LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez sówka 25 lis 2015, 15:06
Hej,
ja też z pytaniem o Symlę ;)

Wypróbowałam już wszystkie możliwe antydepresanty przez wiele lat. Nic tak na prawdę na mnie nie działa na dłużej. Męczę się z zaburzeniami depresyjno lękowymi. Owszem na stany depresyjne leki działają, ale na lęk już nie, a nawet go nasilają. Lekarz zaproponowal mi Symlę. Oczywiście po przeczytaniu ulotki aż strach to brać ;) Czy stabilizator zadziała na lęk? Bo szczerze mówiąc, to moja ostatnia deska ratunku. Lęk skutecznie dewastuje życie, ale to pewnie wiecie ;)
Proszę o odpowiedź czy komuś Symla pomogła na silny lęk, napady paniki, lęk wolnopłynący, lęk przed lękiem i cały ten syf. Jak długo trzeba to brać i czy po odstawieniu szybko sie wraca do leków czy jest szansa na dłuższe wyleczenie?
P.S. W mojej rodzinie występuje CHAD, ja nie choruję na to, brak u mnie manii. Ale skoro rodzinnie CHAD występuje, to może jest jakieś genetyczne podobieństwo i na mnie zadziała stabilizator pozytywnie?
Dzięki i pozdrowienia! :)
Dodam, że biorę doxepin w dawce 85 mg, schodzę ze 100. Przy 110 wysiadało mi serducho, a działania pozytywnego na lęk nie było. Powoli mam schodzić z doxepinu jednocześnie biorąc Symlę.

przez kalikali1 25 lis 2015, 18:42
sówka, Na lęki najlepsze są benzo ale że powodują uzależnienie i tolerancje na dawki odpadają.Może spróbuj pregabaliny na lęki,wyszło teraz pare zamienników i cena spadła,może by ci pomogło na lęki.Ja też uważam ze antydepresanty są słabe na lęki w moim przypadku silna fobia społeczna.
Lamotrygina może ma jakieś działanie uspokajające ale raczej bardzo słabe, w końcu stabilizuje nastrój ale spróbuj może Ci pomoże.

przez sówka 25 lis 2015, 19:35
kalikali1 lekarz mi mówił, że pregabalina jest droga i będzie mnie to kosztować około 500 zł. Dodał, że nie długo może potanieć bo coś tam z patentem ma się stać ;) Mówisz, że są tańsze zamienniki, to może to już się stało. Trudno, spróbuję tej Symli, a jak nie zadziała, to poszukam tańszej pregabaliny.
kalikali1 jak radzisz sobie z fobią? Bierzesz leki? Lamotryginę znasz? :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez click88 01 gru 2015, 01:17
Znalazłem na forum USA o lekach pewna informacje. I wiem od czego miałem tak silne pobudzenie i niepokój . LAmotrygina po kilku miesiacach zazywania powodowala u mnie kołatania serca. Lęk , i niepokoj psychoruchowy. Im wyzsza dawka tym gorzej.
U kilku procent osob lamotrygina wchodzi w silne interakcje z paroksetyna ktora biore. Odstawilem lamo i wszystko jak rekal odjal ustapilo.

przez sówka 01 gru 2015, 12:27
U mnie większość leków antydepresyjnych powoduje objawy sercowe i zwiększa lęk. Stąd próba ze stabilizatorem. Jeszcze nie wzięłam. Wczoraj wieczorem przeczytałam ulotkę leku Symla no i nie wiem czy brać. Takie leki dla lękowca, to mega wyzwanie ;) Te możliwe wysypki :shock: co robić. No i to lek z grupy, której nie znam. Nie wiem czego się spodziewać.

przez kofel 01 gru 2015, 16:41
Stabilizatory na lęki o dobry pomysł. Co prawda nie lamotryginę, ale depakinę sobie chwaliłem.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez YesWeCan 05 gru 2015, 21:42
sówka napisał(a):U mnie większość leków antydepresyjnych powoduje objawy sercowe i zwiększa lęk. Stąd próba ze stabilizatorem. Jeszcze nie wzięłam. Wczoraj wieczorem przeczytałam ulotkę leku Symla no i nie wiem czy brać. Takie leki dla lękowca, to mega wyzwanie ;) Te możliwe wysypki :shock: co robić. No i to lek z grupy, której nie znam. Nie wiem czego się spodziewać.

Nie stresuj się na wstępie wysypkami. Nie lękaj się! :great: Wysypka wysypce nie równa, może być "ta zła i najgorsza", a może być łagodna i niemająca nic wspólnego ze Stevens - Johnsonem ;)
Strzał może akurat być wcale niezły, zależy od nasilenia lęków, ale jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

U mnie świetnie działa na stabilizację nastroju w dawce 200mg, ale nie mam lęków, jestem raczej bezczelny ;)

przez sówka 07 gru 2015, 12:14
Niestety próba z lamotryginą nie wyszła. Wysypka i lekarz kazał przerwać branie. Poza tym miałam sporo skutków ubocznych. Nie wiem jak można to brać jak cukierki ;)
Wiadomo każdy ma własne odczucia i doświadczenie z lekami. Ja nie polecam tego leku. ;)
Jeśli działanie przeciwlękowe, to uczucie silnego stłumienia, to też bez sensu. Nie miałam siły wstać z łóżka ;)

przez csrpk 28 gru 2015, 16:00
siema czy Lamotrygina moze powodowac problemy z pamiecia? Biore jeszcze do tego klonazepam ktory jest w tym momencie na odstawce, natomoast to co zauwazylem to maksymalna lipa jesli chodzi o jakies przypominanie sobie slow, jakichs takich banalnych. To mi sie jakos szczegolnie rzucilo w oczy. Czy koogos imie, albo ksywka ostatnio zapomnialem leku ktory bralem dwa miesiace temu czyli anafranil... probalem sie przypomniec sobie nazwe i dopiero jak przestalem myslec samo mi przyszlo do glowy. aaa pomocy.. sęk w tym ze mniejsza moja lekka manie, na ktorej sam nie czuje sie najlepiej. wycisza mnie ladnie i uspokaja. boje sie tylko ze to ona jest sprawca tych problemow z pamiecia.. :/ czesto mi slow po prsotu brakuje, zapominam takich banalnych okreslan

przez andrew88 28 gru 2015, 18:26
Każdy organizm jest inny- ja mam chad z ciezka depresja i dopiero 400 lamoryginy poprawia mój stan biorę do tego 90 mirtazapiny i mam brać kwetiapine na psychozę ale nie biorę bo chce miec lepszy nastrój

przez little_girl 30 gru 2015, 19:56
Jako że jutro sylwester, mam pytanie o wasze doświadczenia z łączeniem lamotryginy z alkoholem. Normalnie w ogóle nie piję, ale jutro chciałabym wypić np. 2 kieliszki wina, lampkę szampana ... Jak to jest u was?

przez kofel 31 gru 2015, 12:13
@csrpk
Raczej zwaliłbym to na klona, który sam w sobie mocno chrzani pamięć, a jesteś jeszcze na odstawce co może powodować rozkojarzenie. Lamotrygina na pamięć ma chyba najmniejszy wpływ ze stabilizatorów.

@little_girl
Nic Ci się nie powinno stać. Na każdym z leków p.padaczkowych jest napisane, że nie można pić przy nich alkoholu.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Neurosi 01 sty 2016, 15:39
Bardzo proszę o pomoc. Choruję na nerwicę natręctw z silnymi stanami lękowymi, atakami paniki i napadami konwersyjnymi (dysocjacyjnymi). Od kilku miesięcy byłam na Seroxacie w dawce 60 mg/dobę i Mirzatenie 45 mg/dobę. Ostatnio trafiłam do szpitala. gdzie do Seroxatu i Mirzatenu dołączono mi Lamotrix (w dniu 15.12.2015 włączono mi 25 mg Lamotrix, a w dniu 21.12.2015 zwiększono mi dawkę Lamotrix do 50 mg i wypisano do domu). Czułam się średnio, ale jeszcze znośnie. W dniu 25.12.2015 nastąpiło duże pogorszenie - bardzo nasiliły mi się lęki i niepokój, płakałam przez większą część dnia, myśli przykrej treści i katastroficzne. Generalnie od 25.12.2015 jest ze mną źle. Nie potrafię ocenić, czy to po tej Lamotryginie, czy choroba się tak rozwija, dlatego będę wdzięczna za wszelkie informacje zwrotne. Czy ktoś z Was po włączeniu Lamotryginy miał pogorszenie? Czy to było chwilowe pogorszenie, a potem było lepiej? Z góry dziękuję za wszelkie informacje, bo nie wiem czy nie omówić z lekarzem jednak odstawienia tego leku, bo strasznie się męczę i cierpię, czy jednak zagryźć zęby i poczekać. Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję.

przez guernone 02 sty 2016, 01:57
Neurosi napisał(a):Bardzo proszę o pomoc. Choruję na nerwicę natręctw z silnymi stanami lękowymi, atakami paniki i napadami konwersyjnymi (dysocjacyjnymi). Od kilku miesięcy byłam na Seroxacie w dawce 60 mg/dobę i Mirzatenie 45 mg/dobę. Ostatnio trafiłam do szpitala. gdzie do Seroxatu i Mirzatenu dołączono mi Lamotrix (w dniu 15.12.2015 włączono mi 25 mg Lamotrix, a w dniu 21.12.2015 zwiększono mi dawkę Lamotrix do 50 mg i wypisano do domu). Czułam się średnio, ale jeszcze znośnie. W dniu 25.12.2015 nastąpiło duże pogorszenie - bardzo nasiliły mi się lęki i niepokój, płakałam przez większą część dnia, myśli przykrej treści i katastroficzne. Generalnie od 25.12.2015 jest ze mną źle. Nie potrafię ocenić, czy to po tej Lamotryginie, czy choroba się tak rozwija, dlatego będę wdzięczna za wszelkie informacje zwrotne. Czy ktoś z Was po włączeniu Lamotryginy miał pogorszenie? Czy to było chwilowe pogorszenie, a potem było lepiej? Z góry dziękuję za wszelkie informacje, bo nie wiem czy nie omówić z lekarzem jednak odstawienia tego leku, bo strasznie się męczę i cierpię, czy jednak zagryźć zęby i poczekać. Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Idź do swojego lekarza, on powinien coś poradzić.
Trudno o ocenę, bo każdy inaczej reaguje na leki oraz jest w innym stanie psychicznym. Nie da się jednoznacznie stwierdzić z posta na forum w czym tkwi problem.
Teoretycznie 50 mg to nie jest dużo, ale w praktyce kto wie, może Tobie taka dawka robi wielką różnicę w samopoczuciu.

3m się

Sortuj wg