LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez Kalebx3 11 lip 2013, 17:18
Czy dołączenie do wenli lamotryginy będzie w tym przypadku dobrym rozwiązaniem?

wedłu mnie bardzo dobrym .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez mifune85 16 lip 2013, 00:19
Dżejm napisał(a):Biorę wenlafaksynę już mniej więcej jakoś od wiosny, lek bardzo dobry, jednak co jakiś czas mam eksplozje depresji i ogólnie mój nastrój jest mało stabilny, mimo że wenlafaksyna działa. Czy dołączenie do wenli lamotryginy będzie w tym przypadku dobrym rozwiązaniem?

U mnie to przez jakiś czas działała ta kombinacja ale z czasem też zacząłem mieć silne wahania nastroju

przez elfrid 17 lip 2013, 20:32
mifune85 napisał(a):
Dżejm napisał(a):Biorę wenlafaksynę już mniej więcej jakoś od wiosny, lek bardzo dobry, jednak co jakiś czas mam eksplozje depresji i ogólnie mój nastrój jest mało stabilny, mimo że wenlafaksyna działa. Czy dołączenie do wenli lamotryginy będzie w tym przypadku dobrym rozwiązaniem?

U mnie to przez jakiś czas działała ta kombinacja ale z czasem też zacząłem mieć silne wahania nastroju

I co wtedy Ci pomogło? Inny stabilizator, czy zrezygnowałeś z antydepresanta?

-- 17 lip 2013, 20:33 --

Tańczący z lękami, i jak obecnie lamotrygina się sprawuje? jaką dawkę? nadal łączysz z innymi lekami?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 17 lip 2013, 20:39
Elfrid , a Ty dalej na samej lamotryginie? Jak ty na niej samej jedziesz ? Dla mnie Twój przykład to ewenement ( uparty). ;) Poprawiło Ci się na TYLKO tym l;eku ? Nie czujesz potrzeby do-doławania czegos bardziej tresciwego?
Narka.

przez elfrid 17 lip 2013, 21:07
Kalebx3, Niestety miałem przerwę z lamo w czasie urlopu, bo zapomniałem zabrać że sobą więc teraz jestem na 50mg. Dopiero w weekend podniose do 100mg. W ostatnim tygodniu brałem fluo bo wszystko po 16 dniowej przerwie się rozjechało. Ale ta standardowo za bardzo mnie nakręca. Daje lamo czas do końca lipca żeby ponownie zaskoczyła. chciałbym brać sam stabilizator bo antydepy zawsze sztucznie pobudzają.Jak będzie słabo to coś dołożę ale raczej sertralinę lub paro niż fluo.
A jak nie wyjdzie to wrócę do topi w połączeniu z fluo. Topamax działa dużo szybciej i bardziej odczuwalnie. Tylko niestety bardziej upośledza funkcję poznawcze.
A Ty jakA dawkę lamo bierzesz?

przez Kalebx3 17 lip 2013, 21:11
Ja niezmiennie prawie 75mg/d.. Spisuje sie bardzo dobrze, ale nie sam. Wiesz ,że lubuję się w Mixach, a lamo to czołowy jego składnik. Długo pewnie nie odstawię Lamo , bo jest dobre, naprawdę dobre.

przez elfrid 17 lip 2013, 21:13
Ale z tego co pamiętam to właśnie na stabilizatorze czułem się naturalnie. Miałem równy nastrój, wszystko było takie zwyczajne, spokojne, normalne. Żadnego nakręcenia, żadnego pobudzenia. Dzięki temu miałem dużo więcej energii, która była całkowicie pod kontrolą. Z 5 kawalerki dziennie wszedłem do dwóch.

przez Kalebx3 17 lip 2013, 21:17
Z 5 kawalerki dziennie wszedłem do dwóch.

---nie rozumiem tego zdania(???)

przez elfrid 17 lip 2013, 21:18
Kalebx3 napisał(a):Ja niezmiennie prawie 75mg/d.. Spisuje sie bardzo dobrze, ale nie sam. Wiesz ,że lubuję się w Mixach, a lamo to czołowy jego składnik. Długo pewnie nie odstawię Lamo , bo jest dobre, naprawdę dobre.

Ją pewnie zostanę na 100mg i zobaczę jakie będzie finał. Jakby co mogę podnieść do 200mg lub dołożyć LPD. Ale mam nadzieję że uda się tego uniknąć. Bierzesz lamo już długo więc to napawa optymizmem, że cały czas ją chwalisz.

-- 17 lip 2013, 21:20 --

Kalebx3 napisał(a):
Z 5 kawalerki dziennie wszedłem do dwóch.

---nie rozumiem tego zdania(???)

Miało być z 5 kaw dziennie zszedłem do dwóch. To ten natrętny słownik w komórce.;)

przez mifune85 17 lip 2013, 22:35
elfrid napisał(a):
mifune85 napisał(a):

I co wtedy Ci pomogło? Inny stabilizator, czy zrezygnowałeś z antydepresanta?

Nie wiem czy to było do mnie ale odpowiem:)Na razie nic nie zmieniałem bo czekam na wizytę. Te wahania nastroju stały się coraz silniejsze i nie do zniesienia

przez elfrid 18 lip 2013, 00:10
mifune85, tak do ciebie:) a w jakiej dawce bierzesz lamo? Próbowałeś kiedyś ze stabilizatorem solo?

przez mifune85 18 lip 2013, 11:54
elfrid napisał(a):mifune85, tak do ciebie:) a w jakiej dawce bierzesz lamo? Próbowałeś kiedyś ze stabilizatorem solo?

Nie. Kiedyś brałem amitryptylinę z litem. Działało dobrze ale lit spowodował u mnie chorobę tarczycy. Teraz biore lamo i wenlę ale nie spełnia to swojej roli bo wahania nastroju cały czas się nasilają. A czy branie samego stabilizatora ma w ogóle jakiś sens?

przez Tańczący z lękami 19 lip 2013, 20:01
elfrid napisał(a):Tańczący z lękami, i jak obecnie lamotrygina się sprawuje? jaką dawkę? nadal łączysz z innymi lekami?

biorę 75mg, ale znów czuję się troszeczkę struty, to pewnie przez połączenie z sertą. Generalnie jest ok, ale szału nie ma. Tylko, że ja mam dodatkowo problem, bo pracuję na nocki a w dzień mam harmider w domu i ciężko się wyspać od kilku tygodni, stąd podniosłem trochę mirtę.
PS. Przeczuwałem, że fluo Cię przetrzepie i przeczuwałem, że z niej całkowicie zrezygnujesz. Ale mimo to dam Ci radę, abyś spróbował na mniejszej dawce -10mg fluo, ale na niej wytrwał biorąc doraźnie benzo. Jeśli po 6 tyg będzie chujnia to ostawisz to fluo, ale na litość boską nie bierz 20mg, które odstawisz po kilku dniach, bo to Cię nie ustabilizuje ani nie poprawi nastroju. Ja już żadnych drastycznych zmian na sobie nie robię - fatalnie to znoszę. Stosuję tylko delikatne ruchy- znam swój organizm i swoją słabą głowę.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 19 lip 2013, 20:29
Tańczący z lękami, No i miałeś rację z fluo. Mam zamiar spróbować z lamotryginą solo w dawce 200mg. Ewentualnie zobaczę czego będzie brakować i wtedy dolożę fluo albo inny lek. Moja psychiatra mówiła o fluanxolu.
Nie wiem które podejście jest lepsze czy trzy leki w małych dawkach czy jeden w słusznej dawce. Ale logiczne jest zacząć od jednego zobaczyć co i jak i wtedy cegiełki dokładać.

Sortuj wg