METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez MatMich 24 maja 2016, 18:50
Ja dostałem diagnozę ADD od całkiem spoko lekarki w wieku 24 lat, wywiad był w miarę pozytywny, więc wypisała mi Strattere na 2 miesiące 40mg ale powiem szczerze, że nic nie czuje poza lekką dysfunkcją fujary co mnie najbardziej irytuje :/ co ciekawe dostałem ją na refundację i zapłaciłem całe 3,20 za opakowanie. Co mają lekarze na myśli 'refundacja dla dzieci i młodzieży?' dzieci to rozumiem do 18 a młodzież? Jutro idę na kolejną wizytę, może jakimś cudem da mi metylofenidat, dostał go ktoś po nieudanej terapii atomoksetyną? Argument braku dokumentacji leczenia z dzieciństwa to dla mnie argument do dupy, jak ja byłem gówniarzem nikt nie pomyślał nawet o jakimś ADHD

przez Ashton 24 maja 2016, 19:24
Od jakiej dawki i ile dziennie powinno się dawkować?
I lepiej normalne pigułki czy o przedłużonym uwalnianiu?
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Ricah 24 maja 2016, 19:36
Zacznij od najmniejszej, jaka daje Ci efekt (5 lub 10mg w przypadku szybko, chyba 18 w przypadku wolno). Najwazniejsze, to brac na pusty bebech.
Te o przedluzonym uwalnianiu zmniejszaja szanse na zjazd i ograniczaja rosniecie tolerancji/uzaleznienia.

Aczkolwiek mph moze troche kolidowac z Twoim pirybedylem. Pirybedyl agonizujac autoreceptory D2 blokuje wyrzut dopaminy, a sila dzialania metylo zalezy w sporej mierze od tego.
Agomelatyna 25mg
some shit

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 24 maja 2016, 19:45
Dzięki Ricah. W takim razie po 3 miesięcznej kuracji na Pirybedylu wejdę dopiero na metylofenidat.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez dopamine 24 maja 2016, 19:57
ADHD to pojęcie wytrych wymyślone przez lobby farmaceutyczno-psychiatryczne by mieć pretekst do wdrażania na rynek substancji psychostymulujących.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez csrpk 24 maja 2016, 20:56

https://www.youtube.com/watch?v=6vYnas6q3Sg

Im'in the love with metylo..

Na szczescie na rynku pojawil sie preparat Medikinet Adult wlasciwie tez zawiera metylofenidat, obydwa preparaty sa prawie identyczne. Roznie je jednak calkowicie nazwa. U nas nie chyba wersji medikinet Adult 20mg, dlatego stostuje ten dla mlodziezy, tez 20mg ;D
Na marginesie P.S. nie probowalem wersji Adult ale ten mlodziezowy jest niczego sobie ;D hehhe

-- 24 maja 2016, 21:17 --

Ricah napisał(a):Zacznij od najmniejszej, jaka daje Ci efekt (5 lub 10mg w przypadku szybko, chyba 18 w przypadku wolno). Najwazniejsze, to brac na pusty bebech.
Te o przedluzonym uwalnianiu zmniejszaja szanse na zjazd i ograniczaja rosniecie tolerancji/uzaleznienia.

Aczkolwiek mph moze troche kolidowac z Twoim pirybedylem. Pirybedyl agonizujac autoreceptory D2 blokuje wyrzut dopaminy, a sila dzialania metylo zalezy w sporej mierze od tego.

Elo elo, nie zawsze, ale leki brany na pusty zolaek raczej lepiej sie wchlaniaja nie wiem gdzie to wyczytales. Nie jestem az takim cpunem zebym to walil po kichawie, ale napewno bede rozpuszczal pod jezykiem tak jak robilem wczesnij. O wiele wieksza biodostepnosc. Nie bede marnowal towaru.

Ja wrzucilem dzisiaj pierwsze 40mg i nie mam zadnych zjazdow, najbardziej przeraza mnie to ze mam jeszcze tylko dwa dropy a na recepte bede musial z tydzien poczekac.. ;/
Wreszczcie czuje ze mi troche mozg pracuje.

Przeciekawa pi.zda. Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale koko tez dopiero od drugiego razu pokochalem.
Pierwsze razy na mph tez mi sie srednio podobaly ale dzisiaj staralem sie wyczuc subtelna fazke i jest kozak.

Fakt jednak faktem, ze oprocz tego biore jeszcze 3inne leki...
Ale fakt faktem zgrywaja sie zajebiscie.

przez Lord Kapucyn 24 maja 2016, 21:29
Na szczescie na rynku pojawil sie preparat Medikinet Adult (...)

Nie pojawił się, tylko jest od kilku lat, po drugie- nie przypominam sobie żebyśmy byli w Niemczech.

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale koko tez dopiero od drugiego razu pokochalem.

Braniem mefedronu raczej bym się nie chwalił.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez stx 24 maja 2016, 21:45
a czy wiecie może gdzie znajdę dobrego lekarza potrafiącego zdiagnozować ewentualne add/adhd? najlepiej północny wschód polski.

oczywiście dobrze byłoby dostać własnie metylo, bo wiem że mi pomaga, ale ewentualnie mógłbym spróbować czegoś innego
stx

przez csrpk 24 maja 2016, 21:51
Lord Kapucyn napisał(a):Nie pojawił się, tylko jest od kilku lat, po drugie- nie przypominam sobie żebyśmy byli w Niemczech.

mam zwale z tego ze Adult czy zwykly to to samo. Caly dowcip polegal na tym ze praktycznie nie przepisuje sie na ADHD medikinetu osobom pow. 18roku zycia.
Jest za to Mediinet Adult, ktory calkowicie odmienil leczenie doroslych, choc sklad jest ten sam he he.

Braniem mefedronu raczej bym się nie chwalił.

To byl podobny przyklad - czesto tak jest, ze pewne substancje zaczyna sie lubic od ktoregos razu. Ani sie nie zalilem ani sie nie chwalilem. Poza tym ja to kupowalem w funtach i wiem jak smakuje prawdziwy smak Kolumbii.

Po co sie spinac. Rzucilem se post luzem.
Ja sie spinalem w poprzednim? no chyba nie raczej- wykpiwalem sobie co tam ktos pisal bo to subiektywna opinia tak samo jak i moja, ze po jakims tygodniu nie ma zwaly i zdecydowanie wole to bez je**** cr sam zarzucam kiedy mi potrzebne i tyle.

Ktory sportowiec jest najlepszy? Jakie jest najlepsze danie? Ktory samochod to numeru uno?? to jest dyskusja w pewnym stopniu tego typu. Ktos cos lubi czegos nie lubi itd.

-- 24 maja 2016, 21:54 --

stx napisał(a):a czy wiecie może gdzie znajdę dobrego lekarza potrafiącego zdiagnozować ewentualne add/adhd? najlepiej północny wschód polski

przyjacielu znam b. dobrego lekarza moim zdaniem. niestesty mialem jakies 6godzin autobusem do gdanska i mi sie nie opylalo. wytlumaczyl mojej mamie ze farmakoterapia jest niekiedy potrzebna nie zawsze wystarczy psycholog

oczywiście dobrze byłoby dostać własnie metylo, bo wiem że mi pomaga, ale ewentualnie mógłbym spróbować czegoś innego

odezwij sie na priv moze mam jeszcze numer telefonu

------
a i przede wszystkim chyba on pierwszy chcial mi wlasnie przepisac jak mu powiedzialem ze dobrze reguje stymulanty i niechlubnie sie przyzalem ze mi sie zdarzalo. On to z kolei zinterpretowal zaje**scie jako kompensacje po prostu a nie chec naprucia mordy. Rozumial, ze nie chodzi mi o sama faze (efekt uboczny;) moze ciut wiecej) tylko normalniej wtedy fukcjionowalem.

przez Lord Kapucyn 24 maja 2016, 22:04
Poza tym ja to kupowalem w funtach i wiem jak smakuje prawdziwy smak Kolumbii.

W funtach- płacąc funtami czy w funtach- wagowo (1 funt= 453g)?

-- 24 maja 2016, o 22:08 --

Czyli reasumując- kupowałeś zsyntetyzowany przez chińczyków w przydomowym garażu mefedron imitujący afrykański/arabski katynon płacąc brytyjską walutą lub odmierzając w brytyjskiej jednostce masy, w postaci polskiego dopalacza, po to aby poczuć smak Kolumbii?

Aha. xDDDDDDDDDDDD

Moderator/ R2 - D2

przez csrpk 24 maja 2016, 22:11
Ku.rwa. Rutkowski?? Czy to Ty?? Czy to naprawde Ty?

przez Lord Kapucyn 24 maja 2016, 22:15
csrpk napisał(a):Ku.rwa. Rutkowski?? Czy to Ty?? Czy to naprawde Ty?

Gorzej, jam jest inkarnacja Edmunda Jannigera III, jestem w bliskich konszachtach z Antonim M. Strzeżcie się wrogowie prezesa.

Moderator/ R2 - D2

przez Kalebx3 25 maja 2016, 12:47
Ku.rwa. Rutkowski?? Czy to Ty?? Czy to naprawde Ty?

Gorzej, jam jest inkarnacja Edmunda Jannigera III, jestem w bliskich konszachtach z Antonim M. Strzeżcie się wrogowie prezesa.

______

dziękuję Wam Chłopaki za porcję zdrowego śmiechu :lol:
Tania , darmowa rozrywka ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Legowski89 26 maja 2016, 19:28
Lord Kapucyn napisał(a):Metylofenidat oprócz blokady DAT i NET jest agonistą 5-HT1a i agonistą sigma-1:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19322953
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23284812

Z tym receptorem sigma to mnie zaciekawiłeś. Zanim zdiagnozowano u mnie adhd i wypisano mi metylofenidat, uprawiałem samowolne zażywając najpierw Efedrynę z Tussipectu 45mg (czyli dawka prawie jak na ulotce żadnego pseudoćpania) która działała doskonale niezależnie od tego jak często ją spożywałem, a gdy ten przestał być dostępny bez recepty poszedłem w DXM (również celem polepszania koncentracji 4-6 tabletek ) i z tą substancją zaczęły się schody działa dobrze przez dwa dni, natomiast już trzeciego kompletne odwrócenie działania problemy z pamięcią i skupieniem nawet przy wiązaniu butów. Podobnie mam w przypadku Metylofenidatu. Działa pięknie przez pierwsze dwa dni a potem jeśli nie zrobię przerwy to wchodzi nerwowość zamęt mgła na głowie. Obydwie te substancje są agonistami receptora sigma. Efedryna która nie wykazuje powinowactwa do tego receptora tego nie powodowała. Może to mieć jakiś związek ze sobą?

Tak poza tym to spróbuje zamówić ten Bromontan i jeżeli jego działanie będzie zadowalające to zostanę przy nim, jeśli nie to będę przeplatał go cyklicznie z metylofenidatem co dwa dni.

Sortuj wg