LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez depas 15 lut 2014, 06:27
barsinister napisał(a):nawet na amerykańskich forach, gdzie są zawodnicy wpieprzający na ChAD 4 stabilizatory, 3 neuroleptyki i 5 antydepresantów

Mówisz serio, w Stanach naprawdę tak leczą?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 15 lut 2014, 08:24
depas, czemu odstawiłeś flupentiksol? Nie jesteś senny? Nie masz nic aktywizującego?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 15 lut 2014, 10:24
To że Amerykańce leczą zupełnie inaczej, to mieliśmy już to przykład jednego użytkownika leczonego w USA na depresję atypową. Trzy antydepresanty (w tym kosmiczna dawka wenli), do tego metylofenidat i nie pamiętam co jeszcze. W każdym razie sporo tego i w bardzo wysokich dawkach. U nas lekarze Polaczki nie tylko są oszczędni w ilości leków, ale przede wszystkim w dawkach. Ta ciągła obawa przed zespołem serotoninowym. Dziwić się, że skuteczność leczenia depresji jest u nas tak niska. Wiele osób leczy się na własną rękę, zakup antydepresantów na lewo jest jeszcze łatwiejszy od zdobycia grama zielska. Niegdyś z braku laku poszedłem do psychiatry na NFZ, po receptę. Powiedziałem, że biorę 40mg paroksetyny i 60 mianseryny. Była strasznie niezadowolona, że biorę tak WIELKĄ dawkę miansy. Pokręciła głową, ponarzekała ale w końcu przepisała. Ale tylko na miesiąc, bo jak stwierdziła - nie zna mnie na tyle, by zaufać i wypisać receptę na dwa miesiące. Dają ludziom dawki jak dla szczurów, a gdy nie działają, odsyłają do szpitala - żenada. Ja mam na tyle farta, że mój lekarz pozwala mi dobierać sobie dawki samemu, bo jak twierdzi - ja lepiej wiem jak się czuję i jakiej dawki potrzebuję. Zresztą po półtorej roku leczenia u niego zdobyłem jakieś tam zaufanie i wie, że nie biorę leków rekreacyjnie.
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 15 lut 2014, 13:06
elfrid, właściwie to go jeszcze biorę, ale odstawiam już, nie wydaje mi się żeby mnie aktywizował i był jeszcze potrzebny. Często łapie mnie wkoorw w ciągu dnia bez powodu, nie wiem czy ma to związek z flupentiksolem, wątpię, ale i tak czas go odstawić. Chyba za to trochę wracają mi lęki i fobia społeczna na paro, myślę nad podniesieniem do 40mg albo nawet rzuceniem jej w diabły i powrotem do wenli. Hmmm...

Marian_Paździoch, pamiętam jego posty, czytałem z niedowierzaniem, tym bardziej kiedy pisał że wciąż czuje się nienajlepiej. To że u nas goowno wiedzą i boją się tego całego zespołu serotoninowego to jasne, karmią śmiesznymi dawkami i tak dalej. Ale pompować w kogoś 5 antydepów to już chyba przegięcie... Rozumiem 2 w dużej dawce. Tam też to poszło w drugą stronę wciskania leków wszystkim na wszystko, ciągnięcia kasy od pacjentów i firm ubezpieczeniowych. Pamiętam kiedyś Tańczący z lękami pisał że w UK lekarka powiedziała mu że tam nie przepisuje się więcej niż dwóch leków na raz, także to nie tak że wszystko co hamerykańskie to takie cacy musi być, ja tam nie ukrywam że leki brać lubię i poeksperymentować na sobie - bardzo chętnie, ale takich ilości bym się nie odważył...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Tańczący z lękami 15 lut 2014, 13:19
depas, ta ciemnoskóra lekarka mówiła, że w Anglii nie przepisują nawet 2 antydepów! :D Postawiła ultimatum: albo ssri albo mirta (bo tam miansy nie mają) to za każdym razem mówiłem, że "wolę jednak ten drugi lek"- w ten sposób miałem recepty na oba leki, hihi. Ale co do Hamerykanów to u nich wszystko jest Super size, są najwięksi na świecie, co widać gołym okiem...
PS. o tym, że brałem również lamo nawet słowa nie wyszeptałem gryząc się stale w język, na szczęście miałem zapas z Polska
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 15 lut 2014, 13:26
Ano właśnie, bigger, better, stronger! Przecież biorąc 5 antydepresantów człowiek powinien chodzić jak naćpany, przeszczęśliwy, a tu dupa. To jaki tego sens poza robieniem kasy? Inna rzecz że albo ciemnoskóra pani coś p...doli, albo UK jest zacofane bardziej od Polski, a nie wydaje mi się...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Tańczący z lękami 15 lut 2014, 14:02
depas, co prawda ja nie chodziłem tam do psychiatry (szkoda mi było kasy 90GBP/h) -jedynie do lekarza rodzinnego. Kiedy innym razem tej miłej pani nie było zastąpił ją jej kolega Hindus, dość kompetentnie wyglądający i proponował mi amitryptylinę na sen, ale powiedziałem, że smak mirty pod językiem póki co mi odpowiada
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 15 lut 2014, 14:29
Acha, rozumiem. U nas ogólni niekiedy w ogóle boją się wypisywać leków przeciwdepresyjnych. Tamtejsi psychiatrzy na pewno mieliby dużo więcej do powiedzenia na temat dawkowania i łączenia leków. Ale bez dwóch zdań daleko im do kolegów zza oceanu. Tam jest naprawdę Dziki Zachód.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 15 lut 2014, 15:43
depas, im mniej leków tym lepiej. Tylko czy flupentiksol nie miał korzystnego działania przeciwlękowego? Skoro już zacząłeś brać paroksetynę niby warto czekać te 2 miesiące. Ale skoro na wenli było dużo lepiej, to po co się męczyć.

przez depas 15 lut 2014, 17:36
elfrid, jeśli idzie o działanie anksjolityczne to tutaj baclofen sprawdza się więcej niż dobrze (to znaczy będzie kiedy znów go będę miał). Nie powiedziałbym że na wenli było DUŻO lepiej, trochę jednak było ale dam jeszcze czas paro żebym za jakiś czas znów nie czuł niedosytu że nieprzetestowałem jej jak należało. Prawdopodobnie wenla to optymalny lek dla mnie na lęk, ale muszę się w tym upewnić ostatecznie. Póki co wiem już że paro trochę mnie usypia, o czym tak wiele osób wspominało. Gdybyśmy żyli w hameryce, już bym pewnie dorzucał 300mg bupropionu i 60mg mirty na dobry sen ;) Acha no i paro obowiązkowo skoro nie do końca skuteczna - 80mg, a jak!
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 15 lut 2014, 18:48
depas, tylko czy źródełko z baclofenem nie wyschnie :D :D :D masz go wspomagająco na uzależnienie.
A tak poważnie - daj paro czas, na wszelkie lęki jednak powinna być dobra. Mnie paro, ani żaden inny LPD nie usypia, wręcz przeciwnie, taka moja specyfika, więc nic Ci tu nie poradzę. Dołożyłem raptem 10mg paroksetyny i czuję się bardziej dynamiczny i spontaniczny.
Jednak główne skrzypce gra kwetiapina. Po ponad miesiącu, nieśmiało oceniając, świetnie stabilizuje, powoduje równowagę i ciszę wewnętrzną. Nawet dołożenie LPD (fakt w mikro dawce, ale zawsze) nie powoduje, że huśta. Porównując brane przeze mnie leki przeciwpadaczkowe (karbamazpinę, lamotryginę, topiramat) a kwetiapinę (mój pierwszy neuorleptyk) - niby ma ona działanie sedatywne ale, w mojej ocenie, to jednak leki przeciwpadaczkowe z uboków negatywnie wpływają na pamięć i koncentrację, i w ogóle szeroko rozumiane funkcje poznawcze (skojarzenia, kreatywność). To duży plus kwetiapiny i chyba w ogóle atypowych neurolpetyków.

przez depas 15 lut 2014, 19:01
Dobrze że zaskoczyła kwetiapina, aż strach pomyśleć co by było gdybyś musiał permanentnie jeść olanzapinę albo risperidon, brrr. Znając uwagę jaką przywiązujesz do kilogramów, miałbyś poważny kłopot. Widziałem swoją drogą w szpitalu że kwetiapina potrafi zdziałać cuda, po gościu z mojej sali również cierpiącym na CHAD.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 15 lut 2014, 19:18
depas, to fakt kwetiapina jest najbardziej "ligtowym" neuroleptykiem pod kątem uboków: brak wpływu na prolaktynę, brak objawów pozapiramidowych nawet przy wysokich dawkach.
Zastanawia mnie tylko, po przeczytaniu CHPL kwetiapiny, gdzie jest zarejestrowane wskazanie: "leczenie wspomagające w epizodach ciężkiej depresji u pacjentów z dużą depresją" (w połączeniu z amitryptyliną, bupropionem, cialopramem, duloksetyną, escitalopramem, fluoksetyną, paroksetyną, sertraliną i wenlafaksyną), czy faktycznie jest skuteczna w tym skazaniu, przy "zwykłej depresji".

PS Co do tycia, wg Sthala na kwetiapine przyrost masy ciała jest większy niż na karbamazepinie. Tymczasem to Tegretol powodował u mnie wilczy apetyt. Także co do uboków, dopóki samemu się nie spróbuje to się nie przekona.

przez coma 25 lut 2014, 17:42
300mg lamotryginy daje radę ;) nastrój się wyrównał, uspokoiłam się, wyciszyłam, jest git :D
PEACE & LOVE

Sortuj wg