LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez caramel rose 02 lip 2014, 11:08
Biorę od dwóch tygodni Tegretol (karbamazepina) i strasznie chce mi się po tym jeść, ponadto po tym leku jestem jeszcze bardziej rozchwiana emocjonalnie. Jutro idę do lekarza i zastanawiam się nad zmianą na lamotryginę. Czy lamotrygina powoduje tycie i czy moga pojawić się problemy z miesiączką?

-- 02 lip 2014, 11:59 --

Aha, czy lamotrygina wchodzi w interakcje z risperidonem, czy np. zwiększa jego stężenie?
"Nawoływanie się w ciemności nie przynosi światła" E. Fromm
"Nikt nie może nigdzie dojść jeśli skądś nie odszedł" J. Updike

przez evil never dies 03 lip 2014, 07:02
Na razie czwarty dzień po odstawieniu lamo i zjazd jak diabli. Masakra.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez coma 03 lip 2014, 07:56
evil never dies, rozumiem z tego, że odstawiłeś nagle? nie odstawiałeś stopniowo? jaką dawkę brałeś?
PEACE & LOVE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evil never dies 03 lip 2014, 07:57
coma napisał(a):evil never dies, rozumiem z tego, że odstawiłeś nagle? nie odstawiałeś stopniowo? jaką dawkę brałeś?

Brałem 100 mg, na polecenie lekarza odstawiłem w dwa dni.
Na razie jadę na samej wenli ale robi się nieciekawie, a było już bardzo fajnie. Zobaczymy czy się unormuję czy będzie lipa. Co innego mógłbym brać zamiast lamo (podejrzenie spektrum CHAD)?

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez coma 03 lip 2014, 08:44
evil never dies, jaką dawkę wenli bierzesz? Ja na wenli miałam fajną hipomanię , to samo było bo anafranilu, obecnie zostały resztki hipomanii a trwała one dwa miesiące.

Jeżeli chodzi o stabilizatory mogę Ci powiedzieć coś z mojego doświadczenia bo ja na lekach to raczej się nie znam. Najlepiej zareagowałam właśnie na lamo, pierwszy raz zareagowałam w ogóle na jakiś stabilizator, aczkolwiek depresja pojawiła się po pół roku, jak na mnie to i tak super efekt. No ale potem jak mówię deprsja z myślami samobójczymi, antydepresant i potem upragniona mania. Dupakiny nie polecam ze swojego doświadczenia - tyje się po tym i ryje wątrobę przy wątpliwym działaniu terapeutycznym, aczkolwiek niektórzy chwalą ten lek. Karbamazepina też nie zdała u mnie egzaminu - ciągle doły. Ciekawa jestem litu, z jednej strony się go boję, ale z drugiej strony jestem go ciekawa. A jeżeli chodzi o manię to mnie ustabilizowała kwetiapina, której nienawidzę, no i arypiprazol, aczkolwiek nie mogę tu stwierdzić, który lek działa lepiej.
PEACE & LOVE

przez evil never dies 03 lip 2014, 08:55
coma napisał(a):jaką dawkę wenli bierzesz?

75 mg, na samej wenli miałem straszne skoki w rytmie 2 tygodniowym (m/w). To zjazd i silne myśli samobójcze to znowu coś a'la mania/ hipomania i tak w kółko. Dostałem lamo, wprowadzałem przez miesiąc od 25 mg, drugi już na 100 mg / dzień i zrobiło się naprawdę dobrze. Ale niestety pojawiły się objawy skórne i dr zdecydowała o natychmiastowym odstawieniu.

Dobrze, ze mi napisałaś o tej d... nie, nie zgodzę się na to jeśli mi dr zaproponuje. A ta kwetiapina to jak ogólnie? Jakie "dodatkowe atrakcje" - np. tycie, ....?
Dlaczego boisz się litu?

zbanowany

przez coma 03 lip 2014, 09:30
evil never dies,

Jeżeli chodzi o Dupakinę to może lepiej spróbować? może zadziała? niekoniecznie musisz po tym tyć. Nie chcę Cię zniechęcać,trzeba wszystkiego spróbować na sobie.
Lamo zwiększa się dawkę stopniowo, właśnie latego żeby nie było zmian skórnych. Trochę za duży skok z tym lamo po prostu, może waroto zacząć od początku?
Kwetiapina powoduje u mnie senność, ale przemijającą (2-3godzin), do tego czasem budzę się w nocy zlana potem, czasem koszmary senne, tycia nie zauważyłam. Nie jest tak zle ;)
Litu się boję bo dla mnie jet to taka ostateczność. No i trzeba robić te badania na stężenie litu we krwi, bo można się zatruć.
PEACE & LOVE

przez evil never dies 03 lip 2014, 09:37
coma napisał(a):Lamo zwiększa się dawkę stopniowo

Ja wprowadzałem przez 4 tygodnie, co tydzień zwiększając dawkę o 25 mg. to za szybko?

coma napisał(a):Litu się boję bo dla mnie jet to taka ostateczność.

Ale dlaczego ostateczność? Ze względu na te badania?

zbanowany

przez coma 03 lip 2014, 09:41
evil never dies, z lamo to spoko, machnęłam się ;) lit jakoś kojarzy mi się z ciężkimi maniami po prostu, których ja nie mam, mam bardziej łagodne stany maniakalne, ale lekarz coś kiedyś wspominał właśnie o licie.
PEACE & LOVE

przez evil never dies 03 lip 2014, 09:50
coma napisał(a):z lamo to spoko, machnęłam się ;)

Czyli raczej lamo nie dla mnie ... :-(.

zbanowany

przez coma 03 lip 2014, 09:57
evil never dies, nie no, w sumie jakb nie patrzeć to jest wzrost o 100 %, dobrze mówię? Kuzwa miesza mi sie wszystko w głowie :P Po prostu aż wstyd :roll: To wszystko przez te leki :P Przydałby się ktoś naprawdę kompetentny :roll:
PEACE & LOVE

przez evil never dies 03 lip 2014, 10:55
coma napisał(a):evil never dies, nie no, w sumie jakb nie patrzeć to jest wzrost o 100 %, dobrze mówię?

? :D

zbanowany

przez elfrid 05 lip 2014, 13:54
evil never dies, a jak długo brałeś połączenie wenlafaksyny i lamotryginy i w jakich dawkach? Lamotrygina wyrównała nastrój czy działała też przeciwdepresyjnie?
pregabalina, wenlafaksyna

przez evil never dies 05 lip 2014, 20:00
elfrid napisał(a):evil never dies, a jak długo brałeś połączenie wenlafaksyny i lamotryginy i w jakich dawkach? Lamotrygina wyrównała nastrój czy działała też przeciwdepresyjnie?

Wenlę + lamo bałem przez dwa miesiące (z czego jeden miesiąc wprowadzałem lamo dodając po 25 mg na tydzień co dało po miesiącu dawkę 100 mg / dzień, a drugi miesiąc już cały po 100 mg / dzień + 75 wenli). Generalnie byłem bardzo zadowolony z tego połączenia. Wcześniej brałem samą wenlę i miałem bardzo ostre huśtawki od hipomanii do totalnych dołów z myślami samobójczymi. Tak m/w w cyklach 2 tygodniowych. Po dodaniu lamo wszystko się ładnie "spłaszczyło" na poziomie dość dobrego samopoczucia. Zapowiadało się super, ale niestety lamo poszło w odstawkę ze względu na objawy skórne. Teraz na samej wenli znowu mi się zaczynają te huśtawki, zobaczymy, trza poczekać z miesiąc.

Można wiec powiedzieć, że u mnie Lamotrygina + Wenlafaksyna wyrównała nastrój i działały też przeciwdepresyjnie.

zbanowany

Sortuj wg