LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez Kalebx3 15 cze 2014, 20:47
paroksetyna+gabapentyna+kwetiapina = brak derealizacji, depresji, lęków. Ale 3 leki to już dosyć sporo.

-dosyć sporo robi się po około 5-7 lekach . Trzy leki to bardzo przyzwoity poziom ,oby tylko dawki nie były druzgocące . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Marian_Paździoch 15 cze 2014, 20:51
Kalebx3, w tym połączeniu brałbym 20mg paro, gaba 3x300 i kwetiapina 200 na noc. Tyle. Z perspsketywy czasu połączenie wydaje się idealne, ale odstawka 200mg lamo po niecałym roku brania, hmmm... Nie napawa mnie optymizmem.
Marian_Paździoch

przez Ferdynand k 15 cze 2014, 20:55
Marian_Paździoch, dużo kwety nieeeeeeee
za mało gaba
może coś w stylu sertralina +neurolep (spr enzymy które co metabolizują i dobrać)
i gaba
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 15 cze 2014, 20:55
Marian_Paździoch, nie wiem, co Ci doradzić, niepokój psychoruchowy jest strasznie chujowy.
Jednak z tego co widzę, mi na prawdę dobrze robi trafnie dobrany antydepresant. Przez pierwsze dwa tygodnie było kijowo, chciałem odstawiać, ale wytrzymałem. Do tego topiramat jako stabilzator, żeby to wszystko stonizować, wyciszyć.
U Ciebie dużo tego wszystkiego: chad, nerwica natręctw, derealizacja, lęki. Wydaje mi się, że konieczny jest dobry antydepresant typu klomipramina, wenlafaksyna, fluo, sertralina + kwetiapina jako stabilizator, który pomaga w Twoim przypadku też na derealizację oraz gabapentyna bo dobrze na nią reagujesz, w tym pomaga na lęki.
PS To na co pomagała Ci paroksetyna, skoro nawet lęki miałeś. Paro z depresją radzi sobie średnio ale na lęki niby ma być świetna.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Ferdynand k 15 cze 2014, 20:58
3x300 kwety to dużo a może 300mg lub 400mg byłoby ok?
Naczelny Użyszkodnik

przez Tańczący z lękami 15 cze 2014, 20:58
Marian_Paździoch, oczywiście decyzję podejmiesz sam, ale skoro ogłaszasz konkurs to ja poproszę o zaznaczenie odpowiedzi c) :great: Dlaczego? Ponieważ warto mieć 1 lek na spanie i warto mieć 1 stabilizator w podejrzeniu CHAD a na zwykłą deprę te leki również pomogą. Skoro gaba działa dobrze, to może z kwetą stabilizować wystarczająco. Po ch.j Ci 2 stabilizatory? ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Ferdynand k 15 cze 2014, 21:00
mi przepisała lamo po badaniu eeg że wyniki wskazują by leczyć to lamo
ale przed sesją nie tknę tego bo zamuli dwa czemu by mi gabapentyny pregabaliny nie da?

-- 15 cze 2014, 21:00 --

mi przepisała lamo po badaniu eeg że wyniki wskazują by leczyć to lamo
ale przed sesją nie tknę tego bo zamuli dwa czemu by mi gabapentyny pregabaliny nie da?
Naczelny Użyszkodnik

przez Marian_Paździoch 15 cze 2014, 21:05
Ferdynand k, kweta to jedyny lek, który z derealizacją sobie radzi. Z 200 muszę brać, więcej nie, bo za bardzo ściągnie w dół. Sertralina to SSRI który najbardziej sprawdził się na depresję, na lęki już gorzej. Mix sertra+gaba+kweta wydaje się być ciekawy, w jakiej dawce gabę?

elfrid, sytuacja jest dość dziwna. NN występuje u mnie tylko wtedy, gdy jestem na wysokiej dawce SSRI, przy niskiej tego nie wiem (wtf?). Obecnie na 20mg paro nie wiem, co to jest NN ;) Zaburzenia lękowe są do opanowania za pomocą gabapentyny, ale może jednak więcej niż 3x300. Derealizacji nie ma w dawkach kwetapiny 200-300. Nie wiem, dlaczego to jedyny lek, który po 2 latach żonglerki farmakologicznej zaskakuje na ten objaw.
Bez LPD jest krucho, masz rację. Próbowałem jechać na 300mg kwety i 200 lamo i było cieniutko, z każdym dniem coraz bardziej leciałem w dół. Wtedy zacząłem ratować sie z powrotem SSRI (po miesiącu "abstynencji" od LPD dołożyłem paro i efekt pojawił się już po 3 dniach - dlaczego tak szybko, tego też nie wiem). Paroksetynę biorę trzeci raz w życiu i mam wrażenie, że już nie działa tak dobrze jak poprzednio. Dawki nie zwiększę, bo pojawiają się huśtawki i napięcie mięśniowe. Póki co najbardziej widzę sertralinę z gabą i kwetą. Tylko ta odstawka lamo mnie martwi strasznie.
Zawsze bez skrupułów mówiłem lekarzowi, jakiej zmiany oczekuję, ale teraz jakoś po prostu jest mi głupio przed lekarzem ciągle zmieniać. Wiem, powinienem mieć to w dupie, w końcu tu chodzi o moje dobro.

-- 15 cze 2014, 20:07 --

Ferdynand k, kwety tylko 200mg, gabapentyna 3 razy dziennie po 300mg.
Tańczący z lękami, próbowałem samej kwetiapiny z lamotryginą i nie sprawdziło się to. Jakiś SSRI mieć muszę, bez tego nie potrafię nawet nosa wysunąć za drzwi mieszkania. Wariant C wydaje się być najbardziej korzystny ;) Pewnie będzie problem z odstawką lamo, trza będzie bardzo stopniowo.
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 15 cze 2014, 21:10
Marian_Paździoch, wiem, dlatego radzę Ci branie 3 leków, czyli paro, gaba i kweta :D

-- 15 cze 2014, 20:16 --

Marian, ja bym zrobił tak, żeby zejść na razie stopniowo w ciągu miesiąca do 100mg i zostać na tym przez minimum 2 mce. Dopiero później możesz na trzeźwo podjąć decyzję czy odstawić do końca czy nie. A z lekami i naszą chorobą nie ma żartów, chwilę lepiej, chwilę gorzej, liczy się tylko średni i długi horyzont czasu. Nic co trwa do 2-3 tyg nie znaczy w tej przypadłości.

przez Marian_Paździoch 15 cze 2014, 21:19
Tańczący z lękami, dokładnie. A najgorsze jest to, że ja jestem podatny na podejmowanie decyzji pod wpływem chwilowego samopoczucia. Cóż, taki mam impulsywny charakter i nie sposób nad tym zapanować. Od 3 dni jestem na 150mg lamo i zobaczymy co dalej. Za niecały miesiąc wizyta u lekarza, eh, nie mam najmniejszej ochoty na tłumaczenie mu, co i czemu chcę brać. Na szczęście w gabę jestem zaopatrzony, więc tutaj to mi może nadmuchać (nie przepisywał tego leku nigdy i przepisać nie chce, bo nie jest sprawdzony w zaburzeniach psychicznych).
Marian_Paździoch

przez Ferdynand k 15 cze 2014, 21:20
gaba zobacz dawkowanie w necie i zwiększ sobie ile trzeba tylko powoli
kwety 300 /400 mg
paro 30 mg
Naczelny Użyszkodnik

przez Marian_Paździoch 15 cze 2014, 21:23
Z kwetą nie ma co szaleć, na razie spróbuję powiedzmy 200mg :) Paro 20mg pewnie na razie zostanie, na większych dawkach pojawia się duże napięcie mięśniowe i każdy wysiłek to męka.
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 15 cze 2014, 21:23
Marian_Paździoch, to kij mu w oko, nie musi o tym wiedzieć *
*drogie dzieci nie wierzcie radom Wujka Samo Zło i zawsze słuchajcie grzecznie swojego lekarza :brawo:

przez Ferdynand k 15 cze 2014, 21:26
Tańczący z lękami, :lol:
Marian_Paździoch,
przy odp dużej dawce gaba by można dużą wenli i wtedy byłoby ok bo gaba wszystko
kurek przykręci i norepi i dopamina ci lęków nie wywoła a depresja też minie
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg