LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez coma 16 lip 2014, 07:13
refren, ja biorę 300mg lamo od dłuższego czasu, nie miałam zaników pamięci, generalnie obniżenia zdolności intelektualnych, dopiero przy hipomanii się zaczęły tego typu problemy bo zaczęłam brać kwietiapinę. Wcześniej było wszystko w porządku.

DCPMM napisał(a):pamiętam, że na początku dawka 25mg wieczorem działała dość mocno nasennie i przyjemnie znosiła napięcie wewnętrzne (ale bez problemu wstawałem rano wyspany), a teraz jestem na 150 i bardzo chciałbym mieć takie efekty jak kiedyś na 25mg, a tu nie chce już usypiać nic a nic. Śpię wprawdzie ok 7h, ale nie jest to niestety twardy sen.

W ogóle to dziwię się kiedy ktoś pisze o działaniu nasennym, bądz rozluniającym lamotryginy, a często ludzie o tym mówią, ja nigdy takiego działania nie doświadczyłam, nawet na początku leczenia.
PEACE & LOVE

przez evil never dies 16 lip 2014, 07:18
Siemka, u mnie trzeci tydzień od odstawienia lamo i zaczynają się kłopoty... Nastrój na samej wenli (75 mg) generalnie spadł, pierwsze dnie były takie szarpane ale teraz tendencja jest dobrze widoczna. Pojawiają się coraz większe dołki i na razie delikatne ale jednak - myśli samobójcze... w piątek idę do lekarza, czuję, że wepchnie mi lit. Wg mnie można by spróbować takich rozwiązań:
- poczekać jeszcze miesiąc i zobaczyć czy będą wahania nastroju (góra / dół - i czy potrzebny jest stabilizator - ogólnie mam podejrzenie CHADu i w ty m kierunku idzie diagnostyka. Jeśli się okaże że stabilizator jednak byłby konieczny to wtedy decydować co brać.

- zwiększyć dawkę wenli na 150 mg i poczekać miesiąc

Co sądzicie?
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez coma 16 lip 2014, 07:22
evil never dies, uważaj z tą wenlą, szczególnie jeżeli masz chad, u mnie zwiększanie dawki nie skończyło się dobrze
PEACE & LOVE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evil never dies 16 lip 2014, 07:46
coma napisał(a): u mnie zwiększanie dawki nie skończyło się dobrze

Możesz coś więcej napisać? Wskakiwałaś w manię czy co się działo?

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez coma 16 lip 2014, 07:47
evil never dies, mania, potem deprecha i próba samobójcza, ledwo mnie odratowali.
PEACE & LOVE

przez evil never dies 16 lip 2014, 08:05
coma napisał(a):evil never dies, mania, potem deprecha i próba samobójcza, ledwo mnie odratowali.

No to cieszę się, że jesteś tu z nami. Naprawdę. I dziękuję za ostrzeżenie, bo ja jakoś tak te psychotropy traktuję lekko...może dlatego ze prawie w ogóle skutków ubocznych nie miałem na żadnym (3 brałem jak do tej pory: esci, lamo i wenlę) i nie dały mi porządnie w d..pe.

zbanowany

przez coma 16 lip 2014, 09:23
evil never dies, też traktowałam je lekko, no i obudziałam się w czarnej dupie
PEACE & LOVE

przez evil never dies 16 lip 2014, 09:30
coma napisał(a):no i obudziałam się w czarnej dupie

:D
A ja już sobie zaczynałem myśleć, ze to takie cukiereczki niegroźne :-)
A kiedyś to samo słowo "psychotropy" wywoływało dreszcze, i chyba jednak słusznie.

zbanowany

przez refren 16 lip 2014, 17:24
evil never dies napisał(a):Siemka, u mnie trzeci tydzień od odstawienia lamo i zaczynają się kłopoty... Nastrój na samej wenli (75 mg) generalnie spadł, pierwsze dnie były takie szarpane ale teraz tendencja jest dobrze widoczna. Pojawiają się coraz większe dołki i na razie delikatne ale jednak - myśli samobójcze... w piątek idę do lekarza, czuję, że wepchnie mi lit. Wg mnie można by spróbować takich rozwiązań:
- poczekać jeszcze miesiąc i zobaczyć czy będą wahania nastroju (góra / dół - i czy potrzebny jest stabilizator - ogólnie mam podejrzenie CHADu i w ty m kierunku idzie diagnostyka. Jeśli się okaże że stabilizator jednak byłby konieczny to wtedy decydować co brać.

- zwiększyć dawkę wenli na 150 mg i poczekać miesiąc

Co sądzicie?

A czemu odstawiłeś lamo? I jak się na niej czułeś? Miałeś kiedyś za dobry nastrój, nadaktywność?
Przed zdiagnozowaniem chad jechałam kilka lat na wenlafaksynie, miałam stałą dawkę 37,5, przy depresji zwiększałam do 75,zwykle na ok. dwa tygodnie. Czasem okresowo ketrel, w najostrzejszych zjazdach. Działałam nieźle, choć chyba spora część tego to była delikatna hipomania, czy jak określiła moja psycholog "pół hipomanii".
Jeśli rzeczywiście masz chad, to dawka 150 wenla bez żadnych dodatkow wydaje mi się duża i ryzkowna, ale nie jestem lekarzem. Jak dla mnie wenla to b. dobry antydepresant. Tylko ten chad...Z drugiej strony przy myślach samobójczych trzeba się ratować. Nie powiem nic odkrywczego, ale lekarz jest od decyzji o leczeniu (wspólnie z Tobą).
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez DCPMM 16 lip 2014, 19:11
Mnie nigdy żaden SSRI, SNRI nie pomógł, a przerobiłem chyba wszystkie. Podobnie stare TLPD, choć tu mam doświadczenia dużo mniej bogate. Fakt, że na SSRI i SNRI nigdy nie byłem w stanie przetrwać uboków i wymiękałem najdłużej po 2 miesiącach, a często po 1 (zwiększony lęk, a nawet ataki paniki, derealizacja, potężne bóle głowy + maksymalnie zryte myśli). Może jeśli wytrwałbym jeszcze dłużej to może któryś by zatrybił, ale raczej wątpię, bo na wszystkich czułem się gorzej niż z depresją bez leków. Inna sprawa, że zmieniałem je praktycznie w locie (2 dni na zmniejszenie dawki i od razu wejście na nowy), co mogło nakładać efekty odstawienne z ubokami nowego leku, chociaż lekarka twierdziła, że przy lekach z grupy SSRI można tak robić. Przekonałem się, że grzebanie przy serotoninie to w moim wypadku raczej ślepa uliczka.
Na was ta wenlafaksyna dobrze działała od początku??

przez coma 16 lip 2014, 19:28
refren napisał(a): Tylko ten chad...Z drugiej strony przy myślach samobójczych trzeba się ratować. Nie powiem nic odkrywczego, ale lekarz jest od decyzji o leczeniu (wspólnie z Tobą).

No właśnie, nawet w ChAD człowiek z depresją nie powinien cierpieć, tak mówił mi psychiatra, dlatego owszem, są czasem wskazania do brania antydepresantu przy depresji w ChAD, ale pacjent musi być obstawiony lekami stabilizującymi, jeden to często za mało a kolega nie ma ani jednego, myślę, że stabilizator do wenli na pewno musi być. Dla mnie jeden stabilizator do antydepresantu to było za mało. Za to teraz mam 4 stabilizatory bo po Anafranilu wywaliło mnie w kosmos po prostu. Dla mnie najlepszymi antydepami jest właśnie klomipramina i wenlafaksyna, po obu wpadłm w manię :D a ze stabilizatorów pomimo wszystko nadal lamotrygina :105:

DCPMM, brałeś klomipraminę?
PEACE & LOVE

przez refren 16 lip 2014, 20:16
DCPMM, nie pamiętam ile trwało, zanim przy pierwszym zetknięciu wenla zaczęła na mnie działać, nie miałam wtedy zresztą depresji, tylko zmieniłam z anafranilu (na natręctwa), bo na nim bardzo utyłam. Kojarzę coś, że miesiąc-dwa i się ładnie rozkręciło ( wtedy 75 mg). Nie miałam jednak takich objawów ubocznych jak Ty, nie pamiętam żadnych skutków negatywnych.
W pewnym momencie odstawiłam i po 5 miesiącach bez wenla do niej wróciłam, bo złapałam wielkiego doła i już po tygodniu zaczęły być pozytywne efekty, bez negatywnych. Ale u innych chyba gorzej wygląda ten początek brania, poczytaj wątek o lekach SSRI czy o wenlafaksynie.

-- 16 lip 2014, 20:21 --

Jak przez mgłę coś mi się kojarzy, że miałam przejściowo dość silne lęki przy pierwszym wchodzeniu na wenla, to znaczy w tym okresie, kiedy wchodziłam, ale wydawało mi się wtedy, że to dlatego, że kończę oddział dzienny. Ale może to były uboki.

przez Follow_ 16 lip 2014, 20:31
ja mam wrażenie że lamo mi nic nie pomaga...
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

przez amelia83 16 lip 2014, 20:48
follow_the_reaper, od jak dawna jesz lamo?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Sortuj wg