METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez slow_down 20 cze 2015, 13:18
To zalatw mi tez :lol:
slow_down

przez Kalebx3 20 cze 2015, 13:27
Marian P. szkoda kasy .
Jak Ci metylo nie pomaga to tym bardziej ten szit . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez dr. Psycho Trepens 21 cze 2015, 00:48
slow_down napisał(a):To zalatw mi tez :lol:

A próbowałeś Modafinilu, Reboksetyny czy Duloksetyny ?
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 23 cze 2015, 19:22
Czy po stosowaniu tego gowna przez tydzien w dawce 30 mg na dobe do nosowo moga wystapic objawy odstawienne dziwnym trafem w niedziele byla ostatnia dawka a w poniedzialek zaczely sie wymioty

przez dr. Psycho Trepens 26 cze 2015, 01:53
Dark Knight napisał(a):Czy po stosowaniu tego gowna przez tydzien w dawce 30 mg na dobe do nosowo moga wystapic objawy odstawienne dziwnym trafem w niedziele byla ostatnia dawka a w poniedzialek zaczely sie wymioty

Tego nie stosuje się donosowo, bo se śluzówki popalisz.
30mg to średnio-wysoka dawka. Po tygodniu nie powinno być efektów odstawiennych,
tym bardziej takich jak opisujesz, może po prostu źle reagujesz na ten lek, może
warto zmniejszyć dawkę do 10-15mg i stosować oralnie.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez ben rei 26 cze 2015, 02:04
nie bierz do nochala, śluzówki to se raczej popaliłby w dość długim czasie, ale to jakbyś ćpał a nie się leczył, nie ma tak szybko wchodzić, łeb zaboleć może konkretnie, ale po tygodniu zaledwie 30 mg wymioty po odstawieniu to bardzo wątpię, a masz gorączkę? może się zwyczajnie zatrułeś albo wirus
fubar

przez Dark Knight 27 cze 2015, 20:06
Myslalem ze do nochala lepeij zadziala ale chyba chyba tez krocej

-- 03 lip 2015, 21:10 --

Lek nie do zdobycia na slasku

przez emilk 08 lip 2015, 20:50
Czy przy nerwicy lękowej z nadmierna sennością i zmęczeniem ten lek bedzie dobry ? Obecnie biorę wenlafaksyne 150mg ale czuje coraz wieksza sennosc tak jakby tolerancja sie zwiekszala.
emilk

przez YesWeCan 14 lip 2015, 14:45
Widzę, że ludzi dorosłych, biorących Metylofenidat w Polsce na podstawie zawartości tej dyskusji jest jak na lekarstwo homeopatyczne, a szkoda.
Może gdyby psychiatria w Polsce trochę bardziej pochyliła się nad niedostatkami koncentracji u ludzi dorosłych, to nie byłoby problemów ze skuteczną terapią od CBT poprzez inne leki typu Adderall, Vyvanse itp.

Ja biorę Metylo od ubiegłego roku i jest bardzo przydatnym lekiem, który usprawnia codzienne funkcjonowanie od jazdy samochodem (lepsze skupienie na drodze), poprzez naukę (mniejszy problem z zabraniem się do roboty), aż po pracę (nie daje efektu "socjopatycznego robota", a pozwala w bardziej zorientowany na ukończenie zadań sposób podejść do codziennej rutyny).

Ma swoje minusy - faktycznie podkręca nerwowość i czasem powoduje wahania nastroju, ale nic czego nie da się opanować.
Pilnować także muszę odpowiedniego odżywiania, bo z jednej strony powoduje obniżenie apetytu, a z drugiej strony bycie niedożywionym na nim daje odwrotny do zamierzonego efekt poirytowania, wręcz wściekłości bo potęguje spadek poziomu cukru we krwi.

Powiem szczerze, że nie dziwię się, że psychiatrzy nie przepisują Metylo zbyt często, albo wcale gdyż po pierwsze ADD i ADHD u dorosłych według nich w Polsce nie istnieje, po drugie nie mają doświadczenia w diagnozowaniu dorosłych, a z dziećmi też wcale nie jest lepiej.

Niektóre farmaceutki w bardzo niegrzeczny i nieprofesjonalny sposób podchodzą do wydawania Metylo, traktując mnie jak narkomana, co też na pewno nie pomaga, ale to akurat mogę zwalić na karb ciemnoty i głupoty tychże osób.

Wreszcie w osłupienie wprawia mnie to, że moderatorzy pozwalają w ogóle wypowiadać się na forum o "alternatywnych metodach" przyjmowania i pozyskiwania substancji czynnej w postaci prochu.
Każda taka dyskusja zalatuje postępowaniem karnym i uważam, że nie powinna być prowadzona publicznie.
Nie wspominając już o wciąganiu Metylo przez nos, co już graniczy z narkomaństwem, bo przecież jakiego działania terapeutycznego oczekuje taka osoba!?

Biorąc pod uwagę bezustannie wiszące w powietrzu afery z dopalaczami nie dziwi mnie, że lekarze boją się wydawać Metylofenidat pacjentom z krótką historią leczenia, czy niedostatecznie zdiagnozowanym, bo wartość czarnorynkowa opakowania jest całkiem spora, a dzieciaków które wezmą do pyska każdą napotkaną na podłodze tabletkę, żeby zobaczyć czy coś im po niej będzie jest zatrważająco dużo.

przez artur1978 14 lip 2015, 14:56
Afery z dopalaczami sa wlasnie przez to ze wszystkiego sie ciagle zabrania.Za posiadanie marihuany sa kraty wiec produkuje sie syntetyczne kanna 1000 razy silniejsze niz naturalne i niepodlegajace ustawie. Taki jest efekt konserwatywnej polityki.
Ludzie pisza prawde i pytaja, jak nie tutaj to sobie gdzies indziej znajda, co ty z polciji jestes albo Monaru ze tak Cie to boli?

przez maniek123321 14 lip 2015, 15:23
taka ciekawostka
Etylofenidat mozna otrzymać na wskutek zażycia metylofenidatu połączonego z alkoholem, gdzie poprzez wątrobową transestryfikację otrzymywany jest etylofenidat.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez kalikali1 18 lip 2015, 13:56
Jak sądzicie co bardziej sprawdzi się na wyjście do ludzi,socjalizacje,i fobie społeczną.??? Taka selegilina która jest tańsza i jest mao ? Czy taki metylofenidat silny DNRI ?
Ja jestem bardziej do metylo przekonany ale chętnie wysłucham waszych opini.Dodam że sele by była w dawce 5mg a metylo w dawce 30mg CR-przedłużone uwalnianie.
Oczywiście sele albo metylo połącze z 40-60mg paroksetyny bo mam natręctwa.
Aha,przy metylo należy robić przerwy bo rośnie tolerka ? Jak tak to ile ?
Dodam że 5 mg sele kosztuje około 20zł a metylo 30 CR około 100zł.

przez artur1978 18 lip 2015, 14:14
kalikali1 napisał(a):Jak sądzicie co bardziej sprawdzi się na wyjście do ludzi,socjalizacje,i fobie społeczną.??? Taka selegilina która jest tańsza i jest mao ? Czy taki metylofenidat silny DNRI ?
Ja jestem bardziej do metylo przekonany ale chętnie wysłucham waszych opini.Dodam że sele by była w dawce 5mg a metylo w dawce 30mg CR-przedłużone uwalnianie.
Oczywiście sele albo metylo połącze z 40-60mg paroksetyny bo mam natręctwa.
Aha,przy metylo należy robić przerwy bo rośnie tolerka ? Jak tak to ile ?
Dodam że 5 mg sele kosztuje około 20zł a metylo 30 CR około 100zł.

Moim zdaniem seleginina przy lekach i natrectwach to jakies nieporozumienie, podobnie metylofenidat.Po selegininie na malych dawkach to ja mialem hipomanie,paranoje,natretne mysli i ogolnie widoczna stymulacje.
Seleginina to nie jest jakis tam lajtowy SSRI, ktory sobie mozna na wszystko zarzucac, dlubanie przy dopaminie bywa ryzykowne.
To co przezywas to po prostu uboki paro i lepiej to odstawic najpierw zanim zacznie sie jakies kombo walic

przez kalikali1 18 lip 2015, 14:20
artur1978, Wiem że metylo/sele może mi nasilać lęki ale do tego chce dodać 40-60mg paro żeby było silne przyjebanie na serotonine,dopamine,i noradrenaline.Dodam jeszcze że moja fobia społeczna znika po amfetaminie.

Sortuj wg