LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez elfrid 22 lip 2014, 23:13
DCPMM, a w jakim sensie na SSRI nie szło wytrzymać?
pregabalina, wenlafaksyna

przez barsinister 22 lip 2014, 23:53
dream* napisał(a):lamo bardzo obciąża wątrobę?
i jak reaguje z alkoholem (oczywiście w rozsądnych ilościach?)

u mnie brak wpływu na wątrobę, z alkoholem nie reaguje w ogóle (ale to o niczym nie świadczy, bo u mnie leki w ogóle nie wpływają na tolerancję alko, poza nasennymi)

niemniej wątrobę warto monitorować, bo nie ma żadnej reguły
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Popiół 23 lip 2014, 00:23
DCPMM, i jak było na samej lamotryginie ? stabilizowała tylko nastrój, czy poczułeś poprawę w depresji ?
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DCPMM 23 lip 2014, 17:09
DCPMM, a w jakim sensie na SSRI nie szło wytrzymać?

Było tylko gorzej (większy niepokój wewnętrzny, zamulenie, odrealnienie, derealizacja itd.).
Wiem, że wielu te leki pomagają, na innych nie działają wcale a jeszcze innym szkodzą i ja jestem chyba w tej 3-ciej grupie.
Muszę zastrzec, że na żadnym z SSRI/SNRI nie wytrwałem dłużej niż 2 miesiące, zmieniałem w locie na kolejny na następny miesiąc/dwa.
Niemniej nie wierzę, że jeśli nic się nie ruszyło w kilka tygodni to zacznie nagle pomagać.

-- 23 lip 2014, 16:43 --

Popiół napisał(a):DCPMM, i jak było na samej lamotryginie ? stabilizowała tylko nastrój, czy poczułeś poprawę w depresji ?

Wtedy (2,5 roku temu) poczułem poprawę w depresji, chyba że branie lamotryginy nałożyło mi się na kończący się epizod depresyjny, ale wydaje mi się, że jednak pomogła.
Pamiętam, jak wieczorem łykałem lamo (najpierw 25mg, potem 50mg) i pojawiała się błogość, uspokojenie i sen. To z pewnością pomogło mi ustabilizować się wewnętrznie i wyciszyć. Zaczęło pojawiać się światełko w tunelu. Była jeszcze słaba koncentracja i lekkie otumanienie ale z czasem depresja ustąpiła.
Niestety zostałem na dawce 75mg i chyba to był błąd. Albo tak po prostu miało być, bo kilka miesięcy temu depresja wróciła. Teraz jestem od 10 dni na 150mg i wciąż czekam na efekty, a tych brak. Dodam, że nic innego nie biorę.
Dziś byłem u lekarki - mam wjechać na 200mg lamotryginy i włączyć za 2 tyg. Wellbutrin.
Jedna rzecz, która jest w tym wszystkim pocieszająca, jak sądzę, że chociaż wszyscy na tych forach narzekamy, że leki nie działają, to obstawiam, że jak ktoś zdrowieje to zwyczajnie znika stąd i nie dzieli się już swoimi opiniami, że coś mu pomogło. Ze mną tak było. Coś tam jeszcze pozytywnego z raz napisałem o lamotryginie, a potem już mnie tu nie było.

przez elfrid 23 lip 2014, 17:48
DCPMM, dwa miesiące to powinien być wystarczający okres, ale brania leku w stałej dawce. Przy zwiększaniu niestety uboki nasilają się i trzeba odpowiedni okres znowu odczekać.

przez ladywind 23 lip 2014, 18:01
DCPMM napisał(a):Niestety zostałem na dawce 75mg i chyba to był błąd. Albo tak po prostu miało być, bo kilka miesięcy temu depresja wróciła. Teraz jestem od 10 dni na 150mg i wciąż czekam na efekty, a tych brak. Dodam, że nic innego nie biorę.
Dziś byłem u lekarki - mam wjechać na 200mg lamotryginy i włączyć za 2 tyg. Wellbutrin.
Jedna rzecz, która jest w tym wszystkim pocieszająca, jak sądzę, że chociaż wszyscy na tych forach narzekamy, że leki nie działają, to obstawiam, że jak ktoś zdrowieje to zwyczajnie znika stąd i nie dzieli się już swoimi opiniami, że coś mu pomogło. Ze mną tak było. Coś tam jeszcze pozytywnego z raz napisałem o lamotryginie, a potem już mnie tu nie było.

Myśle ze tak poprostu miało byc. W moim przypadku było ostatnio tak, że biorac sertraline wraz z mianseryna depresja ładnie zaczęła ustępowac, sen sie wyregulował, funkcje poznawcze powróciły do normy. Z czasem odstawiłam mianse i pozostałam tylko na sej sertralinie w dawce 100mg i tez nie wiadomo dlaczego nagle lek przestał działać a ja wrociłam w czerwcu do punktu wyjscia, czyli witaj depresjo. Teraz biore sertraline i juz mi nie pomaga, przez co znowu bede musiała zmienic ją na cos innego, co ruszy zastane neuroprzekaźniki do pracy.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 23 lip 2014, 18:32
ladywind, może do sertraliny dołóż mianserynę, mirtazapinę lub jakiś stabilizator

przez ladywind 23 lip 2014, 18:43
elfrid, mam na uwadze mirtazapinę bo swego czasu bardzo mi pomogła w połaczeniu z SSRI
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 23 lip 2014, 18:55
ladywind, spróbuj, zawsze będzie jeszcze czas żeby zmienić lek

przez DCPMM 25 lip 2014, 11:19
elfrid napisał(a):DCPMM, dwa miesiące to powinien być wystarczający okres, ale brania leku w stałej dawce. Przy zwiększaniu niestety uboki nasilają się i trzeba odpowiedni okres znowu odczekać.

Być może któryś z leków brałem nawet ze 2 miesiące już nie pamiętam dokładnie. Nigdy nie miałem poczucia, że któryś z tych leków ruszył cokolwiek, a chyba tak powinno być, żeby po tych 4 tygodniach móc powiedzieć, że w jakimś obszarze się poprawiło - to daje motywację, żeby brać dalej i czekać. A ja mogłem mówić tylko o tym co jest gorzej (i to niekiedy gorzej nie do wytrzymania) i walczyć każdego dnia, żeby łyknąć kolejną tabletkę. 10 lat temu obiecałem sobie, że nigdy do leków serotoninowych nie wrócę. Niestety zrobiłem 2 wyjątki na leki, które działają na serotoninę ale w inny sposób niż SSRI i była ta sama jazda (Moklobemid i Coaxil). Nie twierdzę, że tak działają na wszystkich, wielu pomagają, są na to dowody na forum.
Żeby nie rysować takiego czarnego obrazka, miewałem dobre jakościowo remisje pomiędzy depresjami, ale nigdy nie przychodziły na lekach.
Dopiero lamotrygina była pierwszym lekiem, na którym wyszedłem z depresji (solo w monoterapii). Drugim lekiem był w maju br. Sulpiryd, który zadziałał praktycznie od razu (2-3 dnia!), byłem w pozytywnym szoku. Niestety przygoda trwała ze 3 tygodnie i czar prysł (tak ponoć z tym lekiem bywa).

przez evil never dies 25 lip 2014, 12:48
Z sentymentu do lamo zaglądam do tego wątku, tak.. bez dwóch zdań lamo dla mnie to było TO. Teraz na samej wenli zaczyna się robić tragicznie, mam nadzieję, że to przejściowy okres wchodzenia na zwiększoną dawkę wenli, jak nie to chyba mnie h. strzeli. Już prawie nie daję rady.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez DCPMM 25 lip 2014, 14:35
evil never dies, też zaglądam na to forum z sentymentu, trochę tak kompulsywnie - próbuję rozładować swoje napięcie.
Życzę Ci, żeby wenla Ci pomogła. Brałeś ją już kiedyś?
Jeszcze taka uwaga, trochę na boku: to jak się czujemy w depresji jest w dużym stopniu pochodną ilości nadziei, która jest w nas.
I o nią trzeba walczyć. Nie pozwolić się nakręcać własnej głowie, że już nigdy nie będzie lepiej.
Ja 13-14 lat temu byłem pewien na 1000%, że to koniec, że czeka mnie już tylko kalectwo i piekło na ziemi. A nie stało się tak.
W końcu stanąłem na nogi. Były też potem okresy szczęśliwe: ożeniłem się, urodziły się dzieci. Mam dobrą pracę, zwiedziłem kawał świata. Pomimo, że depresja wraca i wtedy wszystko co było i będzie wydaje się bez znaczenia, i nieraz trwa to bardzo długo to nie wolno się nam poddawać - czego wszystkim czytającym życzę.
Jeszcze jedna uwaga: na tych forach lekowych można się ostro negatywnie nakręcić, mnóstwo narzekań i cierpiących ludzi, ale pamiętajmy - te proporcje są zaburzone. Jak ktoś zdrowieje to ucieka z forum, bo zwyczajnie szkoda czasu. I to też pocieszające, nie jest aż tak źle jak mogło by się wydawać.

przez elfrid 25 lip 2014, 17:35
evil never dies napisał(a):Z sentymentu do lamo zaglądam do tego wątku, tak.. bez dwóch zdań lamo dla mnie to było TO. Teraz na samej wenli zaczyna się robić tragicznie, mam nadzieję, że to przejściowy okres wchodzenia na zwiększoną dawkę wenli, jak nie to chyba mnie h. strzeli. Już prawie nie daję rady.

A pod jakim względem tragicznie? Zwiększona drażliwość, nerwowość, wahania nastroju? Czy po prostu nasilenie depresji?

przez aptasia 26 lip 2014, 22:01
łyknęłam swoje pierwsze 25mg lamo... mam nadzieje, ze nie spedze nocy na kiblu...
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Sortuj wg