LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

Re: Lamotrygina

przez lunatic 20 lis 2010, 11:37
Jednakowoż napisał(a):Nigdy nie słyszałem o takich ubokach przy Lamitrinie, w ulotce też nic takiego nie ma. Jesteś pewien, że to powiązane?

Tak, to po tym leku, znalazłem informacje, że właśnie powoduje takie coś, dziwne, że na ulotce nic o tym nie pisze
"Charakterystycznym dla lamotryginy działaniem niepożądanym jest wysypka skórna występująca
w 9-14% przypadków, mogąca się sporadycznie rozwinąć do zespołu Stevensa-Johnsona.
Lamotrygina często powoduje występowanie bólów głowy, mięśni i stawów oraz pleców. Badania
u pacjentów cierpiących na padaczkę sugerują, że lek może prowokować również działania
niepożądane ze strony ośrodkowego układu nerwowego w postaci zawrotów głowy, senności i drżeń."
Zobacz tutaj:
http://www.aotm.gov.pl/assets/files/rad ... mitrin.pdf
Lekarz na początku chciał dać mi Convulex, ale zapytałem czy może być lamotrygina i się zgodził. Nie wiem czy nie pójść żeby nie zmienił bo senny jestem po tym leku, chyba że przy tym Convulexie też może być senność? Wiecie może który z nich powinien pod tym względem lepiej działać?

przez lunatic 17 gru 2010, 21:58
Jednakowoż napisał(a):Być może, ale zauważ, że lamotrygina praktycznie nie ma skutków ubocznych (poza osobami uczulonymi), natomiast karbamazepina ma całą masę interakcji, wypłukuję witaminę D i niszczy ciałka krwi. To trochę tak, jakby porównywać skuteczność w padaczce Neurotopu z Clonazepamem. Albo Luminalem.

Ponadto w padaczce stosuje się większe dawki Lamitrinu niż w chwiejności emocjonalnej, a zawuaż, że na padaczkę jest refundowany. Do 3,20 zł.

Jak to nie ma skutków ubocznych?!

"Najpoważniejszym powikłaniem jest obserwowany sporadycznie (częstość 1:1000-10 000) zespół nadwrażliwości (anticonvulsant hypersensitivity syndrome), który pojawia się najczęściej 2-6 tygodnia leczenia (może jednak wystąpić w toku długotrwałej kuracji, częściej przy lekach przeciwdrgawkowych o budowie aromatycznej). Do objawów zapowiadających to groźne (niekiedy śmiertelne) powikłanie należy podwyższona temperatura, złe samopoczucie, zapalenie gardła."
Autor opracowania: prof. dr hab. med. Stanisław Pużyński

To co wyżej plus: "Lamotrygina w padaczce idiopatycznej- większe ryzyko nagłego zgonu sercowego?
"Lamotrygina (LTG) ma działanie hamujące na przepływ jonów potasowych. Taki efekt może spowodować ryzyko zaburzeń rytmu oraz nagłej śmierci."
autor: Aurlien D, Tauboli E, Gjerstad L

Jak możecie brać coś takiego? Ja zacząłem brać lamotryginę i po zapoznaniu się z tym co ona robi chyba już jej nie przełknę. Mam się zastanawiać ciągle czy jestem tą uczuloną osobą? W każdej chwili może wystąpić reakcja nadwrażliwości, i tak mam ciągle w takim napięciu być.
Te wszystkie stabilizatory są pop......lone pod względem działąń ubocznych.

przez Korba 17 gru 2010, 22:25
mnie psychiatra uprzedziła o możliwych s.u. szczególnie uczuliła mnie na wysypkę i zaznaczyła, że gdyby się pojawiła lek jest natychmiast do odstawienia.

faktycznie mam bóle stawów i mięśni, ale zaczęły mi się na długo przed rozpoczęciem leczenia lamotryginą.

i szczerze powiedziawszy, to jest pierwszy stabilizator przy których nie mam szczególnych uboków.
ale poprawy jak na razie też nie :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 18 gru 2010, 22:32
Amon_Rah, po jakim czasie odczułeś jej działanie?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Korba 18 gru 2010, 22:58
8 tygodni :?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Wujek_Dobra_Rada 18 gru 2010, 22:59
Korba, Tam sobie myślę, że stabilizator ma coś stabilizować. Ale jak można stabilizować ciągłą chujnie? Wciąganie stabilizatoru w kompletnie nie trafiony lek, to głupota. Chadowcy mają hipo, osoby niestabilnie emocjonalnie wahania pomiędzy euforią a stanami depresyjnymi. Ja myślę, że to nie jest lek dla Ciebie.
Wujek_Dobra_Rada

przez Korba 18 gru 2010, 23:01
nie dołujcie mnie :(
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Wujek_Dobra_Rada 18 gru 2010, 23:03
Korba, Skoro dobrze reagowałaś na wenlafaksyne jak ja, to i paro ładnie zatrybi u Ciebie:)
Wujek_Dobra_Rada

przez Korba 18 gru 2010, 23:19
Brałam już paro.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Wujek_Dobra_Rada 18 gru 2010, 23:21
Pozostaje Anafranil 8)
Wujek_Dobra_Rada

przez thbthb 22 gru 2010, 00:01
Korba - bo lamo musi sie rozkręcić. Te pierwsze dawki - a pewnie włazisz dopiero w 25 lub 50mg są za małe dla bordera, aby zaczęły od razu magicznie działać. Zresztą na ogół ludzie przyzwyczajeni do antydepresantów, myślą: "e, już dwa tygodnie, to za tydzień zacznie działać". Bzdura. Lamo się rozkręca znacznie wolniej, a samo dojście do odpowiedniej dawki to jest co najmniej miesiąc czasu. ja w tej chwili biorę 50/0/50 i dopiero po 2-3 miesiącach jestem w stanie normalnie funkcjonować.
I oczywiście w jednym się _absolutnie_ zgadzam - nie spotkałem jak do tej pory żadnego leku, który by miał tak mało skutków ubocznych jak Lamo. Lamo wymiata pdo tym względem, a to co miałem poprzednio, czyli karbamazepina - to jest OSTATNI SZAJS, jaki można komukolwiek dać. Tak zamula, tka usypia, że na nim nie da się żyć...
Ale lamo jest naprawdę I klasy - bezdyskusyjnie :)
Także poczekaj sobie, jeszcze z miesąc, wejdziesz na "setkę" i sama zobaczysz poprawę ;)
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez Wujek_Dobra_Rada 22 gru 2010, 00:04
Lamo nie brałem natomiast co do Karbamazepiny to w sumie spełnia swoje zadanie i mnie nie muliła. Pozatym Karba jest za darmo i dziala od razu ;)
Wujek_Dobra_Rada

przez miko84 22 gru 2010, 10:57
U mnie lamo działanie antydepresyjne ujawniła o dziwo po paru dniach. Rzeczywiście w porównaniu do innych stabilizatorów, jeśli chodzi o efekty uboczne lamotrygina jest dużo do przodu. Karbamazepiny, mimo, że ma u wielu dobre działanie bałbym się raczej wziąść, ze wgzlędu na jej możliwy wpływ na płytki krwi i przymus robienia badań krwi gdy się jest na tym leku.
miko84

przez lunatic 23 gru 2010, 20:47
thbthb napisał(a):I oczywiście w jednym się _absolutnie_ zgadzam - nie spotkałem jak do tej pory żadnego leku, który by miał tak mało skutków ubocznych jak Lamo. Lamo wymiata pdo tym względem, a to co miałem poprzednio, czyli karbamazepina - to jest OSTATNI SZAJS, jaki można komukolwiek dać. Tak zamula, tka usypia, że na nim nie da się żyć...
Ale lamo jest naprawdę I klasy - bezdyskusyjnie :)

A ta reakcja nadwrażliwości w postaci jakiegoś wykrzepienia naczyniowego?

Sortuj wg