LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez Marian_Paździoch 09 kwi 2014, 17:21
depresyjny, w jednobiegunowej depresji stosowanie lamo nie ma jakiegoś większego sensu. Jeżeli na ustawionych antydepresantach Twój nastrój ślizga się z góry na dół, raz jest lepiej, a raz wpadasz w dołek - wtedy włączenie stabilizatora do leczenia ma jakąś podstawę. Lamotrygina początkowo zamiast poprawiać nastrój, może go obniżyć. Pisał już o tym zdaje się barsinister i kilka innych osób. Ja to również potwierdzam, początkowo lek pacyfikuje nastrój, ale potem go wyrównuje. Ciężko powiedzieć, mnie ten lek po 2-3 miesiącach sprowadził do pionu i dopiero zacząłem zauważać, jakie głupoty wyczyniałem w hipomanii. Teraz skutecznie chroni mnie przed dołkami, czego doświadczyłem, próbując zmniejszać dawkę.
Pozytywnego działania na dystymię bym się nie spodziewał.
Marian_Paździoch

przez elfrid 09 kwi 2014, 17:55
depresyjny, na dystymię można spróbować aktywizujących neuroleptyków typu flupentiksol, sulpiryd. Z drugiej strony jeśli dystymia jest skutkiem częstych zmian nastroju może i lamotrygina mogłaby pomóc.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 09 kwi 2014, 21:43
elfrid, zrezygnowałeś z lamo na rzecz paroksetyny? U mnie 20mg paro jako dodatek sprawdza się świetnie, ale niestety będę musiał zwiększyć kwetiapinę ze względu na rozdrażnienie.
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 10 kwi 2014, 06:11
Marian_Paździoch, wstępnie tak, celem podniesienia motywacji, energii, a przy okazji jej działania przeciwlękowego. Ale na małej dawce 10mg, więc mam nadzieję, że żadnego rozdrażnienia itp nie będzie.

-- 10 kwi 2014, 06:32 --

chociaż w sumie to nie wiem czy to dobry pomysł

przez zaczarowana 10 kwi 2014, 18:36
Marian_Paździoch napisał(a):Jeżeli na ustawionych antydepresantach Twój nastrój ślizga się z góry na dół, raz jest lepiej, a raz wpadasz w dołek - wtedy włączenie stabilizatora do leczenia ma jakąś podstawę.

Tak sobie czytam Wasze wpisy o lamo i ciągle nasuwa mi się jedna myśl. Na co ja to miałam przepisane w ogóle w takim razie :pirate: W końcu 15zł za opakowanie w końcu na ulicy piechotą nie chodzi, mogłam je spożytkować, w dużo przyjemniejszym celu :mrgreen:

Ktoś się orientuje może jaki jest konkretnie mechanizm działania tego leku w zaburzeniach nastroju :?: Czyli dlaczego w ogóle te leki normują nastrój? Na co wpływają, czy może ma z związek z hamowaniem uwalniania glutaminianu......
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez elfrid 10 kwi 2014, 18:41
zaczarowana, prawdopodobnie żeby Cię wyciszyć i zdystansować. Stabilizatory na pewno niwelują skutki uboczne antydepresantów, na które się skarżyłaś. Pewnie dlatego lekarz dołączył ten.

przez zaczarowana 10 kwi 2014, 18:53
elfrid, w moim odczuciu to łykanie lamo, moim przypadku było jak woda. Czyli ani nie odczułam na niej nic negatywnego ani pozytywnego.

A na swoje pytanie mogę sobie już odpowiedzieć :D . Tak, ma to związek z hamowaniem uwalniania glutaminianu :mrgreen:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Tańczący z lękami 10 kwi 2014, 21:05
zaczarowana, moim zdaniem lamo zmniejszając uwalnianie glutaminianu, którego nadmiar może działać neurodegeneracyjnie, chroni nasze "układy scalone" i wszystko to, co jeszcze mamy sprawne w środku. Dla mnie to taki bezpiecznik
elfrid, bierzesz to paro czy już skończyłeś? Sam myślę, czy nie podmienić serty na paro właśnie. Brałem je 4 lata temu, może znów by zadziałało... :105:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 11 kwi 2014, 03:29
Tańczący z lękami, dołączenie paro to jednak nie był dobry pomysł. Psuła stabilizujące działanie kwetiapiny. Obecnie dołączyłem lamotryginę do kwetiapiny, bo wydaje się to najrozsądniejszym wyjściem.
A czemu chcesz przejść na paro. Sertralinę już bierzesz w miarę długo.

przez Tańczący z lękami 11 kwi 2014, 22:25
elfrid, Odkąd odstawiłem mirtę, która mnie za mocno pobudzała odczuwam lekki brak energii i anhedonię. Niby nie jest źle, nie mam lęków, ale lekka depresja, może brakuje mi trochę noradrenaliny? Poczekam jeszcze kilka dni i zobaczę, czy coś się zmieni. Być może za mój przymulony nastrój odpowiada prawie 2 tygodniowe przeziębienie, które nie chce minąć. Wiem, że leki łatwo jest zmieniać, ale sztuką jest niektóre kryzysy po prostu przetrwać. Spróbuj dołożyć lamo, może 50-100mg Ci wystarczy, ma to sens i jeśli dasz kilka tygodni czasu to się przekonasz czy było warto. W każdym razie życzę Ci powodzenia i fajnie, że kweta Cię stabilizuje!

przez elfrid 11 kwi 2014, 23:22
Tańczący z lękami, Tak biorę lamo łącznie od początku kwietnia przez pierwszy tydzień 50mg, potem 75mg. Z małą trzydniową przerwą na paro, więc od razu wróciłem do tej dawki. Chyba odczuwam już jakieś działanie mobilizujące, motywujące, co jest korzystne bo kwetiapina nie glebuje, ale wycisza i działa hamująco. W ten weekend chcę już zwiększyć do 100mg i na tym zostać - na razie razem z kwetiapiną. Lamo chyba się sprawdza w połączeniach - z bardziej sedatywnym stabilizatorem (lit, kwetiapina). Zobaczymy jak to wyjdzie ostatecznie.
Natomiast praktycznie od trzech miesięcy nie biorę antydepresantów i chyba wychodzi to na dobre - okazuje się, że wcale nie jest potrzebny aktywizujący antydepresant, aby mieć energię i chęć do działania oraz dobrą koncentrację i pamięć.

PS Myślisz, że to faktycznie mirta Cię aktywizowała? Myślałem, że sertralina, a mirta na sen

przez Tańczący z lękami 12 kwi 2014, 12:54
elfrid, ja też tak myślałem

przez elfrid 12 kwi 2014, 21:20
Tańczący z lękami, to wróć do mirty. Ja coś nie mogę się przekonać do lamo, zawsze po pewnym okresie brania pojawia się trądzik i nadmierne pocenie. Poza tym mam wrażenie, że wzmaga lęki. Dziwny lek, dziwny stabilizator. Chociaż z drugiej strony w kwietniu poczułem się pogodnie i optymistycznie. Może to nie zasługa lamo, a długofalowego działania kwetiapiny. Sam nie wiem
Zastanawiałem się czy nie warto czegośdołożyć, bo na jednym leku człowiek czuje się nagi :twisted: A tak serio chciałem coś trochę motywującego, lekko rozluźniającego np. Fluanxol, Coaxil sam nie wiem. Ale to już farmakologiczne dopieszczanie się.

przez Marian_Paździoch 13 kwi 2014, 18:51
Ja lamo będę brał, póki będzie działało. Chwalę sobie ten lek. Obecnie biorę 400mg kwetiapiny, 200 lamo i 40 paroksetyny. Może po terapii grupowej będę mógł paro obniżyć.
Marian_Paździoch

Sortuj wg