LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez ladywind 28 paź 2014, 13:55
Dark Passenger, lamo na chad bierzesz?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 28 paź 2014, 18:31
Dark Passenger napisał(a):Dołożenie lamotryginy do sertraliny(200mg) było najlepszym posunięciem na całym moim farmakologicznym poletku.

A jakie widzisz korzyści z dołożenia lamotryginy?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Lord Kapucyn 28 paź 2014, 22:32
ladywind napisał(a):Dark Passenger, lamo na chad bierzesz?

Nie, ale zobacz mój post na 87 stronie tego wątku. :P

elfrid napisał(a):
Dark Passenger napisał(a):Dołożenie lamotryginy do sertraliny(200mg) było najlepszym posunięciem na całym moim farmakologicznym poletku.

A jakie widzisz korzyści z dołożenia lamotryginy?

- Przede wszystkim - to czego należałoby oczekiwać od stabilizatora - doskonale wyrównała nastrój. Jeżeli -10 to ciężka depresja/dysforia, a +10 to mania/euforia to lamo trzyma mnie stabilnie na 0/+1. Tutaj potwierdza się, że ona w większym stopniu zapobiega epizodom depresyjnym niż maniakalnym.
- Dodatkowe działanie antyobsesyjne/antykompulsywne- sertra już w dużej mierze wykosiła natręctwa, ale lamo dobiła je doszczętnie. Też się potwierdza, bo eksperymentalnie jest stosowana w ocd.
- Większość biorących lamo skarży się na pogorszenie f. poznawczych, pogorszenie pamięci, trudności z przypominaniem słów, z wysławianiem się itp. Ja zaobserwowałem u siebie coś dokładnie odwrotnego- funkcje poznawcze wcześniej na samej sertrze były ok, ale po dodaniu lamo jeszcze nastąpiło jakieś ich turbo-doładowanie.
- Lepsza kontrola emocji - reagowanie śmiechem/mam wyj.ebane na sytuacje, który wcześniej mogłyby się stać przyczynkiem do ostrzejszej wymiany zdań czy nawet kłótni.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 28 paź 2014, 23:18
Dark Passenger, wow no to pięknie, wręcz tak książkowo. A po jakim czasie te efekty i na jakiej dawce?

przez aptasia 29 paź 2014, 01:41
Dark Passenger napisał(a):- Większość biorących lamo skarży się na pogorszenie f. poznawczych, pogorszenie pamięci, trudności z przypominaniem słów, z wysławianiem się itp. Ja zaobserwowałem u siebie coś dokładnie odwrotnego- funkcje poznawcze wcześniej na samej sertrze były ok, ale po dodaniu lamo jeszcze nastąpiło jakieś ich turbo-doładowanie.

może dlatego, że depresja bardziej upośledza funkcje poznawcze niż jakiekolwiek leki, więc kiedy lamo złagodziła to z czym sama sertra nie dawała sobie rady nastąpiło jakieś turbo-doładowanie? :P
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Bipolarny1994 30 paź 2014, 20:25
''może dlatego, że depresja bardziej upośledza funkcje poznawcze niż jakiekolwiek leki'' - dobre sobie :mrgreen:

Zmniejszyłem lamo do 50mg choć powinienem brać dużo więcej i brałem dużo więcej i szczerze mimo iż mój stan się nadaję do leczenie w szpitalu stan mieszany mnie gwałci przez cały dzień nie miłosiernie to w końcu wiem co to jest pamięć.W końcu ona jest normalna.Od 5 lat brałem lamo teraz zmniejszając do 50mg czyli prawie nic i dopiero czuję różnicę. Na lekach mega pamieć się upośledza.Fakt że lamo nie rozwala pamięć na stałe bo po odstawieniu ona jest z powrotem prawidłowa.Ale w koncu np. w Chad trzeba brac leki do końca swoich dni więc to żadne pocieszenie.Robiłem testy pamięci krótkotrwałej na 50 mg lamo i mimo iż się psychicznie czuję fatalnie i żadnej radości po tym ale testy wyszły 2x razy lepiej czyli podwójna liczba pkt bez żadnych wysiłków i ze stanem mieszanym.Pamięć bez lamo a pamięć na lamo robi wielką różnicę.Szkoda że przez lek na niekorzyść :)

przez aptasia 31 paź 2014, 00:09
Bipolarny1994 napisał(a):''może dlatego, że depresja bardziej upośledza funkcje poznawcze niż jakiekolwiek leki'' - dobre sobie :mrgreen:

ok, nie mówię o benzo. wiadomo.

Pamięć bez lamo a pamięć na lamo robi wielką różnicę.Szkoda że przez lek na niekorzyść :)

też mam niestety takie wrażenie :( myślałam, ze to ubok który minie z czasem ale już tak długo łykam to lamo, że chyba pora przestać żyć złudzeniami. może powinnam poprosić o zmiane lamo na jakieś depakine czy inny stabilizator?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez slow_down 31 paź 2014, 00:20
Czuję się, jak by lamo przestawała działać. Biorę około rok 200mg. Jak zejść z tego leku w miarę bezboleśnie po takim czasie terapii nim?
slow_down

przez Popiol 31 paź 2014, 02:22
dream* a ile czasu bierzesz lamo? 25 mg to mikro dawka ale ty chyba 100 brałaś ?
Popiol

przez barsinister 31 paź 2014, 04:39
slow_down napisał(a):Czuję się, jak by lamo przestawała działać.

a czym się to objawia?
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez aptasia 31 paź 2014, 09:45
Popiol napisał(a):dream* a ile czasu bierzesz lamo? 25 mg to mikro dawka ale ty chyba 100 brałaś ?

Biorę 100 od 2 opakowań, wcześniej dwa 75 a wcześniej jedno zjadłam wchodząc na minimalna dawkę terapeutyczna czyli 50 mg. Wychodzi, że biorę lamo jakieś pół roku, ale to szybko zleciło.
Sylvia Plath

przez slow_down 31 paź 2014, 16:46
Jak odstawić delikatnie lamotryginę?
Pojawiają się huśtawki nastroju. Do tej pory lek chronił mnie przed dołami, a od niedawna efekt ten coraz bardziej zanika. Huśta mną na lewo i prawo. Nie widzę więc sensu brania tego leku. Im mniej tym lepiej.
slow_down

przez elfrid 31 paź 2014, 18:06
slow_down, a może to przez paroksetynę i manserynę?

przez slow_down 31 paź 2014, 19:46
Byłem dłuuuugi czas tylko na lamo + sertra, długi długi czas na tych samych dawkach obu leków. Już wtedy zaczęło się pieprzyć. Chciałbym być bez antydepresantu, ale na napady lękowe tylko to mi pomaga.
slow_down

Sortuj wg