LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez Popiół 26 lip 2014, 22:08
Mi jak do tej pory, lamo wchodzi jak ciepłe bułeczki, dość szybko też zwiększam dawkę.
Popiół

przez DCPMM 26 lip 2014, 22:14
dream* napisał(a):łyknęłam swoje pierwsze 25mg lamo... mam nadzieje, ze nie spedze nocy na kiblu...

Na kiblu to na pewno nie. O takich efektach nie słyszałem.

przez ladywind 26 lip 2014, 22:14
dream*, bierzerz sama lamo bez antydepa? bo ostatnio pisałas ze schodzisz z serty...
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DCPMM 26 lip 2014, 22:17
Popiół napisał(a):Mi jak do tej pory, lamo wchodzi jak ciepłe bułeczki, dość szybko też zwiększam dawkę.

Nie żebym Ci źle życzył, ale obstawiam, że Cię obsypie. Nie szarżował bym zbytnio.

przez aptasia 26 lip 2014, 22:53
DCPMM napisał(a):
dream* napisał(a):łyknęłam swoje pierwsze 25mg lamo... mam nadzieje, ze nie spedze nocy na kiblu...

Na kiblu to na pewno nie. O takich efektach nie słyszałem.

są wypisane w ulotce jako częste (1/10 przypadków)

ladywind napisał(a):dream*, bierzerz sama lamo bez antydepa? bo ostatnio pisałas ze schodzisz z serty...

nom schodzę, póki co ze 100mg zeszłam do 50 i tak przez dwa miesiące mam brać a później się zobaczy.
Ponoć sama lamo działa lekko antydepresyjnie więc może już nie będę musiała wracać do sertry :)
a czemu pytasz?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez ladywind 26 lip 2014, 22:55
dream*, bo troche dziwnie ze lekarz zostawia Ci na samym stabilizatorze. Takie cos moze sie wiazac raczej z nawrotem depresji niz jej zapobieganiu. Sens ma branie stabilizatora z jakims SSRI ale zeby sam to pierwsze slysze :roll:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez aptasia 26 lip 2014, 23:07
pewnie chodzi o to, że nie mam chyba nawracających depresji, ale ponieważ mam BPD to jak tylko wyszłam z depresji to zaczęłam swoją energię pożytkować na rozpieprzanie mojego życia zamiast jakoś konstruktywnie no i stąd ten stabilizator. jeśli ustabilizuje mój nastroj to raczej nie powinnam wpaść ponownie w depresje. tzn taką mam nadzieję.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Popiół 26 lip 2014, 23:20
DCPMM, nie obsypie mnie, bo już podchodziłem do tego leku 2x i żadnych wysypek nie było.
Popiół

przez elfrid 26 lip 2014, 23:41
Popiół, a z czym brałeś lamo i jak się czułeś na połączeniu stabilizatora+lpd?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Popiół 27 lip 2014, 01:21
elfrid, właśnie mam zamiar to sprawdzić, bo nigdy nie wytrwałem odpowiedniej ilości czasu na tym leku i głupot nie będę pisał. Teraz jak coś ruszy to dam Ci znać.
Popiół

przez DCPMM 27 lip 2014, 09:24
ladywind napisał(a):dream*, bo troche dziwnie ze lekarz zostawia Ci na samym stabilizatorze. Takie cos moze sie wiazac raczej z nawrotem depresji niz jej zapobieganiu. Sens ma branie stabilizatora z jakims SSRI ale zeby sam to pierwsze slysze :roll:

Gdyby tak było, to jaki sens miałoby branie stabilizatora w ogóle?
Stabilizator stabilizuje nastrój i zapobiega nawrotom choroby. Gdy jest depresja włącza się dodatkowo antydepresant, a gdy mania/hipomania dodatkiem do stabilizatora jest najczęściej hamujący neuroleptyk. Taki jest model. Gdy jest remisja choroby sam stabilizator jest ok.

przez aptasia 27 lip 2014, 09:35
mi lekarz powiedział, że lamo sobie dobrze radzi z obniżonym nastrojem :)
Ja co prawda nie mam dwubiegunówki a stabilizator biorę na huśtawki nastroju w przebiegu borderline ale mam nadzieję, że depresja nie wróci.

BTW. dawno tak dobrze nie spałam... co za miłe uczucie po sertrze która sprawia, że po 4 godzinach snu człowiek już się budzi i już jest pobudzony i gotowy do działania :P

mam tylko nadzieję, że to nie efekt placebo i sobie nie wkręciłam :P W sumie nie wiem czy lamo tak działa ;)

No i mam nadzieję, że nie będę zmulona w ciągu dnia.
Sylvia Plath

przez DCPMM 27 lip 2014, 11:34
dream* napisał(a):BTW. dawno tak dobrze nie spałam... co za miłe uczucie po sertrze która sprawia, że po 4 godzinach snu człowiek już się budzi i już jest pobudzony i gotowy do działania :P

mam tylko nadzieję, że to nie efekt placebo i sobie nie wkręciłam :P W sumie nie wiem czy lamo tak działa ;)

No i mam nadzieję, że nie będę zmulona w ciągu dnia.

Nie wkręciłaś sobie. Na większość osób tak lamo działa, przynajmniej na początku i to nawet w malutkich dawkach. Tak miałem nawet na 25mg. Na docelowej dawce (75mg) też się ten efekt utrzymywał i to długo, może nawet ponad rok. Teraz biorę 150mg (50-0-100) i nie czuję senności po 100-lamo wieczorem. A akurat teraz bym chciał.

przez aptasia 27 lip 2014, 12:15
DCPMM, cudownie :))) serio, fantastyczna sprawa. mam nadzieje, że u mnie bedzie działać tak zawsze :P
Sylvia Plath

Sortuj wg