METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Vengence 30 kwi 2016, 16:27
absolulu napisał(a):Zna ktoś w Warszawie psychiatrę/neurologa który może wypisać osobie dorosłej metylofenidat (concertę) bez diagnozy ADHD? Na razie zadzwoniłem do jednego i wspominając o metylo powiedział "że nie przepisuje tego z przekonania". Znając zaściankowość i schematyczność lekarzy, podejrzewam że z większością będzie ta sama gadka i chodzenie do kogoś po omacku trochę mija się z celem. A może któryś z użytkowników coś doradzi. Piszcie tutaj a jakieś nazwiska to of koz na priv ;)
Kup sobie z neta, są stronki, gdzie można kupić tą substancje w miarę dobrej cenie, jest nawet amfetamina widziałem. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 30 kwi 2016, 17:28
Kup sobie z neta, są stronki, gdzie można kupić tą substancje w miarę dobrej cenie, jest nawet amfetamina widziałem.

a dobrej trawy ( bez wzmacniaxczy) tam nie prowadzą w sprzedaży detalicznej ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez huśtawka 01 maja 2016, 17:39
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 01 maja 2016, 17:49
huśtawka napisał(a):http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenia/moda-i-zdrowie/

Na tym portalu można wała dostać i łatwo stracić kasę.

przez absolulu 01 maja 2016, 20:29
Ricah napisał(a):Wydaje mi sie, ze warto zadzwonic do jakiegos prywaciarza i otwarcie zapytac czy przepisalby metylofenidat osobie doroslej bez diagnozy ADHD na takie i takie objawy, chocby i dla sprobowania pod scisla kontrola lekarza. Mysle, ze u prywaciarzy jest latwiej. Placisz = wymagasz. Nikt raczej nie podzieli sie namiarami na konkretnego lekarza i co mu mowic, bo predko sie rozejdzie, lekarz sie skapnie i 'prekursor' straci swoje zrodlo.

Mozna tez sprobowac sprzedac jakies historyjki lekarzowi (sam mam kilka w glowie, ktore maja jakas tam szanse zadzialac, aczkolwiek nie probowalem z nimi szczescia), ale tutaj trzeba sie nabiegac, miec szczescie, miec gadane i byc dobrym aktorem. Glosno o nich oczywiscie nie powiem...

Dobrze prawisz, historyjki to żaden problem. Do jednego prywaciarza już dzwoniłem i oczywiście wielkie obruszenie na hasło metylo :D. Najgorsze jest to że człowiek rzeczywiście chce sobie jakoś pomóc a nie przyćpać, a pewnie w dużej większości przypadków lekarz spojrzy na ciebie jak na rekreacyjnego ćpuna. Te stronki typu oglaszamy24 na w 80-90% jakieś wałki (chociaż sam nie próbowałem). No i, o ironio, jest to lek przeznaczony docelowo dla dzieci, nie mówiąc już o milionach recept w USA na ten specyfik. No ale w naszym socjalistycznym kraju pacjenci są traktowani jak bezmyślne kurczaki czy trzoda chlewna.
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez Lord Kapucyn 01 maja 2016, 23:07
Ashton napisał(a):

+1
Czasami zakup się uda na zasadzie trafiło się ślepej kurze ziarno, ale generalnie szkoda czasu, nerwów i przede wszystkim pieniędzy na zakupy lekowe tamże.

-- 1 maja 2016, o 23:16 --

Wiadomo, że z metylo jest potencjalnie wyższe ryzyko przypału, bo to przecie "narkotyk", "wykaz II-P", "bliska pochodna amfy", większość lekarzy nawet nie wie, że ten lek może mieć inne wskazania niż ADHD u dzieci, nie słyszeli o jego pozarejestracyjnych(off-label) zastosowaniach itp. toteż z etykietką ćpuna skończyć nie trudno. Trzeba po prostu trafić na odpowiedniego lekarza, tj. A) swojego znajomego, B) prywaciarza/ typowego wypisywacza recept za hajs, C) urobić swojego konowała(musi wpierw wykazywać minimalny stopień rozgarnięcia) tak, żeby jadł nam z ręki. Jeżeli Twój lekarz nie zalicza się do żadnej z tych grup to możesz mu w nieskończoność podtykać pod nos wydruki zagranicznych opracowań, badań klinicznych, case reporty, cytaty samego Stahla (najpierw to w ogóle upewnij się, że Twój konował can speak english...), a jedyne czego się dorobisz to nie recepta na metylo tylko hemoroidy od siedzenia na krześle w gabinecie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez absolulu 01 maja 2016, 23:35
Jest jeszcze niestety ten typ konowała, który na cytowanie artykułów czy deklamowanie Stahla, niezależnie od tego czy jest rozgarnięty, czy nie, odpowie Ci że i tutaj 2 opcje:

1) tak naprawdę to nie wiadomo jak to z tym wszystkim jest (hehe) i swoje zdanie mam
2) ja tutaj jestem od leków i leczenia a jak się nie podoba to idź pan se gdzie indziej <obrażony_face>
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez xanonymous 02 maja 2016, 02:08
Na ogłaszamy24 nieraz coś kupiłem i sprzedałem ale..... Zawsze proście o zdjęcie leku z dołączoną karteczką z aktualną datą. tak aby bylo widac ze ten ktos faktycznie posiada dany lek. Zdjecie oczywiscie w wysokiej rozdzielczosci wyslane na maila a nie to na stronie bo moze byc fotomontaz. Nie dajcie sie namowic na zakup czegokolwiek bez tego zdjęcia i daty aktualnej bo was wyjebią na kase. Ktos niby w tym roku metylo tam oglaszal ale nie wyslal takich zdjęc jak ja chcialem i trudno nie kupilem. Nieraz ludzie zamieszczaja tam ogloszenia i pisza ze ktos jest oszustem.

-- 02 maja 2016, 02:44 --

Ja mam chemo-brain po leku przeciwnowotworowym , po cyprofloksacynie który przepisują jak cukierki w charakterze antybiotyku bo lekarze nie wiedza ze to chemia przeciwnowotworowa ehhhhhhh Psychiatra do której chodze w ogóle nie ma pojęcia o zaburzeniach pamieci i myslenia po chemioterapii przeciwnowotworowej (udała porzede mną ze wie co to jest) ale to od kilku lat dopiero oficjalna medycyna przyznaje ze coś takiego sie robi jako skutek uboczny chemii to skąd ona niby to wie??? https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17009108 Kłamała że wie, a kolejnym razem znowu mi gadała żę problemy z mysleniem i pamiecia mam po operacji mózgu jaką przeszedłem pół roku temu - a to nie prawda wiem jak mój mózg funckcjonowal po operacji zanim mnie tym syfem uraczyli (cipronexem) bo bralem to na zakazenie zwyklym gronkowcem ehhhhh. Dostałem po tym zajebiscie silnej mgły ymysłowej i silnego upośledzenia pamięci krótkotrwałej ze az mysli samobojczych doznalem. Masakra to jest . wszelkie depresje i nerwice to pisku przy tym - czujesz sie jakbys nie mial mózgu - totalne otepienie. Jedyne leki jakie są zalecane przy tym to Adderall (sole amfetaminy), metylofenidat, donepezil (powodujący depresje) lub Modafinil - próbowałem adrafinilu (prekursor modafinilu) i spoko rozjasnia umysł ale potem mam straszny zjazd na drugi dzien i glowa boli i takis jakis bylem po nim roztrzepany. I ta psychiatra powiedziala ze mi tego nie przepisze bo to narkotyk i mi proponowala witaminku bez recepty z apteki na chemo-brain - idiotka ehhhhhhh moze selegiline od niej wyrwe - ponoic zajebiscie pomaga na pamiec i dodaje energi, motywacji

-- 02 maja 2016, 02:47 --

Ktoś tu pisał moze w innym wątku ze dostal skierowanie na specjalny rezonans mozgu ktory pokazuje metabolizm mozgu. Jak to sie w polsce nazywa dokladnie? przy chemo brainie jest zmniejszony metabolizm w korzeprzedczolowej i innych miejscach czyli tam gdzie działa wlasnie metylofenidat.

przez huśtawka 02 maja 2016, 09:50
Ashton napisał(a):

Nie zawsze.Mnie się ostatnio udało kupić coś :) Zależy co szukasz...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez zzYxx 02 maja 2016, 10:46
xanonymous napisał(a):-- 02 maja 2016, 02:47 --

Ktoś tu pisał moze w innym wątku ze dostal skierowanie na specjalny rezonans mozgu ktory pokazuje metabolizm mozgu. Jak to sie w polsce nazywa dokladnie? przy chemo brainie jest zmniejszony metabolizm w korzeprzedczolowej i innych miejscach czyli tam gdzie działa wlasnie metylofenidat.

MRI z frakcją dyfuzji - tak mam napisane na skierowaniu. Pytałem się lekarza czy ten rodzaj badania obrazowego pokazuje aktywność mózgu - odpowiedziała, że tak. Na angielski to chyba DWI-MRI. Prywatnie 405 zł w Gdańsku.

Generalnie zmagam się z niemalże identycznym problemem. Z tymże nie brałem żadnej chemii anty-nowotworowej. Metylo (10mg) działa ale na krótki czas (ok. 30 min) i potem jest jeszcze gorzej niż przed przyjęciem dawki...
The Walking Dead.

przez Kalebx3 02 maja 2016, 12:23
. Metylo (10mg) działa ale na krótki czas (ok. 30 min) i potem jest jeszcze gorzej niż przed przyjęciem dawki...

- u mnie metylo trzyma co najmniej bite 4 godziny ( 10 mg ) , potem na lekki zjazd( nie zawssze on występuje ) wystarczy 5 mg i jest OK . Róznie to u różnych ludzi bywa z długością działania tego leku .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez xanonymous 02 maja 2016, 14:52
Jest też coś takiego jak fMRI - rezonans magnetyczny z neuroobrazowaniem funkcjonalnym. Pokazuje aktywnośc mózgu w czasie wykonywania róznych zadań umysłowych. https://www.nibib.nih.gov/science-educa ... maging-mri https://pl.wikipedia.org/wiki/Funkcjona ... netycznego

Nie wiem o co chodzi z tą frakcją dytfuzji. Przy chemobrainie jest także zmniejszona ilośc istoty szarej w mózgu. Podczas zadan intelektualnych pewne rejony mózgu są jakby uśpione a u zdrowego czlowieka pracują na pełnych obrotach. Natomiast kiedy nie pracuje się mózgiem są troche nadaktywne. Na zwykłych tomografach czy rezonansach to nie wyjdzie. Ja jestem ze świętokrzyskiego - ciekawe czy można to zrobić gdzieś w moim rejonie. Zresztą od samego badania nie wyzdrowieje ale bym miał przynajmniej "podkładkę" gdy będę się starał o grupe inwalidzką- po wylewie dostalem tylko na rok czasu:/ za pol roku musze stanać na komisje. ..... znowu bo sie nie nadaje do niczego. Przy jakich kolwiek przeziębieniach to w ogóle mózg mi już z osłabienia ledwo pracuje i ledwo kontaktuje. Teraz brałem znowu antybiotyk (antybiotyk a nie jakas chemie) klindamycyne i mi sie pogorszylo. Znalazlem badanie ze po tej klindamycynie spoada poziom dopaminy w korze przedczolowej i coś tam jeszcze. Kiedyś to brałem i nic sie nie dzialo a teraz cokolwiek co negatywnie wplywa na prace mozgu od razu silnie daje mi sie we znaki i zaburza pamiec i myslenie - zdrowy czlowiek moze tego nie odczuje .....

-- 02 maja 2016, 15:06 --

W tym wątku http://forum.chlamydioza.pl/viewtopic.php?p=83809#83809 opisuje co mi sie stalo z mózgiem (innemu chlopakowi stalo sie to samo co mnie po tym *ebanym cipronexie). JEst sporo leków pomocnych przy ADHD nie tylko metylo. I one zdają się pomagać na lepsze myślenie - pobudzają tą korę przedczołową........

-- 02 maja 2016, 15:08 --

To neuroobrazowanie funkcjonalne to kosztuje chyba z kilka tysiaków. Ta frakcja dyfuzji to słabe chyba badanie bo jak kosztuje 400zł tylko:) Paimetam ze w 2010 zwykly rezonans kosztowal 100zł. Ale nawet na rezonansie tym zwyklym nie wyjdą tętniaki jak są jakieś małe - mnie pękł tętniak pol roku temu......

-- 02 maja 2016, 15:23 --

mala poprawka - zwykly rezonans w 2010 kosztowal prywatnie 400zl.

Ten chemobrain to świetnie wychodzi na Skanowaniu PET (positron emission tomography) - widać wykorzystanie glukozy, utlenowianie krwi itp.

przez zzYxx 03 maja 2016, 01:12
Kalebx3 napisał(a):
. Metylo (10mg) działa ale na krótki czas (ok. 30 min) i potem jest jeszcze gorzej niż przed przyjęciem dawki...

- u mnie metylo trzyma co najmniej bite 4 godziny ( 10 mg ) , potem na lekki zjazd( nie zawssze on występuje ) wystarczy 5 mg i jest OK . Róznie to u różnych ludzi bywa z długością działania tego leku .

Przypuszczam, że tak krótki okres działania u mnie jest spowodowany tym, że poziom wyprodukowanej dopaminy w synapsach jest tak mały, że metylo nie ma co już wychwytywać - ale to takie trochę wróżenie z fusów.

xanonymous napisał(a):-- 02 maja 2016, 15:08 --

To neuroobrazowanie funkcjonalne to kosztuje chyba z kilka tysiaków. Ta frakcja dyfuzji to słabe chyba badanie bo jak kosztuje 400zł tylko:) Paimetam ze w 2010 zwykly rezonans kosztowal 100zł. Ale nawet na rezonansie tym zwyklym nie wyjdą tętniaki jak są jakieś małe - mnie pękł tętniak pol roku temu......

Tak właśnie czuję, że nie chodziło mi o to badanie. Mówiła, że pokazuje aktywność - zobaczymy jak zrobię. Najwyżej zapytam się potem o SPECT/fMRI/PET i jak już dostane skierowanie to sobie poczekam z co najmniej rok, o ile dożyje.
The Walking Dead.

przez SongoSSJ 06 maja 2016, 08:56
Kupiłbym metylofenidat. Problem w tym, że pewnie nikt nie ma go na sprzedaż ;(

Sortuj wg