LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez guernone 21 paź 2014, 16:51
Modi napisał(a):Potrzebuje Lamo 100mg na okres ok 2 tygodni,bo moj lekarz biedulek na L4, jakby komus lezalo i chcial odsprzedac prosze o taka inf na prv

Lekarz rodzinny może Ci wypisać receptę.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez aptasia 22 paź 2014, 12:31
czytam i widzę, że bierzecie nawet po 200mg lamo a ja...
ja odkąd weszłam z 75mg na 100mg mam problemy z koncentracją, zapominam słów albo opowiadam coś ale już w połowie nie wiem do czego zmierzałam... fajnie stabilizuje, to fakt... ale to zapominanie jest równie uporczywe :(

Popiołku, uważaj tylko z tym klonem :(
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez slow_down 22 paź 2014, 14:41
Próbował ktoś odstawić 200mg do zera albo chociaż zejść do 100?
slow_down

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiol 23 paź 2014, 16:07
dream*, klonik się już skończył :) i nie ciśnie mnie by latać za receptami czy zamawiać z neta (to nie problem) zdaje sobie sprawę że to donikąd nie prowadzi. Doraźnie fajnie mieć w szafce, tylko że u mnie nie poleży, dlatego dałem sobie spokój.

Myśląc o lamotryginie też się tego obawiam właśnie, bo moja pamięć i koncentracja jest w strzępach, nawet ciężko mi zdanie złożyć, czy przeczytać coś dłuższego. Z drugiej strony, gdyby ten lek zapobiegał spadkom nastroju, które są u mnie niczym lawina to może w ogólnym rozrachunku było by lepiej w tym temacie.
Boje się też podchodzić kolejny raz do lamo, bo odniosłem wrażenie (nie raz) że ściąga mój nastrój w dół i go tam trzyma, może z czasem było by lepiej, nie wiem.

Barsinister opisywał, że po dłuższej terapii (nie pamiętam 2 lata?) nie widzi już żadnego wpływu lamotryginy na funkcje poznawcze.
Zresztą co organizm, to reakcja inna.

-- 23 paź 2014, 16:10 --

PS u mnie lamo to jedyny lek który biorę pod uwagę, wyrzekłem się wszystkich leków antydepresyjnych typu SSRI TLPD i innych. Wiem że łatwo nie będzie, ale to błędne koło, zrozumiałem to po latach. Odnoszę się tu do swojego przypadku.

-- 23 paź 2014, 16:14 --

PS 2 Wiecie...czytanie w kółko o tym, że lamotrygina zaburza funkcje poznawcze też bez wpływu żadnego nie zostaje.
Popiol

przez barsinister 23 paź 2014, 18:32
nie wydaje mi się, żeby to pogorszenie funkcji poznawczych występowało dłużej, niż parę miesięcy (no i nie można zapominać, że depresja pogarsza je znacznie bardziej)

u mnie się to właściwie objawiało lekkimi zawieszeniami i robieniem literówek - takie serio pogorszenie to jest chyba wyłącznie na topiramacie
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez aptasia 24 paź 2014, 01:54
Popiol napisał(a):Boje się też podchodzić kolejny raz do lamo, bo odniosłem wrażenie (nie raz) że ściąga mój nastrój w dół i go tam trzyma, może z czasem było by lepiej, nie wiem.

a jak długo ją brałeś? masz zdiagnozowaną tylko depresję czy coś jeszcze? może po prostu gasi Twoje euforyczne nastroje? (o ile miewasz) Ponoć lamo stabilizuje nastrój z naciskiem na to by nie spadł on za mocno więc w sumie dziwne, że Ciebie ciągnie w dół.

PS 2 Wiecie...czytanie w kółko o tym, że lamotrygina zaburza funkcje poznawcze też bez wpływu żadnego nie zostaje.

daj spokój, to nie jest tak, że jestem otępiała. Gdybym miała dobrze dobraną dawkę to nie bylabym w ogóle - na 75mg było okej. mniej stabilizowało moje huśtawki wprawdzie, no ale źle też nie było.

barsinister napisał(a):nie wydaje mi się, żeby to pogorszenie funkcji poznawczych występowało dłużej, niż parę miesięcy (no i nie można zapominać, że depresja pogarsza je znacznie bardziej)

u mnie się to właściwie objawiało lekkimi zawieszeniami i robieniem literówek - takie serio pogorszenie to jest chyba wyłącznie na topiramacie

za dwa lata to ja planuje być już zdrowa :P żartuję, ale mam nadzieję, że do tego czasu uda mi się odstawić leki.
właśnie te zawieszenia, literówki a własciwie w moim przypadku powrót dysortografii (którą kiedyś zwalczyłam ucząc się słów na pamięć) to, że zapominam podstawowych słów, nazwisk itp. że często mam uczucie pustki w głowie... martwi mnie :(
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez barsinister 24 paź 2014, 04:09
powinno minąć i to w miarę szybko (wiadomo, każdy lek w jakiś tam sposób coś nam odbierze, byle nie na stałe)
akurat na lamotryginie mogę ciągnąć do końca życia, jeśli będzie działać - chyba jedyny lek w przypadku którego mam pewność, że korzyści deklasują skutki uboczne, nawet na antydepresantach w ostrej fazie tego nie miałem
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez aptasia 24 paź 2014, 11:25
a jak szybko Tobie minęło? ja na setce już jestem całe opakowanie i mam wrażenie, że to się nasila a nie mija..
Sylvia Plath

przez Popiol 25 paź 2014, 10:30
dream*, a nie pamiętam, lamo najdłużej brałem chyba ostatnio z paroksetyną, ok 8-9 tyg. 100 mg. trochę krótko jak na ten lek. Może będę robił jeszcze próby.

Nie mam siły sue rozpisywać, lęk mi nie da zdania ułożyć. Depresje mam zdiagnozowaną, ale nie wiem jak ja nazwać, bo te diagnozy np. "efki" są zbyt płytkie do tylu różnych przypadków i skomplikowanej osobowości człowieka.
Lamo nie ma u mnie co gasić, bo w przeciągu ostatnich lat jestem w depresji, są wahania nastroju ale wynikają raczej z neurotycznej osobowości.
No i lęk, lęk wolnopłynący, też uprzykrza mi życie. Już wolę chyba kompletną apatie.
Popiol

przez aptasia 26 paź 2014, 15:55
Popiol napisał(a):dream*, a nie pamiętam, lamo najdłużej brałem chyba ostatnio z paroksetyną, ok 8-9 tyg. 100 mg. trochę krótko jak na ten lek. Może będę robił jeszcze próby.

a no krótko :( biorąc pod uwagę jak wolno się wchodzi na dawkę terapeutyczną to już w ogóle.
lęku nie leczę więc tu nic nie doradzę.
z perspektywy czasu wydaje się być dobrym pomysłem zbicie depresji jakimś antydepem a później włączenie lamo jako asekuranta który nie pozwoli nastrojowi spaść poniżej pewnego poziomu.
Sylvia Plath

przez Popiol 26 paź 2014, 21:13
Ostatnio tydzień mi zajęło dojście do 100 mg, nic się nie działo.
Za pierwszym podejściem miałem mdłości i objawy grypopodobne.
Popiol

przez czarnobiała mery 28 paź 2014, 00:15
Lamo ma na mnie zbawienne działanie, szkoda, że tak późno ją odkryłam.
Odkąd ją biorę, zupełnie odstawiłam nasenne, a brałam ich na potęgę. Śpię lepiej, czuję się lepiej, a poza tym dalej mam moc twórczą! Jest naprawdę super wspaniale! :smile:

przez Popiol 28 paź 2014, 05:50
Spróbuję jeszcze tej lamotryginy, ciekawe jak będę ją czuł bez antydepresantów.
Wyrzekam się SSRI i innych lpd...czuję wręcz wstręt do tych leków. Neurolepów też nie zamierzam dotykać. Lamotrygina to jedyny lek nad którym się zastanawiam teraz, zwłaszcza przez mój neurotyczny charakter. Benzo do wsparcia czasami.
Popiol

przez Lord Kapucyn 28 paź 2014, 13:21
Dołożenie lamotryginy do sertraliny(200mg) było najlepszym posunięciem na całym moim farmakologicznym poletku.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg