LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez guernone 26 gru 2014, 00:31
Lamo sprawdza się u mnie znakomicie w kwestii stabilizacji nastroju i eliminowaniu irytacji, niepokoju, agresji itp. Lek nie do przecenienia 8)
Natomiast często korci mnie do próby zmniejszenia dawki/odstawienia po to, aby sprawdzić czy to lamo zaburza moje funkcje poznawcze czy to jednak jeden z objawów choroby.

Ale schodzenie z leku może być bardzo ryzykowne...
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez slow_down 26 gru 2014, 01:56
Potwierdzam. Po ponad roku zażywania próba zejścia z 200 na 100mg ostro nasiliła depresję.
slow_down

przez Przegrany123 26 gru 2014, 02:23
Potwierdzam lamo bardzo upośledza funkcje poznawcze ale nie martwcie się po odstawieniu wraca do normy tak samo jak wraca do normy stan zważywienia i ciężkiej chadowej depresji :mrgreen: Musiałem wrócić do lamo bo za blisko samobója byłem i jak by mi ktoś prąd odciął się czułem ale takie chwile jak odzyskanie sprawności umysłowej i pamięci po odstawieniu lamo piękne chwilę <3 szkoda że wespół z tym idzie ta druga strona ciężkiej depresji i śmierci która stoi za plecami u mnie już dosłownie jak się odwracam za siebie to wszystko ciągnie żeby się zabić :smile:

-- 26 gru 2014, 01:33 --

guernone napisał(a):Lamo sprawdza się u mnie znakomicie w kwestii stabilizacji nastroju i eliminowaniu irytacji, niepokoju, agresji itp. Lek nie do przecenienia 8)
Natomiast często korci mnie do próby zmniejszenia dawki/odstawienia po to, aby sprawdzić czy to lamo zaburza moje funkcje poznawcze czy to jednak jeden z objawów choroby.

Ale schodzenie z leku może być bardzo ryzykowne...

Chyba nie ma wyjścia trzeba być stabilnym debilem 8) Szkoda że te leki akie zjebane
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez guernone 26 gru 2014, 13:06
Może to lamo, może zaawansowanie ChAD. W każdym bądź razie jeśli opóźnię dawkę przyjmowania leku, to czuję jak mózg nieco ożywa, ale dostaję wkurwa i czuję szybką destabilizację.

Polecam artykuł, gdzie wyraźnie zaznaczone są nasilenia zaburzeń funkcji poznawczych w zależności od stadium choroby.
PDF Etapy przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez refren 26 gru 2014, 21:19
Czuję się na lamo jak kretyn, nie wiem co odpowiedzieć na proste pytania, nie mam pamięci i nie mogę zebrać myśli, zawieszam się. To dołujące, gdyby nie huśtawki i widmo stanu mieszanego, to bym to rzuciła w diabły, bo te efekty lamo same w sobie działają na mnie depresyjnie, nie mówiąc o tyciu.

:(

przez elfrid 26 gru 2014, 22:47
refren, bierzesz lamotryginę solo? z jakimś antydepresantem te uboki w zakresie funkcji poznawczych powinny być mniejsze
pregabalina, wenlafaksyna

przez cytrynka84 26 gru 2014, 22:53
refren, jaka dawkę bierzesz? Przytylas dużo?A podobno się po lamo nie tyje.Tez miałam brać lamo 75 na huśtawki nastr. ale mam mega lęki po tym przed tym ,ze się udusze,nie mogę oddychać,spuchnięte węzły chłonne,nie wiem czy to nadwrażliwość na lek,czy sam lęk przed tym lekiem,czyli psychika daje takie objawy,raczej to drugie :( Naczytalam się netu,ulotek,o wysypkach zagrażających życiu i po leczeniu,5 dni wytrzymałam.Teraz biorę Karbamazepine,ale ,jak dlugo wytrzymam nie wiem ,panicznie boje się tycia(anoreksja) A muszę coś brać,bo mną buja strasznie :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez refren 26 gru 2014, 23:50
elfrid, cytrynka84, biorę lamo 200, kwetiapinę 300 i fluoksetynę 20. Dlaczego antydepresanty łagodzą pogorszenie funkcji poznawczych? Mi się wydaje, że ten kij ma dwa końce, bo z jednej strony fluo mnie trochę podkręca, ożywia, przyspiesza myślenie, a z drugiej też zamula, tylko nieco inaczej niż lamo- robi się od niej takie oszołomienie, trochę jak po alkoholu i ciężko się skupić na tym, co się czyta (a to niestety podstawa mojej pracy, przez cały dzień powinnam szybko czytać i wiedzieć co czytam) - tak myślę, że to od fluo, bo podobnie się czułam na wenlafaksynie.
Co do tycia, możliwe że to efekt fluoksetyny, ona działa anorektycznie, tak jest na ulotce, ale mój lekarz mówi, że na niektórych odwrotnie. Ale bardziej stawiam na lamo. W każdym razie to masakra, jak tyję. :(
cytrynka84, 75 to mała dawka i nie powinna Ci jakoś dać w kość, ta wysypka nie jest za częsta, ja nic takiego na przykład nie miałam. A karbamazepina ma gorsze uboki niż lamo, jeśli bierzesz kilka lat, to może Ci rozmiękczyć kości, według badań bardziej szkodzi na koncentrację i bardziej zagraża w ciąży zarodkowi. Mój lekarz mówi, że lamo jest najłagodniejsza ze stabilizatorów.
Z drugiej strony moja koleżanka bierze karbamazepinę i nie narzeka na problemy z koncentracją ani tycie.

przez slow_down 27 gru 2014, 01:05
refren, bardzo fajne połączenie leków. Stabilizuje, ale jednocześnie dodana bezpieczna dawka fluo powinna utrzymać nastrój na zdrowym poziomie. Jak się na tym mixie czujesz?
slow_down

przez refren 27 gru 2014, 02:51
Po 8-miu miesiącach mega zjazdu zaczęłam się jakoś turlać i być funkcjonalna. Nie budzę się z depresyjnym bólem, a to dużo. Nie czuję przez cały dzień udręki i nie myślę, że moje życie jest tak straszne, że aż niemożliwe, że to znoszę.
Ten zestaw biorę już długo, kluczowe było dopiero dobranie dawek, bo długo brałam 200-250 ketrelu i 15 fluo - to było za mało. Tylko że ciężko mi zaakceptować 1. Bycie kretynem 2. Pogorszenie funkcji seksualnych 3. Stępienie wrażliwości na różne pozytywne przeżycia 4. Tycie

:/

-- 27 gru 2014, 02:52 --

slow_down, dzięki za optymistyczny komentarz, mimo że go zmasakrowałam, to trochę mnie pocieszył.

przez slow_down 27 gru 2014, 10:54
Może mniejsza dawka kwetiapiny by wystarczyła, np. 200mg, a fluo można by zwiększyć i poczekać na reakcję. Kwetiapina jednak glebuje, mimo że to rzekomo stabilizator. Od kwetiapiny bardziej stabilizuje mnie karbamazepina.
slow_down

przez 1500100900 27 gru 2014, 10:56
refren napisał(a):Czuję się na lamo jak kretyn, nie wiem co odpowiedzieć na proste pytania, nie mam pamięci i nie mogę zebrać myśli, zawieszam się. To dołujące, gdyby nie huśtawki i widmo stanu mieszanego, to bym to rzuciła w diabły, bo te efekty lamo same w sobie działają na mnie depresyjnie, nie mówiąc o tyciu.

:(

Mam to samo.Nic dodać nic ująć taka prawda.Czasem się zastanawiam co gorsze ciężka chadowa depresja,stan mieszany czy zapominanie słów,zawiechy,zubożała kondycja i jeszcze masę innych uboków od Lamo.A to ponoć najłagodnieszy stabilizator nastroju.Śmiech na sali ale niestety prawda wybrałem wszystkie oprócz Litu.I najmniej przytyłem na lamo.Leki w Chad to ścierwo masakryczne choroba w sumie nie łatwiejsza ale nie da sie czuć dobrze psychicznie,fizycznie i umysłowo na tych lekach.Trzeba wybierać...

przez cytrynka84 27 gru 2014, 11:48
refren, tyjesz moim zdanie po Kwetiapinie najbardziej.Bralam Ketrel jak mi odstawiali benzo i przez 5 miesięcy,strasznie przytyłam,po odstawieniu nie dało się tego zrzucić za bardzo :( Wtedy mi Ketrel życie uratował to pewne.Karby nie zamierzam brać dlugo 3-6miechow,jak każdy stabilizator u mnie.Nie lubię stab. zwgl.na uboki Karba szybciej stabilizuje niż lamp z tego co czytałam,a teraz jest mi to potrzebne.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez refren 27 gru 2014, 12:21
cytrynka84, brałam przez kilka lat ketrel solo i specjalnie nie utyłam. Widać każdy trochę inaczej reaguje.

slow_down napisał(a):Może mniejsza dawka kwetiapiny by wystarczyła, np. 200mg, a fluo można by zwiększyć i poczekać na reakcję. Kwetiapina jednak glebuje, mimo że to rzekomo stabilizator. Od kwetiapiny bardziej stabilizuje mnie karbamazepina.

Na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony mam takie doświadczenie, że odstawiałam w ogóle leki - wtedy jeden lek, wenla i raz po odstawieniu dałam radę przez 5 miesięcy, a za drugim razem zamieniłam na ketrel i od razu wpadłam w dołek.

Z drugiej strony teraz to właśnie zwiększenie ketrelu z 250 do 300 podziałało antydepresyjnie.

1500100900, :-|

Sortuj wg