METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Kalebx3 09 gru 2011, 22:02
Witaj Hunter,
czyli jednym słowem ,im rzadziej tu bywasz tym lepiej jest z Tobą. Cieszy mnie ,że w końcu znalazłeś "patent" na swoje dolegliwości.Oby trwało to jak najdłużej, a w przerwie leczenia(jeśli takową zastosujesz ) pozostało coś pozytywnego ,co pozostanie na dłużej/trwale.
Co do porównania etylo-metylo w 90% się z Tobą zgadzam ,a te brakujące 10 % wynika z tego,iż nie mam tak dużego doświadczenia z etylo.Są to jednak podobne substancje ,ale ogólnie (głównie mniej działań niepożądanych) metylo jest dla mnie lepsze jakościowo.Inna ważna sprawa to jak wspomniałeś ,dłuższe działanie metylo i równiejsze,zracjonalizowanie ,ściśle określone dawkowanie. Zdaje mi się też ,że kardiotoksyczność w wydaniu etylo pozostaje wiele do życzenia ,dłuższych badań i głębszego przemyślunku,chociaż mogę się mylić.Bo nawet metylo z tego co wiem mocno daje (a może tylko nierozważne jechanie z dawkami) sercu "po dupie". Z każdą wizyta u lekarza po ten lek wiekszość pytań dotyczy serca i nieprawidłowości w układzie krążenia.Podejrzewam nawet ,że gdybym u lekarza choć trochę pociągnął u siebie ten temat ,uciąłby mi ten lek szybko,a tego nie chcę,wiadoma sprawa.Z moim sercem tak poza tym wszystko OK,ale prawdziwość jego kondycji nie polega raczej na moich wewnętrznych odczuciach.To tylko taka moja dygresja odnośnie tematu.Pozdrawiam.

-- 23 gru 2011, 22:40 --

Witam,
powiem najszczerzej jak tylko potrafię ,jak nic innego metylofenidat poprawił mi mój komfort życia.Stałem się bardziej opanowany ,mniej wybuchowy (a jak wybuchnę o wiele szybciej wracam do normy)i mniej impulsywny.I widzę i czuję ,że im dłużej go biorę tym jest ze mną lepiej,potrafię się opanować,skontrolować ,gdzie kiedyś wyszedłbym z siebie.Jeśli chodzi o kojarzenie ,pamięć i te sprawy to też znaczna poprawa ,ale dla mnie to i tak drugorzędna rzecz.Najważniejsze ,że nie miotają mną jak kiedyś niskie i podłe instynkty.JEZU,dziękuję CI ,że dałeś mi to lekarstwo!!! Powoli ,zaczynam być panem swoich emocji,umiem jaśniej i zrozumialej wyartykułować swoje myśli.A kiedy czytam(kocham czytać) ,to to co czytam łatwiej pojmuję. Słońce powoli zaczyna wychodzić zza chmur,robi się coraz jaśniej i cieplej i choć to jeszcze nie wymarzona pogoda,obecny stan napawa mnie wielką nadzieją ,optymizmem a nawet radością.To dokładnie tak jakbym znalazł coś czego szukałem bardzo długo,aż w końcu znalazłem.Pozdrawiam. :great:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Mariusz87 04 sty 2012, 20:01
a co myślicie o połączeniu :
Sertralina 100mg + Metylofenidat 40mg SR + coś na noc bo ze spaniem będzie na pewno problem

Brał już to tak ktoś ?

przez Kalebx3 04 sty 2012, 22:03
Witaj Mariusz ,
nie odpowiem Ci na Twoje pytanie,bo nigdy takiego mixu nie stosowałem.Ogólnie jednak wszystkie SSRI( ja biorę parogen)dobrze się układają z lekami z tej grupy.Czasami są nawet koniecznością,gdy metylofenidat ciągnie w dół.Chciałbym zapytać ,na co dostałeś metylo i czy od razu w takiej dawce(40mg)? Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mariusz87 05 sty 2012, 17:32
jeszcze nie dostałem metylo , po prostu sam sobie znalazłem taki zestaw . Mam depreche ciężką (i cholera wie co jeszcze) , jem obecnie sertraline 100mg miała mnie pobudzić ale nic z tego , no to dostałem wenlafaksynę , tez lipa takie pobudzenie do niczego nie prowadzące . Mam baaardzo duże problemy z koncentracją i w sumie wydaje mi się dobre rozwiązanie taki mix ale oczywiście nie wiadomo jak to na mnie zadziała. Sertralina przeciwlękowo i przeciw depresyjnie a metylo na pobudzenie i koncentrację . Może przesadziłem z tym 40 , jutro mam wizytę i chcę przedstawić taki zestaw .

przez Kalebx3 05 sty 2012, 18:05
Wiesz Mariusz ,to wcale niegłupi pomysł jaki podałeś z tym metylo.Szczególnie jeśli chodzi o koncentrację i jasność ,lekkość myślenia.Warto spróbowac,u mnie taki mix SSRI + metylo bardzo superowo wypalił.Nawet nie spodziewałem się aż tak dobrych wyników ,ale też nie od razu to przyszło.Potrzeba było gdzieś z pół roku ,ażeby metylo rozwinął w pełni skrzydła( biore maxymalnie 15mg/d).Teraz prawie nie narzekam i już dawno nie miałem myśli samobójczych.Z prostej przyczyny ,czuję się sam ze sobą lepiej,bardziej panuję nad sytuacją wokół, a "stare demony " tracą swoją niszczącą moc.Pozdrawiam i życzę zdobycia leku.Jakbyś miał jakieś bardziej szczegółowe pytania,pytaj śmiało albo tu,albo na PW.

przez Badziak 05 sty 2012, 19:58
paweł3, jak się ma metylo do kwestii senności? Czy jak jesteś senny i weźmiesz tabletkę to senność mija?

Czujesz się bardziej zaktywizowany?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Kalebx3 05 sty 2012, 22:17
Wiesz, zawsze biorę metylo raz dziennie jak wstanę do kawy,gdzieś około 11.Nigdy też o tej porze nie jestem senny,więc Ci tego ściśle nie odpowiem.Z metylo biorę razem (praktycznie co drugi dzień) parogen 5mg.Mało ,ale ten mix ostatnimi czasy przez pierwsze dwie godziny bardzo mocno mnie aktywizował psychicznie i fizycznie. Na początku aby zbić ten objaw brałem nawet dorażnie perazynę.Potem dałem sobie z tym spokój,wolałem aby samo minęło.Jednak efekt pobudzenia po metylo wyrażnie istnieje,i zdaje mi się ,że im mniejsze dawki tym ten efekt paradoksalnie jest większy.Jednak metylo brany donosowo bardzo mocno mnie pobudzał ,aktywizował ,nakręcał na gadkę niemal natychmiastowo. Myślę ,że po takim zabiegu nawet najmniejsza senność nie ma szans.Nie wiem czy do końca udało mi się odpowiedzieć na Twoje wątpliwości,ale uwierz starałem się .Pozdrawiam.

przez Hunter S. Thompson 17 sty 2012, 19:22
Chcialem odpisac publicznie na pytania zadane mi na PW
Ale wpierw pare slow nt. poruszany powyzej - sennosc nie mija ani po MPH ani po EP , po prostu trudniej jest zasnac , ale z mijego punktu widzenia NIE aktywizuje fizycznie
Choc nie wykluczam , ze czlowieka "zdrowego" moze zaktywizowac - moj kolega tak twierdzi , nawet pod wplywem MPH (EP) staje sie bardziej klotliwy
U mnie jest zupelnie odwrotnie , oba srodki ZDECYDOWANIE uspokajaja , czynia cierpliwym i wyrozumialym ( pisze O SOBIE )
"zdrowy" kolega twierdzi ze u niego jest odwrotnie .... i badz tu madry ..
Poki nie sprobujesz nie beziesz wiedziec , bo dzialanie tych lekow jest INDYWIDUALNE
Na nadmierna sennosc , narkolepsje jest modafinil , ktory opisalem z pol roku temu

I teraz - ZADEN z tych srodkow NIE NADAJE sie do leczenia depresji !!!
Po pierwsze te srodki nie lecza , a dzialaja TYLKO doraznie ( jak benzo ) czyli dzialanie terapeutyczne utrzymuje sie tylko kilka godzin
ODRADZAM wszystko powyzsze w przypadku depresji !! poniewaz te srodki dziajaja depresjogennie
Mija sie z celem branie tego jesli nie ma sie dokuczliwych objawow ADD/ADHD bo tylko w tym przypadku mozna liczyc na zmniejszenie
impulsywnosci ,agresji , pobudzenia psychoruchowego , braku skupienia itp.
Ja np w ogole przestalem sie kiwac , oraz dreptac bez sensu czekajac w kolejce lub na metro
Nie mam juz zadnych awantur na miescie z przypadkowymi ludzmi w stresujacych sytuacjach ( w kolejce np,)
Zaczalem po latach znowu ogarniac np liczby zespolone , rownanie schrodingera , albo entropie czarnej dzury hawking'sa :-)
I takie tam pierdoly , generanie jest duzo lepiej , ale aby sie tym skutecznie leczyc , trzeba miec objawy uzasadniajace uzycie tego srodka
w przeciwnym razie wystapi dzialanie paradoksalne czyli nerwowosc , pobudzenie psychoruchowe , brak cierpliwosci i agresja
CZYLI DOKLADNIE TO CZEGO CHCEMY UNIKNAC !!

I nastepny temat;
Co do tolerancji - zarowno EP jak i MPH wykazuje niewielka tolerancje , ale zaznaczam NIEWIELKA
I tu jest cala sztuka - trzeba robic przerwy , co jakis tydzien , dwa max - dzien lub dwa przerwy
BEZ OBAWY , to nie SSRI , ani benzo , zadnych objawow odstawiennych NIE MA !!
Ot , po prostu bedzie troche slabsza koncentracja , znow sie mozemy troche kiwac , przestepowac z nogi na noge , ale w DUZO MNIEJSZYM stopniu niz kiedys
Jak sie ma zajecie , to bedzie niezauwazalne !!
I oczywiscie najwazniejsze - trzeba sie trzymac dawek !! , ja jeszcze nigdy nie sprobowalem wiecej niz 30mg na raz
pierwsza dawka 10 ( max 20) , druga 10 ( i w przypadku EP jeszcze 3 - 10mg , z uwagi na czas dzialania EP do MPH )
10mg EP = 10mg MPH istotnych roznic poza czasem dzialania nie ma
w jednym zakresie lepsze jest EP , w innym MPH , w zasadzie to jest to samo ,
I na konec chcialem skomentowac bzdury pisane wczesniej , to nie ma nic wspolnego z kokaina
Zaden z tych srodkow !! tamten wpis mnie zaintrygowal ,ze sklonil do przekonania sie na plaszczyznie empirycznej , pisze o tym tylko dlatego , aby ktos sie nie wprowadzil w blad
Jak ktos szuka "potencjalu impezowego" to musi szukac gdzie indziej ...
...Oto on , boski prototyp, - mutant ktory nie wszedl do masowej produkcji
Zbyt rzadki aby umrzec i zbyt pokrecony aby zyc ...
- Hunter S. Thompson
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aUbcRPJmhI

przez Kalebx3 17 sty 2012, 23:19
Jak ktos szuka "potencjalu impezowego" to musi szukac gdzie indziej ...

Witaj Hunter ,cieszę się ,że zawitałeś .
A co byś powiedział o ADDERAL-(u) .? I gdzie byś to umieścił? Impreza ?,lekarstwo?,jedno i drugie ?,a może inna szufladka?Osobiście bym to przetestował pod kątem wpływu na ADHD( leczniczy potencjał),ale ta cena ,wysoka abrakadabra.Pozdrawiam.

przez Badziak 18 sty 2012, 02:10
Hunter S. Thompson napisał(a):Na nadmierna sennosc , narkolepsje jest modafinil , ktory opisalem z pol roku temu

Tia... Tylko że nie jest refundowany, więc jego zakup kosztuje krocie.
Za to Metylofenidat niby też jest rekomendowany przy nadmiernej senności, także może akurat na mnie by podziałał.

przez Kalebx3 18 sty 2012, 14:46
także może akurat na mnie by podziałał.

@ Badziak ,bardzo możliwe ,że tak by się stało.Dużo ,wydaje mi się jednak zależy od dawki.Druga sprawa ,metylo to bardzo nierówny lek i nigdy nie wiadomo jak i( kiedy) na kogo podziała.U mnie są dni ,że mam po tym kopa niemiłosiernego ( przez pierwsze dwie, trzy godziny po godzinie od wzięcia) a są i takie ,że nie czuję na tym polu większych różnic. Warto jednak ,abyś spróbowała,stawiam ,że pomoże , a w aplikacji donosowej(czyt. nienarkomańskiej) daję mu jeszcze więcej szans w tym aspekcie antysenności.Pozdrawiam.

przez miko84 18 sty 2012, 17:42
Wybijcie sobie z głowy stosowanie tego leku w nadmiernej senności w Polsce. To Polska a nie USA i cieszmy się. Ktoś musiałby mieć stwierdzoną klinicznie narkolepsię która znacząco wpływałaby na jego życie.
miko84

przez Badziak 18 sty 2012, 18:52
miko84 napisał(a):Wybijcie sobie z głowy stosowanie tego leku w nadmiernej senności w Polsce. To Polska a nie USA i cieszmy się. Ktoś musiałby mieć stwierdzoną klinicznie narkolepsię która znacząco wpływałaby na jego życie.

Cieszmy się?! A kliniczna hipersomnia niby nie utrudnia życia? Nie masz pojęcia jak to jest być wiecznie śpiącym i w jakim stopniu pogarsza to funkcjonowanie zawodowo-społeczne. Ale mnie zdenerwował ten post... Bagatelizowanie i ignorancja.

przez miko84 18 sty 2012, 18:57
Skoro masz takie problemy to idź do lekarza, zobaczymy co Ci przepisze. W USA stymulanty przepisywane są na byle kichnięcie.
miko84

Sortuj wg