LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez klex 11 mar 2015, 14:06
No to złożone korelacje wszystko zależy od organizmu jednych ten sam lek może uspokajać w małych dawkach drugiego pobudzać w dużych.
U mnie dawki antydepresantów które nie są nawet uważane za terapeutyczne, lecznicze i w ogóle nie powinny zadziałać wywołują hipomanię więc takie gadanie jaka dawka jest właściwa, taka działa a taka nie jest bez sensu. To jak z zupą dla jednych będzie za słona a dla drugich bezsmakowa.
klex

przez ewa3700 11 mar 2015, 15:47
A czy Lamotryginę można brać z Suplpirydem w dawkach do 300mg. Biorę na depresję Sulpiryd 300mg, bo inne antydepresanty są wykluczone. Mam jednak czeste nawroty depresji , mimo brania leku. Czy Lamotrygina daje mi szansę na nie powtórzenie się po raz kolejny nawrotu depresji?

-- 11 mar 2015, 18:20 --

Witam, czy Lamotrygina pobudza apetyt , czy go zmniejsza lub jest neutralna?

przez huśtawka 15 mar 2015, 21:16
klex napisał(a):Tak z ciekawości czy lamo w małych dawkach działa lekko antydepresyjnie na dystymie huśtawki nastrojów i lęki ?

Myślę że działanie antydepresyne Lamo dotyczy bardziej stabilizacji nadtroju,czyli nie ma huśtawek=nie ma depresji.Bynajmniej u mnie tak działa.Chociaż fakt-powoli się rozkręca.I czasem mam dołki ale to nic w porównaniu z tym co było wcześniej.
Co do apetytu,bo ktoś pytał,u mnie na pewno go nie zwiększa,więc w tej kwestii też mi odpowiada.
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow_down 15 mar 2015, 21:54
Lamo nie ma wpływu na apetyt i nie tyje się po niej, spokojnie. Zajebisty lek :)
slow_down

przez Nicholas1981 15 mar 2015, 21:57
slow_down napisał(a):Lamo nie ma wpływu na apetyt i nie tyje się po niej, spokojnie. Zajebisty lek :)

Potwierdzam - nie ma wpływu. To jedyny lek, do którego nie mam się o co przyczepić, więc biorę (chociaż jestem generalnie przeciwnikiem leków)
Nicholas1981

przez ewa3700 16 mar 2015, 00:52
Witam, czy jeżeli na początku brania lamotryginy, pojawi się wysypka, to "przeczekać", czyli dalej brać ...czy ona minie. Czy od razu lek odstawić?

przez klex 16 mar 2015, 13:05
huśtawka, to teraz rozumiem skąd ten nick.
Chyba się wyregulowałem przez cykliczne zażywanie antydepresantów i odstawianie od depresji po hipomanie, samo przebywanie wśród niezrównoważonych ludzi powoduje że przejmuje się ich pewne cechy po pewnym czasie więc może byłoby to to ale z drugiej strony im mniej chemii tym lepiej. Po depakine dostaje samych dołów ale lamo ponoć działa inaczej. Raz się ubawiłem jak pytałem o ten lek jednego psychiatrę to stwierdził z uporem że to na padaczkę, prawie mu uwierzyłem :mrgreen:.
klex

przez Nicholas1981 16 mar 2015, 19:35
ewa3700, mnie okropnie swędziała skóra przez jakieś półtora-dwa tygodnie. Myślałem, że się wścieknę. Ale potem przeszło i teraz już zero uboków. No oczywiście jeśli wysypka jest duża, trzeba się zastanowić. A od jakiej dawki zaczynałaś?
Nicholas1981

przez ewa3700 16 mar 2015, 23:15
...dopiero mam zacząć. Od 25mg przez 2 tyg. Ale mój lekarz waha się czy mi ją przepisać. Powiedział, że za tydz. się zastanowi. Ja litu nie chcę, wolę już lamo...bo ciągoty mam ku depresji bardziej. Dlatego chcę dużo wiedzieć o tej lamo....i w ogóle dzięki za info...

przez Nicholas1981 16 mar 2015, 23:19
ewa3700, na początku możesz mieć gorsze samopoczucie, ale potem jest lepiej. To jedyny lek, który polecam, bo generalnie jestem wrogo usposobiony do tych wszystkich mózgojebów.
Nicholas1981

przez ewa3700 17 mar 2015, 06:04
ok. :great: Dzięki.

przez Semir 18 mar 2015, 19:50
ewa3700, Co do wysypki i przenikliwego swędzenia to normalne. Sam pamiętam jakby po mnie mrówki łaziły przez co oszlifowałem wszystkie ściany w szpitalu plecami :D. Dopiero jak są gorsze zmiany skórne lek się odstawia ale podobno nie występuje to często. No i zgodzę się z innymi to najlepszy lek na jaki trafiłem:)
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

przez ewa3700 19 mar 2015, 07:07
...dzięki za info, to bardzo pomocne jest , wiedzieć " z pierwszej ręki".

przez Wolfx 19 mar 2015, 09:01
Terapeutyczna dawka Lamotryginy to 200 mg,mniejsza nie ma sensu,zażywam Lamo i sobie chwalę.Wchodzić trzeba powoli żeby dobić do 200 mg.
Wolfx

Sortuj wg