METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Kalebx3 07 paź 2014, 14:16
metylofenidat dalej jest na inną receptę ( niż wszystkie te zwykłe , ogólne ) , z tym ,że od jakiegoś czasu jest to biała recepta z innymi symbolami .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez bartek2602 10 paź 2014, 11:19
Witam.
Jakie są zasady wypisywania recept przez lekarzy na tego typu leki (np. Medikinet )
gdy jestem osobą dorosłą (około trzydziestki) ze stwierdzonym kilka miesięcy temu
ADHD JAKO STANEM CHRONICZNYM TRWAJĄCYM OD DZIECKA (plus do tego stany depresyjno-lękowe)?
Chciałem od razu wspomnieć o tym, że póki co przebywam w małym mieście, gdzie wszyscy się znają więc
nie ma tam mowy aby dyskutować z jakimkolwiek psychiatrą na tego typu tematy-zresztą szkoda
na to pieniędzy,czasu i zdrowia, bo leki antydepresyjne i uspokajające to może mi bez problemu wypisać
moja stara . Więc póki co biorę WelLbutrin i hydroksyzynę-ale sam Wellbutrin może trochę zwiększał
moją sprawność psychomotoryczną, ale na pewno nie wpływał pozytywnie na poprawę mojej koncentracji-
być może nawet jeszcze bardziej ją destabilizował a dodatkowo potęgował moje stany lękowe-mimo iż
biorę go prawie rok, a one zamiast ustąpić to paradoksalnie jeszcze bardziej się nasilały do tego stopnia,
że bałem się wsiąść do samochodu, a jeżeli już wsiadłem to jechałem po mieście ze strachu,
max. 30km/h a poza miastem 60km/h. Więc poszedłem prywatnie z tą diagnozą (ADHD i stany depresyjno-lękowe)
do lokalnego psychiatry-a ona wypisała mi na uspokojenie Risolept-więc chyba pomyliły się jej schorzenia,
a receptę to od razu wyrzuciłem do kosza i zamiast tego zacząłem brać hydroksyzynę i wszystko minęło jak ręką odjął.
Stąd moje pytanie jest o to gdzie się udać pod właściwy adres z tą diagnozą (chodzi mi o ADHD)?
Czy to może być to dowolny lekarz psychiatra (ale rozsądnie myślący),czy musi być to wyłącznie specjalista psychiatra
zajmujący się leczeniem tego typu zaburzeń i mający uprawnienia do wypisywania tego typu recept?
Chciałbym jeszcze wspomnieć o tym, że jestem już skazany za przemyt znacznych ilości narkotyków (pochodne
amfetaminy) i nie chciałbym-póki nie wyjadę z tego kraju być znowu gdzieś przypadkowo złapany za posiadanie amfetaminy
(nawet niewielkich ilości)-chociaż nie mam sądownego zakazu spożywania środków psychotropowych, tylko odurzających,
zresztą Sędzia w uzasadnieniu wyraźnie podkreśliła że substancja za którą zostałem skazany to środek psychotropowy,
a nie jak twierdził w akcie oskarżenia prokurator, że jest to substancja odurzająca. Stąd moje pytanie-do kogo się wybrać,
bo nie chcę ponownie leczyć się sam. Jeżeli chodzi o psychiatrów to w grę wchodzi Warszawa i Białystok.
Z góry dziękuję (osobom mającym podobne problemy i może bardziej orientującym się w temacie) za wszelki sugestie
i info (także na priv).

przez xanonymous 10 paź 2014, 22:11
Moze na hyperreal.info popytaj albo weź telefon i obdzwon roznych psychiarow i zapytaj czy ci wypiszą.

-- 12 paź 2014, 04:32 --

Czytam jedno forum (addforums.com) na temat amfetaminy i metylofenidatu i dziewczyna pisze tam żę działanie tych dwu substancji moze być zupełnie różne u róznych osób (jak z każdym innym lekiem). U niej Addreal (sole amfetaminy) wyrażnie nasilał niepokój podczas gdy Concerta (metylofenidat) łagodził ten niepokój u niej. pisze także żę ludzie z tego forum zupełnie odwrotnie reagowali na te dwa leki niż ona, tzn. metylo u innych nasilalo niepokoj a amfetamina łagodziła - więć nie ma reguły. Ogólnie mówi sięze amfa speeduje i daje duzo motywacji do działania a metylo az tak bardzo nie dziala na omtywacje ale daje energie a jednocześnie pozwala sięzrelaxować. Ale każdy innaczej moze zareagować. PIsze teżze na dawkach metylo 18, 27 i 36 mg spala lepiej niz kiedykolwiek w zyciu ale na dawce 54mg znowu sen sie jej pogorszył.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mio85 16 paź 2014, 17:02
Badziak napisał(a): jest inhibitorem zwrotnego wychwytu dopaminy co oznacza, że zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika w połączeniach synaptycznych.

Jedna z najnowszych hipotez zakłada jednak, że hamowanie zwrotnego wychwytu dopaminy, a tym samym zatrzymywanie tej substancji w przestrzeni synaptycznej, powoduje jednoczesne hamowanie dalszego wydzielania dopaminy do synapsy. Dzieje się tak ze względu na działanie autoreceptorów dopaminowych, więc poziom dopaminy ulec może obniżeniu,

Dlaczego ten lek jest uważany za niebezpieczny (nie chodzi mi o wykorzystywanie w duzych ilosciach przez hyperealowska spolecznosc)? Czym dopamina rozni sie od serotoniny, ze jej wychwyt zwrotny prowadzi do zmniejszenia jej poziomu? SSRI zwiekszaja przeciez poziom serotoniny poprzez wychwyt zwrotny.

przez soroz30 16 paź 2014, 23:27
Niedawno mialem badanie qeeg dla m.in. potwierdzenia diagnozy adhd i generalnie wyszedl mi ten najczestszy wynik w adhd, czyli podwyzszone theta / beta w pasie czołowym i centralnym głownie na srodku. Z tego co przeczytalem w niektorych książkach, źródłach na temat adhd wynika z tego, że osoby z takim wynikiem generalnie najlepiej reagują na stymulanty, np:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12139997

Generalnie oznacza to niedostateczne pobudzenie (czyli za dużo wolnych fal) w czołowych częściach mózgu, czyli wiadomo o co chodzi. Należy jednak pamiętać, że zaburzenia koncentracji występują także przy innych wynikach eeg, a jest duża część ludzi mających adhd, którzy nie mają podwyższonego współczynnika theta/beta, dlatego nie można stosować qeeg do diagnozy adhd jako głównego wyznacznika... Sam na sobie tego jeszcze nie przetestowałem, gdyż jeszcze nie byłem u psychiatry z prośbą o wypisanie metylo (jak ktoś ma dobry adres to można podsyłać :D )

przez miko84 17 paź 2014, 08:31
Słaba aktywność kory przedczołowej to najczęstsza przyczyna ADHD, a leki zwiększające dopaminę i noradrenalinę zwiększają aktywność tej części mózgu, więc stąd stymulanty. Wyboru dużego nie masz bo w Polsce dostępny jest tylko metylofenidat, więc jak na niego nie "pójdziesz" to innej alternatywy za bardzo nie ma (poza czystymi lekami noradrenalinowymi). Leczenie ADHD w Polsce jest jakieś 20 lat za USA.
miko84

przez soroz30 17 paź 2014, 08:51
Doskonale zdaje sobie z tego sprawę niestety, chciałem tylko dorzucić grosz do dyskusji o tym dlaczego rezultaty używania tego leku różnią się u ludzi...

przez miko84 17 paź 2014, 09:03
Ludzie ogólnie lepiej idą na sole amfetaminy (Adderall), ale jak widać nie dla psa kiełbasa :pirate:
miko84

przez Kalebx3 18 paź 2014, 17:00
Ludzie ogólnie lepiej idą na sole amfetaminy (Adderall), ale jak widać nie dla psa kiełbasa

---w kwesti Adderalu mogłoby u bardzo wielu zaburzonych ( a nawet i zdrowych ) dochodzić do nadużyć . Dla mnie to bardzo dobrze ,że ten Adderal jest w praktyce niedostepny w Polsce ( bo juz widzę kruszenie tych tabletek i robienie z nich tzw. ścieżek donosowych ;) ) , a Metylo to inna bajka , leczy , a nie uzależnia. I chwała Bogu ,że mnie nie spętał ,,, jak inne piżdż-dziewia .

przez miko84 18 paź 2014, 18:11
Tylko co mają powiedzieć ludzie chorzy którzy nie reagują na metylofenidat (sporo takich jest).
miko84

przez Kalebx3 18 paź 2014, 18:15
Miko to samo co Ci , którzy grają i grają w toto -lotka , a jeszcze nic nigdy w zyciu nie wygrali : kur-wa mać! ;)

przez miko84 19 paź 2014, 09:43
No albo starać się o wizę do USA 8)
miko84

przez planB 19 paź 2014, 11:17
....ja swoją na 10l zgubiłem po powrocie taki zamotany byłem w Amsterdamie na lotnisku XD OMFG

Poza tym o wizy obecnie jest trudniej niż kiedykolwiek ....i /cenzura/ im w DE

...a fakty są takie ,że w Usrałelu blackMob wprowadza do aptek wszystko na czym da się zarobić ) ....oni już przejmują rynek Amfetaminy/Metamfy i chodzi o to byś płacił za 'lepsze' samopoczucie tworowi niż dilowi jak chcesz dobrze przyćpać.
:twisted:
I Dare, readY

przez miko84 19 paź 2014, 13:33
Dobrze, ale robisz to jednak legalnie, pod kontrolą lekarską i raczej nie przedawkujesz.
miko84

Sortuj wg