METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Pan1karz 27 maja 2016, 11:52
Legowski89 napisał(a):Tak poza tym to spróbuje zamówić ten Bromontan i jeżeli jego działanie będzie zadowalające to zostanę przy nim, jeśli nie to będę przeplatał go cyklicznie z metylofenidatem co dwa dni.

Bromantan jest spoko. "Będzie pan zadowolony" :D

przez Tomek858 18 cze 2016, 20:31
Podejrzewam, ze moja depresja i nerwica i zwiazanie z nimi lęki sa wynikiem niedoboru dopaminy. W dziecinstwie mialem jej zdecydowanie za duzo, krotkie epizody wytworcze( widzenie duchow, znieksztalcone twarze), ktore minely. Teraz poszlo w druga strone i mam fobie spoleczna. Przerobilem juz wszystkie SSRI, teraz chyba pora na Metylofenidat albo Selegiline, jak myslicie, jezeli rzeczywiscie mam niedobor dopaminy to moze pomoc?

przez fobik123 19 cze 2016, 10:35
Tomek858 napisał(a):Podejrzewam, ze moja depresja i nerwica i zwiazanie z nimi lęki sa wynikiem niedoboru dopaminy. W dziecinstwie mialem jej zdecydowanie za duzo, krotkie epizody wytworcze( widzenie duchow, znieksztalcone twarze), ktore minely. Teraz poszlo w druga strone i mam fobie spoleczna. Przerobilem juz wszystkie SSRI, teraz chyba pora na Metylofenidat albo Selegiline, jak myslicie, jezeli rzeczywiscie mam niedobor dopaminy to moze pomoc?

A próbowałeś benzodiazepin? Bo być może problem leży nie w dopaminie a w gaba.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tomek858 19 cze 2016, 10:56
fobik123 napisał(a):
A próbowałeś benzodiazepin? Bo być może problem leży nie w dopaminie a w gaba.

Tak. Bylem u dwoch psychiatrow juz i zaden nie chce mi przepisac. Na pytanie dlaczego, slysze tylko cisze.

Takze psychiatrzy boja sie wogole przepisywac benzo wszystkim, albo tylko mi. A przeciez mowilem im ze nie chce tego brac codziennie tylko w sytuacjach doraznych, duzego stresu.

Chociaz jeden wlasciwie ujal to tak "benzo dziala dorazne i mozna latwo sie uzaleznic, a Panu potrzebny jest lek, ktory bedzie dzialal w dluzszej perspektywie, bo ma Pan lęki cała dobę".

Chcialbym benzo, ale jak widac nie jest mi dane je brac.

przez Ricah 19 cze 2016, 11:13
Tomek858 napisał(a):Tak. Bylem u dwoch psychiatrow juz i zaden nie chce mi przepisac. Na pytanie dlaczego, slysze tylko cisze.

Takze psychiatrzy boja sie wogole przepisywac benzo wszystkim, albo tylko mi. A przeciez mowilem im ze nie chce tego brac codziennie tylko w sytuacjach doraznych, duzego stresu.

Chociaz jeden wlasciwie ujal to tak "benzo dziala dorazne i mozna latwo sie uzaleznic, a Panu potrzebny jest lek, ktory bedzie dzialal w dluzszej perspektywie, bo ma Pan lęki cała dobę".

Nie chca Ci przepisac, bo benzo uzalezniaja. A skoro prosisz o nie wprost, to mysla, zes cpun i chcesz wyciagnac kolejna dawke. Benzo nie jest wcale tak trudno wydebic od psychiatry, wystarczy troche pomyslec, a gotowych sposobow nie bede dawac...
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Kalebx3 19 cze 2016, 13:49

Tomek858, jak sobie dajesz bez nich radę, to się w to nie pchaj .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez SongoSSJ 22 cze 2016, 15:12
Czy psychiatra może osobie dorosłej wypisać lek zawierający metylofenidat?

przez maniek123321 22 cze 2016, 15:15
SongoSSJ, tak
metylofenidat jest na specjalna recepte, ciezko go dostac bez stwierdzonego adhd ale nie jest to niemozliwe.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez jolziom 16 lip 2016, 14:40
Witam.

Dziwna substancja. Z jednej strony powoduje dosyć zauważalne podniesienie nastroju a z drugiej rozdrażnienie. Moge to opisać w 2 etapach.

1. Jak już się załaduje to czuć noradrenaline mocno i tą dopaminę która naprawdę motywuje do działania. Można usiąść i zrobić zaległe rzeczy. W gadce mi w niczym nie pomaga przez te rozdrażnienie noradrenalinowe. Bo człowiek lepiej czuje się jak jest spokojnie z tą górką nastroju niż z wypitymi 10 kawami.

2. Zjazd po leku. Tu czuje się jak rozdrażnione gówno. Humor leci na łeb i pozostaje ta nerwowość. Nikt nie może się odezwać. Jakieś lekkie urojenia ksobne.

Z racji tego że nie mogę brać benzo to ktoś coś może ma na te rozdrażnienie ? Brałem betablokery, alfa blokery, gabepentyne (tu nawet daje radę ale to nie to). Benzodiazepin nie mogę brać z wiadomego względu.

Rozdrażnienie wystepuje bez względu od dawki. Czy to 5mg czy 50mg to samo. :twisted:
Jest może podobny lek do działana medykinetu ?

przez apolakipsa 17 lip 2016, 02:36
1. Adderall

2. Wellbutrin

przez dopamine 17 lip 2016, 13:01
Jesli ktos ma wysoki deficyt DA metylofenidat może tej transmisji nie uruchomić w związku z czym zostanie pod jego wpływem zaserwowane nam jedynie noradrenergiczne rozdrażnienie. Ja po metylo czasem doświadczam jedynie noradrenergicznego rozdrażnienia,jeśli dopamina dojdzie do głosu to na krótko . Pomimo tego lek ten u osoby która nie ma rozchwianego układu nagrody jak ja może przynieść dopaminową przyjemność. Biorę metylo od dosyć dawna więc mogłem transmisje dopaminy sobie zwyczajnie rozregulować. Specyfiki o przedłużonym działaniu mogą być skuteczniejsze w długotrwałem farmakoterapii tym specyfikiem ponieważ desensytyzują również autoreceptory dopaminergiczne.
Bupropion nie bez przyczyny jest środkiem o przedłużonymuwalnianiu,mechanizm ten jest kluczowy w klasyfikowaniu danej substancji psychotropowej jako lek antydepresyjny.Narkotyki psychostymulujące blokują wychwyt zwrotny dopaminy krótkotrwale przez co efekt psychotropowy następuje niemal natychmiast po ich zastosowaniu.Dodatkowo uwalniają one dopamine/noradrenaline-mechanizm ten nie ma nic wspólnego z działaniem przeciwdepresyjnym gdyż szybko wytwarza się nań tolerancja.
Jedynie inhibitory zwrotnego wychwytu (serotoniny,dopaminy,noradrenaliny) które mają długi okres półtrwania spełniają kryteria leków przeciwdepresyjnych. Są rzecz jasna i inne zmienne konieczne do przyporządkowania danej substancji do możliwości zaklasyfikowania jej jako potencjalny lek przeciwdepresyjny . Przedstawiony przeze mnie powyższy mechanizm jest jednym z tych kryteriów.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez Kalebx3 17 lip 2016, 19:43
Metylo to bardzo dobry lek , ale nie jest to proszek dla wszystkich .
KTO CIERPI NA DEPRESJĘ ( jednobiegunową ) , NIECH SPIERDAL-A OD TEGO LEKU GDZIE PIEPRZ ROŚNIE!!!
Wtedy stokroc lepiej Wellbutrin . Nie sądze by metylo był nawet średnim rozwiązaniem przy depresjach, choć słyszałem o przypadkach łączenia go z antydepresantem z pozytywnym wynikiem . Co człowiek to inna historia
Metylo to lek na inne schorzenia ( dystynie , narkolepsje , brak skupienia , koncentracji , anchedonia ( bez wyrażnej depresji ) etc. i trala la inne przypadłości nie związanie z nasilającym sie niskim nastrojem .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Vengence 17 lip 2016, 21:05
Kalebx3 napisał(a):Metylo to bardzo dobry lek , ale nie jest to proszek dla wszystkich .
KTO CIERPI NA DEPRESJĘ ( jednobiegunową ) , NIECH SPIERDAL-A OD TEGO LEKU GDZIE PIEPRZ ROŚNIE!!!
Wtedy stokroc lepiej Wellbutrin . Nie sądze by metylo był nawet średnim rozwiązaniem przy depresjach, choć słyszałem o przypadkach łączenia go z antydepresantem z pozytywnym wynikiem . Co człowiek to inna historia
Metylo to lek na inne schorzenia ( dystynie , narkolepsje , brak skupienia , koncentracji , anchedonia ( bez wyrażnej depresji ) etc. i trala la inne przypadłości nie związanie z nasilającym sie niskim nastrojem .
Dokładnie mistrzu. :D
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez xanonymous 19 lip 2016, 21:23
Czy ktoś ma może na zbyciu troche metylofenidatu i mógłby odstapić? Chciałbym wypróbować czy mi pomoże... Jak coś to czekam na prywatną wiadomośc... byłbym wdzięczny...

Sortuj wg