LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez aptasia 29 lip 2014, 23:47
amelia83 napisał(a):dream*, ja mam myślotok od kilku dni
:-|

pewnie dlatego, że rozregulowałaś chemię w mózgu tą przerwą... pewnie minie za pare dni stosowania leków.. tego przynajmniej Ci życzę :*
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez DCPMM 30 lip 2014, 13:12
dream* napisał(a):DCPMM, a co Ci jest? :((((

uf, nie chce zapeszać, ale minął mi "myślotok" :) chociaż na sertrze przy niskich dawkach też tak miałam a jak doszłam do terapeutycznej to od nowa moją głowę wypełnił chaos.

W tej chwili mam depresję, a w ogóle prawdopodobnie ChAD, albo depresję nawracającą. Prawdopodobne, że ChAD, ale z nie z maniami tylko ew. z hipomaniami, których niestety nie umiem wyłapywać, bo u mnie to nie stan jakiegoś wielkiego szczęścia, tylko przyspieszenie myślenia połączone z drażliwością, gadatliwością i brakiem koncentracji. Z czasem przychodzi, zmęczenie, brak odczuwania satysfakcji z czegokolwiek, niepokój itd...
Cieszę się bardzo, że lamotrygina Ci pomaga. Za mało jest pozytywnych przykładów na tym forum. Wszyscy, którym lek pomógł powinni tu wracać raz na kwartał i pisać "tak, lek mi pomógł, funkcjonuję normalnie - da się" :)
Marzę o takim efekcie jak Twój. Wyciszyć się wewnętrznie, pozbyć się tego cholernego natłoku myśli i niepokoju, odzyskać koncentrację, móc pospać 7h.... Ech... czekam.
Najgorzej, że latam "kompulsywnie" po tym forum po różnych wątkach i tylko się niepotrzebnie nakręcam negatywnie.

przez Kalebx3 30 lip 2014, 15:43
Zapewne minie wam wszystkim myślotok po lamotryginie, ha ha . Wrzućcie na luuuuz , ten lek pomimo ,że dobry , nie aż tak wielkich możliowiści . Wiem , bo łykam od listopada 2011 roku nieprzerwanie . Na natłoki - tłoki -myslowe smoki jest tylko dobrane SSRI + metyfenidat . Ten mix nie uwala jak zdecydowana większość Neuroleptyków , które i owszem radzą sobie z natłokami mysli , ale i czynią z Ciebie warzywnik przydomowy z atrakcyjnym zatwardzeniem .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 30 lip 2014, 17:15
DCPMM, na gonitwę myśli, drażliwość przydałby się jakiś sedatywny stabilizator. Lamotrygina, chyba jako jedyna, się do nich nie zalicza.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 30 lip 2014, 17:49
elfrid, jak Tobie na wenlafaksynie?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 30 lip 2014, 20:32
depas, lepiej niż przed. Od ponad dwóch tygodni jestem na 150mg. Przeszły najbardziej dokuczliwe objawy myśli rezygnacje, poczucie ciężkości, zmęczenia i uczucie trudności przy wykonywaniu podstawowych czynności. Zmniejszył się też lęk. Obecnie dopasowuje odpowiednią dawkę karbamazepiny.

przez depas 30 lip 2014, 20:36
Czyli nie masz już tak jak kiedyś pisałeś, że każdy LPD po czasie powoduje coś w rodzaju manii?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 30 lip 2014, 20:39
depas, trudno powiedzieć. Cały czas biorę karbamazepinę w połączeniu z wenlą, także nie wiem jak byłoby solo.

przez ladywind 30 lip 2014, 21:14
elfrid, po jakim czasie wenla zaczeła u Ciebie dzialac na plus?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 30 lip 2014, 21:41
ladywind, mniej więcej po 7 tygodniach

przez DCPMM 31 lip 2014, 08:20
Kalebx3 napisał(a):Zapewn wam wszystkim myślotok po lamotryginie, ha ha . Wrzućcie na luuuuz , ten lek pomimo ,że dobry , nie aż tak wielkich możliowiści . Wiem , bo łykam od listopada 2011 roku nieprzerwanie . Na natłoki - tłoki -myslowe smoki jest tylko dobrane SSRI + metyfenidat . Ten mix nie uwala jak zdecydowana większość Neuroleptyków , które i owszem radzą sobie z natłokami mysli , ale i czynią z Ciebie warzywnik przydomowy z atrakcyjnym zatwardzeniem .

Ja również łykam lamo od mniej więcej tego samego czasu co Ty i zapewniam Cię, że w ten sposób na początku lamo na mnie działało od pierwszych tabletek i do tego wyregulowałem sobie sen. Inna sprawa, że u mnie nie był to efekt wiecznie trwający. Wiele osób w ten sposób reaguje nA lamotryginę, wystarczy poczytać ten wątek.
A co do SSRI, to są idealne jak ktoś nie ma gonitwy myśli, a chciałby mieć, nie ma lęków a chciałby oraz dobrze śpi a chciałby sobie sen rozregulować. Takie moje doświadczenia.
Nie ma reguły, każdy reaguje inaczej na leki i nie ma co się licytować, a tym bardziej nie ma co "ha ha".

przez aptasia 31 lip 2014, 16:41
Kalebx3 napisał(a):Zapewne minie wam wszystkim myślotok po lamotryginie, ha ha . Wrzućcie na luuuuz , ten lek pomimo ,że dobry , nie aż tak wielkich możliowiści . Wiem , bo łykam od listopada 2011 roku nieprzerwanie .

no tak. to, że Tobie nie pomogła oznacza, że nikomu już nie pomoże :)))
ufff... jak dobrze wiedzieć, odrazu wrócił mi ten natłok myśli... :uklon:

...a nie, żartuję... dalej go nie ma ;) :yeah:
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Popiół 01 sie 2014, 15:29
Odnoszę takie wrażenie, jakby lamotrygina ciągnęła mój nastrój w dół, a może mi się tylko wydaje.
Popiół

przez elfrid 01 sie 2014, 17:10
Popiół, na początku może tak być, zwłaszcza jak szybko zwiększałeś dawkę - a tak właśnie było.

Sortuj wg