METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Hunter S. Thompson 18 lis 2011, 22:29
OK to konczymy temat.

kilka dodatkowych uwag.
Rozne dzialanie w zaleznosci od przyjetej dawki !!
Ciezko "wstrzelic sie" z odpowiednia dawka za pierwszym razem , co moze skutkowac niepokojem , nerwowoscia , bezsennoscia ,
Mysle , ze 10mg jest ok jak na 1 raz , wiecej odradzam .
BARDZO WAZNE ! .
Jesli ktos zle reaguje na SSRI , to skrajnie nieodpowiedzialne jest polaczenie tego z MPH
Wiem na pewno , ze taki mix MOZE byc tragiczny w skutkach , o ile ktos nie mial WCZESNIEJ do czynienia z "objawami ubocznymi" SSRI
WPIERW SSRI , i dopiero po 2-3 tyg MPH !!!
Dodawanie do tego benzo NIEODPOWIEDZIALNE !!! , chyba ze sie jest pod kontrola lekarza
Nie rozumiem (poki co) czemu kaza to brac nonstop (dzieciakom?) ? Jak pisal Pawel , TRZEBA robic przerwy , najlepiej roznej dlugosci i obserwowac sie
Mysle ze spokojnie mozna OGRANICZYC uzywanie tylko do kluczowych sytuacji ,a z ostatnich dziennych dawek jak najczesciej rezygnowac
SPOKOJNIE , nie zrobi to zadnej szkody , wrecz przeciwnie

kilka pozytywow
Zdecydowanie uspokaja ,czyni cierpliwym , poblazliwym , ale nieustepliwym ...
Na pewno nie staniesz sie inteligentniejszy , ale znacznie lepiej wykorzystasz (ogarniesz) zasoby swojej wiedzy
Nie licz na "high" ani euforie ,to pewne , ale za to bedziesz cierpliwy , spokojny i wyrozumialy
To co powiesz wydaje sie byc wywazone , przemyslane i powiedziane przystepnie ,ciezko sie zdenerwowac np.brakiem zrozumienia , jest chec tlumaczenia dalej ...
Nie wypadasz z toku myslowego , pamietasz meritum i o wiele wiecej.

Motywacji niestety nie poprawia ,
I chociaz ma wyrazne dzialanie uspokajajace , polepszajace koncentracje , to jednak trudno sie zmobilizowac do powazniejszych dzialan
Ale to co robisz pochlonie cie bardziej niz zwykle , w tle moze ktos gadac , moze dzialac TV , moze cie zaczepiac twoj pies ,
i nie bedzie to przeszkadzalo w dzialaniu , a nawet dosc ciezko jest NAGLE zajac sie czyms innym ,trudniej sie rozproszyc i to WYRAZNIE czuc , odsuwasz od siebie bodzce , zamiast je komasowac

i na koniec.
Nie widze potrzeby pisania czegokolwiek na hyper.. nawet nie uzylem na tym forum nigdy ich pelnej nazwy ,
Kto chce zbadac potencjal "imprezowY" to sobie tam zajrzy , nas te rzeczy nie interesuja , a jedynie czy schemat dzialania jest podobny do MPH , moze sie niejasno wyrazilem
Ale nie mamy zamiaru obalac zadnych paradygmatow ,snuc wlasnych teorii , nasz stosunek do narkotykow jest jednoznaczny .
Wlasnie mialem obawy ze nasze dywagacje moga byc zle zrozumiane , prosze wiec wyedytowac zbedne lub szkodliwe tresci.
A raport zdam Pawlowi na PW ewentualnie w moim watku w dziale depresja
Mam nadzieje , ze watkodawca (tego watku) bedzie wyrozumialy ;-)

swoja droga wato by wyodrebnic jakis dzial o ADD ( jeszcze na polskich forach takiego nie ma ) gdzie moglibysmy sobie swobodniej gadac , a malo kto by tam zagladal
I na sam koniec 2 przydatne adresy
http://aadduk.proboards.com/index.cgi?board=medications
oraz
http://www.adhdmarriage.com/forum
Pozdrowienia
:-)
...Oto on , boski prototyp, - mutant ktory nie wszedl do masowej produkcji
Zbyt rzadki aby umrzec i zbyt pokrecony aby zyc ...
- Hunter S. Thompson
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aUbcRPJmhI

przez Kalebx3 19 lis 2011, 11:05
a z ostatnich dziennych dawek jak najczesciej rezygnowac
SPOKOJNIE , nie zrobi to zadnej szkody , wrecz przeciwnie

Dokładnie ,tak jak mówisz Hunter.Góra 2 razy dziennie ,nie więcej,bo i po co jeszcze na wieczór ,aby gorzej spać?
Nie przyzwyczajać organizmu do regularnego przyjmowania,robić przerwy,"skakać" z wysokością dawek,a jednorazowo nie więcej niż 10mg.-A wtedy na długo i dobrze ,myślę może się nam ten lek przysłużyć.

kilka pozytywow
Zdecydowanie uspokaja ,czyni cierpliwym , poblazliwym , ale nieustepliwym ...
Na pewno nie staniesz sie inteligentniejszy , ale znacznie lepiej wykorzystasz (ogarniesz) zasoby swojej wiedzy
Nie licz na "high" ani euforie ,to pewne , ale za to bedziesz cierpliwy , spokojny i wyrozumialy
To co powiesz wydaje sie byc wywazone , przemyslane i powiedziane przystepnie ,ciezko sie zdenerwowac np.brakiem zrozumienia , jest chec tlumaczenia dalej ...
Nie wypadasz z toku myslowego , pamietasz meritum i o wiele wiecej.

Motywacji niestety nie poprawia ,
I chociaz ma wyrazne dzialanie uspokajajace , polepszajace koncentracje , to jednak trudno sie zmobilizowac do powazniejszych dzialan
Ale to co robisz pochlonie cie bardziej niz zwykle , w tle moze ktos gadac , moze dzialac TV , moze cie zaczepiac twoj pies ,
i nie bedzie to przeszkadzalo w dzialaniu , a nawet dosc ciezko jest NAGLE zajac sie czyms innym ,trudniej sie rozproszyc i to WYRAZNIE czuc , odsuwasz od siebie bodzce , zamiast je komasowac

Zwiężle i trafnie ,żeś to ujął Hunter.Podpisuję się pod tym obiema rękoma.Teraz już widzisz sam,że żadna po tym euforia,ani inna "narkotyczna"bania. Straszą w necie ludzi,że to prawie jak amfetamina,a to tak naprawdę nawet nie stało obok amfetaminy.Same banialuki,dopóki sam nie weżmiesz i nie sprawdzisz.Nawet się dziwię,czemu to jest na różowa receptę ,a taki typowo "imprezowy bmbaż" tramal,buprenomorfina,nie.
Metylo,na mnie przynajmniej działa lekko depresyjnie,(nie wiem jak u innych)i niestety nie mam wyboru, muszę się ratować co drugi dzień niewielkimi dawkami SSRI.Nie jest to jakiś wielki pęd depresyjny,aczkolwiek istnieje i jest wyczuwalny.A przecież biorę niewielki dawki metylo,a było by DOPIERO jakbym zaszarżował.
Co do adresów ,stron jakie podajesz Hunter nie idzie tego normalnie czytać ,tak nieskładne i pokręcone tłumaczenia,że się odechciewa czytania.Pozdrawiam.

-- 22 lis 2011, 16:07 --

Witam Was, dorzuciłem do metylo niską dawkę LAMOTRYGINY (33mg/d- )Zrobiłem to pod wrażeniem różnych, wyjątkowo dobrych opinii zagraniczynch Forumuwiczów .Ów lek dodany do innych antydepresantów pozytywnie dodziaływuje (w moim wydaniu)komponuje sie do seroxatu(5 mg -10mg/co drugi dzień), baclofenu ,oraz metylofenidatu (który łykam najczęściej co drugi dzień(10-15mg.)Starcza.
Wprawdzie jest to wątek o metylo ,to uważam ,ze wszelkie mądre i odpowiednie mixy mogą być bardzo i tym temacie pomocne innym.To dopiero początek ,pożnie postaram się opisać dalsze losy układziku metylo-lamotrygina.Pozdrawiam.
Paweł3
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Hunter S. Thompson 27 lis 2011, 23:25
Ja w tej chwili biore 2x 10 mg ( czasem tylko 3 x ) robiac co kilka dni dzien przerwy
Wszystko OK poza apetytem i libido
W ciagu tego czasu ( co biore) pochlonalem kilka ksiazek , obejrzalem mnostwo filmow ( historia , dokument , matematyka ,chemia , fizyka kwantowa , zero dupereli ) i wszystko jakos powoli wchodzi do lba :-)
Jem obiad miedzy dawkami dziennymi , sniadanie jem na kolacje i wszaedzie zdążam ;-)
Motywacja do powaznych dzialan dalej kiepska , ale najwazniejsze , ze ROZUMIEM CO CZYTAM , duzo lepsze skupienie , I SPOKOJ !!! ,koncentracja DUZO lepsza !!! malo co mnie denerwuje , ech ta cierpliwosc ,,, :-)
Troche gorszy sen , jesli wezme 3 dawki dziennie
I znalazlem ZAJEBISTY filmik o nadpobudliwcach z deficytem uwagi !!!
Zdecydowanie podtrzymuje na duchu :-)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oaUbcRPJmhI
- Hunter S. Thompson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Badziak 28 lis 2011, 00:56
paweł3, jestem kobietą. ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Hunter S. Thompson 28 lis 2011, 01:11
No i oczywiscie bez rannej dawki lekarswa nie przebrnie sie nawet przez pierwsze 3 minuty bo dluugie ;-)
Ale cytuje z powyzszego "manifestu" --> "dopamina zatrudniona aby obalic faszystowska dyktature Twojej kory powoduje ze Twoj mozg jest wolny od (dotychczasowych) ograniczen " jakos tak ... :-)

-- 28 lis 2011, 01:13 --

Ups !!!
Powiem , ze wczesniej nie zauwazylem :-)
- Hunter S. Thompson

przez peterr 30 lis 2011, 20:44
Ja biorę góra 10 mg dziennie. W dwóch dawkach. Do tego codziennie 20 mg scitalopramu. Metylo cenię sobie głównie za przywracanie emocjonalności tłamszonej przez ssri.

przez Kalebx3 30 lis 2011, 23:17
Peterr napisał:
Metylo cenię sobie głównie za przywracanie emocjonalności

Mhh,ciekawe?/mógłbyś to trochę rozjaśnić.Pierwszy raz słyszę ,ażeby metylo działało w ten sposób. Jaką <emocjonalność> masz na myśli ,bo chyba nie tę związaną ze spontanicznością.Pozdro.

przez peterr 01 gru 2011, 00:45
Z grubsza rzecz ujmując SSRI dość mocno tłumią u mnie uczucia wyższe, ale też i w ogóle emocjonalność szeroko rozumianą taką jak np. złość. Ok, podwyższa to "komfort" życia, ale momentami sprawia, że działam niczym automat. Metylofenidat wydaje się mocno łagodzić ten stan.

przez Michuj 01 gru 2011, 00:46
no tak, tylko znajdź lekarza co wypisze różową reckę na ''złagodzenie stanu działania jak automat''.
Michuj

przez peterr 01 gru 2011, 00:49
Metylofenidat dostałem jako wspomagacz terapii. Faktycznie, łatwe to nie jest, ale mój lekarz dał się namówić.

przez hashim 01 gru 2011, 09:51
Po metylofenidacie traci się poczucie humoru

przez Kalebx3 01 gru 2011, 13:53
Hashim napisał:
Po metylofenidacie traci się poczucie humoru

...ale zyskuje się spokój umysłu.

przez BELFEGOR 02 gru 2011, 20:26
ok niechce zeby to zabzmialo ćpunsko a jedynie rekreacyjno poznawczo
lekaz odstawil mi juz concerte wiec zostalo mi praktycznie polowa pudelka,tabsy 18miligramowe
macie jakies pomysly jak to sproszkować? narazie jedynie to zdrapalem ta jasna brazowa warste wierzchnią i skruszylem jednego tabsa na takie małe pojedyncze grudy rzadziej sie nieda bo jest to dosyc twarde albo niewiem jak
isory ze nie na temat ale lubie eksperymentowac

przez Hunter S. Thompson 09 gru 2011, 18:20
Dopisze co nieco , bo mnie proszono mailowo o porownanie EP do MPH

Tak wiec teraz biore okolo 12-tej 10mg MPH w postaci Medikinet , a okolo 17tej EP 10 mg
Do tego jak wczesniej Sertaline rano i Mianseryne wiecz,
Stan sie ustabilizowal na tyle , ze nie mailem czasu tu zajrzec :-)
Po prostu nadrabiam zaleglosci intelektualne , wreszcie czytam jak czlowiek , nie kiwam sie , nie drepcze czekajac na metro
I tak:
EP dziala krocej (niz MPH), ale intensywniej , latwiej tez o nierozsadne poczucie "pewnosci" , wszelkie wazne przemyslenia warto zapisac i przeanalizowac na drugi dzien
Czesto okazuje sie , ze pod dzialaniem EP zbytnio zaufalismy sobie
EP daje zdecydowanie wiekszy jadlowstret i insomie ( niz MPH ) ale jesli ostatnia dawka nie bedzie wzieta pozniej niz 19ta to nie ma problemu
Poza tym profil dzialania MPH (medikinet10) jest jakby bardziej wyrownany oraz dluzszy ,przy EP czuc czasem skoki oraz spadek dzialania
Co jest lepsze na razie trudno mi ocenic , pewno za jakis czas podsumuje
I jeszcze slowko o C17H21O4N - to dziala zaledwie pol godziny ,
zapewniam NIE WARTO biorac pod uwage inne sprawy o ktorych nie chce mi sie pisac
- Hunter S. Thompson

Sortuj wg