LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez coma 28 lis 2013, 22:23
biorę od miesiąca, dzisiaj wskoczylam na 250mg, nie widzę zadnej poprawy, hustawki nadal są, jestem już tym zmęczona :(
coma

przez ladywind 28 lis 2013, 22:26
coma, bierzesz samą lamo czy w połączeniu z innym lekiem ?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez coma 28 lis 2013, 22:44
ladywind, biorę amitryptyline, ale w małych dawkach, bardziej przeciwlękowo, i stopniowo odstawiam Absenor, bralam 1500mg a zeszlam juz do 50mg

ogolnie ja nie moge brac antydepresantów bo moj nastroj jest wtedy jeszcze bardziej rozchwiany, a liczylam troche na jakis porządny antydepresant a doktorek odradził :(
coma

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez barsinister 28 lis 2013, 22:48
coma napisał(a):biorę od miesiąca, dzisiaj wskoczylam na 250mg, nie widzę zadnej poprawy, hustawki nadal są, jestem już tym zmęczona :(

250 mg to bardzo wysoka dawka, w przypadku ChAD nie przekracza się na ogół 200 mg. Z oceną działania wstrzymaj się pół roku, stabilizatory bardzo długo się rozkręcają. A jak nie wyjdzie, nie bój się litu, to jeden z najbardziej sprawdzonych leków w psychiatrii ever. Jeśli u mnie lamotrygina przestanie działać, to od razu proszę o lit.
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Dżejmson 28 lis 2013, 22:50
Miesiąc brania lamotryginy? Pierwsze efekty pojawiają się po MINIMUM 2 miesiącach. Ja biorę około 4 miesięcy i uważam to za genialny lek, a z czasem pewnie zacznie działać jeszcze lepiej. Dawniej zwyżki nastroju kończyły się ostrym zjazdem w dół, teraz humor jest na jednakowym poziomie i nie ma mowy o jakichkolwiek dołkach. Biorę w połączeniu z SSRI (sertralina).
Radzę jeszcze poczekać na jej działanie, nie podawaj się ;)
Ostatnio edytowano 28 lis 2013, 22:52 przez Dżejmson, łącznie edytowano 1 raz
Dżejmson

przez ladywind 28 lis 2013, 22:51
coma, to dobrze że bierzesz w połączeniu z drugim lekiem , bo lamo solo nic nie zdziala .
Amitryptylina jest bardzo dobrym antydepresantem , lek starej generacji ale pomaga wszedzie tam gdzie inne leki sobie nie radzą .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez coma 28 lis 2013, 22:51
barsinister, no wlasnie doktorek moj powiedzial ze jak lamo nie bedzie dzialac to wprowadzi lit, a rzeczywiscie litu sie bardzo boje :( ja zawsze biore wysokie dawki stabilizatorow, byl czas ze bralam az ponad 2000 mg Absenoru

-- 28 lis 2013, 21:52 --

Dżejmson, bede czekac w takim razie :)
coma

przez Kalebx3 28 lis 2013, 22:54
rzeczywiscie litu sie bardzo boje

też brałem lit eksperymentalnie .Jednak zrezygnowałem z powodu problemów z wątroba po tyym leku ( a nie brałem żadnych dużych dawek ) . Wątroba zawsze mnie po tym leku bolała , i podniesione byly lekko ASPATY I ALATY.
Tak więc uważaj Coma.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez coma 28 lis 2013, 22:56
Kalebx3, lit to ostatecznosc, mam nadzieje, ze nie bede musiala go brac ;)
coma

przez Kalebx3 28 lis 2013, 23:01
a słyszałaś o Topiramacie > powiedział bym nawet ,że brany w mniejszych dawkach ( obydwa leki ) daje w stabilizacji dobre efekty , a inna sprawa jest to bardzo antynałogowy lek.
A co jeszce bierzesz Coma , oprócz Lamo?

przez coma 28 lis 2013, 23:04
Kalebx3, slyszalam aczkolwiek lekarz mi go nie zaproponowal, biore jeszcze amitryptyline i absenor ktory stopniowo odstawiam
coma

przez barsinister 28 lis 2013, 23:24
skutki uboczne litu nie są gorsze niż choćby depakiny, zła sława wzięła się zapewne z nieciekawego wpływu na nerki i z powodu upierdliwego dobierania dawki i licznych badań krwi; skuteczność leku to wynagradza, zresztą na forum - jak się okazało - jest kilka osób biorących lit i tolerują go nieźle

z topiramatem jest jeden problem, strasznie ogłupia - na lamotryginie mam lekkie problemy z pamięcią i koncentracją i po prostu nie wyobrażam sobie brania tego typu leku
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Kalebx3 28 lis 2013, 23:29
topiramatem jest jeden problem, strasznie ogłupia

glebuje intelektualnie, fakt , ale zależy to najbardziej od wysokości dawki . Z czasem jak pisał tu Elfrid( ma największe doświadczenie z tym lekiem na Forum ) zamulenie mija i jest znośnie.

przez ladywind 28 lis 2013, 23:46
A czy nie jest też tak , że przy nasileniu choroby objawem jest totalny spadek funkcji intelektualnych a lek może ten stan dodatkowo nasilac bądź poprawiać ?....

Sortuj wg