LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez refren 15 maja 2014, 13:57
No ja mam właśnie przypuszczalnie stan mieszany/szybka zmiana faz po odstawieniu wenlafaksyny, na której się czułam dobrze (przed odstawieniem lekko za dobrze).

przez elfrid 15 maja 2014, 16:22
refren napisał(a):Marian_Paździoch, dzięki za odpowiedź. Lekarz zaproponował mi lamo, nie byłam dotąd na stabilizatorze, ponad dwa lata jechałam na wenlafaksynie 37,5 i było ok, czasem miałam zjazd, ale zbijałam go ketrelem albo wchodziłam na 75 wenla i dość szybko zjazdy mijały (tak do dwóch tygodni). Na wenla zaczęłam się czuć "zbyt dobrze", odstawiłam i się zaczęły jazdy. Teraz jestem na ketrelu, bo musiałam sobie zbić potworne napięcie i się zastanawiam czy wjeżdżać na stabilizator czy zostać na ketrelu, skoro znosi mi teraz pomału jazdy. A te jazdy to przypływy energii, nagłe zmiany nastroju, czasem euforia która przechodzi w gonitwę myśli i okropny niepokój z pobudzeniem ruchowym, a potem przygnębienie. To wskazuje na stan mieszany w CHAD.

Ketrel (kwetiapina) też ma działanie stabilizujące. Być może lamotrygina wcale nie będzie potrzebna.
pregabalina, wenlafaksyna

przez evil never dies 16 maja 2014, 07:14
Od dzisiaj zwiększam dawkę z 25 na 50 mg. Docelowo za trzy tygodnie mam łykać 100.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coma 17 maja 2014, 08:36
co myślicie o niestandardowych dawkach? czy słyszeliście o kimś kto brał nawet ponad 300mg?
PEACE & LOVE

przez Asmo 17 maja 2014, 09:40
Ja musze ostatecznie obgadac z lekarka kwestie brania lamo. Nie długo minie rok brania a nie widzę żadnego wpływu jak ma się coś dziać to i tak się dzieje. A ten lek zaburza mi funkcję poznawcze w wielkim stopniu. Nie raz w pracy miałem kłopoty z powodu dziur w głowie i braku pamięci. Poprostu mam wrażenie że cuksy łykam. Jak mam lecieć w dół to lecę a jak w górę to w górę. Uwierze w skuteczność tego leku jeśli go odstawię i stwierdze że cokolwiek mi dawał. Sprawa nie jest łatwa i ciężka do stwierdzenia bo akurat u mnie jeden stabilizator to bardzo mało więc może gdzieś ten lek daje swoje pięć groszy. Nie wiadomo. Muszę zapytać lekarki na jakiej podstawie twierdzi że jest przekonana że ten lek działa. Chce usłyszeć argumenty. Ogólnie jak patrzę na leki to już żygać mi się chce więc jeśli mi to nic nie daje to nie chce tego żreć i funkcji poznawczych szkoda bo czuje się przez to jak umysłowy impotent.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Marian_Paździoch 17 maja 2014, 21:42
Asmo, sam ChAD mocno zaburza koncentrację, więc też nie ma co do końca zwalać winy na lek. Ale faktycznie, od kiedy biorę lamo, trochę gorzej mi się skoncentrować na prostych czynnościach. Przejdę prawdopodobnie na gabapentynę, która fajnie wycisza i nie zaburza funkcji poznawczych. Wręcz przeciwnie - jej uspokajające działanie poprawia skupienie.

Jak chodzi o dawki powyżej 300, to stosowanie są raczej tylko w neurologii. Generalnie nie wykazano znaczącej różnicy w leczeniu zaburzeń dwubiegunowych jak chodzi o zwiększenie dawki powyżej 200mg, czyli maksymalnej zalecanej. Sam od niedawna łykam 300mg i wyczuwalnej różnicy nie ma. Za to były niezłe skutki uboczne w postacie m.in. długich sennych paraliżów.
Marian_Paździoch

przez amelia83 17 maja 2014, 23:18
Marian_Paździoch, kurcze :shock: skad Pażdziochu Ty to wszystko wiesz... :roll:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Marian_Paździoch 18 maja 2014, 17:37
amelia83, wolałbym tego nie wiedzieć i nie mieć przyczyn do pozyskiwania takiej wiedzy.
Marian_Paździoch

przez amelia83 18 maja 2014, 19:54
Marian_Paździoch, no raczej ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Marian_Paździoch 19 maja 2014, 22:27
Lamo to świetny lek ale... Gabapentyna jeszcze lepszy. Powoli będę zamieniał jeden na drugi. Lamo trochę obniża koncentracje, a gaba genialnie wycisza i równoważy nastrój, na dodatek niespodziewanie szybko. Szkoda, że lekarze nie są przekonani do tego leku. To mój ulubiony, zaraz obok paroksetyny :D
Marian_Paździoch

przez refren 20 maja 2014, 00:50
Marian_Paździoch, a w jakiej dawce brałeś lamo?

przez Marian_Paździoch 20 maja 2014, 09:56
Przez chwilę 300, ale nie było żadnej różnicy między 200, więc jestem póki co na 200mg ale bardzo powoli będę schodzić z dawki.
Marian_Paździoch

przez marwil 20 maja 2014, 10:10
Asmo napisał(a):Ja musze ostatecznie obgadac z lekarka kwestie brania lamo. Nie długo minie rok brania a nie widzę żadnego wpływu jak ma się coś dziać to i tak się dzieje. A ten lek zaburza mi funkcję poznawcze w wielkim stopniu. Nie raz w pracy miałem kłopoty z powodu dziur w głowie i braku pamięci.

Wg badań lamotrygina nie zaburza funkcji poznawczych. U nas sama choroba powoduje niestety podane przez Ciebie objawy.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Marian_Paździoch 20 maja 2014, 13:21
Kur.wica mnie bierze jak słyszę "badania pokazują". A naukowcy w USA to już w ogóle badają takie pierdoły, że ziemniaki w piwnicy gniją jak się o tym słucha. No ale mniejsza o to.
Już kilka osób skarżyło się, że lamotrygina zaburza funkcje poznawcze. Leję na badania. Liczy się praktyka i rzeczywiste skutki uboczne, obserwacja kliniczna. A nie jakieś zasrane badania oparte na paru osobach. Skarżył się na zaburzenie f. poznawczych także barsinister, który ma ChAD. Mnie również koncentracja padła na tym leku. Więc nie zwalajmy wszystkiego ani na chorobę ani na leki, po co popadać ze skrajności w skrajność.
Teraz studentów na medycynie uczy się faktów opartych na badaniach, a nikt nie zwraca uwagi na rzeczywiste działanie leków na ludziach i właśnie na tzw. obserwację kliniczną. Potem taki młody rozkłada ręce słysząc, że wenla mi nie pomaga na depresję i twierdzi "nie wiem co panu jest, idź pan na terapię". Ilu starszych psychiatrów znam, tak każdy z nich drąży i drąży aż trafi na odpowiedni lek. Jak młody usłyszał, że wenla nie pomaga na depresję i że brak u mnie emocji, powalił mnie na ziemię. Zapytał, czy skoro mała dawka amisulprydu nie przywraca mi emocji, to może chcę iść do szpitala. Genialne, szpital na przywrócenie emocji lekami.
Marian_Paździoch

Sortuj wg