LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

Lamotrygina (Lamotrix,Lamitrin,Trigidon,Symla)

przez malwina77 18 lis 2011, 18:31
Na poczatku brania Lamoitryginy nie moglam jesc, bo mnie mdlilo. Apetytu tez nie mialam. Po ok. 4 tygodniach wszystko wrocilo do normy.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez aree1987 20 lis 2011, 23:31
A mieliście zwiększone lęki na początku brania po 2 tyg?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Kalebx3 21 lis 2011, 01:17
Aree,(ja biorę 1,5 tygodnia) lęków nie doświadczyłem ,ale wczoraj dopadła mnie silna depresja i agresywna nerwowość.Długo się nie zastanawiając dołożyłem więcej parogenu.Dziś jest już lepiej ,ale echo wczorajszego dnia jeszcze trochę odczuwam( depresyjnie).Nie wiem ,czy to od lamo.Biorę jeszcze niskie dawki metylofenidatu,ale po nim nie miałem nigdy aż tak głębokich dołów.Nie wiem.Lek się dopiero ładuje ,wszystko może się wydarzać.Do wczoraj jeszcze myślałem,że lamo to leciutki antydepresant ,ale chyba nie do końca to prawda.W sumie nie jest najgorzej( w porównaniu z innymi).Za to z apetytem masakrycznie słabo(jem raz dziennie i to w sumie więcej się zmuszam ),nawet przy reboksentynie nie było u mnie tak żle w tej kwestii.A biorę tylko 33mg dziennie.Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malwina77 21 lis 2011, 13:54
Lamotrygina ma stabilizowac nastroj i zapobiegac nawrotom depresji. Ale zeby zadzialala potrzeba antydepresanta, zeby ten nastroj ustawil na odpowiednim poziomie. Lamo moim zdaniem nie wplywa na leki, ani ich nie likwiduje ani nie powoduje ich nasilenia.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Kalebx3 21 lis 2011, 14:21
Witaj Malwina,
napisałaś:
malwina77 napisał(a): Lamo moim zdaniem nie wplywa na leki, ani ich nie likwiduje ani nie powoduje ich nasilenia.

a depresję (nawet lekkie ,leciutkie)???
jak oceniasz? Pozdrawiam .Paweł.

przez malwina77 21 lis 2011, 14:56
No wiec na nastroje depresyjne mi niezbyt pomaga, bralam kiedys lamo bez innych lekow i bylo niezbyt dobrze.
Natomiast nie zauwazylam, zeby wywolywala depresje, bo w teorii ma jej przeciez zapobiegac.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Amon_Rah 21 lis 2011, 14:59
U mnie nie wywoluje depresji, raczej wspomaga dzialanie antydepa i stabilizuje.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez aree1987 01 gru 2011, 16:09
Chyba coś ruszyło. Działa na razie to w ten sposób, że zwalnia myślenie, ale w taki pozytywny nie przeszkadzający przynajmniej subiektywnie sposób. No i straszne zaniki pamięci krótkotrwałej mam. Np. wyjeżdzam z domu autem, a po pół km myślę jak to zrobiłem, że tu już jestem czy myślałem jak wyjeżdzałem trochę dziwne. :/
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez norma_baker 01 gru 2011, 17:04
paweł3 napisał(a):
bo dostałam takiej gorączki

Miałem podobnie z tą gorączką,do tego silne osłabienie jak przy grypie.No nie aż tak wielką , bo i dawka była u mnie mniejsza(33mg./d),ale w pierwszej chwili nie powiązałem tego z lamo.Już myślałem ,że to jakaś infekcja i trzeba się brać lada moment za antybiotyk.Przetrzymałem jednak ,na drugi dzień już wszystko dobrze jak gdyby nigdy nic ,i tak dosłownie w kratkę.Raz lepiej,to znowu gorzej. Patrząc na to głębiej, takie silne skutki uboczne leku to dowód ,że lek ma swoją moc i działa.Choć czytałem,że nie jest on zbyt ogólnie toksyczny a ludzie biorę go latami.A to ,że trzeba go wprowadzać powoli i stopniowo,jak mówisz Malwina, to jak najbardziej się z tym w ZUPEŁNOŚCI zgadzam i podpisuję obiema rękami,no chyba że ktoś jest hardkor,to wtedy nie.Sądzę jednak ,że wydanie hardkorowe,może się smutnie skończyć :( jak w przypadku @zielonawitolda.

ale ja nie brałam od razu 100 na dzień! Wprowadzali mi to również stopniowo w szpitalu i po 3 tygodniach brania 100 dopiero pojawiła się wysypka, więc raczej nie jest to kwestią dawki a w ogóle lamotryginy
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez Kalebx3 07 gru 2011, 01:53
Witam ,
wskoczyłem już na dawkę 50mg/d. Jestem coraz bardziej zadowolony z tego leku. Wytłumia mi on nadmierną reaktywność na zewnętrzne ,niekorzystne i stresujące bodżce.Dawka wprawdzie jeszcze mała,ale nie ma gdzie i po co się spieszyć.

przez Imre 09 gru 2011, 18:34
Ja wszedłem na 100, docelowo mam brać 200, ale nic nie czuję ciągle.
Imre

przez Kalebx3 09 gru 2011, 21:29
Witej Imre,
coś mi się zdaje ,że z tą lamotryginą nie o wyrażne CZUCIE chodzi ,ale jakąś bardziej nieokresloną i małowyczuwalna ,że tak powiem stabilizację. Ów brak "skoczności " i chwiejności ,którą ma ten lek zapewnić.Jest to moje pierwsze podejście do tego leku ,więc nie chcę się tu wymądrzać.U mnie lek ten również spłyca nadmierna reaktywność i chorą emocjonalność w odpowiedzi na życiowe stresy . Może niech wypowiedzą się Ci ,którzy lepiej znają temat.Pozdrawiam.

przez egon z poczty 17 gru 2011, 18:36
Witam i proszę o odp choruje kilka lat na zaburzenie lękowo depresyjne ,od początku gdy byłem jeszcze w szpitalu wiadome było że jest coś nie tak z eeg , miałem nadwrażliwośc słuchową ,dziwne szarpniecia mieśni , czasem jakbym na chwilę się wyłaczył najczęściej wtedy coś wypadało mi z rąk . W eeg wyszły zmiany napadowe w okol skroniowo czołowych jednak zlekceważono to na długi czas ,leczony byłem antydepresantami średnio skutecznie , ostatnio jednak zwróciłem lekarce uwagę że pogorszenie występuje nagle tj w ciągu kilku minut -dziwne. Dostałem lamotrix mam brac z effectinem na początek pół tabl i tu pojawia się problem gdyż już przy tej dawce mam zawroty głowy i co gorsza głowa z bólu mi pęka . Czy tak jest na początku z tym lekiem i trzeba to przeczekać ? czy jeśli tak jest to już tak będzie na tym leku ?
Nie ma tutaj żadnej kwestii że jesteśmy winni sami pozwalając terapeutom by mieszkali miedzy nami.

przez kurka 22 gru 2011, 19:57
Osobiście nic takiego u siebie nie zauważyłam, może musisz zacząć od mniejszej dawki?
Strach jest jak zwierz. Jeży się na plecach, oplata i dusi, i wbija kły.

Sortuj wg