METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez zzYxx 02 mar 2016, 20:21
Ekhm, jak zrobię proszek z CR to mam natychmiastowe uwalnianie? Dostałem przez pomyłkę CRki... :pirate:
The Walking Dead.

przez xanonymous 03 mar 2016, 10:31
Może 100% czysty metylofenidat jest bezpieczny przy snifie ale skąd weźmieci czysty? W peletkach jak i tabletkach są dodatkowe substancje wypełniające, przeciwzbrylające itd i to wszystko wyląduje w waszej kichawie!

przez zzYxx 03 mar 2016, 13:23
Emm, metylo można poddać ekstrakcji w alkoholu, nie wiem jak to do końca tam działa.
The Walking Dead.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 03 mar 2016, 17:39
W peletkach jak i tabletkach są dodatkowe substancje wypełniające, przeciwzbrylające itd i to wszystko wyląduje w waszej kichawie!

-są sposoby ze zwykłymi , z CR bym sie nie bawił w ekstrakcje . Znajdziesz przepisy na Hyper realu . Mnie nie pytaj . Sniff donosowy szybko i mocno Cię klepnie , ale jeszcze szybciej doświadczysz zejścia ,,, nie warto . Lepsze podanie oralne , tradycyjne .W sume z tym lekiem raczej nie warto kombinować , można wiadomo sprawdzić jak to by było przez nos ( sam to nie raz robiłem ) , ale ogólnie ten sposób to strata drogiego leku i jego potencjału leczniczego .
xanonymous, Ty juz bierzesz ten lek , czy dopiero zamierzasz ?
Pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez zzYxx 03 mar 2016, 18:22
Huh, właśnie się dowiedziałem, że mam refundowany metylo :D
The Walking Dead.

przez Hanashiro 03 mar 2016, 18:34
A co, zdiagnozowali Ci ADHD?

przez zzYxx 03 mar 2016, 19:08
Nie, ale refundacje mam. Teraz w nowej klasyfikacji jest ADHD dla dorosłych i leki są refundowane.
The Walking Dead.

przez Ewgf 04 mar 2016, 01:00
zzYxx, skąd to wiesz? Jakieś zródło masz do tej tezy?
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez dr. Psycho Trepens 04 mar 2016, 03:10
Ten lek to jakaś lipa, na mnie działało dopiero ponad 100mg, do tego nasilenie depresji po każdej próbie, normalne dawki nic nie dawały.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez stx 04 mar 2016, 11:40
ten lek to nie żadna lipa, jak ktoś tam wspomniał.
u mnie powoduje jedną rzecz- funkcjonowanie blisko normalnego.

niestety dość dziwnie na niego reaguje jeśli chodzi o dawki bo mimo że kiedyś 10 mg było idealne, to po przerwie i braku tolerancji 15mg wydaje się lekko za mało. no ale cóż, i tak warto.

polecam.

a czy uzależnia? hmm, wydaje mi się że normalne funkcjonowanie potrafi uzależnić. żadnej fazy, haju itd po tym leku nie ma (chyba że ktoś ma inne zdanie? )
stx

przez bączuś 04 mar 2016, 11:42
Na Medycynie Praktycznej nic nie pisze że metylo jest objęte refundacją dla osób dorosłych.
bączuś

przez Ewgf 04 mar 2016, 11:44
bączuś, no wlasnie tez nie umie nic znaleść na ten temat.
stx, na mnie dzialają dopiero dawki rzędu 80-120. Normalnie dziennie biore 8 dych. A lekarka mi powiedziala ze wlasnie dla doroslych to taka dawka kolo 100 nawet musi być.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez bączuś 04 mar 2016, 11:48
Ja metylo biorę 4x20 mg dziennie szybkouwalnialnego,niższe dawki na mnie wogóle nie działają.
bączuś

przez xanonymous 10 mar 2016, 23:46
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1119521/

Metylofenidat nie uzależnia gdy jest przyjmowany w odpowiedni sposób. MPH zwiększa poziom dopaminy w mózgu tak jak wiele innych uzależniających narkotyków: kokaina, alkohol, amfetaminy - ale kluczową różnica jest taka że MPH nie dociera do mózgu tak szybko. Narkotyki uzależniają bo docierają do mózgu bardzo szybko. Podobnie bardzo szybko nikotyna z papierosów dociera do mózgu - kilka sekund. MPH potrzebuje około godziny aby dotrzeć do mózgu przez co nie powoduję haju/euforii. MPH może uzależniać ale gdy zostanie podany dożylnie lub wciągnięty przez nos co powoduje, że bardzo szybko dociera do mózgu. Nie uzależnia gdy jest przyjmowany w zalecanych dawkach.

a Wy po jakim czasie od przyjęcia odczuwacie działanie metylo???

-- 10 mar 2016, 23:55 --

Amfetamine można też przyjmować doustnie (lek Adderal) - czy wtedy też potrzeba około godziny aby dotarła do mózgu?

-- 11 mar 2016, 00:02 --

Właśnie niechęć psychiatrów do przepisywania metylo wynika z ich niewiedzy - bo wiedzą tylko tyle że to pochodna amfetaminy i od razu im się to kojarzy z ćpaniem. Przecież to sie daje dzieciom to jak może uzalezniać??? i być rekomendowane do leczenia dzieci.

Gdzie znajde informacje ze dla dorosłych z ADHD stosować potrzeba wysokie dawki, wieksze niz dla dzieci?

Selegilina - metabolizuje sie do amfetaminy i metamfetaminy ale tylko jakaś niewielka część zamienia sie w te amfettaminowe metabolity a w dodatku też ma słabą biodostepnośc /przyswajalność w podaniu doustnym - czytalem na hyperralu jak koles robil ekstrakcje sele i dawał po kablach ale nie polecał tego....

-- 11 mar 2016, 00:07 --

za granicą jest dostępny preparat co sie nazywa Medikinet Adult (adult = dorosły) i czym on sie różni od zwykłego Medikinet'u?

-- 11 mar 2016, 00:09 --

selegilina ma także udowodnioną skuteczność (badania kliniczne) w leczeniu adhd i w dodatku wykazuje mniej skutków ubocznych.

-- 11 mar 2016, 00:14 --

w leczniu adhd u dzieci stosowano 5mg na dobe dla malych dzieci do okolo 6 lat chyba i 10m dla starszych czyli powuzej okolo 6 lat

-- 11 mar 2016, 01:12 --

[quote="Kalebx3"][quote]
dopiero zamierzam ale psychiatra mi niechciala przepisać. A ja mam tzw. chemobrain i to jest właśnie wskazaniem do brania tego leku. Marudziła że to narkotyk. Ale selegiline za tydzień pewnie dopstane. W ogóle ta baba jest jakaś nienormalna czy jak - psycholka. Mówie że jestem też zmęczony prawie codziennie śpie w dzień, mam problemy z myśleniem itd no i troche niepokoju czy deprechy. Ale głowne moje problemy to upośledzona pamieć i ten chemobrain i ta mi proponowała (a jestem bardzo senny)
nasenne tritico
nasenny valdoxan (agoniste rec. melatoninowych)
albo Abilify od shizofreni... ręcę opadają.
a jeszcze kiedyś bredziła że wysoki poziom prolaktyny nie powoduje żadnych objawów ehhh, musze jakoś odstawićsolian ale jak nie wezme to sie załamuje i nic mi sie niechce bo sie uzależniłem

Sortuj wg