LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez elfrid 15 cze 2014, 15:36
Modi, ale to zależy jakie są objawy podstawowe (bez leków) i jak reagujesz na same antydepresanty?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 15 cze 2014, 18:55
No i już wiem w czym leży pies pogrzebany.
Przy całym zmieszaniu związanym z przeprowadzką zapomniałem o... gabapentynie. Brać trza ją 3 razy dziennie, do czego nie jestem przyzwyczajony i zapomniałem o tym leku. Jakiś tydzień po odstawce stwierdzam, że gaba nie tylko na lęk wolnopłynący spada, ale i po jej odstawieniu wróciły lęki napadowe. I wsio jasne :) Więc oto, obok paroksetyny, pojawia się drugi moim zdaniem najlepszy lęk, tadaaaam. Bardzo pomaga na takie "wyłądowania" lękowe, coś a'la "brain zaps".
Marian_Paździoch

przez coma 15 cze 2014, 19:05
Marian_Paździoch, nie wolno zapominać o lekach :nono:
PEACE & LOVE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 15 cze 2014, 19:06
hello coma :) Gdzie Twój podpis? Co teraz bierzesz i jak samopoczucie?
Marian_Paździoch

przez coma 15 cze 2014, 19:10
Marian_Paździoch, jestem na lamo, dupakinie, ketrelu i abilify, czuję się przezajebiście 8)

-- 15 cze 2014, 18:11 --

tylko coś ostatnio "pomieszałam" sobie coś w lekach i znowu wydupczyło mnie w kosmos :mrgreen:
PEACE & LOVE

przez Marian_Paździoch 15 cze 2014, 19:11
Haha, a co sobie namieszałaś? ;) No to git, widzisz, same stabilizatory Ci stykają, a do tego abilify na regulację poziomu dopaminy ;)
Marian_Paździoch

przez coma 15 cze 2014, 19:13
Marian_Paździoch, nie brałam Dupakiny przez kilka dni, i zmniejszyłam sobie dawkę ketrelu, ale dzisiaj już grzecznie wezmę wszystko jak trzeba :angel: we wtorek idę do psychiatry, ostatnio często się z nim widzę :105:
PEACE & LOVE

przez Marian_Paździoch 15 cze 2014, 19:15
:nono: nieładnie dupakiny nie brać ;) Tyjesz po niej? Ile kwetiapiny bierzesz?
Marian_Paździoch

przez coma 15 cze 2014, 19:20
Marian_Paździoch, w tej chwili nie, ale biorę ją krótko, kiedyś bardzo po niej utyłam i boję się tego leku :-|
Jakbym brała Ketrel tak jak trzeba to i tak go jest za mało żeby utrzymać mnie w ryzach, jak mnie we wtorek doktorek zobaczy to wypierdoli mnie do psychiatryka chyba :zonk:
PEACE & LOVE

przez Marian_Paździoch 15 cze 2014, 19:22
Aż tak skaczesz? Moim zdaniem Ketrelu z 300-400 powinien dać, do tego stabilizatory i abilify, a od antydepresantów precz coma :nono:
Marian_Paździoch

przez coma 15 cze 2014, 19:28
Marian_Paździoch, no za mało tego ketrelu mam, 150mg chyba, ale w sumie nie mam jakiejś ostrej manii, moim zdaniem to w ogóle nic mi nie jest, to tylko hipomania więc... więc może to wystarczy :?: nie wiem w sumie... jak myślisz?

a ja bym sobie walnęła jakiś antydepresancik :105:

ja po dłuższej kuracji Dupakiną, w większych dawkach przytyłam 15 kg, od listopada przestałam brać to gówno i przeżuciłam się na lamo, schudłam z powrotem coś około 15 :mrgreen:
PEACE & LOVE

przez Marian_Paździoch 15 cze 2014, 19:48
No to lać na dupakinę. Ketrel 300-400, lamo 300, abilify 15 i styknie :D
Marian_Paździoch

przez elfrid 15 cze 2014, 19:55
coma, na większych dawkach kwetiapiny też możesz przytyć.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 15 cze 2014, 20:40
W wolnych chwilach (mam ich aż zanadto :roll: ) próbuję uczyć się angielskiego. Koncentracja kuleje i to mocno. Właściwie w tym momencie czuję się dość dziwnie, bo muszę wprowadzić kolejną zmianę. Na zmiany nie mam najmniejszej ochoty i miałem nadzieję, że nie będą one konieczne.
1. Od momentu odstawki kwetiapiny wróciła derealizacja
2. Lamotrygina świetnie stabilizuje (w skojarzeniu z paroksetyną), ale upośledza koncentrację i inne funkcje poznawcze.
3. Paroksetyna powoduje mocne napięcia mięśniowe, mimo iż biorę minimalną dawkę terapeutyczną (dobrze działa przeciwdepresyjnie, słabo przeciwlękowo).
4. Gabapentyna wycisza wszelakie lęki, jestem pod wrażeniem (przekonałem się o tym dopiero po odstawce tego leku).

No i jestem w kropce. Zastanawiam się nad wariantami:
paroksetyna+kwetiapina = brak depresji i derealizacji, zaburzenia lękowe bez zmian
paroksetyna+gabapentyna = brak lęków i depresji, zostaje derealizacja
paroksetyna+gabapentyna+kwetiapina = brak derealizacji, depresji, lęków. Ale 3 leki to już dosyć sporo.
Wszystkie warianty bez lamotryginy, ze stabilizacją więc może być różnie. Pojawia się kolejne pytanie - jak ją odstawić? Biorę od sierpnia 2013 chyba, więc już dłuższy czas. Wyłączenie jej poprawi koncentrację, ale boję się, że będę rozjechany na boki. Tak czy owak, jeżeli ten lek brany solo tylko dołuje a nie stabilizuje, to może nie jest trafiony w setkę w moim przypadku.
Masa wątpliwości i jedna wielka pustka w głowie. Wiem, ciągle mieszam, mącę. Ale po prostu nadal nie jest tak, jak być powinno. Obecnie najbardziej dokucza mi niepokój psychoruchowy. Jest nie do zniesienia.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Marian_Paździoch

Sortuj wg