METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Vengence 25 lip 2015, 20:25
dr. Psycho Trepens napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):
dodatkowo lęki potrafią się wzmożyć na 2-3 dni po Metylo.

ten rodzaj lęków ( po metylo ) jest na tyle charakterystyczny ,że ciężko reaguje na benzodiazepiny .

no właśnie więc jak temu zapobiec ? bo można to uznać jako zjazd.
3h pobudzenia, nie warte aż takiego zachwiania, nawet razem z SSRI.

Brac go kilka razy dziennie w nizszej dawce, przez dluzszy czas, w ten sposób unikniesz zjazdu, oczywiscie do momentu zaprzestania przyjmowania. :D
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez dr. Psycho Trepens 25 lip 2015, 20:38
Vengence napisał(a):Brac go kilka razy dziennie w nizszej dawce, przez dluzszy czas, w ten sposób unikniesz zjazdu, oczywiscie do momentu zaprzestania przyjmowania. :D

niezły żart :P
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez slow_down 26 lip 2015, 08:36
Wersja CR zapobiegnie zjazdom, choc ciezko ja dostac GDZIEKOLWIEK ;)
slow_down

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mooon 26 lip 2015, 08:44
Przeciez gdyby tak trafic na dobrego psycha i powiedziec mu ze brałem juz wszelkie SSRi i za każdym razem jest to samo brak checi do zycia nie wychodze z domu kontakt z ludzmi ograniczony wytłumaczyc mu ze problem lezy w dopaminie to może przepisze przynajmniej opakowanie przeciez ja mu nie każe wypisywac recept na 3 miesiące

przez ben rei 26 lip 2015, 09:32
no gdyby...daj znać po ilu Ci się udało, psychiatrach albo zł
fubar

przez Psychopharm 26 lip 2015, 10:24
Mooon gdyby to było takie proste. Mi się udało zdobyć metylo po konsultacjach w przychodni leczenia ADD/ADHD - przepisał mi go lekarz który zajmuje się leczeniem tych przypadłości.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Mooon 26 lip 2015, 10:49
Psychopharm, czy istnieje wogole szansa na wylecznie depresji stymulantami takimi jak metylo ?? czy to tylko ekety doraznego brania i raczej można sobie tylko zaskodzić jak to jest można sie np wyleczyc z fobi społęcznej zażywając przez służszy okres metylo w stałej dawce ??

przez Vengence 26 lip 2015, 10:57
Mooon, Istnieje mozliwosc wyleczenia depresji stymulantami, ale nie branymi solo, tylko z jakims ssri, co do fobii spolecznej to metylofenidatem to jej nie wyleczysz, fobie spoleczna leczy sie na psychoterapii, bo to wszystko siedzi w glowie, sa tu jeszcze powiazania zaburzen osobowosci, charakter lekliwy i unikajacy i rozne takie, stymulanty moga ci pomóc, ale moga rownie dobrze narobic jeszcze wiekszego syfu niz ten w którym ty sie znajdujesz obenie , to nie sa jednak leki przeciwdepresyjne. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez zbychu1977 26 lip 2015, 11:08
Stymulanty legalne jak metylofenidat mogą pozwolić się człowiekowi otworzyć dzięki czemu psychoterapia bedzie przebiegała sprawniej,są jeszcze amisulpryd ,sulpiryd,flupinteksol które w niskich dawkach uwalniają dopamine ,one równiez mają działanie wspomagające w leczeniu fobii społecznej.
zbychu1977

przez Mooon 26 lip 2015, 11:20
dużo czytam i wogóle interesuje sie nowościami w leczeniu fobii wielu uważa że stymulanty to równa pochyła w dół no chyba ze własnie z jakims SSRI ale raczej też wątpie bo jednak u mnie główny problem to lęk i wycofanie społeczne przejmowanie sie wszytskim strach przed smiercia kilka poważnych nie wiem jak to nazwac napadów paniki poprostu nie jadłem nie piłem nie wiedziałem co sie zemną dzieje tak bardzo sparaliżował mnie lęk na czysto próbowałem byc gdy schodziłem z fluo i własnie po jakims miesiącu wrócil ten paniczny lęk jednak że biorąc fluo czy serte nigdy do takich stanów nie dochodziło nie wiem czy ten cały metylo jest wart zachodu oczywiscie znika po nim u mnie senność z która też żaden inny lek sobie nie radzi podnosi troche pewność siebie ale pojawia sie jakby też taki lekki nie pokój muszę znaleść dobrego psycha który nie boi sie połączeń leków np przechodze z wenli na inny lek esci lub serte i coś do tego właśnie fajne było by metylo tylko kto mi to przepisze etylo już też nie dostępne ;/;/ Kiedy wogóle wyjdzie jakiś nowy super lek ??

przez Vengence 26 lip 2015, 11:42
Mooon napisał(a):dużo czytam i wogóle interesuje sie nowościami w leczeniu fobii wielu uważa że stymulanty to równa pochyła w dół no chyba ze własnie z jakims SSRI ale raczej też wątpie bo jednak u mnie główny problem to lęk i wycofanie społeczne przejmowanie sie wszytskim strach przed smiercia kilka poważnych nie wiem jak to nazwac napadów paniki poprostu nie jadłem nie piłem nie wiedziałem co sie zemną dzieje tak bardzo sparaliżował mnie lęk na czysto próbowałem byc gdy schodziłem z fluo i własnie po jakims miesiącu wrócil ten paniczny lęk jednak że biorąc fluo czy serte nigdy do takich stanów nie dochodziło nie wiem czy ten cały metylo jest wart zachodu oczywiscie znika po nim u mnie senność z która też żaden inny lek sobie nie radzi podnosi troche pewność siebie ale pojawia sie jakby też taki lekki nie pokój muszę znaleść dobrego psycha który nie boi sie połączeń leków np przechodze z wenli na inny lek esci lub serte i coś do tego właśnie fajne było by metylo tylko kto mi to przepisze etylo już też nie dostępne ;/;/ Kiedy wogóle wyjdzie jakiś nowy super lek ??

Stymulanty, z zalozenia dadza ci energie, pobudzenie i checi do dzialania, wyeliminuje zmeczenie, sennosc itd, ale moga dac ci rowniez w pakiecie, niepokój, rozdraznienie, spadki nastrojów, dziwne mysli itp, to sie nie nadaje do przewleklego leczenia depresji, nie ma szans, choc ja bardzo lubie stymulanty i ich dzialanie bywa zajebiste, ale to jednak substancje dosc niebezpieczne i nieprzewidywalne czasami, choc oczywiscie, metylo to nie jest amfetamina czy kokaina, bez przesady. :pirate: :time:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 26 lip 2015, 12:13
Mooon sam chciałem leczyć tym depresję, myślałem, że moimi problemami jest ADD i stąd wzięła się depresja. Testowałem metylofenidat w formie szybkiego uwalniania jak i concertę (przedłużone uwalnianie) - testowałem to ponad miesiąc i stwierdziłem, że ani trochę do leczenia depresji się to nie nadaje. Nasila nerwowość, pewien lęk, wieczorem miałem zjazdy depresyjne - anhedonii nie leczy, ja miałem tylko większą motywację - nastroju mi nie poprawiało wyraźnie i na długo - tylko takie skoki po zażyciu. Do tego miałem takie wkurwy, że chciałem wszystkich bić. Do tego nasilenie ZOK.

Z plusów, większa chęć do spotkań z ludźmi, socjalizowania się, mniejszy lęk społeczny, poprawa koncentracji, momenty spokoju i wyluzowania, taki chillout, czas zwalniał - ale tyle.

Jak nie brałeś to paroksetyna w wyższych dawkach u niektórych dobrze leczy lęk społeczny i nerwicę. Do tego ew. doraźnie benzo (najlepszy na lęk społeczny jest klon). Jeśli z tego co czytałem masz zmułę i brak motywacji na SSRI, to SNRI powinny działać lepiej - wenla, dulo + mirta.

Jeśli nie próbowałeś to mimo negatywnych opinii dobrze jest spróbować buspironu solo, lub branego z SSRI/SNRI - dojść do wysokiej dawki 60 mg i dać mu czas na rozkręcenie się.

No albo jeśli Cię stać to bupropion, ciekawy antydepresant na brak motywacji/energii - u mnie była pewna poprawa lęku społecznego na nim.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Mooon 26 lip 2015, 12:18
własnie to wszytsko jest tylko chwilowe a jak człowiekowi sie spodoba to chce wiecej ;/;/ taka jego natura wiec uważam że dla mnie człowieka z fobia mogło by sie to zle skonczyć ;/;/ pociag do stymulantów więc czas przestać marzyć o metylo i poszukac jakiejs kombinacji leków

przez Vengence 26 lip 2015, 12:26
Mooon napisał(a):własnie to wszytsko jest tylko chwilowe a jak człowiekowi sie spodoba to chce wiecej ;/;/ taka jego natura wiec uważam że dla mnie człowieka z fobia mogło by sie to zle skonczyć ;/;/ pociag do stymulantów więc czas przestać marzyć o metylo i poszukac jakiejs kombinacji leków

Powiem tak, mozna spróbowac polaczenia metylo+ssri pod katem jakiegos dobrego i kompetentnego lekarza, nie robic nic samemu, czyli nie kupowac na lewo, nie dorzucac nie zwiekszac, bo krzywde mozna sobie zrobic, to sa jednak powazne substancje a nie suplementy diety, z mojej strony, moge polecic spróbowania, wellbutrinu np. + jakis najmniej mulacy ssri w niewielkiej dawce, moze wellbutrin/wenlafaksyna+mirta/miansa, moze reboksetyna+ cos ?, moze tianeptyne, moze selegiline, sadze, ze selegiline bedzie ci latwiej dostac niz metylofenidat.

Ja bym zaczal od tego by znalezc dobrego lekarza, jesli takiego znajdziesz to wierz mi nie bedziesz sie musial martwic i nie bedziesz mial watpliowsci, lekarz bedzie ci dawal dobre leki i odpowienie dawki, oczyiwscie konsultujac z toba twoje wlasne samopoczucie oraz opinie.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg