METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Kalebx3 26 wrz 2011, 20:31
Nie wiem co się za bardzo dzieje ,ale chyba będę musiał w najbliższym czasie dołączyć do metylo zwiększoną dawkę paroxentyny.Obecna jest zbyt niska(10mg.) ,by przebić depresjogenny wpływ metylo.Niepokoi mnie to troszkę,bo niby metylo pomaga jak nic innego ,to z drugiej strony coś odbiera(lekko średni wpływ na powstawanie depresji).Libido też siada i to bardzo ,a mam wymagająca żonę ,dla której ten stan rzeczy jest bardzo niezadowalający.Jednak wychodzę z założenia ,że zdrowie najważniejsze ,a ten egoizm wobec żony będę musiał poprawić może wiagrą,johanbiną ,dhea.Coś z tego,ale jeszcze nie wiem do końca.Oby tylko metylo nie zabił na stale(kiedy kiedyś przestanę go brać)we mnie pragnienia seksu.Bo to byłoby mocno niefajne. Panowie ,którzeście stosowali ten lek, jak wyglądały te sprawy u was?A depresje? bywały po metylo.I nie chodzi mi tu o jakieś silne i głębokie doły,lecz o średnie nastroje depresyjne trwające coraz częściej,acz krótkotrwale.Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez nickyfour13 27 wrz 2011, 18:36
to dziwne że metylo zabija popęd bo podobno inhibitory wychwytu dopaminy go potęgują i to bardzo, działanie depresjogenne też mnie dziwi skoro niektórzy zażywają go rekreacyjnie żeby wprowadzic sie w stan euforii. przecież ten lek ma działanie podobne do amfetaminy, a podobno nawet silniej wychwytuje dopamine. może tylko na ludzi z adhd tak działa :D

przez Kalebx3 28 wrz 2011, 23:59
@Nickyfour,nie wiem ,czy to dziwne ,czy nie dziwne .Na mnie to tak działa, może na kogoś innego będzie działać zupełnie inaczej ,odwrotnie.Mówię o swoich doświadczeniach z tym lekiem ,nie kłamię. Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez peterr 26 paź 2011, 22:55
Biorę concertę najniższą dawkę. Nie biorę regularnie,zaznaczam. Dostałem to na doraźne działanie służące wzmocnieniu atencji,uwagi,napędu. I powiem tak-gdy nie chcę mieć problemów ze snem,gryzę tabletkę na pół i połykam. Jest poprawa nastroju etc, owszem, ale zauważyłem że metylo działa najlepiej w małych dawkach-u mnie ok.5 mg. Później zaczyna się nadmierne uspokojenie i zmniejszony napęd seksualny. Dlatego najczęściej biorę go w dawce oryginalnej-wtedy daje najwięcej napędu, pobudzenie etc. Minusem jest to(przynajmniej u mnie), że lek świetnie łączy się z alkoholem i mam skłonności do nadużywania go na imprezach. No i praca serca-pikawa dostaje po tyłku.

przez BELFEGOR 03 lis 2011, 19:29
witam od 3dni biore concerte w dawce 18mg (z powodu zaburzen koncentracji) od 2dni juz czuc dzialanie,tak jak by lekkie pobudzenie,i zwiekszona nerwowosc,(co mi nawet odpowiada bo zazwyczaj mialem zawsze problem z jasnym okazywaniem emocji wiec doda mi to troche wyrazistosci)
i z negatywnych skutkow wystapila bezsennosc, nie spie ok do 4 rano, po 4 zasypiam i tu sie zaczyna pieknie,sny wyraziste jak nigdy,przerażająco prawdziwe w pozytywnym znaczeniu,i do tego jest ich nadzwyczaj duzo mimo ze ilosc godzin snu to ok 3-4h, do teraz pamiętam wszystkie,z dzis i ze wczoraj,jeden po drugim -ok7 co zazwyczaj bylo niemozliwe pamietalem jedynie niewyrazny zarys jednego ze snow ale niepamietalem o co w nich chodzilo, a tu pamietam wszystko, jak film.
niewiem jak bedzie za miesiac albo za dwa ale np dzis poczułem (albo sobie wkręcam) nieprzyjemne "zejście" jest juz 19 wieczor,lek wziolem rano,teraz czuje jedynie takie przygnębienie,i ogolnie jestem osowiały i niechce mi sie myslec o niczym,moze to zalezy od dnia,niewiem..
(zaznacze ze w ciagu dnia pijam jedna kawe i wypalam 2-3 papierosy)
w kazdym razie przeszkadza mi troche ten brak snu bo to juz druga taka noc,mimo ze zazywam melatonine 3mg jesli to nie przejdzie chyba zmniejsze dawke o polowe (chyba moge?) jak to wogole jest raczej trzeba wyczuc dobra dawke dla siebie intuicyjnie,skoro dojde ze lepiej na mnie dziala 9mg a nie 18,to bede mogl zmniejszyc mimo konkretnych zalecen lekaza?

przez BELFEGOR 03 lis 2011, 21:00
ludzie kazdy kto mial stycznosc z metylo lub ma ja obecnie niech pisze kazde swoje spostrzezenie 3dni temu weszlem na kuracje a takie watki ludzia napewno moga sie przydac wiec zachecam pisac o wszystkim co sie tego tyczy

przez Kalebx3 04 lis 2011, 23:15
Metylofenidat 3x10 mg ,wkrótce moklobemid lub tianeptyna .

Witaj Zbychu,
co jak co ,ale metylofenidatu nie łączył bym z moklobemidem. Ja osobiście mam (nawet przy bardzo małych dawkach)bardzo złe doświadczenia z tym MIXEM.Ogólnie rozpierducha i nerwówa,kompletne emocjonalne dno.Nawet masz w ulotce medikinetu ,żeby nie łączyć.Mniej to na uwadze.

-- 04 lis 2011, 23:36 --

teraz czuje jedynie takie przygnębienie,i ogolnie jestem osowiały i niechce mi sie myslec o niczym

Witaj Belfegor,
również biorę metylo w dawce 10mg-15mg /dziennie.To co powyżej opisujesz znam bardzo dobrze.To bardzo typowe dla tej substancji-działanie dołujące (daleko jeszcze do depresji ,ale w te stronę).Aby to skutecznie zniwelować dodaję do metylo 5-10mg parogenu.Pomaga.
Jeśli chodzi o nerwowość to miałem również na początku.Masakra.Aby jej uniknąć "skakałem" z dawkami 5-10mg,robiąc okresowe krótkie(1-2 dni)przerwy.Według mnie zacząłeś zbyt ostro(18mg.). 9mg. z powodzeniem by starczyło(nie wiem czy concerta jest podzielna).
A bezsenność- jak najbardziej,już nawet przy 10mg staje się wyczuwalna i męcząca.Ratuję się stilnoxem, ew, kwetaplexem 10-25mg.Melatoninę też brałem ,ale przy metylo za słaba. Ogólnie wymieniłem tu same minusy( i to nie wszystkie)metylofenidatu,ale substancja ta ma równie wiele plusów ,o których wcześniej dużo pisałem.Jak więc widzisz -według mnie- metylo u niektórych osób trzeba mixować z jakimś antydepresantem(może pomyśl o amitryptylinie-działa oprócz tego nasennie),lub innym nowszym SSRI.Sam musisz coś metodą prób i błędów znależć najodpowiedniejszego dla siebie.Pozdrawiam.

przez BELFEGOR 05 lis 2011, 12:33
dzieki za odzew
tak sie sklada ze wszystko łącznie z dawkowaniem jest teraz pod skrzydłami lekarza,wiec troche boje sam manerwowac dawkami i mixowac z innymi lekami bez jego wiedzy, w poniedzialek mam wizyte na ktorej wlasnie powiem o moich problemach wynikłych ze stosowania i byc moze wlasnie cos przepisze poradzi co i jak,albo zdecyduje sie sam przerwac bo niestety narazie odczuwam wiecej skutkow negatywnych niz pozytywnych
i takie drobne pytanie czy podczas brania metylo mozna od 1-2x w tyg pokopcić trawki?,na wizycie lekarz pytal sie mnie o jakiekolwiek uzywki ale powiedzialem ze niejestem z niczym związany.

przez Kalebx3 05 lis 2011, 12:50
i takie drobne pytanie czy podczas brania metylo mozna od 1-2x w tyg pokopcić trawki?,na wizycie lekarz pytal sie mnie o jakiekolwiek uzywki ale powiedzialem ze niejestem z niczym związany.

Śmiało możesz kopcić,w niczym to tutaj nie przeszkadza. Nie jest to temat o marihuanie ,ale jeżeli masz problemy z koncentracją,skupianiem się,pamięcią etc. trawka nie jest najlepszym wyborem.Uwierz mi ,że wiem co mówię.Z lekarzem dobrze postąpiłeś,nadal nic mu nie mów o paleniu,bo będzie wszystkie Twoje problemy zwalał na zielone,zamiast Cie leczyć.Poza tym bądż z nim szczery i mów otwarcie o swoich problemach i watpliwościach odnośnie metylo,niech coś z tym "zakombinuje".Metylo na początku faktycznie ma wiele minusów ,ale z czasem i w trakcie leczenia przychodzą dobre owoce tej kuracji.Pozdrawiam.

przez Kalebx3 06 lis 2011, 23:50
Zbychu77 napisał:
Zastanawia mnie od dłuższego czasu jedna rzecz-dlaczego
...
A mi ów temat ,inaczej tylko pewnie ujęty ,od wielu już lat spędza sen z oczu.DLACZEGO mianowicie 99% szkodliwych jadów działa NATYCHMIAST,a lecznicze mydykamenty z tygodniowymi opóżnieniami?JAKA ZASADA tu działa?
I czy to (metylo w pewnym stopniu temu zaprzecza-ale i to i tu ludzie poszukujący "narkotyczno-spidującej"fazy potrafią wykorzystać po swojemu),że coś działa od razu musi być z góry złe i szkodliwe( nierozrywkowe lub nielecznicze).A to co długotrwałe i męczące z wieloma działaniami niepożądanymi i szkodliwymi(do pewnego stopnia),np.SSRI musi na pewno leczyć? No bo na przykład cała sprawa np.: z alkoholem ,z amfetaminą jest niezłożona i dość jasna(dziś jesteś królem ,a przez następne suche dni już tylko zblazowanym giermkiem)lecz w niektórych sytuacjach i z niektórymi substancjami już nie tak łatwo o diametralne i w dodatku zgodne z prawdą opinie,diagnozy. A może ( i do tego jest mi najbliżej na dzisiaj) wszystko zależy od DAWKI. Coś chyba kiedyś Paracelsus napisał,"że wszystko może być trucizną i nic nią nie jest ,a wszystko zależy od dawki".Pozdrawiam.

przez marlena123 07 lis 2011, 10:12
Czytałam ostatnio dużo na temat leku o nazwie medikinet i zastanawiam sie czy jest skuteczny. czy po
prostu kolejny lek, tak inny. z drugiej strony
czytalam, ze ma wolniejszy czas uwalniania
substancji czynnej, co jest bardziej korzystne.mam nadzieję że pomoże. a wy macie jakieś doświadczenia z tym lekiem..?
Moze akurat ten mi pomoze.

przez Kalebx3 07 lis 2011, 18:11
Witaj Marleno,
a możesz mi zdradzić na co chorujesz i co jest Twoim najgorszym problemem psychologiczno -psychiatryczno-neurologicznym? Od tego trzeba bylo zacząć ,bo tylko wtedy masz szansę ,że otrzymasz cenne wskazówki i dobre podpowiedzi.Aczkolwiek postaram się Ci,nawet pomóc bez tych cennych informacji na temat Twoich dolegliwości i zakłoceń.
Metylofenidat wypuszczany jest w dwóch formach : szybkouwalnialnej ,i[ CR ] uwalnianej stopniowo i równomiernie przez dłuższy okres czasu. Ja osobiście stosuję formę szybkouwalnialną ,jest o połowę tańsza i według mnie bardziej odczuwalna ,choć zapewne tyle tylko,że okres półtrwania leku [CR] jest dłuższy (ale nie czas i miejsce tutaj na argumentowanie co jest lepsze i oczywiście tez dla kogo).Lek przede wszystkim poprawia zdolności w zakresie łatwiejszego skupiania się ,kojarzenia ,pamięć też staje się sprawniejsza etc. Lek ów jest stosowany głownie dla dzieci cierpiących na ADHD,gzie niemożność skupienia się i nieznośna i nie do opanowania chorobliwa nadpobudliwość mocno utrudnia naukę i funkcjonowanie w społeczeństwie. Ludzie po 18 roku życia w Polsce maja już wielkie problemy ze zdobyciem leku ,który jest już wtedy pełnopłatny (w Polsce jednostka chorobowa zwana jako -NIESTETY- przechodzone ADHD nie istnieje w statystyce lekarskiej.I co ,jednym słowem KICHA, i cała nadzieja w tym,że się trafi na wyrozumiałego lekarza ,dobrze znającego ten temat,który wystawi RÓŻOWĄ(tak Marleno,Różową z tzw. wtórnikiem i znów następny problem-bo co niektórzy lekarze nawet nie wiedzą o co chodzi, inni nie mają i tak dalej ciąg dalszy trudności. Ja sam z dosyć wysoką częstotliwością szukałem ponad rok takiego lekarza ,a który przez następny prawie rok wypisywał mi wszystko tylko nie METYLOFENIDAT-Kurna mać.Pewnie niektórzy mają łatwiejszą drogę,aby zdobyć ten arcyciekawy lek .I żeby było jeszcze ciekawiej,bbrrrr każda wizyta to dla mnie wysokie koszta(prywatnie wizyty),ALE DOPIĄŁEM SWEGO I METYLOFENIDAT STAŁ SIE W KOŃCU MMMMÓÓÓJJJJJJJ!!!. Pozdrawiam i proszę Cię bardzo, jak Ci się już uda zdobyć to lekarstwo to jeszcze raz proszę Cię podziel się z innymi(jak ja teraz dzielę się z Tobą) cennymi informacjami ,sugestiami,spostrzeżeniami odnośnie Twojej kuracji.To ważne,aby nie zamykać się tylko w sobie ,przełamywać swój egoizm.Pozdrawiam Cię Marlenko i myślę ,że choć troszeczkę rozjaśniłem Ci temat i rozwiałem wątpliwości.

przez marlena123 08 lis 2011, 16:01
Witaj Pawle

Ja biore medikinet adult bo choruje na ADHD. Zastanawiam się czy ten lek rzeczywiście jest taki dobry jak o nim piszą..farmakologie medikinetem zaczęłam tydzień temu i jak narazie czuje sie po nim bardzo dobrze..widze znaczną poprawe w koncentracji, ale zobaczymy jak będzie pożniej.. a czy ty lub inni forowicze mieliscie doczynienia z medikinetem i czy możecie powiedzieć coś na jego temat..? mam nadzieję że ten lek będzie mi służyl i że żadnych efektów ubocznych nie będzie..co o tym myslicie..?

przez peterr 09 lis 2011, 21:42
Zbychu77 napisał(a):Zastanawia mnie od dłuższego czasu jedna rzecz-dlaczego metylofenidat będący inhibitorem wychwytu zwrotnego dopaminy nie działa z opoznieniem

Bo to w zasadzie narkotyk,ot co. Oczywiscie, ze jest przepisywany na adhd, na depresje w Usa, że doraźnie działa itd, ale nie zmienia to tego prostego faktu. Ostatnio nawet w dwoch z aptek, w ktorych chcialem kupic concerte, odeslano mnie do jednej konkretnej, bo jak stwierdzono, u nich "nie maja narkotykow". I to by sie zgadzalo wg mnie. Jestem okazjonalnym uzytkownikiem kokainy i musze przyznac,ze bylem mocno zaskoczony dzialaniem tego leku, tak mocno podobnym do koki. Swoja droga to niezle przegiecie ze tak wielu dzieciakom w Stanach sa przepisywane tego rodzaju leki, ale to juz inna historia...

Sortuj wg