METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Psychoanalepsja_SS 01 paź 2014, 10:40
Czy metylofenidat to jest pochodna amfetaminy?

Nie.
tak, fenyloetyloaminy to pochodne amfetaminy

To raczej na odwrót - amfetamina to jedna z fenyloetyloamin.

przez planB 01 paź 2014, 10:46
chodziło mi o 'wyrobienie' ćpuńskich upodobań /bani ;
...hmm spoko ja ciebie pamiętam chyba po nicku z przed 1,5/2lat jak tu byłem poprzednio ....interesował mnie wtedy metylofenidat bo ja mam ewidentne ADD

a co do amf to oczywiście jest pochodną ;
I Dare, readY

przez Kalebx3 01 paź 2014, 10:54
Plan B , ja mam naturę nałogowca ,,, i jesliby Metylo faktycznie uzależniał( mówie o psychicznym uzależnieniu , bo co do fizycznego to nie ma tu nawet najmniejszej mowy ) siedziałbym w tym po uszy i wciągał nosem jak odkurzacz .Jednak tak nie jest . Jak dla mnie to nie jest substancja do rekreacji . Do tych celów służą zapewne lepsze specyfiki .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez planB 01 paź 2014, 11:16
spoko to czy antydepresanty co za różnica ;
I Dare, readY

przez Kalebx3 01 paź 2014, 11:19
róznica kolosalna .

przez xanonymous 01 paź 2014, 12:55
Kalebx, tobie metylo pomogło między innymi na nerwicę? (czytalem wczoraj troche ten wątek i tak jakoś mi sięzapamiętało....) Jeśli tak to o jakiej nerwicy mówimy? Nerwicy natręctw czy takiej zwykłej w stylu rozdygotanie nerwowo cielesne , napiecie psychiczne, jakieś niepokoje uogólnione itp.

Jak sie pytalem 2 miechy temu o ten lek psychiatry to ta powiedziala ze to pochodna amfetaminy czym mnie jakby zniechęciła ale ja wyczytalem ze to pochodna PEA - fenyloetyloaminy , tak samo pochodna PEA jest amfa. Więc są to dwie rozne substancje ale pochodzące od tej samej substancji - PEA . DObrze piszę?
Ostatnio edytowano 01 paź 2014, 12:58 przez xanonymous, łącznie edytowano 1 raz

przez planB 01 paź 2014, 12:56
chodziło mi o odstawienie ...
I Dare, readY

przez Kalebx3 01 paź 2014, 13:24
Plan B , jeśli chodzi Ci o odstawienie to stokroć trudniej odstawic Paro niz Metylo .
Xynonymous metylo mi pomogło/ pomaga ogarnąć życie z tą szajba jaka w sobie noszę . Uspokaja mnie wewnętrznie ( nie jak benzo , tylko czujesz ,że trzeźwo panujesz nad swoim rozj-ebaniem .Zamiast napięcia jest wyciszenie . Na niepokoje to raczej nie jest lek , ani na lęki , a tym bardziej na depresje .
Zawsze brałem / biorę metylo z Paroksetyną . Samo metylo to byłby raczej na pewno u mnie niewypał.
Ja się nie znam na nazwach PEA , fetylo,,, nie znam się na stronie teoretycznej za bardzo . Są Tu inni znawcy ich się zapytaj.
Większość ludzi Metylo pobudza , mnie wycisza , usprawnia .

przez xanonymous 01 paź 2014, 13:49
A sie zapytam jeszcze o baclofen tutaj Ciebie. BO coś pisałeś że mozesz spokojnie wypic jedno piwo i wiecej nie musisz. MIałeś problem z alkoholem? PRzeczytalem teraz na gazeta.pl forum , ktoś pisał że w leczeniu alkoholizmu trzeba stosowaćdawki od 3ech do 6ciu razy wieksze niż zalecane do leczenia wskazań ulotkowych czyli na rozluxnienie miesni... A mam w rodzinie alkoholika i dlatego pytam - moze nie takiego żę codziennie jest pijany, bo nieraz nie pija pare dni , bywal tez na terapiach wielokrotnie i nie pił jakiśczas, ale zdarzaja mu sie ciagi ponad tygodniowe i co pare dni musi cos wprowadzic do organizmu. JAk by mial kasy pod dostatkiem to by sie chyba zapil na śmierć a dlatego ze krucho z kasa u niego to automatycznie czesto nie ma za co pic albo musi se jesc kupić....

przez Kalebx3 01 paź 2014, 14:02
Są tylko trzy leki , które mogą sobie poradzić z alkoholizmem ( oczywiście Terapia jest NIEZASTĄPIONA I bezcenna w tej chorobie ), a mianowicie : Baclofen , Naltrexon i Akamprozat.
Baclofen - ja brałem max 50 mg /d . starczało i starcza . Po większych dawkach miałem nieprzyjemne uboki .
A co chcesz wujka poratować ? ;)

przez Ferdynand k 01 paź 2014, 16:57
xanonymous, http://pl.wikipedia.org/wiki/2-Fenyloetyloamina

poczytaj mała różnica w strukturze masz neurotransmiter lub lek lub narkotyk
Naczelny Użyszkodnik

przez xanonymous 03 paź 2014, 01:35
No ten mój brat cioteczny to chodzi na taką terapie teraz co jest raz w tygodniu ale to tylko dlatego aby dostawac pomoc z mopsu bo wiedza ze jest pijakiem. BYł już wielokrotnie na terapiach takich codziennych i juz madrzejszy jest od tych terapeutek ze sam moglby terapie prowadzic tylko sam siebie oszukuje bo nieraz mowi ze on moze kontrolowac picie; tylko jak alkoholik moze to kontrolowac jak wlasnie ta choroba polega na utracie kontroli? Tylko ze chodzi na to a i tak pije a dzis jak do niego zadzwonilem to normalnie tak był opity ze mówił jakby miał kluski w ustach i jak jest wypity to niemozna sie z nim dogadać i w ogole agresywny sie robi i jest po*ebany.... Problem w tym żę on kocha pić. Lubi sie tym odurzać. Kiedyś jak chodził na terapie to się matki zapytał: "to jak to, to ja już nigdy nie bede sie mógł napić?" :) Tylko na terapie to nigdy z wlasnej woli nie poszedl bo albo sie bal policji jak narozrabial w domu itp. Wydaje mi się że chyba chcialby byc wolny od tej choroby i moze bym sie go zapytal czy by niechcial sprobowac takich lekow.... On ma już 50 lat i większość życia pił więc nie wiem czy jemu cokolwiek może pomóc, jak alkohol był nie odłącznym elementem jego zycia i jak mowi najlepsze wspomnienia to ma zwiazene z alkoholem itp itd. Jest muzykiem ale przez alkohol to juz nigdzie nie gra bo zawsze sie uchla i narozrabnia.

Czytalem kiedys to na wiki, Nawet sobie zapowilem 5gram PEA z jednego sklepu ale jeszcze nie probowalem. Ponoćtrza brac na pusty zoladek i w ogole szybko go rozne enzymy rokladaja i chyba tak z zoladka to slaba przyswajalnosc jest tego PEA.

przez diego2222 05 paź 2014, 14:27
Cześć,
szukam kogoś ze Śląska, który zna normalnego psychiatrę, który pomoże mi w moich problemach związanych z koncentracją, z którymi męczę się już od dobrych kilku lat. Byłem już u kilku i albo odsyłają na badania hormonów/biochemii etc (co już robię co pół roku u wszystko w normie) albo polecają jakieś ziółka i Lucetam. Po przeczytaniu wielu postów na forum myślę, że metylofenidat to to, co mi pomoże, jednak już od dwóch lekarzy usłyszałem, że to tylko dla dzieci. Jeżeli ktoś ma naprawdę wyrozumiałego lekarza, proszę o kontakt, jestem z Katowic.

przez xanonymous 07 paź 2014, 13:28
Czyli lekarz nie może rzepisaćdorosłemu tego leku a tylko dzieciom? Czy nadal ten lek jest na różowąrecepte bo słyszałem że od połowy 2011 roku jest jużna zwykla recepte?

-- 07 paź 2014, 13:30 --

diego2222, Moze sie wybierz prywatnie do jakiegoś psychiatry i powiedż od razu na wstępie że masz problem z koncentracją i czy ci przepisze ten lek bo proboiwales roznych juz i jeśli nie to mu niezaplacisz za wizyte i wyjdziesz ;0

-- 07 paź 2014, 13:32 --

diego a pijasz kawę? http://www.doz.pl/newsy/a8548-Kawa_lekiem_na_ADHD

Sortuj wg