LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez devnull 12 sty 2015, 04:43
W akcie desperacji pewnie niebawem wypróbuję ten lek,
ale nie wiem czy przetrwam skutki uboczne i czy efekt będzie
wart poświęcenia się, obawiam się, że nie wyrobię 3 miesięcy
jeśli będą jakieś dokuczliwe te uboki albo tak jak to inni pisali,
że problemy ze wzrokiem lub masa innych dziwadeł.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Druid 12 sty 2015, 13:07
devnull, dopóki nie nasiliły się u mnie uboki, była skuteczna, sprzyjała autorefleksji. Odczułam wyraźne zdystansowanie do odczuwanych emocji, przy czym odczuwałam je nadal, ale już znośnie; wyrównał się nastrój.
Czuję, że lamo "coś mi robi" z przodu głowy, wliczając w to gałki oczne :mrgreen:
Druid

przez devnull 13 sty 2015, 23:34
Ja już mam LAMO, dziś odkupiłem od znajomej,
ale zaczne brać za kilka dni bo aktualnie męczą mnie
migreny i dla świętego spokoju zmniejszam ESCI,
dziś nie wziąłem w ogóle, by sprawdzić czy przypadkiem
ta migrena to nie przez nadmiar serotoniny.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DCPMM 16 sty 2015, 18:24
Pluszowa napisał(a):nie chcę już lamotryginy. Miała suka szansę. Zaczynam myśleć, że lepsze są objawy, które jakoś można interpretować i rozumieć, niż skutki uboczne. Gorzej widzę, mniej wyraźnie. Suszy mnie tak, że w nocy wstaję wysikać wodę wypitą przed snem i /cenzura/ znowu się napić. Przed erą leków głowa bolała mnie 2 razy na rok. Widocznie nie da się mnie (mózgu mego) stuningować chemią.

-- 12 sty 2015, 01:14 --

Powie mi ktoś jak to odstawić?

Jeśli musisz odstawiać, to po prostu powoli zmniejszaj dawkę. Np. o 25mg na tydzień/dwa. Moim zdaniem Lamotrygina jest nieźle tolerowanym lekiem (przynajmniej w moim przypadku).
Schudłem 8-10kg (do 74) i utrzymywałem wagę bez większego problemu, jeździłem samochodem, pracowałem i ogólnie nieźle funkcjonowałem. Po czasie nie miałem żadnych uboków.
Brałem 75mg przez około 2,5 roku, tyle, że wchodziłem na lek powoli.
Myślę, że 75mg to chyba jednak zbyt mała dawka była.

przez Lord Kapucyn 19 sty 2015, 14:03
Dobry towar, spełnia swoją rolę. Poza tym odkąd biorę lamo praktycznie przestała mnie boleć głowa. Z uboków to na samym początku tylko uczucie ucisku(ale nie bólu) w głowie i nieco psychodeliczna derealizacja. Co do problemów ze wzrokiem to z bliska widzę żyleta, z daleka nieco gorzej, ale możliwe, że to nie wina lamo tylko po prostu trzeba mi okularów. :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez slow_down 19 sty 2015, 14:06
Z bólami głowy mam podobnie. Niegdyś miewałem potworne bóle głowy, nie raz co kilka dni. A teraz? Nie pamiętam, kiedy mnie ostatnio łeb naparzał.
slow_down

przez devnull 19 sty 2015, 16:52
Bardzo mnie cieszy, że piszecie o rzadszych bólach błowy bo od dziecka mam migreny,
czasami zwykłe bóle głowy - które są bardzo częste, więc za jakiś czas dorzucę LAMO.

-- 23 sty 2015, 23:15 --

No ja od 5 dni łykam 25mg LAMO, efekt placebo jakiś jest bo mam wrażenie jakby "coś" tam się działo ;)
Nie wiem po jakim czasie zwiększyć do 50mg, tydzień, 2-3 ?
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez noszila 27 sty 2015, 18:55
Dopiero zaczynam "przygodę" z LAMO, jest to w ogóle mój pierwszy stabilizator. Zaczynam od 25mg na noc. Lekarz kazał po tygodniu zwiększyć dawkę do 50mg na dobę w dwóch dawkach (rano i wieczorem po 25mg). Boję się jednak tej wysypki o której tyle niektórzy piszą. Co myślicie, może lepiej zwiększyć dawkę po dwóch tygodniach?

Biorę jeszcze esci 10mg na dzień. Czy myślicie, że można wypić trochę alkoholu przy tych lekach? Chodzi mi oczywiście o niewielkie ilości typu lampka wina.
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez Nicholas1981 27 sty 2015, 19:58
Mnie przez pierwsze dwa tygodnie okropnie swędziała skóra, miałem ochotę ja zdrapać z siebie. A teraz biorę 100 + 100 i jest ok. W sumie nic się złego nie dzieje. Lamo + wenla i mam nawet lekką górkę
Nicholas1981

przez guernone 27 sty 2015, 22:22
noszila napisał(a):Dopiero zaczynam "przygodę" z LAMO, jest to w ogóle mój pierwszy stabilizator. Zaczynam od 25mg na noc. Lekarz kazał po tygodniu zwiększyć dawkę do 50mg na dobę w dwóch dawkach (rano i wieczorem po 25mg). Boję się jednak tej wysypki o której tyle niektórzy piszą. Co myślicie, może lepiej zwiększyć dawkę po dwóch tygodniach?

Lamo to dobry lek i moim zdaniem nie warto się spieszyć, lepiej wchodzić powoli. Poczytaj ulotkę, tam są ładne tabelki.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Follow_ 27 sty 2015, 23:29
HEj, czy ktoś z Was może miał takie objawy przy braniu lamo:

- drżenie rąk i nóg
- osłabienie - jakby miało się zemdleć??
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

przez Nicholas1981 27 sty 2015, 23:43
Follow_, ja to mam tylko czasem uczucie jakby mi się we łbie kręciło. Niezbyt przyjemne, ale na szczęście nie cały czas
Nicholas1981

przez cytrynka84 28 sty 2015, 00:32
Mój lekarz uwielbia Lamitrin,ciągle wciska mi lamo zamiast Karbamazepiny.Nie wiem dlaczego właściwie.Wizyta na,której nie padnie nazwa Lamitrin to dla niego wizyta stracona ;)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez slow_down 28 sty 2015, 01:06
Dlatego że lamotrygina działa bardzo subtelnie. Wiele stabilizatorów swoje działanie rozpoczyna od pacyfikacji, dlatego głównie stosuje się je w hipomaniach i maniach. Lamotrygina ma przede wszystkim działanie przeciwdepresyjne, a nawet jeżeli pojawiają się spadki nastroju, to tylko na początku, potem się wyrównuje. No i lamotrygina jest chyba najbezpieczniejszym stabilizatorem. Karbamazepina ryje wątrobę, walproiniany żołądek + tycie, lit tarczycę i nerki. Od półtorej roku biorę lamotryginę w maksymalnej dawce. Ani przy wchodzeniu na ten lek ani obecnie - zero skutków ubocznych. Początkowo obniżone funkcje poznawcze, ale i to minęło. I tak to nic w porównaniu do braku koncentracji przy karbamazepinie (nawet w trakcie egzaminów ściąganie wymagało ode mnie nieludzkiego wysiłku).
Dobrym stabilizatorem jest w moim odczuciu kwetiapina, ale wchodzenie na ten lek to droga przez mękę. Początki jej brania to dwunastogodzinny sen, niejednokrotnie omdlenia spowodowane spadkiem ciśnienia. No i mocne obniżenie nastroju (w moim przypadku). Dopiero później wszystko się wyrównuje. No i im mniejsza dawka tym lepiej (dla mnie optymalna była 200, choć głównie stosuje się 300). Niegdyś brałem kwetiapinę solo w dużej dawce i skutkiem tego była totalna niechęć do życia.
slow_down

Sortuj wg