LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez Marian_Paździoch 10 cze 2014, 22:07
barsinister, a co obecnie bierzesz i jak się czujesz?
Marian_Paździoch

przez woowoo 11 cze 2014, 11:34
Hejo,

Ale się nakręcałam ostatnio, co pewnie widzieliście. To wszystko przez chore ambicje, by przejść przez to bez benzo. Było całkiem nieźle, ale w takie sinusoidy dawno nie wpadałam. Dziś rano wzięłam, bo i lęk się pojawił i kilka tak dni pobiorę.

-- 11 cze 2014, 18:48 --

No i bum cyk cyk. Wysypka przyszła na rękach i szyi, taka lekka, a jednak jest i mam odstawić na raz. Z jednej strony się cieszę, bo lubiłam paro jak dzialo samo, nawet mimo sporadycznych spadków nastroju. Z drugiej nie wiem co byłoby gdybym pobyła ten miesiąc na lamo. No nie wiem, niektórzy mimo objawów skórnych zostajecie na tym leku, no ale muszę słuchać doktorka. Buuu ;-P

przez refren 12 cze 2014, 07:09
Biorę lamo drugi tydzień i zrobiło się strasznie, po chwili normalności, depresyjnie, nie ma właściwie myśli, która by nie wywoływała we mnie przygnębienia albo lęku. Nie wiem czy to skutki lamo, która "ściągnęła w dół", czy choroba, czy skutek niebrania wenlafaksyny, do której przyzwyczaił się już mój mózg.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez woowoo 12 cze 2014, 12:30
Ja też nie wiem, ale miałam mega spadki, mega , mega!

przez refren 12 cze 2014, 13:21
Też jak zaczęłaś brać lamo?
U mnie to nagłe skoki, niekoniecznie jest jakiś powód, tylko mnie wgniata w dół, a po kilku godzinach w tym dole wszystko staje się powodem, a każda myśl boli.

-- 12 cze 2014, 22:49 --

Marian_Paździoch napisał(a):refren, byłem na sertralinie. Było miło, aż lekarz zaczął podejrzewać ChAD. Dołożył 200mg lamotryginy która ściągnęła mnie w dół i dopiero wtedy widziałem, na jakie ekstremalne rzeczy się porywałem. Na samą myśl tych wszystkich podbojów erotycznych dostawałem mega doła (uprzedzenie do seksu zostało mi do tej pory). Ciężko opisać ten stan depresyjny, człowiek siedzi w knajpie i ma ochotę położyć głowę na stole i zrobić wszystko, żeby zapomnieć o tych ekscesach.
Ale to tylko przykład mojego przypadku, nie kieruj się moimi doświadczeniami.
Zwykle jest tak, że lamo na początku ściąga w dół a po paru miesiącach nastrój się wyrównuje do optymalnego, zdrowego poziomu. I tak też wiele osób swoje przygody z tym lekiem opisało - początkowo można polecieć w dół, ale potem wszystko wraca do normy. Wiele też zależy od dawki.
Mnie ten lek nie wybronił przed epizodami depresyjnymi. Czułem to, gdy zostałem na 300mg lamotryginy i 300mg kwetiapiny (ta ponoć stabilizuje i zapobiega dołom). Poleciałem w dołek w pizdu i dopiero minimalna dawka SSRI jakoś mnie podniosła.
Poza tym lamo to stabilizator, który rozkręca się najdłużej ze wszystkich.

Też biorę teraz lamo i kwetiapinę i poleciałam w wielki dół. Przeglądam ten wątek i wychodzi mi na to, że do lamo trzeba brać w komplecie odrobinę antydepresanta, żeby nie siedzieć w dole. Tylko że mnie to zastanawia, czy jest sens brać lek, który być może wymusza potrzebę innego leku. Chyba że można na samej lamo odbić się od dołka - kurcze, miała mnie stabilizować, ale nie w depresji - trzeba przyznać, że dawno nie byłam tak stabilna, od rana do wieczora przygnębienie i ból. :/

przez evil never dies 13 cze 2014, 10:02
woowoo napisał(a):No i bum cyk cyk. Wysypka przyszła na rękach i szyi, taka lekka, a jednak jest i mam odstawić na raz.

No i bum tarara bum. Tez mi coś na łapie wylazło, idę to dzisiaj pokazać dr. zobaczymy co powie.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez refren 13 cze 2014, 11:49
Wczoraj wielki dołek, dziś znowu dobry nastrój i brak skupienia. Widać 25 mg lamo to za mało, żeby się ustabilizować.

przez Marian_Paździoch 13 cze 2014, 18:28
refren 25mg nie działa w ogóle. Potrzebne jest MINIMUM 75-100mg i działanie poczujesz po około dwóch miesiącach (u większości wtedy się pojawia działanie).
Marian_Paździoch

przez Chada 13 cze 2014, 20:16
Marian_Paździoch napisał(a):refren 25mg nie działa w ogóle. Potrzebne jest MINIMUM 75-100mg i działanie poczujesz po około dwóch miesiącach (u większości wtedy się pojawia działanie).

Dokładnie tak było też ze mną lamo to najdłużej rozkręcający się lek w psychiatrii i nie ma co się nastawiać na działanie w pierwszym miesiącu bo ono nie nastąpi chyba że minimalne.Ale jak już zacznie działać to działa bardzo dobrze.Jest najmniej toksyczny ze wszystkich stabilizatorów w porównianiu do kwasu walproinowego,karbamazepiny czy litu.Spokojnie można go przyjmować profilkatycznie przez lata.U mnie nie wystąpiła wysypka która może być bardzo groźna.Biorę już 2,5 roku.

Lamotrygina 150mg

przez Modi 14 cze 2014, 19:13
Czy ktoś z was spotkal się aby Lamo samo w sobie wywoływało akatayzacje czyli pobudzenie, gonitwę myśli, biore 50mg ?

przez elfrid 14 cze 2014, 19:31
Modi, Tak. Dlatego lepsze mogą okazać się sedatywne stabilizatory karbamazepina, kwetiapina, topiramat itp
pregabalina, wenlafaksyna

przez Modi 14 cze 2014, 21:57
No nie jestem przekonany, biore obecnie wellbutrin 150 i nastrój póki co na nim kiepski, ogolnie czuje sie zamulony, po dodaniu Lamo jest lepiej,ale jestem nadpobudliwy, generalnie u mnie jest tendencja Dobry nastrój = pobudzenie , słaby nastrój= zamulenie=brak leków, moze Ty elfrid moglbys mi doradzic w tej kwestii,bo widze ,ze jestes obyty w temacie leków,a moj psychiatra jest otwary na sugestie i propozycje

przez Marian_Paździoch 15 cze 2014, 11:24
Nadpobudliwość to raczej po Wellbutrinie.
Marian_Paździoch

przez Modi 15 cze 2014, 12:28
Na ta chwile to po wellbutrinie moge isc spac

Sortuj wg