LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez elfrid 08 lut 2013, 19:59
daisy999, Masz bardzo mądrego lekarza, który nie rozkłada rąk gdy SSRI nie działają a właściwie działają, ale źle. Ja też mam problem z lękami i wahaniami nastroju i po 14 dniach na Seroxacie zamiast się wyciszyć (bo to najbardziej przeciwlękowy SSRI, mający działać sedatywnie, tłumiąco) znowu poczułem się jak na fluo... speed, pobudzenie, napięcie, nakręcenie i rozdrażnienie. Dlatego daje moim synapsom odpocząć, mam nadzieję na stałe, od leków przeciwdepresyjnych. Też chce bazować na leku przeciwpadaczkowym, w moim przypadku jest to na razie Topamax. Czasami jeszcze muszę posiłkować się Xanaxem, ale mam nadzieję, że i to przejdzie. Jego jedynym minusem jest negatywny wpływ na funkcje poznawcze. Jak nie ustąpią zdecyduje się właśnie na Lamitrin.

Nie obawiałbym się na Twoim miejscu o jego negatywny wpływ na organizm. Lamitrin ze wszystkich leków przeciwpadczkowych jest tym który wywołuje najmniej skutków ubocznych, zwłaszcza w zakresie pamięci, koncentracji, intelektu. Znam osobę z padaczką, 28 lat, od 10 r.ż przyjmuje Tegretol, i ma świetną koncentrację.

Działanie stabilizatorów jest stonowane, nie jest spektakularne i nie jest widoczne od razu. Najczęściej też bardzo stopniowo się je wprowadza, więc nie jest to uciążliwe. Stąd wydaje się, że nie są potrzebne, a dopiero po odstawieniu okazuje się jak bardzo ich NATURALNE działanie było cenne.

-- 09 lut 2013, 13:34 --

No i właśnie dlatego przestałem brać Seroxat. Dobrze, że przynajmniej nie ma jakiś odstawiennych uboków. :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 09 lut 2013, 14:13
elfrid napisał(a): Ja też mam problem z lękami i wahaniami nastroju i po 14 dniach na Seroxacie zamiast się wyciszyć (bo to najbardziej przeciwlękowy SSRI, mający działać sedatywnie, tłumiąco) znowu poczułem się jak na fluo... speed, pobudzenie, napięcie, nakręcenie i rozdrażnienie. Dlatego daje moim synapsom odpocząć, mam nadzieję na stałe, od leków przeciwdepresyjnych

Doskonale Cię rozumiem. Właśnie dlatego znajduje się w zawieszeniu między antydepresantami a ich brakiem stosując najniższe możliwe dawki. To mój kompromis między doliną a napięciem. Jedna i druga opcja jakoś mało mi się uśmiecha. Tu młot a tam kowadło a trzeba jakoś żyć. Nie ukrywam, że moją nadzieją jest powolne zwiększanie antydepresantów, ale tylko mając za wsparcie lamotryginę. Elfrid, spróbuj może brać 10mg paro, ale jednak brać regularnie, będą mniejsze wahania, na co ja przynajmniej jestem wyjątkowo wrażliwy. Trzymaj się, stary. ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 09 lut 2013, 14:18
Tańczący z lękami, dzięki, może masz rację. 10mg paro, albo 5-10mg Seronilu (ten w 10mg jest w podzielnych tabletkach, a nie kapsułkach). Zobaczę na razie jak będzie na samym topi. Choć różowo na pewno nie, bo ostatnio przesadziłem z Xanaxem. Jak mnie zglebuję chyba faktycznie jakaś minimalna dawka paro, albo fluo. Też się trzymaj.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monmaria 10 lut 2013, 21:38
Witam, probuje odstawic clonazepan 0,5 myslicie że lamitrin pomogłby mi łatwiej przejsc przez tę męczarnię?
monmaria

przez barsinister 10 lut 2013, 23:37
monmaria napisał(a):Witam, probuje odstawic clonazepan 0,5 myslicie że lamitrin pomogłby mi łatwiej przejsc przez tę męczarnię?

nie, tu masz stronę o odstawianiu benzodiazepin http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha02.htm
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Tańczący z lękami 21 lut 2013, 21:32
od ok 2-3 tyg mam codziennie wysypki w różnych miejscach, głównie na przedramionach i klatce piersiowej. Lekarz zgodził się, abym zszedł do 50mg i zobaczymy co będzie. Zmniejszyłem więc kilka dni temu dawkę, ale ta wysypka nadal jest. Mam nadzieje, że minie, bo lamo pomaga mi na wewnętrzne napięcie.

-- 21 lut 2013, 20:38 --

dodam, że po obniżeniu trochę gorzej się czuję

przez elfrid 21 lut 2013, 21:40
Tańczący z lękami, uuuu to szkoda, skoro lek się sprawdza i Ci pomaga.

-- 21 lut 2013, 21:40 --

Jakby co może uda się dobrać inny stabilizator.

przez Tańczący z lękami 21 lut 2013, 21:58
elfrid, zawsze musi coś kuźwa się spie.dolić. Poza wysypką czuję jakieś "strucie" jakbym był w pomieszczeniu z farbami i z niego wyszedł. Mam nadzieję, że sobie nie wkręcam, ale w morfologii wyszło, że coś tam mam podwyższone w kwestiach alergicznych.

przez elfrid 22 lut 2013, 00:18
Tańczący z lękami, hmmm, może wróci do normy, daj trochę czasu na niżej dawce. Nie jest to przecież ostra reakcja alergiczna. Najwyżej dobierzez inny stabilizator.
A jak sertralina się spisuje? Chyba ją zacznę brać od soboty? Aktywizuje, działa przeciwlękowo, poprawia nastrój?

przez Tańczący z lękami 22 lut 2013, 14:11
elfrid, przez pierwszy tydzień aktywizowała trochę, teraz to siadło i ani poprawy nastroju, ani energii nie ma, może trochę większy spokój, ale mnichem nie zamierzam być.

przez elfrid 23 lut 2013, 13:20
Tańczący z lękami napisał(a):
elfrid napisał(a): Ja też mam problem z lękami i wahaniami nastroju i po 14 dniach na Seroxacie zamiast się wyciszyć (bo to najbardziej przeciwlękowy SSRI, mający działać sedatywnie, tłumiąco) znowu poczułem się jak na fluo... speed, pobudzenie, napięcie, nakręcenie i rozdrażnienie. Dlatego daje moim synapsom odpocząć, mam nadzieję na stałe, od leków przeciwdepresyjnych

Doskonale Cię rozumiem. Właśnie dlatego znajduje się w zawieszeniu między antydepresantami a ich brakiem stosując najniższe możliwe dawki. To mój kompromis między doliną a napięciem. Jedna i druga opcja jakoś mało mi się uśmiecha. Tu młot a tam kowadło a trzeba jakoś żyć. Nie ukrywam, że moją nadzieją jest powolne zwiększanie antydepresantów, ale tylko mając za wsparcie lamotryginę. Elfrid, spróbuj może brać 10mg paro, ale jednak brać regularnie, będą mniejsze wahania, na co ja przynajmniej jestem wyjątkowo wrażliwy. Trzymaj się, stary. ;)

No tylko problem polega na tym, że zmieniałem się w osobe tak obojętną, bez stresu, bez emocji, z problemami z pamięcią i koncetracją i to też nie jest wyjście. Aktywizacjach po antydepach może być, nawet sztuczna, byle nie wiązała się z rozdrażnieniem, negatywnym pobudzeniem i lękami, jak na fluo. Paro to z kolei zmulacz nastrojowo obojętny.
Muszę, muszę, w końcu regularnie brać solo antydep w stałej dawce przez 6 tygodni żeby mieć jakiś obraz tego wszystkiego. Padło na sertralinę.

przez Tańczący z lękami 23 lut 2013, 14:25
elfrid, życzę Ci, aby ta próba się powiodła. Ja niestety widzę, że prawdopodobnie przez obniżkę lamo czuję się gorzej i bardziej mnie trzepie na zwiększonej 2 tyg temu dawce sertraliny. Więc albo to sprawka serty, albo właśnie lamy. Ciężkie to nasze życie. Ja czekam jeszcze 2-3 tyg jeśli wytrzymam, bo jest momentami nieprzyjemnie, jak 2 mce temu gdy miałem te napięcia. Jeśli wysypka nie minie będę musiał rozważyć zmianę stabilizatora. Lamo pod względem pamięci i inteligencji nic mi nie zaburzało. Jak byłem głupi, tak pozostałem :mrgreen:

przez elfrid 23 lut 2013, 17:45
Tańczący z lękami, wiesz, ja też zawsze mogę dołożyć stabilizator, ale to jak same antydepresanty nie będą się sprawdzać. Topiramat niestety nie tylko wycisza, ale też trochę glębuje. Przez co pozbawia nas części osobowości - tej emocjonalnej, aktywnej itp.

przez daisy999 24 lut 2013, 15:25
hej, no współczuję tych wahań nastroju, nerwica jest pod tym kątem inna, że jest cały czas rozdrażnienie i totalnie rozwalony system nerwowy, ale nie przechodzi to w doły - oczywiście mam doły - spowodowane wizytami np na pogotowiu, ale wiem, że nie jest to dół depresyjny (mam mamę chorą na depresję od 30 lat, więc wiem co to prawdziwy dół człowieka w depresji i szczerze współczuję) Chciałam tylko napisać, że moja lekarka to odstawienie Lamitrinu i atak nerwicy wegetatywnej określiła jako - cytuję - próba biologiczna. Czyli jednak organizm bez tego szwankuje .. mam nakaz zwiększenia dawki do 100 i zakaz schodzenia z xanaxu przez miesiąc - musi zacząć działać w pełni Lamitrin i potem można schodzić z xanaxu - czyli od samiuteńkiego początku zaczynam walkę ... hmmm Chciałabym Wam cos szczerze poradzić z tymi lekami, ale naprawdę się nie znam i nie wiem jak to jest z lekami antydepresyjnymi - wiem jedno po doswiadczeniach mamy - bardzo trudno trafić na wlasciwy, a i tak po jakimś czasie przestaje działać i trzeba robić milion prób i szukać nowego. Serdecznie Was pozdrawiam i mam nadzieję, że nawzajem tutaj się wlaściwie pokierujecie i będzie stabilnie. Zero odlotów i zero dołów. Miłego weekendu. Dam znać jak schodzenie z xanaxu -)) papa -)

Sortuj wg