LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez aptasia 18 wrz 2014, 22:59
kokon20 napisał(a):
dream* napisał(a):a ja brałam sertrę i 25mg lamo i wspominam ten okres dobrze. Sertra rano pobudzała, lamo na noc ładnie wyciszało do snu.
Lekarze przepisują takie niskie dawki bo to lek który niby może dać bardziej lub mniej groźne problemy skórne więc wchodzi się na niego stopniowo i powoli. Ale 3 miesiace to troche długo... Na co bierzesz te leki?
I czemu lamo miałoby się przebijać przez sertre? one się łądnie uzupełniają, lamo to aktor 2giego planu. Sama długo zastanawiałam się czy coś mi on daje... ale jednak jak sięgnę pamięcią wstrecz gdy jeszcze go nie łykałam to widzę różnicę.

Lamo mam brać aby ustabilizować nastrój,sertra nawet pobudza i sprawia że lęki są nieco mniejsze ale nie zawsze,często czuję się na niej zestresowany,może lamo to jakoś uspokoi?
Ale czy lamo brane na noc będzie też działać w dzień?

taaaaaaaak.:) Okres półtrwania lamo to ~30h więc spokojnie. :)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez kokon20 19 wrz 2014, 12:38
dream* napisał(a):
kokon20 napisał(a):
dream* napisał(a):a ja brałam sertrę i 25mg lamo i wspominam ten okres dobrze. Sertra rano pobudzała, lamo na noc ładnie wyciszało do snu.
Lekarze przepisują takie niskie dawki bo to lek który niby może dać bardziej lub mniej groźne problemy skórne więc wchodzi się na niego stopniowo i powoli. Ale 3 miesiace to troche długo... Na co bierzesz te leki?
I czemu lamo miałoby się przebijać przez sertre? one się łądnie uzupełniają, lamo to aktor 2giego planu. Sama długo zastanawiałam się czy coś mi on daje... ale jednak jak sięgnę pamięcią wstrecz gdy jeszcze go nie łykałam to widzę różnicę.

Lamo mam brać aby ustabilizować nastrój,sertra nawet pobudza i sprawia że lęki są nieco mniejsze ale nie zawsze,często czuję się na niej zestresowany,może lamo to jakoś uspokoi?
Ale czy lamo brane na noc będzie też działać w dzień?

taaaaaaaak.:) Okres półtrwania lamo to ~30h więc spokojnie. :)

Dzięki za odp!:)
Dzisiaj wyjeżdżam do pracy w Niemczech na co najmniej 3 miesiące,więc pokładam duże nadzieje w lamo.
pozdrawiam.

przez Sajkofaak 19 wrz 2014, 13:35
Ale ciężko po 4 latach brania 100mg lamo wejść teraz na 150mg.Kurcze takich bólu stawów jeszcze nigdy nie doświadczyłem,słowa się mylą myślę jedno mówię drugie,ciężko zdanie jakoś złożyć,zawroty głowy i wiele więcej.Na fluo wchodzenie jak cukierki zero uboków na inne antydepy minimalnie a na lamo to wyglądam teraz tak :shock:
Choroba Afektywna Dwubiegunowa typ.II

Fluoksetyna 20mg
Lamotrygina 150mg

Bodymax plus

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 20 wrz 2014, 17:39
Sajkofaak, a po co podnosisz dawkę? 100mg nie wystarczyło?
pregabalina, wenlafaksyna

przez aptasia 20 wrz 2014, 17:46
ja + lamo 100mg = brak koncentracji. Czasami ciężko mi zartykuować swoje myśli, czasami zapominam słów.... czy to minie?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Sajkofaak 20 wrz 2014, 19:08
elfrid napisał(a):Sajkofaak, a po co podnosisz dawkę? 100mg nie wystarczyło?

100mg to już dawno nie działa niestety wszystko co dobre to się szybko kończy.Tolerancja tak po 1,5 roku się zrobiła na tą dawkę i już nie czuję jej działania i nawrót przyszedł.

-- 20 wrz 2014, 19:10 --

dream* napisał(a):ja + lamo 100mg = brak koncentracji. Czasami ciężko mi zartykuować swoje myśli, czasami zapominam słów.... czy to minie?

Na pewno po dłuższym czasie złagodnieje,koncentracja wróci ale zapominanie słów będziesz odczuwać dłużej.Ja biorę taką dawkę od 4 lat.Ale szybko się tolerancja robi i trzeba dobierać większe dawki.Na 100mg jeszcze idzie z tym co piszesz ale jak teraz zwiększam do 150mg to masakra... :hide: Z czasem trzeba zwiększac dawki bądź zmieniać leki to jest takie błędno koło tylko że ja mam chad czyli lipa po całosci.
Choroba Afektywna Dwubiegunowa typ.II

Fluoksetyna 20mg
Lamotrygina 150mg

Bodymax plus

przez elfrid 21 wrz 2014, 11:51
Sajkofaak, najlepiej chyba w pierwszy tygodniu zwiększyć do 125mg, a od kolejnego dopiero 150mg

przez Semir 25 wrz 2014, 17:38
dream* napisał(a):ja + lamo 100mg = brak koncentracji. Czasami ciężko mi zartykuować swoje myśli, czasami zapominam słów.... czy to minie?

Ja też zacinam się w opowiadaniu na temat tego co mi we łbie świszczy, bywa że też mam problem ze słowami ale może to tak jak w moim przypadku ze zdenerwowania bądź nie jesteś jeszcze "oswojona" z lamo. Brak koncentracji miałem ale z lekka przed lamotryginą teraz nie mam problemów z robotą na produkcji czy jazdą samochodem(jeszcze nikogo nie przejechałem miśki mnie nie suszą itp: więc chyba jest dobrze) :mrgreen: A jeśli chodzi o wcześniejsze objawy to tylko miałem uważać na objawy skórne i czułem się jakby chodziło po mnie całe cholerne mrowisko i zdrapałem plecami tynk chyba z całego oddziału :/
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

przez White Rabbit 28 wrz 2014, 15:07
Cześć!
Czy ktoś mógłby mi napisac, jak długo wypłukuje sie pojedyncza, pierwsza dawka lamotryginy 25mg z organizmu? Czuje, ze zaraz oszaleje po jej zazyciu, nie panuje nad ruchami i lękiem, natręctwami.

-- 28 wrz 2014, 15:42 --

Widze, że ktoś już o tym pisał, i to na tej samej stronie :hide:
dream*, nie wiesz, czy taki czas półtrwania dotyczy stałego przyjmowania, kiedy wysycone" są już szlaki metaboliczne, czy także pierwszej dawki?
Chcialabym pozbyć się tego leku z organizmu. Na lyricę (pregabalina) tak samo reagowalam..

-- 28 wrz 2014, 15:43 --

"wysycone"

przez aptasia 28 wrz 2014, 22:24
okres półtrwania bada się przy jednorazowym podaniu dawki więc odpowiedź brzmi: dotyczy on przyjęcia pierwszej, jednieazowej dawki.
aż dziwne, że tak zadziałało na Ciebie :( szkoda, bo to raczej fajny lek
Sylvia Plath

przez White Rabbit 29 wrz 2014, 11:23
Kurczę, szkoda. Mialam jakąs taka cichą nadzieję, że może szybciej się tego pozbęde. Ale faktycznie, to nie miałoby sensu, bo przy regularnym zażywaniu organizm różnych leków pozbywa sie nawet parenaście, a może i więcej dni. Bardzo długi okres półtrwania..
dream*, wystapiła u ciebie wysypka? Jeśli tak, to kiedy?
Sama nie wiem, dlaczego tak na mne podziałał, ale wiele leków u mne nie podchodzi, bo dodatkowo podbija lęk i zamiast pomagac, szkodzi. Mogłabym apteke otworzyć. Mam niewykorzystaną olanzapine, pernazynę, tisercin, promazynę, lyricę, i teraz lamitrin.. Szkoda, że tak źle reaguje na farmakologię ;/

przez ewa3700 30 wrz 2014, 18:22
Witam, czy ktoś stosował lamotry...i citalopram? Jaka dawka i czy nie było interakcji? Wdzięczna bym była za informację.

przez elfrid 30 wrz 2014, 18:59
ewa3700, w żadnych dawkach terapeutycznych nie ma interakcji.

przez ewa3700 30 wrz 2014, 20:57
...dzięki za odp.

-- 30 wrz 2014, 21:00 --

...bo zastanawiam się nad gabapentyną i lamotryginą, jednak lamotrygina.

Sortuj wg