LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

Lamotrygina (Lamotrix,Lamitrin,Trigidon,Symla)

przez aree1987 12 lis 2011, 22:19
Ja biorę tydzień i faktycznie bóle głowy są, mdłości chyba też bo tak pod wieczór nie za bardzo sie czuje. Ponadto redukuje paroksetyne na 20mg a mirtazapine na 0mg więc pozostałe skutki uboczne mogą wynikać z tego tez..
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez _wovacuum_ 12 lis 2011, 22:23
Ja lecè w poniedzialek pytac o ten lek mojà panià doktor :smile: z tego co czytam to sporo pozytywnych opinii jest tutaj!! :D

przez Kalebx3 13 lis 2011, 12:54
33mg./d. -pierwszy tydzień. Przewaga objawów ubocznych leku,ale nie za uciążliwa.Lekkie stany podgorączkowe,niewielki brak apetytu.Lek się powoli "wkręca",ale chyba ma potencjał i będzie coraz lepiej.Tak czuję ,tak myślę.Biorę i czekam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aree1987 13 lis 2011, 13:30
Ja jadę od pierwszego dnia na 100mg, trochę mnie obsypało na początku ale teraz powoli przechodzi..
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez wolverine 15 lis 2011, 12:32
Ja biorę lamotrix od jakichś dwóch lat chyba. W dawce 200mg: 100 mg rano i 100 mg wieczorem.
Nie pamiętam objawów ubocznych jak zaczynałam, nie pamiętam od kiedy zaczęło działać, ale mogę śmiało powiedzieć, ze lek pomaga. Działa jak stabilizator: nie mam już takich skrajnych nastrojów, nie ogarnia mnie nadmierna euforia ani silny stan depresyjny. Wszystko jest bardziej zrównoważone i bardziej świadome. To znaczy euforia, bo depresja średnio.

przez aree1987 15 lis 2011, 17:41
Biorę 10 dni wydaje mi się mniej się spinam, wszystko mnie jakos to to lotto. Ponadto jestem troche zamulony i jak chce coś bardziej zlozonego powiedzieć to brakuje mi słów i wypowiedzi jakieś takie niekompletne i pokraczne wychodzą. :oops:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez Kalebx3 15 lis 2011, 18:17
A u mnie coraz (duże)LEPIEJ ,acz bardzo powolutku.I również jak Ty chodzę mniej spięty i mniej "wybuchowy",a bardziej wyrównany.Wszystko przy dawce 33mg.Nawet przy metylofenidacie (15mg) praktycznie żadnych problemów ze snem(bez lamo były).Jestem bardzo zadowolony z tego leku,i również z tego ,że nie jest zbyt toksyczny.
Myślę Aree 1987,że za OSTRO wystartowałeś,ze zbyt wysoką dawką,tak się chyba nie powinno sprintować na początku,bo to lek wybitnie długodystansowy.Pozdrawiam.

przez malwina77 15 lis 2011, 19:18
Lamotrygine wprowadza sie stopniowo zaczynajac od dawki 25 mg. 100 mg na poczatek to za duzo, mozna nabawic sie ostrej reakcji alergicznej lub wysypki, prowadzacej do martwicy naskorka. Ja bralam przez 2 tyg. 25 mg, potem dwa tyg. 50, potem tak samo 75 do 200 mg. Lekarz dwa razy mnie ostrzegal, zebym brala zgodnie z tym schematem.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez aree1987 15 lis 2011, 22:17
a tam straszycie ja jestem hardkor ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez norma_baker 16 lis 2011, 08:09
w zeszłym roku brałam Lamitrin przez miesiąc - 100mg dziennie w dwóch dawkach. musiałam przerwać, bo dostałam takiej gorączki [do 43 stopni] i wysypki [plamisto grudkowa], że na tydzień w szpitalu wylądowałam. bardzo żałuję, że tak się stało - dla mnie to był świetny stabilizator nastroju przy bpd. niestety, co zaczyna na mnie pozytywnie działać zawsze musi mieć jakiś skutek uboczny eliminujący. :/
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez malwina77 16 lis 2011, 12:29
To jeszcze jeden dowod na to, ze lamotrygine trzeba wrowadzac powoli.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Kalebx3 16 lis 2011, 13:15
bo dostałam takiej gorączki

Miałem podobnie z tą gorączką,do tego silne osłabienie jak przy grypie.No nie aż tak wielką , bo i dawka była u mnie mniejsza(33mg./d),ale w pierwszej chwili nie powiązałem tego z lamo.Już myślałem ,że to jakaś infekcja i trzeba się brać lada moment za antybiotyk.Przetrzymałem jednak ,na drugi dzień już wszystko dobrze jak gdyby nigdy nic ,i tak dosłownie w kratkę.Raz lepiej,to znowu gorzej. Patrząc na to głębiej, takie silne skutki uboczne leku to dowód ,że lek ma swoją moc i działa.Choć czytałem,że nie jest on zbyt ogólnie toksyczny a ludzie biorę go latami.A to ,że trzeba go wprowadzać powoli i stopniowo,jak mówisz Malwina, to jak najbardziej się z tym w ZUPEŁNOŚCI zgadzam i podpisuję obiema rękami,no chyba że ktoś jest hardkor,to wtedy nie.Sądzę jednak ,że wydanie hardkorowe,może się smutnie skończyć :( jak w przypadku @zielonawitolda.

przez _wovacuum_ 17 lis 2011, 20:39
Moja pani doktor doszla do wniosku, ze lamotrygina jest mi zupelnie niepotrzebna:) powrocilam do swojego leku-deanxitu -na jakis czas,mam nadziejè ,ze nie na dlugo...aczkolwiek sam fakt,ze po ponad 2,5 letniej przerwie musialam znow powrocic do farmakoterapii nie jest pocieszajàcy.No ale k**a nie poddam siè :twisted:

przez Kalebx3 18 lis 2011, 15:41
Witam wszystkich leczących się lamotryginą.
Mam pytanie,możecie mi rozjaśnić temat "wpływ Lamo na apetyt".Coś zauważyłem ,że bardzo mi on siada,to znaczy zmniejsza się.I tak byłem niejadkiem(może bardziej i trafniej <niestabilizowany apetycznie-pokarmowo>,a tu jeszcze mocniej bez apetytu.Mieliście podobnie ?Pozdrawiam.

Sortuj wg