LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez kofel 13 paź 2016, 13:44
No jest... jest coraz lepiej. Z każdym 25mg czuje sie lepiej i totalnie żadnych uboków. Niesamowite... Pewnie wjade na jeszcze wiekszą dawkę, bo nie należę do osób najdrobniejszych. Jakby cofnąć czas i zamiast tej durnej Depy dali mi Lamitrin. :(
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez leonz 20 paź 2016, 22:52
Cześć

Czy ktoś bierze lamitrin z trittico? bo u mnie to tak:
Dostałem Lamotryginę i Brintellix. Sporadycznie przedtem zażywałem tranxene, właście w celu wyciszenia, ale pomyślałem, że tak długo się nie da. miałem brać tritico, ale po 3 dawkach i wystąpieniu przykrych początków priapizmu w nocy, nie zażywam go. Lekarz więc pozostać kazał na dwóch lekach.
Tylko, ze jestem dość spięty - juź po pierwszej dawce wieczornej lamotryginy gorzej spałem, pod koniec dnia epizod większego lęku, zołądek ściśnięty, choć nastrój niezbyt zły. uspokoiłem się tranxene. Po drugiej i trzeciej dawce Lamotryginy ledwo co spałem, pomogłem sobie apapem noc. w dzień ścisk zolądka na parę godzin.
Lekarz mówi, że to nie od lamitrinu, tylko moje lęki, które mam. dziwnie się to złożyło... nie wiem, może wyszły przez to, że nie brałem już tranxene.
I nie wiem, czym się wspomóc - bo tranxene nie chcę, choc lekarz mówi, że w tami razie na początku przez parę dni mogę w razie czego brać. Ale może brać do tego pramolam, który gdzieś tam jeszcze mam a który nie wywołuje uzaleznienia? Choć po nim branym kiedys solo miałem lekkie pobudzenie, co oznaczało raczej stan normalny ;-)

W ogóle boję się tych leków. Parę lat temu wyszedłem z deprechy przez seronil. Dobrze działał,chwilowo przymulał i uspokajał. Nie pamiętam co do tego jeszcze brałem, ale juz po miesiącu wyglądałem lepiej.
Boję się zrobić mózgowi huśtawkę.

przez kofel 29 paź 2016, 20:21
Jest ktoś tutaj kto bierze lamotryginę w ilości +200mg? Pytam, bo będę wchodził na dawkę conajmniej 300mg, gdyż czuję na sobie jej niewykorzystany efekt terapeutyczny.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez warning 30 paź 2016, 15:02
Hej,

Czy jest tu ktoś, kto przyjmował lamotryginę z wenlafaksyną? Jak oceniacie skuteczność tego mixu w zapobieganiu nawrotom depresji? Czy na tej kombinacji bardzo ucierpiała u Was zdolność kojarzenia i zapamiętywania?

przez ernest00 30 paź 2016, 16:35
Leonz

Powiem Ci tylko ze tranxene jest najslabszym lekiem z tego całego zestawu. Pramolan to pamietam moja kolezanka dostawala w kiciu jak jej detoks na cold turkey zrobili i nie mogla spac. Raczej mocny lek. I bardzo stary. Nie polecam. Choc dziala podobno dobrze. Niestety lekkie benzo to juz to nie jest. Moze na sen sprobuj mirtazapiny. Ogolnie jest to owocny lek nawet przeciwlekowo.
Ale nie moge zrozumiec toku twojej wypowiedzi. Bo bierzesz ten tranxene czy nie i stąd nawrót lękow? To jest wybiorczy lek. Jakos wpomagacz dla schodzenia z mocniejszych badz zlagodzenia niepozadanych objawow wywolanych benzo. Dziala bardzo dlugo ale jest bardzo slaby.
Nie rezygnowałbym z lamotryginy musisz brac zeby cos poczyc przynajmniej jakis dluzszy okres czasu.

przez kofel 30 paź 2016, 18:53
Powiem Ci tylko ze tranxene jest najslabszym lekiem z tego całego zestawu.

Niby takie słabe, a tranxene działa na mnie silniej niż klonazepam. Tranxene łupie w czerep, a po klonie kompletnie nie czuję żadnej różnicy. I weź tu człowieku zrozum benzo...
Pramolan to pamietam moja kolezanka dostawala w kiciu jak jej detoks na cold turkey zrobili i nie mogla spac. Raczej mocny lek. I bardzo stary. Nie polecam. Choc dziala podobno dobrze. Niestety lekkie benzo to juz to nie jest.

Pramolan to opipramol. To trójpierścieniowiec i nieuzależnia. :)

-- 30 paź 2016, 18:53 --

kofel napisał(a):
Powiem Ci tylko ze tranxene jest najslabszym lekiem z tego całego zestawu.

Niby takie słabe, a tranxene działa na mnie silniej niż klonazepam. Tranxene łupie w czerep, a po klonie kompletnie nie czuję żadnej różnicy. I weź tu człowieku zrozum benzo...
Pramolan to pamietam moja kolezanka dostawala w kiciu jak jej detoks na cold turkey zrobili i nie mogla spac. Raczej mocny lek. I bardzo stary. Nie polecam. Choc dziala podobno dobrze. Niestety lekkie benzo to juz to nie jest.

Pramolan to opipramol. To trójpierścieniowiec i nie uzależnia. :)

przez Blackenfiel 05 lis 2016, 19:43
kofel napisał(a):Jest ktoś tutaj kto bierze lamotryginę w ilości +200mg? Pytam, bo będę wchodził na dawkę conajmniej 300mg, gdyż czuję na sobie jej niewykorzystany efekt terapeutyczny.

Ja dopiero po roku czuję pełny efekt 200mg, a po 4 latach próbując zejść o 50mg (co 25mg) jest ciężko, tydzień na 150mg i pojawia się dolina. To chyba najlepszy dowód na działanie tego leku.

przez kofel 05 lis 2016, 21:52
wiem, ale u mnie nie chodzi o efekt stabilizujący. Chodziło mi tylko i wyłącznie o dawkę czy nie ucierpiały na tym funkcje poznawcze czy inne nieprzyjemności. Skończyło się na 400mg, miałem wchodzić od razu z 200 na 400, ale sobie rozłożyłem w czasie, bo nie chce tracić tak dobrego leku przez zbyt szybkie zwiekszanie dawki.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez sulpiryd34 10 lis 2016, 22:40
Na stany depresji polecam Baclofen. Hipomania gwarantowana.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

przez eovo 11 lis 2016, 20:23
Ja biorę 100-150 stabilizuje dobrze,żadnych skutków ubocznych,wcześniej brałem karbamazepine która szybko stabilizowała ale przymulała strasznie.

przez kofel 11 lis 2016, 21:16
W sumie lamotrygina jest sympatyczna nawet na 400mg/d. Polecam. A i odnośnie wysypki. Jest przereklamowana. Jest porównywalna do karbamazepiny. Chodzi o pierścień aromatyczny w budowie, a oba je mają.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez one-half 13 lis 2016, 11:00
Zauwazyliscie wplyw tego leku na wlosy? Po paru latach brania wlosy mi sie przerzedzily ale przede wszystkim zrobily sie cieniutkie i mikre. Nie wiem, czy laczyc to z lamotrygina (podobno negatywny wplyw na wlosy to cecha wspolna wszystkich antykonwulsantow), czy buspironem, ktory odstawilem w lipcu, ale kondycja wlosow nie ulegla zbytnio poprawie.

przez kofel 13 lis 2016, 13:15
Biore jakieś pół roku i żadnej zmiany. Może po prostu dopada Cię łysienie androgenowe hmm? ;) Włosy wypadają głównie po depakinie, karbamazepinie, fenytoinie.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez one-half 13 lis 2016, 15:41
Hmmm nie wiem, w rodzinie zarowno od strony ojca jak i matki brak przypadkow lysienia androgenowego, a wrecz przeciwnie - wszyscy faceci do smierci mieli bujne wlosy. Teoretycznie lamotrygina nie wplywa na wlosy ale w praktyce na obcojezycznych forach, dla epileptykow i nie tylko, jest mnostwo wypowiedzi laczacych lamotrygine z negatywnym wplywem na wlosy, zwlaszcza na wyzszych dawkach. Poza tym lysienie androgenowe ma chyba nieco inny schemat - podnoszenie sie czola i tworzenie zakoli, co u mnie nie wystepuje, bo chodzi o ogolne przerzedzenie. Zreszta nie wiem, czy lamotrygina jest tu winowajczynia, bo wydaje mi sie, ze wzmozone wypadanie jakos zbieglo sie w czasie z podnoszeniem dawek buspironu (do maksymalnej 60 mg) i wystapilo jakos tak nagle. Chociaz buspiron tez niby nie powinien powodowac lysienia, hmm. No nic, zobaczymy... Zastanawiam sie nad zmniejszeniem dawki do 100 mg (obecnie 200 mg) i obserwowania, co sie bedzie dziac. Od lekarza na pewno mialbym zielone swiatlo. Czy dawka 100 mg jest skuteczna w leczeniu podtrzymujacym w depresji/ChAD czy jest zbyt niska?

Sortuj wg