LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez one-half 04 kwi 2016, 19:07
jak napisalem, 200 mg. kiedy bralem lamotrygine bez antydepresantow jej skutecznosc byla znikoma, ogolnie chcialbym kiedys ja odstawic i zobaczyc czy rzeczywiscie pomaga. czasem wydaje mi sie ze wiekszosc z nas jest po prostu zakladnikami wielkich koncernow farmaceutycznych. przeciwpadaczkowe na padaczke, na chad, a off-label na depresje, dystymie, chandre i lupiez pstry. mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi. dla nich liczy sie tylko sprzedaz a te leki to nie sa kuzwa cukierki. tak samo z neuroleptykami - wciskanie ich komus z depresja jako dodatku do trzech lekow, ktore juz bierze jest naduzyciem. koncernom chodzi tylko o to, zeby zwiekszyc sprzedaz, wszystkich badan naukowych jak leci tez nie ma co lykac jak pelikan bo mozna je podplacic. kiedys pamietam na wikipedii (nie to, ze uwazam wiki za zrodlo naukowe, po prostu daje przyklad) bylo ewidentne przeklamanie, ze neuroleptyki atypowe w ogole nie wywoluja dyskinez. dopiero po uwagach w dyskusji ktos to zmoderowal. ja nie mowie o przypadkach, ze ktos musi brac nawet hardkorowe stare leki z masa ubocznych, bo ma ciezka schizofrenie inne mu nie pomagaja, ja mowie o przypadkach ze ktos majac lagodna depresje da sie wmanewrowac w dodatkowe branie czegos tam off-label choc nie wiadomo czy mu to potrzebne. wszyscy robimy za krole doswiadczalne. wezmy typowo bezpieczne SSRI. serotonina ma wplyw nie tylko na nastroj ale tez na kosci - i faktem jest ze po tych lekach moga byc problemy z zebami, co podejrzewam wlasnie m.in. u siebie. nie tak jak po fecie, ale zawsze cos. roczek po roczku zbierze sie miarka. moja matka po dwudziestu latach wdupiania perazyny ma dyskinezy pozne, a karbamazepina (jej wplyw na kosci) najprawdopodobniej pomogla jej dorobic sie powaznych problemow ze stawami. ja na lekach potrafilem przytyc a po odstawieniu zgubic w szybkim czasie i 30 kg. jaki to jest szok dla organizmu.. czasem niestety tak trzeba, bo taka jest koniecznosc. ale pewnym jest, ze sporo z nas bierze jakies leki niepotrzebnie, malo tego, ma jakis taki fetysz lekomanski (nie pije do nikogo ad personam). wiecie o co chodzi - "tu se wezme antagoniste tego, do tego od razu dobrze by sie komponowal agonista smego" itede. sam taki bylem (?) ale po blisko osmiu latach wdupiania rozmaitych wynalazkow wydaje mi ze widze pierwsze oznaki buntowania sie organizmu. tak wiec reasumujac - bede chcial za jakis czas stopniowo odstawic lamotrygine, bo wydaje mi sie ze moze sie okazac ze jej skutecznosc jest na granicy placebo. tak samo trzy lata temu odstawilem sobie weglan litu i nie odczułem zadnej roznicy. pytalem mojego lekarza o odstawke lamotryginy ale wiadomo on mowi zeby nie kombinowac, ale wiadomo ze nie on musi brac te prochy tylko ja, a jak co do czego przyjdzie to rece umyje i cie z miokloniami/dyskinezami do neurologa wysle po leki przeciwparkinsonowskie jakbys swoich mial malo.. tym razem zamierzam posatwic na swoim, bo sam sobie nie moge odstawic, po pieciu latach brania tego leku musze to zrobic stopniowo, tabletki sa niepodzielne, musi mi setki na 50-tki i 25-ki rozpisac. w tym roku zamierzam ja odstawic anyway
poza tym to co napisalem tyczy sie nie tylko psychotropow ale np. tez tego calego boomu na suple. dwa-trzy lata temu byl boom na glukozamine za ciezka kase choc naukowo udowodnionym juz wtedy bylo ze skutecznosc glukozaminy podawanej doustnie jest znikoma, sens maja iniekcje dostawowe. Teraz od roku jest sezon na magnez i rozmaite jego preparaty. Co i rusz sie okazuje ze ten co byl najbardziej przyswajalny juz taki nie jest bo to bo smo bioretencja srencja a chodzi glownie o to zeby kase wydebic. A zarciem tej calej chemii bez opamietania to sie mozna najpredzej wrzodow dorobic
Ostatnio edytowano 04 kwi 2016, 19:16 przez one-half, łącznie edytowano 1 raz

przez Kalebx3 04 kwi 2016, 19:09
z tego też po 5latach niespełna schodze z 50 mg na 15 mg .

-- 04 kwi 2016, 18:22 --

tabletki sa niepodzielne, musi mi setki na 50-tki i 25-ki rozpisac. w tym roku zamierzam ja odstawic anyway

eee tam .
100mg dziele na 6 części i jest Si ;) prościzna .
Ważniejsze ,żeby nie zmieniać producenta w trakcie odstawki . Bo w przypadku lamo co producent to inna jakośc . Biorę GSK, najlpepsze .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez tizziano 05 kwi 2016, 11:04
one-half napisał(a):jak napisalem, 200 mg. kiedy bralem lamotrygine bez antydepresantow jej skutecznosc byla znikoma, ogolnie chcialbym kiedys ja odstawic i zobaczyc czy rzeczywiscie pomaga. czasem wydaje mi sie ze wiekszosc z nas jest po prostu zakladnikami wielkich koncernow farmaceutycznych. przeciwpadaczkowe na padaczke, na chad, a off-label na depresje, dystymie, chandre i lupiez pstry. mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi. dla nich liczy sie tylko sprzedaz a te leki to nie sa kuzwa cukierki. tak samo z neuroleptykami - wciskanie ich komus z depresja jako dodatku do trzech lekow, ktore juz bierze jest naduzyciem. koncernom chodzi tylko o to, zeby zwiekszyc sprzedaz, wszystkich badan naukowych jak leci tez nie ma co lykac jak pelikan bo mozna je podplacic. kiedys pamietam na wikipedii (nie to, ze uwazam wiki za zrodlo naukowe, po prostu daje przyklad) bylo ewidentne przeklamanie, ze neuroleptyki atypowe w ogole nie wywoluja dyskinez. dopiero po uwagach w dyskusji ktos to zmoderowal. ja nie mowie o przypadkach, ze ktos musi brac nawet hardkorowe stare leki z masa ubocznych, bo ma ciezka schizofrenie inne mu nie pomagaja, ja mowie o przypadkach ze ktos majac lagodna depresje da sie wmanewrowac w dodatkowe branie czegos tam off-label choc nie wiadomo czy mu to potrzebne. wszyscy robimy za krole doswiadczalne. wezmy typowo bezpieczne SSRI. serotonina ma wplyw nie tylko na nastroj ale tez na kosci - i faktem jest ze po tych lekach moga byc problemy z zebami, co podejrzewam wlasnie m.in. u siebie. nie tak jak po fecie, ale zawsze cos. roczek po roczku zbierze sie miarka. moja matka po dwudziestu latach wdupiania perazyny ma dyskinezy pozne, a karbamazepina (jej wplyw na kosci) najprawdopodobniej pomogla jej dorobic sie powaznych problemow ze stawami. ja na lekach potrafilem przytyc a po odstawieniu zgubic w szybkim czasie i 30 kg. jaki to jest szok dla organizmu.. czasem niestety tak trzeba, bo taka jest koniecznosc. ale pewnym jest, ze sporo z nas bierze jakies leki niepotrzebnie, malo tego, ma jakis taki fetysz lekomanski (nie pije do nikogo ad personam). wiecie o co chodzi - "tu se wezme antagoniste tego, do tego od razu dobrze by sie komponowal agonista smego" itede. sam taki bylem (?) ale po blisko osmiu latach wdupiania rozmaitych wynalazkow wydaje mi ze widze pierwsze oznaki buntowania sie organizmu. tak wiec reasumujac - bede chcial za jakis czas stopniowo odstawic lamotrygine, bo wydaje mi sie ze moze sie okazac ze jej skutecznosc jest na granicy placebo. tak samo trzy lata temu odstawilem sobie weglan litu i nie odczułem zadnej roznicy. pytalem mojego lekarza o odstawke lamotryginy ale wiadomo on mowi zeby nie kombinowac, ale wiadomo ze nie on musi brac te prochy tylko ja, a jak co do czego przyjdzie to rece umyje i cie z miokloniami/dyskinezami do neurologa wysle po leki przeciwparkinsonowskie jakbys swoich mial malo.. tym razem zamierzam posatwic na swoim, bo sam sobie nie moge odstawic, po pieciu latach brania tego leku musze to zrobic stopniowo, tabletki sa niepodzielne, musi mi setki na 50-tki i 25-ki rozpisac. w tym roku zamierzam ja odstawic anyway
poza tym to co napisalem tyczy sie nie tylko psychotropow ale np. tez tego calego boomu na suple. dwa-trzy lata temu byl boom na glukozamine za ciezka kase choc naukowo udowodnionym juz wtedy bylo ze skutecznosc glukozaminy podawanej doustnie jest znikoma, sens maja iniekcje dostawowe. Teraz od roku jest sezon na magnez i rozmaite jego preparaty. Co i rusz sie okazuje ze ten co byl najbardziej przyswajalny juz taki nie jest bo to bo smo bioretencja srencja a chodzi glownie o to zeby kase wydebic. A zarciem tej calej chemii bez opamietania to sie mozna najpredzej wrzodow dorobic

Half nie zgodzę się z Tobą że Lamitrin ma działanie na poziomie placebo, poczytaj opinie zwykłych pacjentów na drugs.com a bardzo wielu pomogła nawet jako stosowana jako jedyna na depresje jednobiegunową. Jetem daleki od włażenia na fora i czytania gdzie się da..ale tam akurat trafiłem wyłącznie po to żeby poczytać o Lami i powiem że jest bardzo dużo pozytywnych opinii. Uważam, też, że jest to bezpieczny lek.. a na pewno jeden z bezpieczniejszych wśród wszystkich działających na psychikę leków w kwestii skutków ubocznych.

Co do koncernów to jasne że w pewnym stopniu żerują na pacjentach, ale tak nie jest tylko w psychiatrii, a ludzie dzięki lekom wychodzą z bardzo ciężkich chorób. Ja uważam że w naszym przypadku bardzo ważne jest zaufanie dla swojego psychiatry i rozpracowanie czy zależy mu tylko na wciskaniu leków które interesują go finansowo, czy na pomocy człowiekowi..

Jednak cały czas zastanawiam się czy jako sam działa na depresję czy tylko jako dodatek, no i po jakim czasie już się super rozkręca. Czy należy to liczyć w grubych miesiącach??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paroxinorowiec 16 kwi 2016, 15:13
W sumie to jedyny stabilizator którego próbowałem, jak szybko go zacząłem brać, tak szybko skończyłem... Straszna wysypka po 2 dniach...
BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

paroxinor - 50mg

przez click88 18 kwi 2016, 20:14
Lamotrygina jest specyficzna:;/ Tez mam watpliwosci czy działa jedynym jej plusem jets brak działan ubocznych

przez kalikali1 22 kwi 2016, 13:48
Czy lamotrygina pomogła komuś na fobie społeczną? Niby jest najlepsza na zaburzenia osobowości typu Borderline,a czy na fobie komuś pomogła?

przez tizziano 27 kwi 2016, 12:57
Wydaje mi się że Lamo to bardziej stabilizator nastroju, czyli bardziej na depresję..no chyba, że Twoje lęki powstają jako następstwo depresji to być może tak..

przez fobik123 30 kwi 2016, 17:46
Biorę obecnie 200mg lamitrinu na noc,czy to nie za dużo?Nie wystarczyło by 100mg?Nie mam CHAD,.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez lew 14 maja 2016, 21:48
Biorę lamo od miesiąca w dawce 50 mg na dobę 1-0-1. To dodatek do paroksetyny, bo zauważyłem u siebie cyklicznie występujące wahanie nastroju. Tak w ogóle to leki biorę na fobie społeczną. I tu moje pytanie po jakim czasie lamo zaczyna stabilizować nastrój? Bo póki co jest ze maną nadal kiepsko.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez fobik123 15 maja 2016, 10:28
lew, po 2-3 miesiącach już widać sporą poprawę a tak najbardziej widoczna jest po pół roku.Ten lek długo się wkręca.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Carica Milica 15 maja 2016, 13:00
Potwierdzam. Lamo potrzebuję czasu na odpalenie działania.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez eovo 15 maja 2016, 15:06
Brałem do anafranilu na duże wahania nastroju ,pomaga dopiero w dużych dawkach al wtedy czuję zamulenie i stępienie.

przez lew 15 maja 2016, 21:31
Dzięki za odpowiedź. Pośmigam więc na tym jeszcze jeden miesiąc.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez zdiagnozowana 24 maja 2016, 15:41
Hej mam pytanie jakie macie odczucia po włączeniu lamotryginy do leczenia w dodatku do antydepresantu. U mnie to chyba chad typ II, bez leków silna depresja, na samym antydepresancie depresja łagodnieje, natomiast pojawia się rozdrażnienie, chwiejność, czasem elementy hipomanii, lekarz proponuje dorzucić lamo. Jak oceniacie w dodatku do antydep???

Sortuj wg