LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

Re: Lamotrygina

przez matnia 03 paź 2010, 17:40
Ale nie masz padaczki, Krwiopij? I mimo to masz Lamo na przewlekłe?
Zazdroszczę.
Podczas gdy Pinokio leżał beztrosko pod drzewem, w górze złowrogo gromadziły się dzięcioły...

przez Zenonek 03 paź 2010, 18:02
matnia,

Zmien lekarza. Dobry lekarz musi tez byc dobrym czlowiekiem, a przynajmniej sprawiac takie wrazenie. Ja mam wszystko na "P" co chce nawet krople do nosa albo inne pierdoly.

przez matnia 03 paź 2010, 18:23
Wszystko się zgadza. Jak mi wpisywała opinię stanu zdrowia dla celów rentowych to wpisała mi dystymię, a ja oprócz dystymii mam poważniejsze stany depresyjne. Wypisując to stwierdziła "ale ja wątpię czy pani dostanie rentę". No to skoro tak myślała, to tym bardziej mogła mi wpisać dokładnie co mi dolega, a nie wpisać tylko urywek moich dolegliwości.
Poza tym ona widać że nie dowierza co do moich problemów, często moje wywody kwituje milczeniem. Nieraz mnie tym wkurzyła, bo to milczenie znaczy że nie podziela moich relacji, że wg niej nie jestem tak chora wcale. A widzi mnie zaledwie 15 minut raz na 2 miesiące. Tłumaczyłam jej raz że nie mogę wpierw odstawiać jednego leku żeby zacząć brać nowy, bo w tej przerwie jak stary lek nie działa już a nowy się nie rozkręcił wpadam w taki stan że mogę chodzić po ścianach. A ta jakby w ogóle tego nie przyjęła tylko powiedziała że mam zrobić tak ja ona mówi. Oczywiście zrobiłam po mojemu, bo wiem jaki horror przeżywam bez leków. No i taka to głupia baba.
Muszę faktycznie zmienić psychiatrę.
A dla porównania byłam też u ortopedy, właśnie po opinię o stanie zdrowia dla celów rentowych. Poszłam do pierwszego lepszego ortopedy i facet wpisał mi że stanowczo jestem niezdolna do pracy, choć to nieprawda z punktu widzenia kręgosłupa, bo mam niedużą skoliozę. A jednak okazał o wiele więcej życzliwości niż psychiatra, do której chodzę parę lat. Wiadomo że życie jest ciężkie i taki odruch życzliwości znaczy tak wiele. A nie służbistyczne podejście, nic ponad normę. :hide:
Podczas gdy Pinokio leżał beztrosko pod drzewem, w górze złowrogo gromadziły się dzięcioły...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 22 paź 2010, 10:50
Od dzisiaj lamotrygina, przez 10 dni minimalna dawka 12,5mg, następne 10 dni 25mg...
Będę to stosować łącznie z 150mg sertraliny.
Nie mam zbyt dobrych doświadczeń ze stabilizatorami nastroju :?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Krwiopij 22 paź 2010, 12:29
Nie otumania,nie usypia,nie oglusza-poprawia nastroj i chyba dodaje energii.Jak masz nasenniki to wszystko będzie ok.
Krwiopij

przez Korba 22 paź 2010, 12:36
Mam estazolam.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Krwiopij 22 paź 2010, 12:40
Czyli kolejne benzo? :shock:
Nie kumam Twojej lekarki,ale wiesz,że jestem mądralińska :mrgreen:
Krwiopij

przez Korba 22 paź 2010, 12:48
Ja też nie kumam, ale to coś zaburzone we mnie się cieszy.

To ma być przejściowe po imovane a przez stilnoxem - bo niby te dwie substancje są podobne i skoro nie spałam już po 3 imovane, to i stilnox na mnie nie podziała. dała mi więc estazolam a za 2 tygodnie zobaczymy co dalej.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Jednakowoż 17 lis 2010, 21:33
Lekarz postanowił zamienić mi Neurotop 600 mg na Lamitrin. Mam w ciągu tygodnia odstawić Neurotop po pół tabletki, zrobić cztery dni przerwy, a potem zacząć od pół tabletki Lamitrinu 50 mg, zwiększać o pół tabletki ci kilka dni i dojść do dwóch tabletek 50mg.

Nadzieje z mojej strony duże.

przez miko84 17 lis 2010, 22:58
Nadzieje na co? Nie wiem jak działa jako stabilizator nastroju ale u mnie lamotrygina miała pewne przeciwlękowe i antydepresyjne działanie.
miko84

przez Jednakowoż 17 lis 2010, 23:32
Ja mam borderline, więc mam nadzieję na stabilizację. Ale dobrym humorem i bezlękiem też nie pogardzę :mrgreen:

przez miko84 18 lis 2010, 10:19
A karbamazepina przestała działać czy miała zbyt nieprzyjemne skutki uboczne?
miko84

przez Korba 18 lis 2010, 12:03
Jednakowoż napisał(a):Ja mam borderline, więc mam nadzieję na stabilizację. Ale dobrym humorem i bezlękiem też nie pogardzę :mrgreen:

też mam borderline, zażywam lamo od 5 tygodni i jak na razie stabilizacji, dobrego humoru i braku lęku nie widać :(
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Shadowmere 18 lis 2010, 12:13
Spokojnie.Moj psychiatra mnie uprzedzal,że na pelne dzialanie lamotryginy przyjdzie czekac pol roku-do roku.
U osob z nerwica pewnie dziala szybko,jak problem jest bardziej skomplikowany to sie czeka dlugo-poprostu trzeba zapomniec,że cos bierzecie.
Niestety nie ten typ procha,ktory zadziala z dnia na dzien.Nie u nas :lol:

Ps:czytalam relacje innych borderow na ten temat i pokrywaja sie z tym co mowil oj psych-pol roku minimum.
Shadowmere

Sortuj wg