METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez sebo001 04 kwi 2016, 20:48
Dokładnie. Co wy chcecie z siebie terminatora zrobić?

przez Vengence 04 kwi 2016, 21:03
sebo001 napisał(a):Dokładnie. Co wy chcecie z siebie terminatora zrobić?

-- 04 kwi 2016, 21:03 --

:great: :great:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Legowski89 04 kwi 2016, 22:24
Vengence napisał(a):Legowski89, Odrobinę niepokoju przed rozmową z kimś obcym to chyba każdy odczuwa!!, nie przesadzaj.

Tylko, że po Metylofenidacie ten niepokój jest znacznie wyraźniejszy, na tyle, że mam dyskomfort przybywania między ludźmi, normalnie tego nie odczuwam.

Kalebx3, przeczytałem w wątku o pregabalinie, że jej używałeś, łączyłeś ją kiedyś z Metylofenidatem ? Myślałem, żeby coś dołożyć do metylofenidatu na zbicie tego lęku, ale nie chce żadnych SSRI, bo jedynie po fluoksetynie czułem się jakoś w miarę, a akurat ona ma średnie działanie przeciwlękowe. Ewentualnie Trazodon, gdy brałem go samego sedacja po nim była zbyt silna, dlatego myślę że z metylo mógłby współgrać. Z drugiej strony ta Pregabalina zdaje się być skuteczniejsza w leczeniu lęku - tylko pytanie na ile jest wiarygodne, że środek działający na receptory GABA, nie powoduje fizycznego uzależnienia i wzrostu tolerancji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bazz 11 kwi 2016, 14:04
Witam, to moj pierwszy post

Od dobrych kilku lat utwierdzam sie w przekonaniu ze cos ze mna jest nie tak pod katem koncentracji i cierpliwosci. Do czasu matury tematu nie bylo bo zawsze wykazywalem sie ponadprzecietnymi zdolnosciami poznawczymi, grajac na telefonie i jednym uchem sluchajac nauczycieli w podstawowce, gimnazjum mialem srednie ok. 5,0 problem pojawil sie przed.matura kiedy musialem usiasc do regularnej.nauki (zdawalem 5 rozszerzen) po 3 tygodnia bezproduktywnosci - bylem w stanie skupic sie na max 5 minut, pozniej wszystko odciagalo moja uwage od nauki zaczalem sie nad soba zastanawiac i szukac porad w necie.
Troche mi to zajelo ale wpadlem wlasnie na fora z.adhd i inne i postanowilem zdobyc medikinet 10cr.

Przepisala mi go.lekarka rodzinna po.dluzszej rozmowie dotyczacej mojej koncentracji. To byl strzal w 10. Wreszcie moglem sie normalnie uczyc. Lacznie dostalem jeszcze ze 2 opakowania. Powiem szczerze stosowalem jedynie doraznie gdy mialem potrzebe siedziec nad czyms monotonnym dluzej tj. Nauka z ksiazki, projekt, eseje. Nie naduzywalem leku dowodem na to.jest fakt ze lacznie 4 opakowania starczyly mi na kilka lat. (Jedno dodatkowe opakowanie odkupilem od kogos po terapii w czasie studiow).

Teraz.mieszkam w warszawie i szukam lekarza ktory przepisalby mi ten lek poniewaz wyzwania dnia codziennego w pracy czesto wymagaja ode mnie wielogodzinnego skupienia na czynnosciach zmudnych co bardzo czesto mi sie nie udaje.

Bardzo prosze o porady i namiary.

przez Morfeusz92 14 kwi 2016, 19:02
Witam.Ma ktos do odstapienia moze metylofenidat?
wenlafaksyna
hydroksyzyna

przez bazz 19 kwi 2016, 18:13
Legowski89 napisał(a):
Vengence napisał(a):Legowski89, Odrobinę niepokoju przed rozmową z kimś obcym to chyba każdy odczuwa!!, nie przesadzaj.

Tylko, że po Metylofenidacie ten niepokój jest znacznie wyraźniejszy, na tyle, że mam dyskomfort przybywania między ludźmi, normalnie tego nie odczuwam.

To widze ze substancja dziala na kazdego bardzo indywidualnie, ja rowniez odczuwam dyskomfort gadania z ludzmi bo czuje ze moge robic wtedy cos wiele bardziej produktywnego :) mala tabletka sprawia ze jestem hiperproduktywny.

przez Kalebx3 20 kwi 2016, 18:06
mala tabletka sprawia ze jestem hiperproduktywny.

bazz, jak to rozumieć ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez zzYxx 21 kwi 2016, 18:03
Ech, okazało się, że babka się pomyliła z tą refundacją - no po prostu nie wierze. Najpierw dała mi refundacje a potem mówi, że się pomyliła :pirate: Tak czy siak, znalazłem niesamowitą neurolog, która dała mi skierowanie na MRI z frakcją dyfuzji czyt. będzie widoczna aktywność metaboliczna mózgu. Dodatkowo zleciła badanie poziomu B12.
The Walking Dead.

przez Ewgf 25 kwi 2016, 22:37
zzYxx, czy co ? du pa? bo moja lekarka tez mi mowila ze nie ma ref dla doroslych dalej. Nawet przy mnie dzwoniła do hurtowni sie pytać gościa dla pewności. Jestem tym faktem bardzo zawiedziony bo za kazdym razem gdy wychodze z metylo z apteki ubolewam nad stanem mojego portfela ...
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez zzYxx 26 kwi 2016, 02:24
Niestety ta. Dostałem refundację przez pomyłkę. Ci lekarze to jakaś pomyłka. Jedyny dobry lekarz na którego trafiłem okazał się neurologiem.
The Walking Dead.

przez xanonymous 28 kwi 2016, 23:34
Neuroprotekcyjne właściwości metylofenidatu:
Neuropharmacological Mechanisms Underlying the Neuroprotective Effects of Methylphenidate
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2701286/

przez absolulu 29 kwi 2016, 13:57
Zna ktoś w Warszawie psychiatrę/neurologa który może wypisać osobie dorosłej metylofenidat (concertę) bez diagnozy ADHD? Na razie zadzwoniłem do jednego i wspominając o metylo powiedział "że nie przepisuje tego z przekonania". Znając zaściankowość i schematyczność lekarzy, podejrzewam że z większością będzie ta sama gadka i chodzenie do kogoś po omacku trochę mija się z celem. A może któryś z użytkowników coś doradzi. Piszcie tutaj a jakieś nazwiska to of koz na priv ;)
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez Hanashiro 30 kwi 2016, 15:39
Ja byłem u jednego w placówce, która docelowo zajmuje się leczeniem i diagnozą ADHD, i usłyszałem, że bez historii leczenia tego zaburzenia w dzieciństwie nie da rady wypisać metylofenidatu osobie dorosłej. Zazdroszczę tym, którym się to udało. Mnie straszyli, że może tylko pogorszyć mój stan, nawet bez spróbowania najmniejszej dawki.
Także jak ktoś rzeczywiście posiada namiary do bardziej otwartego lekarza, to niech się podzieli wiedzą.

przez Ricah 30 kwi 2016, 16:14
Wydaje mi sie, ze warto zadzwonic do jakiegos prywaciarza i otwarcie zapytac czy przepisalby metylofenidat osobie doroslej bez diagnozy ADHD na takie i takie objawy, chocby i dla sprobowania pod scisla kontrola lekarza. Mysle, ze u prywaciarzy jest latwiej. Placisz = wymagasz. Nikt raczej nie podzieli sie namiarami na konkretnego lekarza i co mu mowic, bo predko sie rozejdzie, lekarz sie skapnie i 'prekursor' straci swoje zrodlo.

Mozna tez sprobowac sprzedac jakies historyjki lekarzowi (sam mam kilka w glowie, ktore maja jakas tam szanse zadzialac, aczkolwiek nie probowalem z nimi szczescia), ale tutaj trzeba sie nabiegac, miec szczescie, miec gadane i byc dobrym aktorem. Glosno o nich oczywiscie nie powiem...
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Sortuj wg