METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Ewgf 20 sty 2016, 23:08
Kalebx3, to nie sa zadne specjalne recepty, tylko zwykla recepta bez poziomych kresek bo ma być na niej tylko 1 lek. Każdy porzadny lekarz takie ma a jak nie to drukuje na kompie.
A ty z 1 strony narzekasz na ta lekarke a drugiej ze to dobry lekarz. Mi np. moja rodzinna też nie chciala wypisać np. bromergonu na zbicie prolaktyny. Każdy konował jest inny :)
Bierzesz ksero kartoteki od psychola niesiesz do rodzinnej i łaski nie robi ci wypisać. Ale czemu ty już taki stary jestes? :)
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Lord Kapucyn 21 sty 2016, 16:20
Ewgf napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):
Ewgf napisał(a):Bo to jest na ta recepte rpw ale to i rodzinny moze to wypisać. Bo to dali w kategorii lek narkotyczny co mnie osobiście smieszy bo idzie kupic mocniejsze rzeczy w ogole bez recepty w aptece, ale to juz szczegół. To że to jest niby tylko na adhd to jesli chodzi o refundacje, ale lek ma większe spektrum zastosowań.
Zawsze sie dziwnie czuje w aptece jak to kupuje, bo musi przyjsc specjalna osoba od "tych" leków do kasy z innego stanowiska, albo trzeba zamawiać.
Dziś przyszlo mi te PEA, fenyloetyloamina, i rano se przydupiłem to i pół godziny pozniej poszedlem spać. Chyba jakaś wyj ebka...
sebo001, to powodzenia stary ja pamiętam przez co przechodziłem na "detoksie"...

Ewgf, teoretycznie nawet nie wiem czy może czy nie może dać tego leku i czy w ogóle jaki odsetek rodzinnych posiada specjalne recepty na ten lek ?
Moja rodzinna ( a znamy się ponad 25 lat ) nie da mi nawet baclofenu , a leki na nadciśnienie musiałem zdobywać od kardiologa .W końcu mam prawo chorować w tym wieku ,,, a Ona traktuje mnie jak 18 letnie dziecko , kiedy przyszedłem do niej pierwszy raz . Poza tym to dobra lekarz i o zmianie na innego nie ma mowy .

Kalebx3, to nie sa zadne specjalne recepty, tylko zwykla recepta bez poziomych kresek bo ma być na niej tylko 1 lek. Każdy porzadny lekarz takie ma a jak nie to drukuje na kompie.
A ty z 1 strony narzekasz na ta lekarke a drugiej ze to dobry lekarz. Mi np. moja rodzinna też nie chciala wypisać np. bromergonu na zbicie prolaktyny. Każdy konował jest inny :)
Bierzesz ksero kartoteki od psychola niesiesz do rodzinnej i łaski nie robi ci wypisać. Ale czemu ty już taki stary jestes? :)

Wzory recept się zmieniają na przestrzeni lat. Kiedyś Rpw wypisywano na różowych receptach z wtórnikiem , obecnie wypisuje się na białych receptach. Wizualnie nie różnią się one od normalnych, białych recept , no poza literką "w" stojąca za "Rp". Ale wszelkie informacje o tym, że jest to recepta "narkotyczna" są zakodowane w kodach kreskowych/ cyferkach jak zeskanujesz receptę. U nas metylofenidat nie jest klasyfikowany jako stricte środek odurzający/ narkotyczny tylko znajduje się w grupie II-P wykazu substancji psychotropowych czyli cytując- "Substancje psychotropowe grupy II-P to substancje o niewielkich zastosowaniach medycznych i o dużym potencjale nadużywania, które mogą być stosowane w celach medycznych, naukowych i przemysłowych.", gdzie występuje w towarzystwie m.in. amfetaminy, metamfetaminy, ketaminy, GHB, THC i... mCPP (jeden z metabolitów trazodonu[Trittico]). W USA MPH jest na wykazie II Controlled Substances Act czyli "substancja ma duży potencjał nadużywania", "substancja posiada akceptowane medyczne zastosowania w Stanach Zjednoczonych", "nadużywanie substancji może prowadzić do poważnego uzależnienia fizjologicznego i/lub psychicznego" , w tej samej grupie jest amfetamina, metamfetamina, kokaina i sporo opioidów. To większą paranoją już chyba był modafinil, który nie figuruje na wykazie środków odurzających/substancji psychotropowych, a swojego czasu go wypisywali na Rpw. :lol:

Pomiędzy gotowymi drukami ,a wydrukami własnymi z komputera też są pewne różnice w wystawianiu. Np. przepis stanowi, że jak lekarz robi wydruk własny to na recepcie musi się tylko znaleźć taka adnotacja i lekarz musi postawić parafkę, pieczątki nie musi bo imię, nazwisko i nr pwz są już przecież wydrukowane. Tymczasem 75% lekarzy jakich znam przystawia w tym miejscu pieczątkę. Nie jest to jakiś duży problem, ale czasami tusz z wydruku pokrywa się z tuszem z pieczątki i nr. pwz staje się nieczytelny.

Co do tego czy można kupić mocniejsze rzeczy od MPH bez recepty to bym polemizował. Jedyne co mi przychodzi do głowy to niektóre preparaty z kodeiną, dekstrometorfan/dxm (np. syrop na "A"), benzydamina, która w znacznych ilościach jest halucynogenem, dimenhydrynat(np. lek przeciwko chorobie lokomocyjnej na "A") i pseudoefedryna z której można w domu zrobić metkatynon i metamfetaminę. To już więcej mocniejszych rzeczy można wyhaczyć na spacerze do ogrodu botanicznego.

U mnie w robocie to akurat się nie pier.dolą z MPH. Wszyscy pracownicy praktycznie znają kod dostępu do sejfu, wszyscy sprzedają, nikt się z tym nie obchodzi jak z jajkiem. No ale fakt, że bardzo małe ilości są na stanie. Jedno opakowanie Concerty/Medikinetu to jest max. W ogóle mało "narko" przychodzi. Poza mph to praktycznie tylko morfina. Za to benzo wszelkiej maści, zolpiki, tramale, plastry z buprenorfiną to schodzą jak ciepłe bułeczki.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Ewgf 21 sty 2016, 23:49
Lord Kapucyn, Lord Kapucyn, heh jak świeże bułeczki schodzą. No między innymi o te rzeczy które wymieniłeś mi chodzi ze bez recepty. A i jeszcze w zielarskich by sie znalazło np. gałka muszkatołowa. Jak sie nazresz kodeiny to jest ponoć ciekawie, sam nie wiem bo nie lubie takich substancji co zamulają.
Turbolaxa 600mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebo001 22 sty 2016, 00:27
Lord Kapucyn - farmaceuta ? :D
Tak jest ciekawie z kodą - wstęp do opiatów.

przez zzYxx 13 lut 2016, 11:00
Już po ~15mg mam oznaki zjazdu, muszę mieć baaaardzo dużo tej dopaminki :pirate:
The Walking Dead.

przez Ewgf 13 lut 2016, 18:02
zzYxx, jakie oznaki zjazdu po metylo?
Turbolaxa 600mg

przez zzYxx 13 lut 2016, 18:37
Jeszcze większa apatia, anhedonia i pustka w głowie... Ja się czuję jakbym był po jakiejś lobotomii. Nie chcę się bawić w lekarza ale dla mnie to wygląda dokładnie jak schizofrenia prosta (pomijając zjazd).
The Walking Dead.

przez Ewgf 13 lut 2016, 20:57
zzYxx, LOL, po 15 mg to ja se drzemke ucinam w srodku dnia. Nie widze żadnych zjazdów. Nie wiem może tak działa na ciebie albo se wkręcasz. Ja próbowałem dawki rzędu 160mg/dzień i lajtowo zjazdów nie ma wystarczy odespać. Normalnie biore 80mg, 2x40mg CR. Ale do tego jeszcze 15mg selegiliny.
Turbolaxa 600mg

przez zzYxx 13 lut 2016, 21:19
No tak, tylko u mnie jest głęboka anhedonia/apatia, która może się wiązać z bardzo małymi zapasami dopy.
The Walking Dead.

przez Ewgf 14 lut 2016, 19:48
Bo to działa też jak NDRI i żeby był pełen efekt trzeba regularnie brać. Przynajmniej u mnie sie to sprawdza. Z selegilina the best połączenie. Jeszcze do tego PEA i jest gitara. Wróciłem do siłowni, nie jestem wiecznie taki zmęczony, libido się poprawiło. Jak ide po mieście to nie wiem gdzie mam się patrzeć bo prawie wszystkie dupy mi sie podobają... PRAWIE :P
Turbolaxa 600mg

przez zzYxx 14 lut 2016, 19:55
Zazdroszczę... ja zostałem zwarzywiony.
The Walking Dead.

przez Ewgf 14 lut 2016, 20:56
Zrób se badania hormonalne, estradiol prolaktyna i testosteron WOLNY!. Koniecznie wolny. Jak wolny masz po srodku normy to jest już mało tak naprawde. Ja mialem prolaktyne wyjebaną na 69(gdzie gorna granica normy to 15) i zbiłem w 2 tygodnie do 30, jutro chyba pójde znowu na badanie prolakty i estradiolu. I lepiej się czuję o wiele, przypadek? Wątpie że przypadek bo lata brania ssri i nerwicy samej w sobie, tych bezsenności mogły niezle rozregulować gospodarke hormonalną. A np. estradiol miałem poniżej normy a testosteron ledwo powyżej dolnej normy...
Turbolaxa 600mg

przez zzYxx 19 lut 2016, 17:15
U mnie to nie jest raczej problem hormonalny, aczkolwiek biorę bromergon na zbicie prolaktyny. Prawdopodobny scenariusz jest taki, że mam F20.6. Niedługo mam jechać na terapię - tam powinni dojść do tego, iż nie jest to zaburzenie osobowości.
The Walking Dead.

przez stx 19 lut 2016, 23:27
ja tu pisalem kiedyś swój pomysł o prolaktynie, ale nawet jej nie sprawdziłem, bo myślałem że nie warto :smile: ale chyba jednak spróbuję
stx

Sortuj wg