METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Kalebx3 15 lis 2011, 23:22
Witam,
do metylo dorzuciłem lamotryginę(to początek /na początek)33mg/d.
Leki jak ulał pasują do siebie. Zdecydowanie większa emocjonalna stabilizacja,minęły problemy z zaśnięciem(hura),powoli odstawiam paroksentynę(teraz już tylko co drugi dzień 10mg.)Powiedziałbym nawet,że lamo ma lekkie działanie antydepresyjne,co jest dla mnie koniecznością przy metylofenidacie. To dopiero początek tego mixu,więc nie będę za mocno chwalił dnia przed zachodem... Cieszy mnie również mała toksyczność tej mieszanki( o wątrobę też trzeba dbać)szczególnie w dłuższej perspektywie."Spokojna przejrzystość"tak najtrafniej i poetycko określiłbym ten stan ,a to jest już blisko tego czego szukam przy swoim rozpiżdziałym ADHD i NN.Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez sara605 15 lis 2011, 23:37
Cześć kochani :papa: macie może jakieś doświadczenia z lekiem lexapro10mg???????

przez Hunter S. Thompson 15 lis 2011, 23:48
Ja bym zaczal NAJPIERW lexapro a potem metylofenidat , gdyz pod dzialaniem MPH nie bedziesz w stanie prawidlowo zinterpretowac ewentualnych objawow ubocznych lexapro
...Oto on , boski prototyp, - mutant ktory nie wszedl do masowej produkcji
Zbyt rzadki aby umrzec i zbyt pokrecony aby zyc ...
- Hunter S. Thompson
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aUbcRPJmhI

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sara605 15 lis 2011, 23:51
Biorę od tygodnia jak na razie żadnych skutków ubocznych:)dorażnie afobam trzy razy dziennie 0,5mg

przez Kalebx3 15 lis 2011, 23:59
Niestety , mam wrazenie , ze ten lek trzeba brac w porozumieniu z lekarzem i konsultowac sie na biezaco , to moja opinia , ale warto przemyslec ,

Teoretycznie i "książkowo" to powinno brać się każdy lek psychotropowy pod czujnym nadzorem lekarza-prowadzącego.A już szczególnie metylofenidat,który jak piszą w wikipedi "coś na kształt pomiędzy amfą a koką"(he, he).Tak byłoby najlepiej i najmądrzej ...i pewnie uwierzyłbym w te prawdy jakbym znów miał 19 lat. Są zapewne jednostki ,którym taka nadrzędna i bezwzględna władza oraz prowadzenie lekarza są koniecznością ,ale ja do nich się nie zaliczam.Wszędzie ,ale nie w psychiatrii,to dziedzina często na chybił-trafił.Już dawno zauważyłem,że psychiatrzy(większość)myślą bardzo stereotypowo,schematycznie i brak im głębszego zrozumienia człowieka jako istoty daleko przekraczającej samą siebie.
Ostatnio, u lekarza ,że po metylo nie mogę spać,a on już pisze lek na dobre spanie(stilnox); depresje ,dorzucimy więcej parogenu(tyle to i ja wiem),nerwowość,proszę zmniejszyć dawkę.Co bym nie powiedział,odpowiedzi jak z rękawa ,gotowce.
Nie ma jakiejś głębszej analizy,wyjaśnienia,ukazania dlaczego.Może są tacy lekarze -psychiatrzy,ale ze świecą ich szukać.Hunter,więc co tu konsultować na bieżąco.Podaj konkrety!Tyle lat biegamy po ichszych gabinetach a i tak swoje wiemy.Ile to razy kłamałem ,żeby zdobyć potrzebne mi lekarstwo.I powiem naprawdę szczerze, bez cienia przesady,że gdybym robił wszystko (to znaczy łykał te tabletki i w tych dawkach co mi kazali)dziś zapewne byłbym warzywem z bardzo bezmyślnym spojrzeniem.A ja swój rozum mam i widzę,jak coś na mnie żle wpływa rzucam to w kąt,a nie słucham się ,żeby podnieść dawkę( nie raz tak miałem).A przyznaj się takiemu ,że palisz trawę, już ma żródło wszystkich Twoich problemów.Życzę Ci od serca ,abyś znalazł takiego lekarza,o światłym umyśle,co byś mu zaufał ,jak własnej matce...ale czy znajdziesz?Może ,kiedyś... pozdrawiam

przez Hunter S. Thompson 16 lis 2011, 00:00
Afobam i metylofenidat ? , Kurde czego to nie wymysla :-/
Afobam 3x dziennie to malo odpowiedzialne wg mnie... ,
ale z psychiatrami to ja juz raczej nie chce dyskutowac , jak dla mnie sa za madrzy :-/
Jesli moge zasugerowac , to afobam bierz DORAZNIE , wtedy kiedy masz niepokoj , a jesli juz koniecznie chcesz to bierz cxhociaz TYLKO na wieczor , ale to mowie ja , ignorant pierdolniety , Ty sie lepiej lekarzy sluchaj
Dobrej nocy
- Hunter S. Thompson

przez sara605 16 lis 2011, 00:08
:lol: Oki,dzięki za radę:)DOBREJ NOCKI

przez Kalebx3 16 lis 2011, 00:12
Afobam ,TYLKO DORAŻNIE ,na lęki,bo zrobią z Ciebie czynną lekomankę.Poczytaj sobie posty w dziale o uzależnieniu od benzodiazepin,to odejdzie Ci w ogóle na nie ochota wszelka.

przez Hunter S. Thompson 16 lis 2011, 00:19
Ja mam b dobra lekarke , tylko juz starszej daty , ona mi od dluzszego czasu sugerowala ADHD , ale wiesz , ja myslalem ze adhd-owiec to taki facet w rodzaju Korwina -Mikke
Dopiero niedawno zglebilem temat , trafilem do CBT w warszawie nie szukajac nawet o nich opinii . bo mialem inne sprawy
Teraz dopiero widze jak ludzie (szczegolnie matki) maja do nich ogromne zale , gdyz z dziecmi dzialy sie po Concercie dziwne rzeczy ( co to moglo byc - to dopiero TERAZ zrozumialem ) , szukaly pomocy w rozpaczy i jej nie uzyskaly , pisaly sms y , dzwonily do lekarzy i byly zostawiane same sobie ...
A jaka mogly miec rozpacz wiem doskonale , bo doznalem sam tych objawow , niejako CHCIALEM je sprowokowac , aby w swojej experymentalnej pasji poznac substancje PRZEDE WSZYSTKIM od tej zlej strony
Bo wtedy zdobywasz doswiadczenie i nic Cie nie zaskoczy , od lekarza NIGDY i NIGDZIE nie dowiesz sie tych rzeczy o ktorych my piszemy
Piszemy aby sobie pomoc i sie ostrzec , bo sam wiesz jak trudno sie zyje z tzw. "objawami ubocznymi" jak to kuurwa mac niewinnie brzmi . a to sa czasem tygodnie/miesiace wyjete z zyciorysu
Zaden (prawie) LEKARZ NIE BEDZIE cIE ANALIZOWAL , TO JEST TASMA , JAK W FABRYCE , TYLKO NASTEPNY I NASTEPNY
Zobacz przyklad powyzej sara605 pisze ze jej beztrosko zapisali xanax i kazali brac 3xdziennie - DEBILE
Szkoda gadac , wkurwilem sie
- Hunter S. Thompson

przez Kalebx3 16 lis 2011, 00:35
Znam chłopaczka z mojej mieściny,za małolata stwierdzili u niego ADHD.Więc dawaj,Concerta na hura!A co tam ,to nie nasze dziecko i nie my płacimy,a za nic nie odpowiadamy(wspaniały układ).Wtedy jeszcze była tylko concerta i to nawet dla dzieci płatna -600zł miesięcznie w 2006roku. Opowiadał mi niedawno ,że już nie mógł,że ręce mu drętwiały na potęgę,ale /cenzura/ co ma do powiedzenia dziecko.Lek pomaga i to jest najważniejsze ,że pomaga mu w nauce się skupić.Kiedy już naprawdę nie mógł i płakał bólu przerwali mu kurację życia .Historia z życia wzięta-najgorzej mają dzieci,przejebane...

przez Hunter S. Thompson 17 lis 2011, 23:51
Bo u nas jest TYLKO MPH i pochodne ,gdzie indziej , np. w US maja cala baterie srodkow
Kazdy ma roznorakie objawy uboczne
Ale kazdy moze sobie wsrod takiej roznorodnosci znalezc wlasciwy ..

http://www.addwarehouse.com/shopsite_sc ... ticle3.htm

Ciekawe kiedy u nas wprowadza takie Dexedrine/Dextrostat
lub np Adderall , bo przeciez wszyscy wiemy , ze nie ma problemu ze znalezieniem ulicznego substytutu w cenie BARDZO "konkurencyjnej" dla oryginalnych srodkow farmakologicznych ? tylko ... to loteria , jak z ta zawartoscia cukru w cukrze ;-) pytanie - czym jest reszta "wypelniacza"

I jakkolwiek nie ciagnie mnie do amfy , ( moze kiedys.. ) , to za pare dni celem experymentu sprobuje koki ,aby porownac dzialanie do EP / MPH , empirycznie zobaczyc i opisac podobienstwa i roznice .
Bo kiedys lata temu probowalem ( jeszcze byl Berlin zachodni :-) ) ale pamietam tylko tyle ze nie zroibilo to na mnie zadnego wrazenia , nic z rzeczy ktorymi "zachwycali" sie wspolbiesiadnicy ... wiec od tamtej pory zwyczajnie nie mialem ochoty
A wiecej nt. objawow ubocznych PELNEJ listy lekow na ADHD/ADD , interakcji , relacji z innymi lekami ( benzo , ssri ) mozna poczytac tutaj

http://www.addforums.com/forums/forumdisplay.php?f=18

Jednym slowem , jak nie to , to co innego , jest spora alternatywa , bo jak niektorzy nie toleruja SSRI , tak obawiam sie ze dla mnie MPH na dluzsza mete ( chyba ) tez moglby byc uciazliwy
Jak widac jestesmy jeszcze w tym temacie daleko .. w III swiecie .

Aktualnie nie biore leku od 3 dni , zadnych niepokojacych objawow nie zaobserwowalem , skupienie i inne wrocilo do "normy" lekoo podgryzam , ale nadal znacznie mniej sie kiwam
Posta tego sklecilem chyba tylko dzieki dzisiejszego ( w koncu ) spotkania z MJ
- Hunter S. Thompson

przez Kalebx3 18 lis 2011, 00:49
Ciekawe kiedy u nas wprowadza takie Dexedrine/Dextrostat

Jeśli w ogóle wprowadzą, i jeszcze za naszego życia,niestety.I choć amfetamina ,to brzmi grożnie,nie musi to być to samo co ścierwo z ulicy,przeznaczone dla nosa.Nikt rozsądny, a chory nie będzie wtedy zapodawał tego po 5-10 tabletek do nosa,aby go wywaliło.Inna jeszcze i podstawowa sprawa to kwestia czystości chemicznej."U nas" najgorsze są dodatki,łącznie ze strychniną i innymi gównami.Dilerom nie zależy na czyimś dobru,ale aby jak najwięcej sprzedać i rzedzą jak tylko się da i czymkolwiek się da. Dziwi mnie ta Ameryka,potrafią wsadzić do pierdla za parę uncji MJ, a w aptekach można ,pewnie bez trudu kupić ,czystą amfetaminę.A może to ja jestem dziwny w swoim myśleniu i wcale to dexedrine to nie taki narkotyk ,jak syf z naszej ulicy.Chciałbym bardzo doczekać tych czasów( i dożyć!),że na ADHD u dorosłych będzie można "wyrwać"od lekarza coś takiego.
Co do koksu,to nigdy nie próbowałem>pewnie podniósłby nastrój znacznie euforystycznie.Ciekawy jestem Twoich wniosków odnośnie wpływu tej substancji na syndrom ADHD.Koniecznie zdaj raport.

przez Badziak 18 lis 2011, 07:58
O ludzie... Trip raportów nam tu brakowało. Idźcie na Hyperreal.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Kalebx3 18 lis 2011, 15:33
wniosków odnośnie wpływu tej substancji na syndrom ADHD.

Witaj Badziak,
chyba nie do końca zrozumiałeś istotę i właściwy sens mojego dialogu z Hunterem.To,że została tu nadmieniona nielegalna i typowo narkotyczna substancja ,nie oznacza od razu,że promujemy tu ćpanie narkotyków i rozpowszechnianie Trip-raportów.Doskonale rozumiem Twoje zaniepokojenie i lęk przed tym ,aby nie zaśmiecać Forum promocją kokainy.Jednak to nie jest tak jak myślisz,chodzi bardziej o jednorazowy eksperyment,a nie ćpanie dla samego ćpania.Eksperyment,który może nieco rozjaśni i skłoni do przemyśleń człowieka cierpiącego na ADHD,a On dalej podzieli się tym z innymi.Uważam ,że trzeba (chyba w przeciwieństwie do Ciebie) przełamywać utarte schematy,te psychofarmakologiczne też.Żebyś nie zrozumiał mnie żle ,jestem największym wrogiem superścierwa,królowej obłędu- kokainy ,i" Bogu dziękuję ,że mnie na to nie stać".Zdaję sobie sprawę ile ten syf zniszczył istnień ludzkich,ale gdybym miał spróbować ten jeden raz, również bym spróbował,zobaczyć i niepowtórzyć.Dyskusja w tym wątku tyczy się wprawdzie metylofenidatu,jednak pozytywny wpływ wszelkiej maści stymulantów i "pobudzaczy" na schorzenie ADHD pozostaje naukowo bezsprzeczny.I może to chciał sprawdzić Hunter.Nie musisz się ze mną Badziak zgadzać,ale cieszę się ,że czujnie zareagowałeś.Tak trzymać!Pozdrawiam.

Sortuj wg