METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Psychopharm 04 kwi 2015, 08:31
Ja po metylofenidacie prawie wcale nie czułem lęku społecznego. Wśród ludzi wypowiadałem się bez lęku i na luzie. Do tego miałem chęć do spotkań. Ale wszystko inne przekreśla ten lek u mnie.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez kalikali1 04 kwi 2015, 13:53
Psychopharm, Czy ten lek działa podobnie do baclofenu?Ja zawsze myślałem że po dopaminie chce się do ludzi i spotkań ale niestety nasila ona lęki.Czy metylofenidat nie powoduje zjazdu jakiegos nieprzyjemnego i czy uspokaja jakoś w sytuacjach społecznych czy nakręca?

przez Psychoanalepsja_SS 04 kwi 2015, 14:06
kalikali1 napisał(a):Psychopharm, Czy ten lek działa podobnie do baclofenu?Ja zawsze myślałem że po dopaminie chce się do ludzi i spotkań ale niestety nasila ona lęki.Czy metylofenidat nie powoduje zjazdu jakiegos nieprzyjemnego i czy uspokaja jakoś w sytuacjach społecznych czy nakręca?

Baclofenu? Nie. Baclofenowi bliżej raczej do benzodiazepin czy GBL.
Zjazd to kwestia trochę indywidualna, bo czytałem opinie niektórych, że metylo wywołuje nieprzyjemny zjazd, a inni twierdzili, że nie. Zresztą mój etylofenidat (metabolit metylo) zjazdu u mnie nie wywołuje. Mówiąc ciągle z perspektywy etylo, nasila on pobudzenie peryferyjne, czyli np. napięcie mięśni, może troszkę przyspieszyć bicie serca, co wszystko powoduje więcej nerwowości po prostu, ale na mnie gorzej pod tym względem działa kofeina. Natomiast właśnie zaobserwowałem przyspieszenie myślenia, zmniejszenie zamulenia, co wydaje się łagodzić pewne lęki dotyczące "fajtłapowatości" i zwiększa pewność siebie. W dawkach terapeutycznych stimsy "wygładzają" rozmowę, mówisz pewniej, łagodniej, składniej, spokojniej. W większych, rekreacyjnych dawkach jednak jesteś roztrzęsiony, mówisz szybko ("pressured speech", czyli naciskasz, czasem jakbyś siłowo wypluwał słowa, co męczy) i nerwowo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zbychu 1977 04 kwi 2015, 18:03
Biore obecnie 3x20mg metylo,konsekwencje-wzrost motywacji,napędu,zanik anhedonii .
Zbychu 1977

przez slow_down 04 kwi 2015, 18:27
Kosmiczna dawka ;)
slow_down

przez Zbychu 1977 04 kwi 2015, 18:28
Troszke tak,ale na mnie tylko takie działają.
Zbychu 1977

przez Psychoanalepsja_SS 04 kwi 2015, 18:45
Kosmiczna? No bez przesady. Jak kogoś robi 5mg czy 10, tym lepiej dla niego. Ale IMHO nie ma co dziadować na oparach, jeśli Cię nie urządzają.

przez Psychopharm 04 kwi 2015, 18:54
Kalikali nie brałem baclofenu, ale brałem benzo. Nie można tego porównać, po benzo nie mam motywacji czy chęci do ssocjalizowania się. No ale metylo jednak typowo podkręca aktywność układu nerwowego, najmocniej daje po sympatycznym, ja miałem przyspieszenie akcji serca, wzrost ciśnnia, nasilenie potliwości i lekkie nakręcenie noradrenalinowe. Nie jest to na tyle komfortowa sytuacja dla mnie by go brać. No i ja miałem bardzo przykre zjazdy depresyjne i nerwowe.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez kalikali1 05 kwi 2015, 14:39
Psychopharm, Ja wiem że po benzo nie ma motywacji czy chęci socjalizowania się,ale jeśli już dojdzie do takiej sytuacji to jestes mega spokojny i pewny siebie,przedewszystkim nie czujesz lęku a w fobi społecznej jest to ogromny plus.Niestety tak jest że po dopaminie chce się do ludzi,ale nakręca ona lęki.Dobrze działał na mnie mix klon+baclofen.Chciałem do ludzi i nie czułem strachu i lęku,ale wiadomo nie można mieć wszystkiego bo po większych dawkach baclo juz czułem że tej dopaminy jest za duzo.Dla fobika dobrze jest połączyć coś na gaba-klony i dodać małą dawke czegoś na dopaminę-metylo,baclo.Sama dopamina nasili lęki i spowoduje zjazd,więc musi być jakiś podkład przeciwlękowy-gaba,no i jak komuś pomaga paro na fobie to może byc paro.

przez Kalebx3 05 kwi 2015, 14:48
Dla fobika dobrze jest połączyć coś na gaba-klony i dodać małą dawke czegoś na dopaminę-metylo,baclo.Sama dopamina nasili lęki i spowoduje zjazd,więc musi być jakiś podkład przeciwlękowy-gaba,no i jak komuś pomaga paro na fobie to może byc paro.

Swego czasu MIX paro + metylo to było jedno z najpiekniejszych połączęń jakie brałem . Zero lęku , jasność i przejrzystość myslenia , opanowanie , słowem super .Niepotrzebne żadne klony . Teraz wszedłem dodatkowo z Brintellixem i odłożyłem na jakiś czas Metylo .
PAMIĘTAJ KALI KALI 1 ,ŻEBY BROŃ BOŻE NIE ŁĄCZYĆ MOKLO Z MEETYLO , MOŻE CIE POWYKRĘCAĆ ,,, MASAKRYCZNIE .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Psychoanalepsja_SS 05 kwi 2015, 22:46
PAMIĘTAJ KALI KALI 1 ,ŻEBY BROŃ BOŻE NIE ŁĄCZYĆ MOKLO Z MEETYLO , MOŻE CIE POWYKRĘCAĆ ,,, MASAKRYCZNIE .

A Ciebie powykręcało? Bo moklo to nieselektywny, odwracalny MAO ("RIMA") w dawkach do 600mg, więc jak na moje czemu nie można by łączyć?

przez Psychopharm 06 kwi 2015, 10:09
kalikali1 ja nie wiem skąd Ty czerpiesz informację, że baklofen zwiększa dopaminę - przecież jest też dużo info na temat tego, że ją raczej blokuje. Nie jest to takie pewne a więc nie wyrokowałbym, że to zwiększenie dopaminy jest odpowiedzialne za nasilenie lęku w przypadku baklo.

"Baclofen, a GABA B receptor agonist that inhibits the release of several neurotransmitters, including dopamine, noradrenaline, 5HT, and glutamate"
http://www.nature.com/npp/journal/v18/n ... 5109a.html

"Baclofen attenuates the reinforcing effects of cocaine in rats"
Baclofen attenuates the reinforcing effects of cocaine in rats

"Baclofen, the parachlorophenyl analog of GABA, was found to induce catalepsy"
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6803287

przez kalikali1 06 kwi 2015, 12:33
Psychopharm, To niby skąd sie bierze po samym baclofenie w dawkach powyżej 50mg nasilenie lęku i natręctw myślowych?Tak samo miałem po amfetaminie pewność siebie połączona z lękiem i nasilonymi natręctwami.Skąd po baclofenie duża agresja i lekka zwała na zejściu?Wiem jak odczuwam serotonine dopamine noradrenaline i gaba.

przez Kalebx3 06 kwi 2015, 12:59
Cytuj:

A Ciebie powykręcało? Bo moklo to nieselektywny, odwracalny MAO ("RIMA") w dawkach do 600mg, więc jak na moje czemu nie można by łączyć?

Tak , powykręcało ( za każdym razem nawet po jednym dniu przerwy od leku do drugiego leku ). Nerwowośc straszebna , wkurw , złość , napięcia psychofizyczne - NIGDY WIĘCEJ TEGO MIXU !!!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg