LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez elfrid 21 lut 2015, 22:07
refren, a ile bierzesz tej kwetiapiny?
pregabalina, wenlafaksyna

przez refren 21 lut 2015, 23:39
elfrid, 300
Dark Passenger, dzięki za linki.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez barbieturan 28 lut 2015, 13:02
na co bierzecie lamo? mi dał na bordera doktorek ale tak zastanawiam się czy 200mg na dzien to przypadkiem nie za mało.
Jestem pod nieustannym gradem niepokojów. Czego chcę teraz, tego już nie chcę za chwilę. Gdy wszedłem już po schodach na górę, nie wiem jeszcze, w jakim będę nastroju, gdy wejdę do mieszkania. Muszę nagromadzić w sobie niepewności, zanim staną się one jakąś małą pewnością.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nicholas1981 01 mar 2015, 17:02
barbieturan, czemu myślisz, że to za mało? Nie działa? A jak długo bierzesz? 200 mg to chyba przeciętna dawka lamotryginy przy leczeniu chorób psychicznych - większe zażywa się na padaczkę. Ja biorę lamitrin 100+100 mg dziennie, mam zdiagnozowany ChAD. U mnie się jak na razie sprawdza całkiem nieźle (a generalnie jestem przeciwnikiem wszelkich leków)
Nicholas1981

przez Lord Kapucyn 01 mar 2015, 17:12
barbieturan, Typowa dawka to 150-200mg. Dawki 400 i większe nie przynoszą polepszenia efektu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez klex 02 mar 2015, 22:26
Tak z ciekawości czy lamo w małych dawkach działa lekko antydepresyjnie na dystymie huśtawki nastrojów i lęki ?

-- 03 mar 2015, 21:37 --

Przerobiłem cały wątek trochę to trwało ciekaw jestem jaki jest mechanizm antydepresyjny bo zapewne nie na wychwycie zwrotnym neuroprzekaźników.
Nie mogę się zgodzić że małe dawki to placebo bo przy 25-50 w krótkim okresie czułem lekkie zamulenie i stabilizacje, nadmierne uspokojenie, senność zapewne nie efekt terapeutyczny ale działanie idzie wyczuć było to dla złagodzenia objawów odstawienia i pobudzenia po wenlafeksynie. Ciekaw jestem czy w dawce minimalnej terapeutycznej 50-100 po dłuższym okresie stosowania (1 miesiąc) oprócz działania stabilizacyjnego zadziałała by antydepresyjnie. Depakine powodowała jedynie pogłębienie stanów depresyjnych.
klex

przez slow_down 04 mar 2015, 23:17
Na dystymię - hm - średnio się nadaje. Na huśtawki jak najbardziej. Na lęki nie działa w ogóle.
Początkowo wieczorem lamotrygina faktycznie pomagała mi zasnąć. Teraz po 1,5 roku już nie daje takiego efektu.

Kolejny raz nie udaje mi się zejść niżej niż 125mg. Z tym lekiem jest źle, a bez niego jeszcze gorzej. Może mi ktoś doradzić, jak z niego zejść? Próbowałem nawet odejmując 25mg co 3 tygodnie. Jakim lekiem się wspierać przy odstawianiu lamo?
slow_down

przez klex 06 mar 2015, 02:34
A co się dzieje przy zejściu jakieś uboki, lamo raczej nie powinna uzależniać wracają jakieś objawy ?
slow_down, może pogadaj z lekarzem.

Mi lekarka mówiła że oprócz działania stabilizacyjnego lamo ma lekkie działanie antydepresyjne ale jakoś trudno mi w to uwierzyć.
Stabilizuje lekka, zamuła jest i senność ale brałem krótko w małych dawkach nawet nie terapeutycznych więc nie wiem.
Typowe antydepresanty po dłuższym stosowaniu powodują wzmożenie lęków, niepokoju, nadmierne pobudzenie więc dupa z tym też jest a bez tego warzywo. Ponoć niektóre neuroleptyki np Amisulpryd stosowany jest dystymii oraz lekkiej i umiarkowanej depresji.
Ale nie chce mi się bawić w takie kombinacje więc chyba po prostu zejdę z tego co teraz mam czyli Amitryptyliny.
klex

przez ewa3700 10 mar 2015, 13:08
Witam, jaka jest najmniejsza dawka Lamotryginy, by zapobiec nawrotowi depresji?

przez Semir 10 mar 2015, 15:39
ewa3700, Standardowo Lamo jak ma na coś działać to dają od 100 do 200-250 skrajnie. Ja biorę bo mam objawy CHAD i działa dobrze. Jadę na niej już od jakichś 2 lat. A co do nawrotów to wszystko zależy od danej osoby nie ma zasadniczej reguły na to.
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

przez klex 11 mar 2015, 00:55
Stabilizatory jeśli się nie mylę przeliczane są jakoś na kg masy ciała więc na osobę która waży 50 kg zadziała inaczej niż na tego co waży 120.
Zależy to chyba od stężenia leku we krwi tak samo jak herbata może być mniej lub bardziej słodka. Ogólnie przyjmuje się 100-200 ja odczuwałem coś już 25, jak długo rozkręca się lamo tak żeby osiągnąć pierwszy efekt ?
Stabilizuje ale mam wątpliwości czy samo lamo jest w stanie udźwignąć depresje ?
klex

przez slow_down 11 mar 2015, 01:26
ewa3700, minimalna dawka lecznicza to wg wielu osób 75mg.

klex, sama lamotrygina stosowana jest raczej w ChAD. W depresji jednobiegunowej zwykle z antydepresantami.
Od siebie dodam, że między 100 a 200mg jest ogromna różnica.

Jeżeli komuś nie leżą te najbardziej popularne stabilizatory, gorąco polecam LIT. Nie taki diabeł straszny, jak go malują ;) W niskich dawkach nie bywa raczej toksyczny. Efekty zauważyłem po 2 tygodniach. W przypadku lamo pierwsze zwiastuny działania pojawiły się po jakichś 2 miesiącach, a z każdym kolejnym było coraz lepiej.
slow_down

przez klex 11 mar 2015, 02:20
slow_down napisał(a):W przypadku lamo pierwsze zwiastuny działania pojawiły się po jakichś 2 miesiącach, a z każdym kolejnym było coraz lepiej.

Tak długo ? To antydepresanty działają szybciej nawet po kilku dniach.
klex

przez Lord Kapucyn 11 mar 2015, 09:08
klex napisał(a):Stabilizatory jeśli się nie mylę przeliczane są jakoś na kg masy ciała więc na osobę która waży 50 kg zadziała inaczej niż na tego co waży 120.
Zależy to chyba od stężenia leku we krwi tak samo jak herbata może być mniej lub bardziej słodka. Ogólnie przyjmuje się 100-200 ja odczuwałem coś już 25, jak długo rozkręca się lamo tak żeby osiągnąć pierwszy efekt ?
Stabilizuje ale mam wątpliwości czy samo lamo jest w stanie udźwignąć depresje ?

Tak jak piszesz jest z większością leków przeciwpadaczkowych/stabilizatorów, ale lamo się z tego schematu wyłamuje. Oznaczenia jej stężenia we krwi nie koreluje z jej efektywnością i nie ma większej wartości terapeutycznej. Poza tym ma kapryśną farmakokinetykę. Ale ogólnie typowa dawka to 100-200mg.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg