpiryd - nic nie działało na senność. Miałam też badania w kierunku cukrzycy, anemii, hipotonii i chorób tarczycy - nic nie wykazały. Do tego wszystkiego w EEG wychodzą mi patologiczne fale delta w stanie czuwania, a to fale najgłębszego stadium snu i ponoć są charakterystyczne dla uszkodzeń mózgu. W zapisie mam też napadowość charakterystyczną dla padaczki. Czyli generalnie jestem ciekawym przypadkiem.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Spooky 18 sty 2012, 20:18
Badziak, a ta nadmierna senność była przed zestawem leków co bierzesz?
Bo masz kombinacje dwóch zamulaczy, więc dziwne nie jest to o czym piszesz...

przez Badziak 18 sty 2012, 21:48
Ten zestaw biorę dopiero od roku, a problem z nadmierną sennością mam od zawsze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mariusz87 19 sty 2012, 21:44
paweł3 napisał(a):Wiesz, zawsze biorę metylo raz dziennie jak wstanę do kawy,gdzieś około 11.Nigdy też o tej porze nie jestem senny,więc Ci tego ściśle nie odpowiem.Z metylo biorę razem (praktycznie co drugi dzień) parogen 5mg.Mało ,ale ten mix ostatnimi czasy przez pierwsze dwie godziny bardzo mocno mnie aktywizował psychicznie i fizycznie. Na początku aby zbić ten objaw brałem nawet dorażnie perazynę.Potem dałem sobie z tym spokój,wolałem aby samo minęło.Jednak efekt pobudzenia po metylo wyrażnie istnieje,i zdaje mi się ,że im mniejsze dawki tym ten efekt paradoksalnie jest większy.Jednak metylo brany donosowo bardzo mocno mnie pobudzał ,aktywizował ,nakręcał na gadkę niemal natychmiastowo. Myślę ,że po takim zabiegu nawet najmniejsza senność nie ma szans.Nie wiem czy do końca udało mi się odpowiedzieć na Twoje wątpliwości,ale uwierz starałem się .Pozdrawiam.

no i dupa nie dostałem, przepisała mi tylko na uspokojenie lorafen 1mg stosowany doraznie . A tak to pozostało mi do brania 100 mg sertraliny i na noc 30 mg mirtazapiny. Po 5 miesiącach kuracji nie widzę poprawy , zmieniam lekarza . Za miesiąc pierwsza wizyta . A na dzień dzisiejszy to zakupiłem Eph i przetestuje może z tym bo to łatwiej dostać. Tylko nie wiem w jakich dawkach .

przez Badziak 19 sty 2012, 22:18
Eph? Co to jest?

przez Spooky 19 sty 2012, 22:24
Efedryna pewnie. Tylko po co?

przez Hunter S. Thompson 20 sty 2012, 01:27
pokrotce - ogolnie
Lekarze bardzo niechetnie przepisuja MPH , wg polskiej klasyfikacji jest to lek z grupy II-P
to substancje o niewielkich zastosowaniach medycznych i o dużym potencjale nadużywania ...
Wg polskiej klasyfikacji jest to ostatnia grupa lekow , w zasadzie nie stosowanych w PL
A jesli juz , to u ... dzieci !! ocZywiscie przy syndromie adhd/add uspokaja i to bardzo , pozwala sie skupic na jednej czynnosci , ogranicza "ruchliwosc"
U osob "innych" powoduje podobno nerwowosc , pobudzenie itd
Oczywiscie w obu przypadkach dochodzi brak laknienie ,libido bezennosc (na poczatku)
Osobiscie uwazam , ze to benzo typu Clonazepam , lub opiaty powinny byc na te rozowe recepty , bo tu jest realne zagrozenie - wystarczy zajrzec do odpowiedniego dzialu
A MPH ? z jakiej przyczyny ? dla mnie jest to zagadka .. nie slyszalem aby ktos to nalogowo zazywal majac do wyboru duzo wiekszy syf za duzo mniejsza kase ...

EPH zdecydowanie odradzam , poza tym jest nielegalna , nie wiem skad pomysl o efedrynie ?

Na narkolepsje jest jeszcze vigil , provigil i inne substytuty modafinilu , z tym ze one NIE POBUDZAJA ruchowo
i na skupienie tez nie za bardzo ,
MPH na pewno moglby Ci pomoc , moze nie do konca tak jak oczekujesz , ale w pewnym stopniu ogranicza sennosc , kiedys potrafilem przysnac w ciagu dnia , teraz nie , zarowno MPH , jak i EP w tym zakresie dzialaja identycznie
Oczywiscie z EP jest problem natury "technicznej" , ale do ogarniecia , tylko niestety trzeba bardzo uwazac
Obawiam sie ze eskalacja dawek to najwiekszy problem
...Oto on , boski prototyp, - mutant ktory nie wszedl do masowej produkcji
Zbyt rzadki aby umrzec i zbyt pokrecony aby zyc ...
- Hunter S. Thompson
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aUbcRPJmhI

przez miko84 20 sty 2012, 10:15
Mnie metylofenidat i uspokajał i pobudzał jednocześnie :) ogólnie ten lek to syf, ale wielu dzieciom (i ich rodzicom) daje chwile luzu i możliwość w miare normalnego funkcjonowania.
miko84

przez Spooky 20 sty 2012, 10:16
EPH zdecydowanie odradzam , poza tym jest nielegalna , nie wiem skad pomysl o efedrynie ?

Nie wiem, strzelałem. Nie znam EPH ;) Co to jest w ogóle?

przez Mariusz87 20 sty 2012, 10:51
Mariusz87 napisał(a):
paweł3 napisał(a):Wiesz, zawsze biorę metylo raz dziennie jak wstanę do kawy,gdzieś około 11.Nigdy też o tej porze nie jestem senny,więc Ci tego ściśle nie odpowiem.Z metylo biorę razem (praktycznie co drugi dzień) parogen 5mg.Mało ,ale ten mix ostatnimi czasy przez pierwsze dwie godziny bardzo mocno mnie aktywizował psychicznie i fizycznie. Na początku aby zbić ten objaw brałem nawet dorażnie perazynę.Potem dałem sobie z tym spokój,wolałem aby samo minęło.Jednak efekt pobudzenia po metylo wyrażnie istnieje,i zdaje mi się ,że im mniejsze dawki tym ten efekt paradoksalnie jest większy.Jednak metylo brany donosowo bardzo mocno mnie pobudzał ,aktywizował ,nakręcał na gadkę niemal natychmiastowo. Myślę ,że po takim zabiegu nawet najmniejsza senność nie ma szans.Nie wiem czy do końca udało mi się odpowiedzieć na Twoje wątpliwości,ale uwierz starałem się .Pozdrawiam.

no i dupa nie dostałem, przepisała mi tylko na uspokojenie lorafen 1mg stosowany doraznie . A tak to pozostało mi do brania 100 mg sertraliny i na noc 30 mg mirtazapiny. Po 5 miesiącach kuracji nie widzę poprawy , zmieniam lekarza . Za miesiąc pierwsza wizyta . A na dzień dzisiejszy to zakupiłem Eph i przetestuje może z tym bo to łatwiej dostać. Tylko nie wiem w jakich dawkach .

Aj sory nie EPH , miało być EP (etylofenidat)

Spooky napisał(a):
Nie wiem, strzelałem. Nie znam EPH ;) Co to jest w ogóle?

no to efedryna jest

przez aree1987 16 lut 2012, 10:06
Jaka jest najmniejsza skuteczna dawka i jak to działa na lęki- depresję? Czy dalej metylofenidat jest na różową recepte?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Michuj 16 lut 2012, 10:14
Na różową.
Loża szyderców

przez miko84 16 lut 2012, 12:33
aree1987 testowałem i była to dawka 5 mg medikinetu o bezpośrednim uwalnianiu i takich dawek na dzień trzeba było wziąć około 3-4, co 3-4 h.

U mnie działał na pewien typ lęku społecznego, całkowicie go niwelował, ale z drugiej strony nasilał ogólną nerwowość. Z drugiej strony świetnie mnie uspokajał, tzn czas jakby zwalniał bieg i nigdzie się nie musiałem spieszyć. Na nastrój działanie częściowo podnoszące, niestety silne "zjazdy" wieczorami i ranem. Uznaję ten lek za niemożliwy do brania w przypadku depresji/lęku na dłuższą metę. Pozatym są znaczne trudności z jego "załatwieniem".

Pozatym lek miał u mnie dziwne działanie - wszystko brałem na serio. Nie potrafiłem żartować, jak z kimś rozmawiałem to nie rozumiałem żartów ani aluzji.

No i drugi silny minus - wzrost agresji, znaczny.
miko84

przez mandelkowa 20 lut 2012, 03:18
do "Badziak": mam stwierdzoną narkolepsję po wizycie w Instytucie Snu w Warszawie. ja właśnie w tej kwestii trafiłam na to forum, bo zazywam lek medikinet i chciałam poczytac relacje innych osob i o ew.skutkach ubocznych. bardzo dobrze,ze tam się zgłaszasz, ja mialam problem z nadmierna sennoscia utrudniajaca zycie,codzienne czynności, nie wspominając o nauce-wiem,co to jest. i rzeczywiscie,tez czekalam najpierw na termin wywiadu,a potem na wizyte,ale warto. chociaz narkolepsja nie jest do wyleczenia, jedynie leki lagodza objawy-to jednak przynajmniej wiem, co mi jest i mam dla siebie wieksza tolerancje w chwilach sennej słabości:) a Ty myslisz,ze to narkolepsja?
a propo wątku: lek (10mg)pomaga mi,jesli w odpowiednim momencie zazyje.jesli mam już "napad snu" to niebardzo-potrafie spac mimo leku. jego dzialanie tez jest u mnie ograniczone czasowo.czuje,kiedy przestaje dzialac i zaczyna sie sennosc (zaczyna sie po ok.2godzinach).Rzeczywiscie na poczatku jego przyjmowania mialam takie lękowe napady,ale teraz nic takiego się nei zdarza. nareszcie mogę normalnie przeczytac rozdział książki, oglądnąc film lub prowadzić samochód! takze w moim przypadku jest to nieoceniony lek,pozwalający normalnie funkcjonować.

Sortuj wg