LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

Re: Lamotrygina

przez Korba 18 lis 2010, 12:15
Shadowmere, toś mnie pocieszyła :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Jednakowoż 18 lis 2010, 12:46
miko84 napisał(a):A karbamazepina przestała działać czy miała zbyt nieprzyjemne skutki uboczne?

Tak naprawdę nigdy jakoś szczególnie nie odczułem jej działania. Brałem 600 mg, a tak jak wcześnije popadałem z euforii w depresję, więc...

przez thbthb 19 lis 2010, 08:31
Osobiście też nie odczułem za bardzo skutków pozytywnych działania karby. Za to na temat skutków ubocznych jej to można by pisać całe książki. Tak samo jak i interakcji z innymi lekami.
Obecnie biorę lamotryginę - i bardzo sobie chwalę. Skutki uboczne praktycznie nie występują, żadnych wysypek, żadnych zawrotów głowy (no może kilka podczas etapu zwiększania dawki), minimalna senność do opanowania. Po 2 miesiącach od chwili rozpoczęcia terapii, stwierdzam, że jest zupełnie dobrze, może nie super jeszcze bo czasami drobna depresyjka się pojawia, ale lek o wiele lepiej działa od karby. Oczywiście są lekarze, którzy nie przepiszą lamotryginy, są uparci i zatwardziali w swoim postepowaniu i wpierw sięgają po karbę, ale w takim przypadku, można ich namawiać, a jak się nie da to... najzwyczajniej w świecie zmienić. na kogoś, kto chce się uczyć, sprawdzać i wprowadzać nowe metody leczenia.
Aha i jeszcze cena - karba jest refundowana w całości, lamo - nie. Ale czy lepiej brać lek, który de facto wyłącza człowieka, wylegiwać się pół dnia w wyrku, czy coś, co faktycznie działa i napełnia człowieka chęcią do działania, umozliwiając normalne życie i egzystencję? Kosztem tych kilkudziesięciu PLN?
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jednakowoż 19 lis 2010, 08:48
Ja po Neurotopie jestem senny w dzień. No i ta masa interakcji... Lekarz powiedział mi, że karbamazepina w ogóle przyspiesza metabolizm wszystkich leków, wymuszając zwiększenie ich dawki.

Nie wspominając już o - "Przy wieloletnim stosowaniu karbamazepiny następuje rozmiękanie kości ze względu na przyspieszenie metabolizmu witaminy D w wątrobie. Lek ten przy długotrwałym zażywaniu powoduje uszkodzenie ciałek krwi, w szczególności trombocytów."

No i wątroba...

Lamitrin jeszcze niecały rok temu był drogi, teraz 100 mg kosztuje chyba 36 zł, więc tragedii nie ma.

przez miko84 19 lis 2010, 11:41
Tak czy owak jeśli chodzi o stabilizację nastroju to może i lamotrygina jest dobra, ale porównując jej działanie w padaczce jest to lek dużo słabszy od karbamazepiny. No i podobno mniej skuteczny.
miko84

przez thbthb 19 lis 2010, 15:04
Może w padaczce tak, ale jakoś w kwestiach zab.osob. sprawdza się IMHO o wiele lepiej.
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez Jednakowoż 19 lis 2010, 17:50
Być może, ale zauważ, że lamotrygina praktycznie nie ma skutków ubocznych (poza osobami uczulonymi), natomiast karbamazepina ma całą masę interakcji, wypłukuję witaminę D i niszczy ciałka krwi. To trochę tak, jakby porównywać skuteczność w padaczce Neurotopu z Clonazepamem. Albo Luminalem.

Ponadto w padaczce stosuje się większe dawki Lamitrinu niż w chwiejności emocjonalnej, a zawuaż, że na padaczkę jest refundowany. Do 3,20 zł.

przez miko84 19 lis 2010, 21:18
Tak czy owak nie wiadomo jak ten lek do końca działa. Niby działa na kanały sodowe ale nie do końca. Dla mnie to lek tajemnica :) a interesuję się działaniem leków na padaczkę/regulujących "elektrykę" mózgu. No karbamazepina to jeden z tych leków, które mają dość kosmiczne działania uboczne. Ciekawe jak w tym względzie sprawdza się fenytoina. Czytałem ostatnio o jej wręcz rewelacyjnym działaniu u pewnego pana, Jacka Dreyfusa -> http://www.remarkablemedicine.com/ Pan już nie żyje, ale podobno lek (który jest stosowany na padaczkę i blokuje kanały sodowe, regulując wyładowania w mózgu) mu bardzo pomógł w jego nerwicy i depresji. Lek nie jest stosowany raczej w stabilizacji nastroju ale wydaje mi się, że u pewnych osób może mieć bardzo pozytywne działanie.
miko84

przez Jednakowoż 19 lis 2010, 22:09
"Zaburzenia rytmu serca, nudności, wymioty, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zawroty głowy, bóle głowy, zaburzenia widzenia, przerost dziąseł, wysypki skórne, zapalenie mieszków włosowych, nadmierny porost włosów, wypadanie włosów."

Ja bym jednak podziękował za fenytoinę :mrgreen:

przez lunatic 19 lis 2010, 22:35
Pojawiły się u mnie od pierwszej tabletki dość silne bóle w okolicy lędźwiowo-krzyżowej i bóle stawów kolanowych, to normalne?

przez Jednakowoż 19 lis 2010, 22:41
Nigdy nie słyszałem o takich ubokach przy Lamitrinie, w ulotce też nic takiego nie ma. Jesteś pewien, że to powiązane?

przez miko84 19 lis 2010, 23:21
Możliwe objawy uboczne lamo:

bóle i zawroty głowy
senność lub bezsenność
zmęczenie, nudności
rumień wielopostaciowy
leukopenia

można się tak przebijać ;) ja jednak chcę spróbować fenytoiny.
miko84

przez thbthb 20 lis 2010, 00:11
@miko84 - z tego co wypisałeś* to ja u siebie obserwuję tylko senność, a i to tylko czasami.

* śmieszy mnie to: "senność lub bezsenność" to jest bowiem równoznaczne z tym, że owi farmaceuci i naukowcy z koziej wólki do dzisiaj nie wiedzą jak działają ich produkty... Jak działa Mózg ludzki... Co zastosować u danego pacjenta... I to ma być XXI wiek???

przez miko84 20 lis 2010, 09:42
Chodzi o to, że u każdego pacjenta mogą wystąpić skrajnie różne reakcje. Każdy jest inny.
miko84

Sortuj wg