METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez xanonymous 15 mar 2016, 02:45
możę norprolac na zbicie prolaktyny ale selegilina powinna też zbijać.

nadmiar serotoniny obniża dopamine chyba (często brak napędu na SSRI)

podobnie nadmiar acetylocholiny też chyba to robi - często przy praniu leków na alzhaimera - inhibitorow acetylocholinesterazy dochodzi do depresji

ciekaw jestem jak z noradrenalina - co ja obniza czy jest jakas korelacja z innymi neuroprzekaźnikami???

przez benzowiec84 15 mar 2016, 03:07
xanonymous napisał(a):możę norprolac na zbicie prolaktyny ale selegilina powinna też zbijać.

podobnie nadmiar acetylocholiny też chyba to robi - często przy praniu leków na alzhaimera - inhibitorow acetylocholinesterazy dochodzi do depresji

ciekaw jestem jak z noradrenalina - co ja obniza czy jest jakas korelacja z innymi neuroprzekaźnikami???

nadmiar serotoniny obniża dopaminę ponieważ serotonina podnosi prolaktyne , a prolaktyna zbija dopaminę.
sele obniża prolaktyne i podnosi dopaminę , może podnieść też testosteron.

acetylocholina podobno jest w kontrze do dopaminy . w alzchaimerze jest nadmiar dopaminy a niedobór acetylcholiny
w parkinsonizmie ,niedobór dopaminy a nadmiar acetylocholiny .
tak keidyś czytałem.

nie wiem czy nadmiar acetylochoiliny nie może zaniżyć dopaminy . najlepiej mieć wszystko po trochu . ułożyć tak leczenie.

-- 15 mar 2016, 02:09 --

xanonymous napisał(a):

sądzę że brak napędu może być bardziej właśnie od nadmiaru prolaktyny , niż czysto od stricte działania serotogonicznego

sele by było zajebiste do SSRI tak samo metylofenidat , ale ja sie boje sele włączyć . włączę wellbutrin , ale on tam /cenzura/ daje dopaminy ale to standardowy pack w usa well+prozac

przez Ewgf 15 mar 2016, 09:34
benzowiec84, czego się boisz? Ile bierzesz fluo?
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xanonymous 15 mar 2016, 15:10
Wszelki leki podnoszące serotonine podnoszą prolaktyne. Nawet prekursor serotoniny 5-htp podnosi prolaktyne.

https://www.google.pl/search?q=prolactin+serotonin

Ta cała teoria o nierównowadze biochemicznej w mózgu przy depresji i że leki to korygują ehhhhhhh Serotonina rośnia a spada dopamina więc jak niby równowaga jest przywracana.

przez benzowiec84 15 mar 2016, 15:43
Ewgf napisał(a):benzowiec84, czego się boisz? Ile bierzesz fluo?

20 mg mało ale chcę zwiększyc do 30 . boję się że mi się coś stanie :/

-- 15 mar 2016, 14:45 --

xanonymous napisał(a):Wszelki leki podnoszące serotonine podnoszą prolaktyne. Nawet prekursor serotoniny 5-htp podnosi prolaktyne.

https://www.google.pl/search?q=prolactin+serotonin

Ta cała teoria o nierównowadze biochemicznej w mózgu przy depresji i że leki to korygują ehhhhhhh Serotonina rośnia a spada dopamina więc jak niby równowaga jest przywracana.

wikipedia : o ssri
zaburzenia hormonalne spowodowane zaburzeniem prawidłowej relacji poziomów serotoniny i dopaminy (zawyżony poziom serotoniny w stosunku do zaniżonego poziomu dopaminy; nie dotyczy sertraliny – ze względu na jej lekki wpływ dopaminergiczny) i ich szeroko pojmowane następstwa,

leki mogą skorygować , ale nie SSRI brane solo

przez Kalebx3 15 mar 2016, 16:55
Pier-dolona Prolaktyna rozpuszcza mi łeb od wewnątrz .
Nie mam na nic siły , brakuje mi energii dosłownie na wszystko .
Nie dość ,że jakoś z wielkimi trudami uda mi sie podnieść rano z klepiska ,,, to godzinę po wzięciu swoich narko-leków ( paro 10 + 5 esci ) jakby mnie ktoś obuchem ołowianym zdzielił . Mam tyle spraw do ogarnięcia , a zero energii .Mocna kawa nic nie daje
Nawet nie mam sił jechać zbadać prolaktyny ,,,
ech .
4,5 lata ciągłego brania SSRI zrobiło swoje w hormonach . Niedługo będe ociekał mlekiem z cycków .
Ja pierdiulę !!!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez zzYxx 15 mar 2016, 17:58
Witaj w moim świecie. Ja dalej biorę bromergon, libido trochę się poprawiło, w szczególności kiedy schodzi ze mnie metylo.
The Walking Dead.

przez Kalebx3 15 mar 2016, 18:24
Witaj w moim świecie.

hehe ;) , nie tak prędko .
Z gorszej kupy już wychodziłem i to i z tej wyjde za-pewne .
Libido to ja mam w miarę ( dzieki metylotestosteronowi , provironowi , DHEA ) , ale na nim mi specjalnie nie zależy .Bez tych specyfików pewnie te sprawy też by leżały ,,,
Chodzi o energie do życia , siły fizyczne .I O TO GŁÓWNIE CHODZI .
Pewnie jakbym z deka zmniejszył SSRI sprawy by sie poprawiły ,,, ale weż tu zmniejsz .

przez busbus 15 mar 2016, 18:32
Siema, zna ktoś lekarza we Wrocławiu co przepisuje Concerta, Medikinet, Ritalin? Nie potrzebuje za dużo gadać i wymyślać chciałbym żeby to się odbyło bez problemu bo szkoda mi czasu.

Z rok brałem Wellbutrin XR i na humor wpływał bardzo dobrze. Ale mam problemy ze skupieniem uwagi, z konstruktywnym myśleniem, z organizacją życia. Robię dużo rzeczy, żadnej nie kończę, do niczego nie udało mi się jeszcze dość. Nie chce brać narkotyków, czy innych speedów dlatego chciałbym to załatwić w ten sposób. Jest jakaś szansa?

Jak się lekarza o to pytałem to tylko różowa recepta i dla dzieci na adhd. Ja tam nie miałem zdiagnozowanego żadnego adhd, ale raczej jestem gwałtownym człowiekiem.

przez Judelaw 15 mar 2016, 18:43
Kalebx3 napisał(a):Pier-dolona Prolaktyna rozpuszcza mi łeb od wewnątrz .
Nie dość ,że jakoś z wielkimi trudami uda mi sie podnieść rano z klepiska ,,, to godzinę po wzięciu swoich narko-leków ( paro 10 + 5 esci ) jakby mnie ktoś obuchem ołowianym zdzielił . Mam tyle spraw do ogarnięcia , a zero energii .Mocna kawa nic nie daje
ech .
4,5 lata ciągłego brania SSRI zrobiło swoje w hormonach . Niedługo będe ociekał mlekiem z cycków .
Ja pierdiulę !!!

Biorę SSRI 6 lat z może 2 miesięczną przerwą 2 lata temu.Tylko że już wcześniej się obawiałem o prolaktynę dlatego moim SSRI jest sertralina choćby się najciężej wchodziło to wolałbym na niej być a przynajmniej wiem że nie podwyższa prolaktyny z uwagi na swoje działanie dopaminergiczne :lol: Widząc po tym co piszesz raczej dobrze zrobiłem i również Tobie polecam :smile:

przez benzowiec84 15 mar 2016, 19:11
Judelaw napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):Pier-dolona Prolaktyna rozpuszcza mi łeb od wewnątrz .
ech .
Ja pierdiulę !!!

Biorę SSRI 6 lat z może 2 miesięczną przerwą 2 lata temu.Tylko że już wcześniej się obawiałem o prolaktynę dlatego moim SSRI jest sertralina choćby się najciężej wchodziło to wolałbym na niej być a przynajmniej wiem że nie podwyższa prolaktyny z uwagi na swoje działanie dopaminergiczne :lol: Widząc po tym co piszesz raczej dobrze zrobiłem i również Tobie polecam :smile:

ja też 6 lat w tym z 5 lat paro . co do sertaliny nie bierz tak dosłownie co dają na wikipedi , bo jej wpływ na dopaminę jest znikomy - poprzez to że jebie mega mocno po serotoninie . może dawać najmniej prolaktyny , ale i tak daję , ja sobię zbadałem prolaktyne po 6 latach brania SSRI . miałem potem przerwe od leków serotoninowych - 8 miesięcy (w tym czasie były inne : sele,amisulprd,bupropion) potem 3 miechy nic i wróciłem i była duloksetyna , teraz jest fluoksetyna , zbadałem prolaktyne ,estradiol i testosteron . prolaktyne mam lekko zawyżoną , estradiol dość sporo zaniżony , a na wolny testosteron czekam na wynik , będzie napewno mega zaniżony , do tegoi mam zaniżoną witaminę D3 a wpierdalałem 4000j , zwiększyłem do 8000j .
moje objawy mimo tylko trochę zawyżonej prolaktyny są takie jak u Kalebex3 , nie mam nawet siły się umyć , robię to na siłę , nie mam siły wyjść ze śmieciami . sądzę ze to wina zbyt niskiego testosteronu . jak wpisalem w google objawy niskiego teścia , to wychodzi apatia,brak energi i witalnośći, nerwowość , problemy z libido i inne atrakcje które wszystkie mam.
Także każdy kto się bawi w te leki , powinien badać sobie hormony . założe się że wyjdzie mi zaniżony testosteron ostro . a leki /cenzura/ dają .
Kalebx3 zapewne ma zawyżoną prolaktyne ostro i może zaniżonego teścia .

sądze że teraz prolaktyna wraz z braniem SSRI dluższym będzie mi rosła , zbadam za 3 miechy.

-- 15 mar 2016, 18:36 --

Śni mi się co noc ,że cały świat został zniszczony ,a w koło sterty padliny , mięsa, ludzkich kości i prochu , niestety ten piękny sen się kończy i zaczyna się koszmar zwany - życiem.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Kalebx3 16 mar 2016, 13:38
Widząc po tym co piszesz raczej dobrze zrobiłem i również Tobie polecam

Judelaw, akurat ten lek( Sertalina ) u mnie jest gorszy niż wysokie dawki prolaktyny . Próbowałem z nim kilka razy , ale za każdym razem lipa , więc nie ma sensu tylko dlatego ,że nie daje po prolaktynie . Potrzebuje leków , które pomagają , i nie szkodzą za bardzo .
Byłem dzis z samego rana zrobic badanie prolaktyny , jutro popołudniu będe miał wyniki .
Obniżyłem równiez z 10 mg do 6,5 mg dzienną dawkę paro , esci bez zmian .
Zobaczymy ,,,

-- 16 mar 2016, 12:38 --

Judelaw, akurat ten lek( Sertalina ) u mnie jest gorszy niż wysokie dawki prolaktyny . Próbowałem z nim kilka razy , ale za każdym razem lipa , więc nie ma sensu tylko dlatego ,że nie daje po prolaktynie . Potrzebuje leków , które pomagają , i nie szkodzą za bardzo .
Byłem dzis z samego rana zrobic badanie prolaktyny , jutro popołudniu będe miał wyniki .
Zobaczymy ,,,

-- 16 mar 2016, 13:15 --

benzowiec84, wiesz z tym testosteronem to nie wiem czy masz rację .
Zę niby on taki witalny , energetyczny i a jego brak to nerwowośc . swego czasu brałem Undestor ( testosteron ) to dopiero miałem mega -wkurwa . Ludzie potrafią tego ( mam kolesia ) co 3 tabletki bierze dziennie , a ja po jednej nie mogłem sie uspokoić.
Dletego odstawiłem i to szybko . Teraz od czasu do czasu biorę methylotestosteron , a tabletke dzielę na 4 cząśći co by za dużo nie przesadzić .
Rewelacyjny za to jest Proviron . Nie dośc ,że nie wywołuje zdenerwowania to ma mocno podwyższa libido , siłę życiową i ma udowodnione działanie antydepresyjne , polecam .

-- 16 mar 2016, 13:16 --

Kalebx3 napisał(a):

Zobaczymy ,,,

-- 16 mar 2016, 13:15 --

benzowiec84, wiesz z tym testosteronem to nie wiem czy masz rację .
Zę niby on taki witalny , energetyczny i a jego brak to nerwowośc . swego czasu brałem Undestor ( testosteron ) to dopiero miałem mega -wkurwa . Ludzie potrafią tego naprawde dużo zjeść ( mam kolesia ) co 3 tabletki bierze dziennie , a ja po jednej nie mogłem sie uspokoić.
Dletego odstawiłem i to szybko . Teraz od czasu do czasu biorę methylotestosteron , a tabletke dzielę na 4 cząśći co by za dużo nie przesadzić .
Rewelacyjny za to jest Proviron . Nie dośc ,że nie wywołuje zdenerwowania to ma mocno podwyższa libido , siłę życiową i ma udowodnione działanie antydepresyjne , polecam .

przez hashim 16 mar 2016, 17:30
acetylocholina poprzez receptory muskarynowe obniza noradrenaline

stymulacja zaś receptorów nikotynowych podbija wszystkie neuroprzekaźniki (i to chyba jest najbardziej naturalne pobudzenie)

przez benzowiec84 16 mar 2016, 17:53
Kalebex ten proviron to na recepte ?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg